Аплікація будинку з геометричних фігур. Портал освіти. Аплікація на тему «Зима»

Зоя Розумна

НОД по аплікації з геометричних фігур «Засніжений будиночок»

мета: вчити створювати нескладну композицію на аркуші з геометричних фігур і самостійно наклеювати їх.

завдання:

Освітні: вчити дітей складати зображення з декількох частин, дотримуючись певну послідовність; правильно розташовувати зображення на основі, самостійно наклеювати.

Розвиваючі: розвивати навички при роботі з папером, продовжувати розвивати узгодженість в роботі очей і рук, удосконалювати координацію рухів, точність у виконанні деталі, розвивати інтерес до творчості, естетичне сприйняття і естетичний смак.

виховні: виховувати у дітей інтерес до навколишнього, акуратність.

Попередня робота вихователя:

виготовлення демонстраційного і роздаткового матеріалу.

Попередня робота з дітьми:

розгляд ілюстрацій про зиму, бесіда про зиму, робота з геометричними фігурами.

Роздатковий матеріал: Прямокутники з кольорового паперу, трикутники, квадрати з кольорового паперу, клей, пензлик для клею, клейонка, підставка для пензликів, серветки, ножиці.

Демонстраційний матеріал: ілюстрації із зображенням зимових будиночків, готова робота по аплікації.

Хід заняття.

Організаційний момент.

вихователь: Діти, зараз ми послухаємо музику, а після прослуховування кожен з вас поділиться своїми враженнями і уявленнями.

(Звучить музика)

вихователь: Які уявлення викликала у вас музика (заметіль, скрип дверей, кроки по снігу, холодно)

вихователь: Зараз у нас зима. Коли йде зі сніг, він покриває білим пухнастим «покривалом» дерева, дахи будинків. (Діти діляться враженнями про зиму)

вихователь: діти, тема нашого заняття: «Зима сніжна».

вихователь: Згадайте вірші про зиму. (Діти за бажанням читають вірші про зиму)

вихователь:А зараз послухайте вірш С. Маршака

Сипле, сипле сніг оберемками.

На полях зима.

До брів накрилися шапками

У дворах будинку.

Вночі хуртовина колобродити,

Сніг стукав у скло,

А зараз - гляди

як весело

І білим-біло.

вихователь: Про які шапках йдеться у вірші? (Відповіді дітей)

вихователь: На нашому занятті ми зробимо аплікацію з кольорового паперу і вати. Будиночок і ялинку зробимо з кольорового паперу, а сніг зобразимо з вати.

вихователь: Перед роботою давайте розімніть пальчики.

Пальчикова гімнастика «Прогулянка».

Пішли пальчики гуляти,

(Пальці рук стиснуті в кулаки, великі пальці опущені вниз і як би стрибками рухаються по столу.)

А другі наздоганяти,

(Ритмічні рухи по столу вказівних пальців.)

Треті пальчики бігом,

(Руху середніх пальців в швидкому темпі.)

А четверті пішки,

(Повільні руху безіменних пальців по столу.)

П'ятий пальчик поскакав

(Ритмічне дотик поверхні столу обома мізинцями.)

І в кінці шляху впав.

(Стук кулаками по поверхні столу.)

Практична діяльність.

вихователь:Пальчики ми розім'яли, можна приступати до роботи. Проходьте на свої місця.

Вихователь демонструє зразок.

вихователь: З яких частин складається будиночок? (Стіна, дах, вікно)

Яку форму нагадує стіна будинку? (Прямокутник)

Дах будинку? (Трикутник)

Вікно? (Квадрат)

вихователь: Подивіться, діти, у кожного з вас лежить набір геометричних фігур. Спробуйте скласти з них на аркуші картону будиночок.

