Aplikácia na tému zelenina v strede. Aplikácia "zelenina a ovocie" pre deti rôznych vekových skupín v materskej škole. Komplex cvičení „Zelenina v záhrade“

Natalia Rybakova

Synopsa integrovanej hodiny na vizuálna aktivita

Integrácia: zoznámenie sa s ostatnými

vizuálne činnosti

Cieľ: Rozširovanie myšlienok detí o svete okolo nich,

rozvíjame zvedavosť, túžbu po poznaní.

Úlohy: 1. Pokračujeme v rozvíjaní predstáv o jeseni ako sezóne.

2. Ukotviť koncept « Zelenina»

3. Rozvoj RAM

4. Rozvoj tvorivosti u detí

Materiál a vybavenie:

Kôš s zelenina

Papier (farba)

Listy bieleho papiera

Nožnice, lepidlo

I. etapa Organizačné

Vychovávateľ: Chlapi, prišiel som jesenný čas... Sezóna je jeseň.

Vychovávateľ: Aké darčeky nám jeseň priniesla?

Deti: zamýšľané reakcie detí (zelenina a ovocie)

Vychovávateľ: Čo je « Zelenina» chlapci?

Deti: zamýšľané odpovede detí (paradajky, zemiaky, mrkva, uhorky)

Vychovávateľ: Výborne! Koľko zelenina, ktorú poznáš!

I stage I. Motivačné

Moment prekvapenia

V. skupina zahŕňa jeseň

Jeseň: Zdravím vás priatelia! Som rád, že všetkých opäť vidím!

Prišli a prišli ste, aby som vám priniesol darčeky!

V košíku zelenina klame! Plody zeme, vody a slnka!

A tí, ktorí zelenina jesť zdravie ušetrí na dlho!

Vychovávateľ: Ďakujem Jeseň za darčeky! Všetci chceme vyrásť zdravo, takže vám to úprimne poviem všetci jeme zeleninu!

Jeseň: Dávam vám košík priatelia! Išiel som k ostatným chlapcom! Ale prídem ťa navštíviť znova, prinesiem košík ovocia!

Etapa III. Základné

Vychovávateľ (pre deti): To je taká jesenná kráska! Koľko priniesla!

(učiteľ vyberá jeden po druhom z košíka zelenina a pýta sa detí)

Vychovávateľ: Červená, zrelá, zaokrúhlená a moje meno je….

Deti: Paradajka

Vychovávateľ: Sladké, chrumkavé, sedím hlboko v zemi, zachránim vám zuby, vyrastám pre vás, chlapi, jedzte odvážne, ste pre mňa veľmi užitoční.

Deti: Mrkva

(učiteľ ukazuje zelenina pre deti)

Vychovávateľ: Priatelia a kde rastú zelenina?

Deti: V záhrade

Vychovávateľ: Priamo v záhrade! Zelenina ovocie zeme, voda a slnko!

Vychovávateľ: Chlapci, aký je tvar paradajky?

Deti: očakávaná odpoveď od detí (okrúhly)

Vychovávateľ: Akú farbu má paradajka?

Deti: (očakávaná odpoveď od detí)Červená

Vychovávateľ: Chlapci, aký tvar má mrkva?

Deti: (očakávaná odpoveď) vyzerá ako trojuholník

Vychovávateľ: Akú farbu má mrkva?

Deti: (očakávaná odpoveď od detí) oranžová

Vychovávateľ (zdvihne papier štvorcový tvar) Teraz nastal problém náhle, ako vytvoriť kruh zo štvorca?

Deti: (očakávaná odpoveď od detí) Orežte rohy

Vychovávateľ: Správne, chlapci! Všetky štyri rohy musia byť starostlivo orezané.

Vychovávateľ (v rukách obdĺžnikového papiera) Chlapi, ako nakrájate mrkvu?