вихователь:Спочатку яку фігуру візьмемо? (Великий прямокутник - вийшла стіна)

вихователь: Яку геометричну фігуру необхідно взяти для даху? (Трикутник)


вихователь: За допомогою якої фігури зобразимо віконце? (Маленький квадрат)

вихователь:А як, ми розташуємо вікно? (В центрі стіни)

Діти мають у своєму розпорядженні геометричні фігури на основі - вихователь проходить і підказує.




вихователь: Молодці, чудові будиночки зібрали. А тепер в такій же послідовності починайте приклеювати деталі будиночка на основу.

Уточнити правила роботи з клеєм. Для чого необхідна серветка.

Вихователь звертає увагу дітей на гарне розташування аплікації на аркуші картону, на акуратне наклеювання.





вихователь: Молодці, красиві будиночки у нас вийшли. А тепер поруч з будиночком кожен сам посадить ялиночку.

вихователь: з яких геометричних фігур ми будемо робити створювати ялинку? (З трикутників)

Діти мають у своєму розпорядженні ялинку на аркуші.

вихователь: тепер акуратно приклеїмо ялинку.


вихователь: А за допомогою чого ми покажемо сніг? (Вати)

вихователь: Давайте наклеїв сніг. Для цього потрібно на місце, де ви хочете приклеїти вату, нанести клей, потім відірвати шматочок вати і наклеїти, притиснувши серветкою.

Діти виконують роботу, вихователь стежить, надає допомогу.







рефлексія:

В кінці заняття вихователь вивішує дитячі роботи.

вихователь: Подивіться, які будиночки у вас вийшли? (Яскраві, красиві, засніжені)





вихователь:Що у вас викликало утруднення?

вихователь: Як можна доповнити аплікацію?

вихователь: Чи сподобалося вам майструвати засніжений будиночок?

Дякую всім, хто завітав на мою сторінку!

Публікації по темі:

Здрастуйте, шановні колеги! Рада бачити Вас на своєму блозі! Я вже два роки веду гурткову роботу -аплікація з геометричних фігур.

Дорогі педагоги і батьки, пропоную вам аплікацію з геометричних фігур, яку можна робити з дітьми. Аплікації допоможуть вашій.

Дидактична гра "лото з геометричних фігур" Розробила вихователь Мамедова Катерина Фетуллаховна ГБДОУ дитячий сад №45 Кіровського.

Мета: дати дітям можливість побачити красу зимового пейзажу. Попередня робота: розгляд картин із зимовим пейзажем. Як кажуть,.

Тема: Складання будиночка з геометричних фігур.

мета:вчити складати предмет з кількох частин, дотримуючись певну послідовність, розвивати увагу, дрібну моторику, закріплювати знання геометричних фігур.

завдання:

1.Коррекціонно - освітня:

Вчити учня виконувати аплікацію з геометричних фігур. Продовжувати вчити різати папір по лінії, називати кольори, геометричні фігури. Відпрацьовувати прийом розмітки за шаблоном.

2. корекційно - розвиваюча:

Розвивати просторову орієнтацію при складанні з фігур предмета; коригувати мова, зорове, слухове і тактильне сприйняття. Зміна загальної та дрібної моторики через виконання практичної роботи.

3. Корекційно - виховна.

Розвиток самостійності при виконанні завдання. При подальшому розширенні в учня особистісні якості: терпіння, акуратність, працьовитість. Вчити вольовим зусиллям слухати і діяти за інструкцією.

Хід уроку.

I Організаційний момент.

Вітаємо м.! Сьогодні у нас з тобою незвичайний урок, ми будемо записувати на відеокамеру, щоб показати іншим вчителям, як ти добре займаєшся. Давай з усіма привітаємося і забудемо про нього.

Сядемо добре, спинки рівненькі.

Зараз у нас з тобою урок праці. Ти готовий почати урок?

Будь уважним і намагайся.

II. Повідомлення теми уроку.

Зараз я загадаю тобі загадку: В ньому живе моя рідня,

Без нього не жити ні дня.

У нього прагну завжди і всюди,

До нього дорогу не забуду.

Я без нього дихаю з працею,

Мій дах, рідний, теплий ...

Відповідь: - Будинок.

Правильно, наша тема уроку: «Аплікація« Будиночок »з геометричних фігур».

А навіщо потрібен будинок?

Які бувають вдома?

З чого будують будинки? (Показ картинок різних типів будинків)

-Як називається така професія, в якій люди будують будинки? Згадуй?відповідь: -строитель.

Ми з тобою перетворимося в будівельників і «побудуємо» гарний, акуратний будиночок.

Будинок буде не з цегли, а з паперу. Ось такий. (Показ зразка)

Ш.Повтореніе.

Але спочатку згадаємо, які геометричні фігури ти знаєш?

Давай пограємо, ось тобі чарівний мішечок, в ньому лежать геометричні фігури, потрібно на дотик дізнатися, що це за фігура, потім назвати її. Фігури різних кольорів, тобі ще завдання, на що схожий цей колір.

Молодець. Всі фігури, які ти дістав, це зразки (шаблони) для нашого майбутнього будиночка

Давайте уважно розглянемо зразок: розберемо, яка фігура для чого. Молодець!

Зараз трохи відпочинемо:

IV. Физкультминутка:

Будинок з трубою, з високим дахом.

Людина з будинку вийшов,

Він ворота відкриває,

Всіх нас в гості запрошує.

Продовжимо нашу роботу.

V. Аналіз зразка (слайд-зразок)

Ще раз повторимо з яких геометричних фігур складається будинок? (Трикутник, квадрат, прямокутник,)

Квадрати однакові?

З якого боку квадрата розташоване ганок?

З якого матеріалу виконана аплікація?

Які інструменти будуть нам допомагати?

VI. Інструктаж з техніки безпеки робота з інструментами і правила роботи з клеєм.

З яким небезпечним інструментом сьогодні будемо працювати? Розкажи правила роботи з ножицями?

Лезо ножиць тримаємо від себе;

Руки перед собою над столом, лікті опускаємо вниз;

Інструмент тримаємо за кільця.

- З яким матеріалом потрібно бути акуратним? (Клеєм)Розкажи правила роботи з клеєм?

Ліжку на стіл клейонку.

- При роботі з клеєм користуйся пензликом, якщо це потрібно.

Бери то кількість клею, який потрібен для виконання роботи на даному етапі.

Надлишки клею прибирай м'якою ганчіркою або серветкою, обережно притискаючи її.

Пензлик і руки після роботи добре вимий з милом.

VII Підготовка до роботи.

Поклади перед собою альбомний аркуш. На нього ми будемо клеїти аплікацію.

З конверта приготуй геометричні фігури-це шаблони.

Що будемо з ними робити? (Обводити)

Потім -вирежем їх.

Після цього зберемо картинку за зразком.слайд

А тепер ще раз за зразком розкажи порядок виконання роботи.

VIII. Практична робота.

А тепер пограємо в гру: я говорю завдання, а ти його виконуєш.

1. На альбомний аркуш внизу розташуй великий квадрат.

2. На середину великого квадрата поклади маленький квадрат.

3. Трикутник поклади над великим квадратом. Що вийшло?

4. Що ще потрібно приклеїти? (Сходи) з якого боку квадрата?

IX. Підведення підсумків. Рефлексія.

Що сьогодні робили?

Тобі сподобалася своя робота?

Порівняй свою роботу зі зразком.

Як виконана робота акуратно, добре чи не дуже?

Що не вийшло?

Важко було виконувати роботу?

М. ти молодець, дуже добре працював, намагався, дотримувався порядок на робочому місці. Сьогодні за урок ти отримуєш оцінку .... .

Урок закінчено.