Deti (očakávaná odpoveď od detí) tiež odrežte rohy obdĺžnika

Vychovávateľ: Výborne! Poďme spolu pracovať na záhrade!

Deti začínajú vyrezávať zeleniny a do aplikácie.

Nakoniec triedy zvážte prácu detí a dajte každému dieťaťu vlastné pozitívne hodnotenie.

Spätná väzba: Opýtajte sa každého dieťaťa, čo bolo ťažké a čo bolo ľahké (pre ďalšiu individuálnu prácu).

Súvisiace publikácie:

Účel: Rozšírenie konceptu priestoru u starších detí. Vzdelávacie oblasti: Umelecký a estetický rozvoj, kognitívne ,.

Zhrnutie aplikačnej hodiny v seniorskej skupine „Zdieľali sme pomaranč“ Zhrnutie aplikačnej hodiny v seniorskej skupine „Zdieľali sme pomaranč“. Ciele: Obohatiť predstavy detí o rôznych kvalitách (mäkké,.

Zhrnutie lekcie o aplikácii v seniorskej skupine „Dúha farby“ Cieľ: Naučiť deti vytvárať mozaikový vzor pomocou farebných útržkov papiera. Úlohy: 1. Formovanie schopnosti samostatného vynájdenia.

"Zhrnutie aplikačnej hodiny v seniorskej skupine" Rozprávkový vták "-2. Účel: naučiť deti používať vzor nášivky pomocou farby.

Zhrnutie aplikačnej hodiny v seniorskej skupine „Cestovanie na lietajúcom koberci“Úlohy: Naučte deti vystrihnúť skladaný akordeón z papiera. Posilnite schopnosť vystrihnúť kruh. Rozvíjajte pamäť, pozornosť, orientáciu na.

Ciele: Zinscenovať hľadanie obrazových a výrazových prostriedkov na vytvorenie jednoduchej zápletky v papierových aplikáciách, na podporu kreativity.

Mestská predškolská vzdelávacia inštitúcia Materská škola číslo 1

„Dúha“ mestskej časti Vlasikha

Abstrakt

aplikačné triedy

na tému: „Zelenina na tanieri“

(pre deti seniorská skupina)

pripravil učiteľ

Kalmykova Julia Viktorovna

v. Vlasikha,

2016

1. Účel hodiny : vytvorenie aplikácie „Zelenina na tanieri“

2. Ciele:

    Zopakujte názvy zeleniny a ovocia

    Cvičenie strih guľatý a oválne tvary zo štvorcov a obdĺžnikov, hladko rezajúce rohy

    Skombinujte prvky kompozície podľa farby, veľkosti, tvaru

    Rozvíjajte koordináciu pohybov oboch rúk.

    Na konsolidáciu schopnosti presne prilepiť obrázok.

3. Typ činnosti : lekcia - kreativita.

4. Forma hodiny : jednotlivec, skupina.

5. Trvanie : 20 minút.

6. Účastníci: pedagóg, deti staršej skupiny.

7. Vek študentov: 5-6 rokov.

8. Vybavenie a materiál:

Figuríny zeleniny na tácke, model taniera na obdĺžnikovej základni, štvorcové a obdĺžnikové farebné polotovary, nožnice, lepidlo, kefa na lepidlo, olejová vata, podnos.

9. Predbežná príprava:

10. Metódy a techniky práce s deťmi:

Praktické: strihanie, lepenie.

Vizuál: skúmanie figurín zeleniny.

Slovné: riešenie hádaniek.

11. Štruktúra hodiny:

Fáza lekcie

Obsah

Čas

Organizačný čas.

Komunikácia. Vzbudiť záujem o nadchádzajúce aktivity.

3 min.

Hlavná časť.

Aktívna asimilácia, upevnenie znalostí a zručností.

12 minút

Záverečná časť.

Revitalizácia emócií.

Analýza detskej práce.

Rozvíjajte rečovú aktivitu prostredníctvom dialógu a odpovedania na otázky.

5 minút.

12. Priebeh hodiny

Etapy

činnosti

Opatrovateľské akcie

Detské aktivity

Motivačné

podnet

Prináša podnos so zeleninou, aranžuje zeleninu.

Zapnutétanier - zber ,

Čokoľvek chcete, vyberte si.

Na boršč a šalát.

Mama bude veľmi šťastná

Deti so záujmom sledujú činnosti učiteľa

Organizačné hľadanie

Ponúka preskúmať zeleninu, pýta sa na jej tvar, farbu.

V záhrade.

Podľa záhadných zákonov, stále nepochopiteľných,

Uhorka rastie zelene, vedľa červenej paradajky.

Baklažány sú vedľa žltého melónu modré.

A Zem je čierno-čierna a Zem je jedna pre všetkých.

Robí hádanky

Naše prasiatka vyrástli v záhrade

K slnku bokom uháčkujte chvostíky.

Tieto malé prasiatka sa s nami hrajú na skrývačku.

(Uhorky)

Totozelenina veľmi rýchla

Riešime mimochodom.

Je bacuľatý, červený, hladký,

Rastie v každom v záhrade.

Dajte to na slnko.

Dozreje pri okne

Tento bacuľatý senátor

Známy.(Paradajka)

Hádanky zo záhrady

Listy sa zbierajú do kapusty

V záhrade dedinčanov.

Bez nej nie je kapustnica hustá.

Aké je jej meno? (Kapusta)

Vzali sme jej šaty

Vane už nie sú prázdne -

Budú kvasiť ... (kapusta)

Rodiny žijú v podzemí

Polievame ich z kanvy.

A Polina a Antoshka

Zavolajme kopať ... (zemiaky)

Plačeme s ním,

Ak to chceme vyčistiť.

Ale zo sto chorôb

Horká nás uzdraví ... (cibuľa)

Vyrastá v záhrade

Nikoho neurazí.

A všetci okolo plačú,

Pretože olupujú ... (cibuľa)

Hlava a hore fúzy.

Nie, nechutí to sladko.

Pribehli zo všetkých síl

Vyberieme na večeru ... (cesnak)

Ako melón -

Tiež hrubá koža.

Som zvyknutá na žlté šaty,

Vyhrievanie sa na slnku ... (tekvica)

Táto zelenina je tekvicový brat -

Vyzerajú tiež tučne.

Položte pod list na sud

Medzi posteľami ... (cuketa)

Títo drsní chlapi

Skrývajú sa v listoch v záhrade.

Šteklivé dvojčatá

Ozelenať ... (uhorky)

Lezenie na šnúre

Bratia zo záhradnej postele.

Títo bratia sú dvojčatá

A ich meno je ... (uhorky)

Je v skleníku žil v lete,

Priatelil som sa s horúcim slnkom.

S ním zábava a nadšenie.

Je to červené ... (paradajka)

V lete, nebojte sa tepla,

Zrelé červené gule.

Dozreli ako zápalka.

Aký druh zeleniny (Paradajka)

Na pekného tučného muža

Jasne červené strany.

V klobúku s chvostom, signatár -

Okrúhle zrelé ... (paradajka)

Žltá guľa narástla do zeme,

Hore je iba zelený chvost.

Pevne sa drží na záhradnej posteli

Okrúhla zelenina. Toto je ... (repa)

Starý dom sa rozpadol:

Bolo v ňom málo miesta.

Všetci nájomníci sú znepokojení.

Kto sú oni? (Hrach)

V záhrade rastú vianočné stromčeky

Ihly do nich nepichajú.

Chytro ukryté v zemi

Ich koreň ... (mrkva)

Vyrastal pod zemou

Bola okrúhla a vínová.

Namočené v daždi v záhrade

A dostal som sa k boršči k nám ... (repa)

Pozýva deti, aby zložili kompozíciu na tanieri zeleniny - darčeky jesene.