Про важливість розвитку дрібної моторики дитини сказано вже чимало. Саме з цією метою малюкам пропонують ліпити з пластиліну, піску, нанизувати кілечка на пірамідку, виготовляти вироби з натуральних матеріалів: листя, каштанів, шишок, жолудів тощо. Однак є ще одна не менш цікаве і корисне заняття для дітей - аплікація з геометричних фігур , в ході роботи над якою дитина не тільки розвиватиме точні рухи пальчиків, але і познайомиться з геометричними фігурами і їх назвами.

Підготовка робочого місця і матеріалів

Для виготовлення аплікації, як, власне, і для багатьох інших видів занять, дитині необхідно підготувати зручне місце - стіл і стільчик, відповідні його зростанню. Крім того, важливо, щоб робоча поверхня добре висвітлювалася. Особливу увагу необхідно звернути і на самі матеріали, за допомогою яких дитиною буде зроблена аплікація з паперу. Геометричні фігури, простий олівець, лінійка, клей, ножиці, картон, стандартні листи і набір кольорового паперу, - ось основний перелік інструментів і матеріалів, необхідних для захоплюючого творчості.

Геометричні фігури можна купити в канцелярському магазині у вигляді пластмасових шаблонів або ж намалювати їх на картоні, вирізати і вручити малюкові. Якщо дитина вже трохи старше, ви можете навчити його самостійно малювати необхідні для аплікації фігури, використовуючи олівець, лінійку і циркуль. Крім того, існують широкі лінійки з безліччю різних геометричних фігур невеликого розміру.

Найпростіші аплікації з геометричних фігур

Перший час, поки дитина не навчиться бачити навколо себе геометричні фігури, дорослому знадобиться перебувати поруч з ним і допомагати їх розрізняти, а далі, завдяки фантазії малюка, кожна його нова аплікація з геометричних фігур буде все більш цікавою.

Однією з найбільш простих виробів є будиночок. Для його виготовлення необхідні прямокутники, квадрати і трикутники. Всі ці фігури досить легко можна побачити, якщо подивитися на звичайний будинок, тому дитині нескладно буде зробити побачене їм в реальності з паперу. Допомогти дитині в даній ситуації може малюнок дорослого, на якому буде зображений будиночок. На початку роботи не варто використовувати складні фігури, такі як трапеції або шестикутники - все повинно бути максимально просто.

З основних елементів з часом дитина зможе навчитися робити складні композиції, наприклад, «Літній луг» або «Зимовий день».

Квіти з геометричних фігур

Дивлячись на квіти незацікавленим поглядом, неможливо візуально виокремити строгі елементи. Однак якщо проявити трохи фантазії, то виявиться, що цілком можливо зробити аплікацію з геометричних фігур в вигляді квітки. Найпростішою композицією може стати ромашка. Щоб зрозуміти, з яких фігур складається ромашка досить згадати будь-який дитячий малюнок. Кожна пелюстка має форму овалу, правда, дуже витягнутого.

Отже, для виготовлення такого квітки знадобиться один гурток - це буде серединка квітки, і сім звужених овалів - пелюстки. Для більшої реалістичності овали можна приклеїти зі зворотного боку серцевини, а до картону квітка прикріпити тільки центром - тоді пелюстки будуть підняті, як у справжнього квітки. Як стебла можна використовувати вузький і довгий прямокутник зеленого кольору, а листочки зробити з таких же овалів, як і пелюстки. Квітку можна посадити в землю, використавши широкий прямокутник чорного або зеленого кольору, а можна в горщик, в якості якого підійде трапеція, перевернута підставою вгору.

Як зробити тваринку з найпростіших фігур

Не менш цікавими виходять тварини з геометричних фігур. Аплікація може бути виготовлена \u200b\u200bз кольорових або білих елементів. Однак варто мати на увазі, що в першому випадку виріб виглядає більш реалістично. Хоча якщо планується робити аплікацію у вигляді зайчика, то білий папір відмінно підійде. Правда, тоді краще, щоб картон, до якого будуть приклеюватися всі частини тіла тварини, був кольоровий.