Vysvetľuje techniky krájania zeleniny.

Deti, čo potrebujeme na výrobu aplikácie? (nožnice, biely a farebný papier, lepidlo). Deti vedia, kde to je, vezmú si lepidlo samy a nájdu tam pripravený papier. Učiteľ rozdáva nožnice, keď všetci sedia pri stoloch, pričom pripomína bezpečnostné opatrenia.

Aký tvar vyzerá uhorka? (obdĺžnik). Aká je to farba? (zelená). Vezmeme zelený obdĺžnik, nakrájame uhorku a odrežeme rohy, ako učiteľ (show). Prilepíme ho na „tanier“.

Aký tvar vyzerá paradajka? (námestie). Aká je to farba? (zelená, ešte nedozretá a zrelá - červená). Vezmeme červený štvorec, vystrihneme paradajku a odrežeme rohy, ako učiteľ (show). Prilepíme ho na „tanier“.

Učiteľ počas práce pristupuje k deťom a pomáha im, chváli za Dobrá práca, vám povie, ako to urobiť.

Skúmanie zeleniny, zodpovedanie otázok -

paradajka vyzerá ako guľa, uhorka vyzerá ako ovál.

Počúvajte poéziu

Deti hádajú

Učiteľa pozorne počúvajte.

Nezávislá práca.

Zelenina sa nakrája a pripravia sa kompozície.

Reflexné - nápravné

Organizuje výstavu diel.

O čom sme dnes hovorili.

Čo ste zobrazili na aplikácii.

Pochvala za dobrú prácu, obdivovanie vyplnenej prihlášky.

Aranžujú svoje diela, vyberajú si tie, ktoré sa im najviac páčia.

Ocakavane vysledky:

Vedieť: geometrických tvarov, na porovnanie obrazu s prírodou.

Mať: predstava o spôsobe rezania - zaokrúhľovania.

Byť schopný: vystrihnúť loptu - paradajku; oválne - uhorka;

Zoznam použitej literatúry

1. Zimina A.N.Teória a metodika hudobnej výchovy detí predškolský vek... - M.: TC Sphere, 2010.

2. Zvereva OL, Krotova TV, Ganicheva A.N.Rodinná pedagogika a domáce vzdelávanie deti raného a predškolského veku. - M.: TC „Guľa“, 2009.

3. Kapranova V.A. Dejiny pedagogiky. - M.: Akadémia, 2005.

4. Kutsakova L.V.Dizajn a manuálna práca v škôlke. - M.: Mosaika-Sintez, 2008.

5. Komarova T.S. „Hodiny zrakovej aktivity v prípravnej skupine do školy materská škola“. Mozaika - syntéza. 2011

6. Program výchovy a vzdelávania v materskej škole, upravila M.А. Vasilyeva, V.V. Gerbova, T.S. Komarova. - 3. vydanie, Rev. a pridať. - M. Mozaika - Syntéza. Rok 2005

7. Shvaiko G.S. „Lekcia vizuálnej aktivity v materskej škole. Prípravná skupina do školy: Program, poznámky. Príručka pre pedagógov predškolské inštitúcie“. M. Humanitarian ed. centrum VLADOS. 2000

Abstrakt otvorená trieda podľa aplikácie

"Konzervovanie zeleniny"

Stredná skupina

Ciele: Pokračujte v predstavovaní detí okrúhlym a oválnym predmetom.

Úlohy: Naučiť techniky lepenia, roztierania lepidlom zadná strana formuláre, pracujte na olejovej utierke, obrúsky a celou dlaňou tlačte formy na papier. Vzbudiť záujem o aktivity dospelých pri zbere zeleniny v záhrade. Upevnite znalosti o zelenine a o tom, ako ju pripraviť.

Materiál: lepidlo, kefy, obrúsky, siluety plechoviek, modely zeleniny, volant, zajačik, rezané obrázky.