До речі, для виготовлення сидячого зайця необхідні тільки кола різних діаметрів, а також половинки кіл і два трикутника. Як тіла зайчика можна використовувати велике коло, голови - цю саму фігуру меншого діаметру, передніх (верхніх) лапок - маленькі кружечки, а задніх (нижніх) - половинку великого кола. Для вушок знадобляться також половинки кола, а для носика і хвостика - два маленьких кружечка. Очки можна зробити з трикутничків, а ще дати зайчику в лапки морквину - трикутник оранжевого кольору. Якщо проявити трохи терпіння, то незабаром під дитячими руками будуть оживати найрізноманітніші тварини з геометричних фігур. Аплікація стане улюбленим заняттям вашого малюка.

Транспортні засоби з геометричних фігур

Хлопчикам також захочеться зробити аплікацію з геометричних фігур. І оскільки вони люблять грати з різними машинками, автобусами, кораблями та іншими транспортними засобами, то, швидше за все, своє творіння вони вважатимуть за краще робити саме у вигляді цих предметів. Якщо уважно придивитися до будь-якого виду транспорту, то можна побачити чіткі лінії, властиві геометричних фігур.

Так, наприклад, для виготовлення поїзда знадобляться кола різних діаметрів, половинки кіл, прямокутники і трикутники. Варто відзначити, що паровоз і вагони можна робити як з прямокутників, так і трикутників - все залежить від побажань дитини. Що ж стосується коліс, то малюк, спостерігаючи за поїздом, зможе побачити їх чітку круглу форму, і при виготовленні аплікації він буде використовувати саме цю геометричну фігуру, у всякому разі якщо побажає одержати реалістичну картинку. Якщо дітям подобаються яскраві предмети, то їм варто спробувати поєднання різних кольорів і форм, завдяки чому аплікація з геометричних фігур буде більш цікавою.

Аплікація на тему «Літо»

Аплікація може бути представлена \u200b\u200bяк окремими елементами, але і у вигляді цілої композиції. На одному аркуші можна зобразити літо, використовуючи різні істоти і природні явища, зроблені з овалів, кіл, прямокутників. Так, бажаючи передати красу літа, дитина може використовувати ті знання, які він отримав, коли тільки знайомився з таким поняттям, як аплікація з геометричних фігур. Шаблони, можливо, у нього збереглися, а якщо немає, то, швидше за все, йому знадобиться допомога дорослого.

Для того щоб створити аплікацію на тему «Літо», дитині знадобиться представити річний луг, парк або берег річки. Фантазія у дітей дуже добре розвинена, тому на даному етапі не повинно виникнути проблем. Обов'язковими атрибутами літа є квіти, зелена трава, сонце і метелики - і все це можна виготовити їх геометричних фігур.

Аплікація на тему «Зима»

Не менш улюбленою порою року у дітей є зима: це катання з гірки на санчатах, ігри в сніжки, ну і, звичайно, ліплення сніговика. Так чому б не перенестися в зимовий день і не відтворити його на папері, зробивши аплікацію сніговика. Тим більше, що ця фігура дуже проста у виготовленні. Все, що знадобиться - це три кола різного діаметра, вирізані з білого паперу, два кружечка поменше для рук, помаранчевий трикутник для носа, два коричневих або сірих прямокутника для капелюхи і маленькі чорні кружечки для гудзиків, очей і рота.

Поруч зі сніговиком можна розташувати ялинку - тоді аплікація з геометричних фігур буде представлена \u200b\u200bу вигляді цілої композиції. Для виготовлення ялинки знадобиться вирізати з зеленого паперу три трикутника різних розмірів і один вузький прямокутник з коричневої папери. Спочатку внизу листа потрібно приклеїти коричневий прямокутник, який замінює стовбур, потім трохи внахлест на нього приклеїти найбільший трикутник, розмістивши його підставою вниз, на його вершині розташувати середній, а ще вище - найменший. Ось ялинка і готова!