Priebeh hodiny:

1. Moment prekvapenia.

Bábika Marina prináša deťom do škôlky košík a my uhádneme hádanky: Čo je v nich?

Je zeleno-zelený, len pohľad pre boľavé oči,

Je čerstvý aj slaný, len chutný ... (uhorka) (farba, tvar)

Signor stál v záhradnej posteli, červený ako semafor.

Vidia kozy červené - do záhrady nevedie žiadna cesta (paradajka)

Chlapci, ako môžete jedným slovom nazvať tieto dary dohromady? (zelenina)

Kde rastie zelenina? (v záhrade, na vidieku, v záhrade)

Teraz pôjdeme aj do záhrady zbierať zeleninu.

  1. Hra „Úroda“

Berieme koše

Zborovo spievame piesne:

Žať úrodu

A skladujte na zimu ( držali sa za ruky nohy pozdĺž cesty, poďme do kruhu)

My chlapi sme super

Zbierame uhorky,

Paradajky a hrášok

Naša úroda nie je zlá. ( svahy, imitácia zberu zeleniny)

Ideme, ideme domov

Kamiónom.

Otvorte bránu

Úroda pochádza z poľa.

Ach áno, otvorte to,

Úroda pochádza z poľa. ( zoradené za učiteľom / vodičom / poďme)

  1. Hra „Vystrihnúť obrázky“

Chlapci, keď sme šoférovali kamión, všetka naša zelenina bola zmiešaná, zozbierajme ju a obdivujme, aké sú krásne ...

(deti sú rozdelené do 2 tímov, z ktorých každý má svoj vlastný obrázok)

4. Vytvorenie aplikácie „Konzervovanie zeleniny“

Prstová gymnastika „Zelenina“

Dievča Marinochka má zeleninu v košíku.

(Zložte dlane do „košíka“)

Tu je cuketa na bôčiku položená na sude, korenie a mrkva obratne položené. Paradajka a uhorka. (Ohnite prsty, začínajúc palcom)

Tu je Marina skvelá. (Šou palec)

  1. Dokončenie práce.

Dávajte pozor na techniku ​​vykonávania práce: pomocou obrúska odstráňte prebytočné lepidlo, štetcom naneste lepidlo na nesprávnu stranu šablóny ...)

  1. Zhrnutie. Všetky plechovky sa odložia na policu v špajzi (na tabuľu ich prichytíme magnetmi). Deti sú šťastné, že majú veľkú zásobu zeleniny, ktorú môže vyskúšať každý: pre oteckov, matky a deti. “

Mestská autonómna predškolská vzdelávacia inštitúcia

Centrum pre rozvoj dieťaťa - materská škola č. 18 „Rodnichok“

Inna Shuvalova

Téma: « Zelenina na tanieri»

Cieľ: Naučte sa vytvárať kompozíciu v aplikácií.

Úlohy:

Vzdelávacie: Naučte sa usporiadať objekty podľa vzoru.

Rozvíja sa: Rozvíjajte pozornosť, myslenie.

Vzdelávacie: Kultivujte záujem o hodinu.

Materiály a vybavenie: atrapy zelenina: paradajka, uhorka, mrkva, listy bieleho papiera okrúhly tvar, pasta, kefy, obrúsky, utierky.

1. Hra „Magic Bag“.

Zajačik prichádza na návštevu a prináša tašku. Deti vyberú jednu vec z tašky. Paradajka, uhorka, mrkva. Zhrňme si, že je zelenina.

2. Zajačik hovorí, že čaká na hostí a potrebuje prestrieť stôl.

Pomáha zajačikovi dať zelenina na tanieri.

A príde veľa hostí. Líška, vlk, medveď, ježko a ďalšie zvieratá. Jeden bude málo tanierov zeleniny.

Zajačik požiada deti, aby mu s tým pomohli zelenina na tanieri.

Rozhodnutie urobiť nášivka.

3. Úvaha zelenina, ich tvary a farby, ako aj tvary taniere.

4. Nezabudnite na pravidlá správania sa nožnicami.

Fizminutka « Zelenina»

Jeden dva tri štyri, (Chôdza na mieste)

Deti zelenina naučená: (Skákanie na mieste)

Cibuľa, reďkovka, cuketa, (Nakláňa sa vľavo a vpravo)

Chren, mrkva, cesnak. (Tlieska rukami)

5. Aplikácia"Zelenina na tanieri"

Deti nakrájajú paradajku, uhorku a mrkvu, položia ich na tanier, a potom ho prilepte.

6. Zajačik ďakuje deťom za pomoc. Teraz môže nakŕmiť všetkých hostí.

Kto prišiel na návštevu?

Ako ste pomohli zajačikovi?

Aký druh zelenina položená na tanieri?

8. Výstava diel.

Súvisiace publikácie:

"Zelenina". Zhrnutie hodiny o kognitívnej aktivite s prvkami aplikácie v strednej skupine materskej školyÚčel: upevniť znalosti detí o téme „Zelenina“. Učebné úlohy: 1. aktualizovať znalosti detí na tému „Zelenina“; naučiť sa podávať žiadosť.

Modelovanie „Zelenina na tanieri“. Súvislé vzdelávacie aktivity v modelingu pre deti vo veku 6-7 rokov so zdravotným postihnutímÚčel: Modelovanie pomocou predtým naučených techník: ťahanie, vyhladzovanie; zdokonalenie znalostí foriem: guľa, valec; pri práci s plastelínou.

Mestská autonómna predškolská vzdelávacia inštitúcia "Materská škola č. 89"

GCD v stredná skupina.

Aplikácia „Zelenina a ovocie“

(technológia spolupráce)

Skomplikovaný:

Vychovávateľ prvej kvalifikačnej kategórie

Pukhova Antonina Alexandrovna

Berezniki, marec 2015

Lekcia v strednej skupine.

Aplikácia „Zelenina a ovocie“ (technológia spolupráce).

Ciele:

* naučte deti rezať zeleninu a ovocie podľa daného obrysu, optimálne ich položte na list papiera

* Povzbudzujte deti k distribúcii akcií, materiálu

* udržujte túžbu konať spoločne, vypestujte si zvyk čakať

Priebeh hodiny:

Pre spoločné aktivity vo dvojiciach je potrebné zorganizovať priestorové prostredie(usporiadajte stoly do polkruhu), vytvorte problémovú situáciu.

Chlapci, aké je ročné obdobie? (jeseň)

Čo dozrieva na jeseň v záhradách a sadoch? (zelenina a ovocie)

Akú zeleninu poznáš? (zemiaky, paradajky, cuketa, cvikla, mrkva, kapusta ...)

Na mieste máme bohatú úrodu. Túto plodinu budeme zbierať na tácku. Za týmto účelom vyplníme žiadosť s vami. Zeleninu a ovocie treba opatrne nakrájať a nalepiť na tanier, aby bola každá zelenina viditeľná, nelepiť jednu na druhú. Táto práca je namáhavá a máme málo času, takže pracujeme vo dvojiciach. Každé dieťa si vyberá partnera. A teraz musíte rozdeliť zodpovednosť: jeden odreže diely a druhý sa prilepí. Chlapi, ak jeden z vás nemá čas, musíte počkať na toho druhého. Musíte si tiež vymeniť roly: ak jeden z vás vytesal dve figúrky, potom musíte role vymeniť.

Chalani ste super. Všetko vám vyšlo, pretože ste prácu robili spoločne, nehádali ste sa, súhlasili. Tvoj krásna práca vystavíme ich na obdiv vašim rodičom.

Chlapci, radi ste pracovali vo dvojici? V budúcnosti s vami budeme pokračovať v spolupráci.