Аплікація людини з геометричних фігур

Не тільки тварин, рослини і різні предмети можна складати з найпростіших елементів. Не менш вдалою може вийти аплікація людини з геометричних фігур. Безумовно, така людина буде виглядати досить схематично, але від аплікації більшого й не потрібно.

Отже, в якості тіла людини можна застосувати прямокутник, овал або два трикутника, складені вершинами, для голови - коло, для рук і ніг - прямокутники. Для більшої реалістичності зображення можна зробити ще пальці на руках - вузькі прямокутники, а ноги взути в черевики - два прямокутника, складених у вигляді великої англійської літери «L». Можна і «одягнути» чоловічка - дітям це зробити буде зовсім не складно, особливо дівчаткам, які звикли грати з ляльками.

На завершення варто сказати, що дитину необхідно вчити бачити красу і складність навколишнього світу, вміти аналізувати, і тоді він зможе виготовити найрізноманітніші аплікації з геометричних фігур, адже з них можна скласти практично будь-яке зображення, будь то предмет або істота.

Тип уроку: Повідомлення нових знань.

Тема уроку: Композиція з геометричних фігур "Будиночок".

Мета уроку: навчити учнів виконувати композицію з геометричних фігур; правильному розташуванню деталей на аркуші паперу; розвивати навички роботи з клеєм.

Завдання уроку.

освітня: Формувати в учнів уявлення про будинки, виявити наявні знання. Навчити обводити по шаблонах, закріпити прийоми вирізування.

Корекційно-розвиваюча: корекція і розвиток дрібної моторики кистей рук (формування ручної вмілості), розвиток зв'язного мовлення, корекція і розвиток розумової діяльності (аналіз, синтез).

Виховна: Виховувати акуратність, дисциплінованість, інтерес до праці.

Обладнання: зразок виробу, інструкційно-технологічні карти, кольоровий папір, ножиці, клей, дидактичний і роздатковий матеріал

Хід уроку

1. Організаційний момент (3-5 хв.)

1.1. Привітання

1.2. Фіз. хвилинка на дихання, вправи для зняття напруги очей.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку. "Чарівна скринька".

1.4. Повторення правил техніки безпеки з ножицями.

1.5. Спеціальні вправи для відпрацювання навичок вирізання.

Візьміть квадрат, розріжте його навпіл. Які фігури вийшли?

Поділіть отримані фігури ще раз на частини. Скільки отримали фігур?

2. Актуалізація опорних знань і повторення пройденого матеріалу (10 хв.)

2.1. Повторення геометричних фігур, основних кольорів.

2.2. Робота з наочним матеріалом. Міжпредметних зв'язків з уроком читання (звук і буква "Т").

Які аплікації виконували на уроках?

Знайдіть, де сховалися літери. Назвіть їх.

Яку композицію ви робили на уроці?

Яка буква сховалася в будинку? Назвіть її?

Хто здогадався, що ми будемо робити на уроці?

3. Основний матеріал.

3.1. Повідомлення теми уроку

3.2. Виявлення наявних знань в учнів. Використання на цьому етапі різних методів навчання (пояснення, демонстрація, розповідь).

3.3. Робота з предметної картою.

3.4. Демонстрація послідовності дій і прийомів на макеті, опорних картах.

З яких фігур складається будинок?

Скільки вікон? Якого кольору?

Якої форми дах?

Що нам потрібно для роботи?

3.5. Складання плану роботи з опорою на післяопераційні карти.

Що будемо робити спочатку?

На якій стороні паперу? Якого кольору?

Що будемо робити, після того, як обведём всі деталі?

Відео розминка.

Встали, вийшли з-за парт. Дивимося на екран і повторюємо руху. Я буду дивитися, хто з вас самий уважний краще за всіх виконує руху.

4. Практична робота.

4.1. Повторення правил ТБ.

4.2. Диференційоване завдання учням.

Одна група учнів обводить і вирізає.

Друга - частково обводить.

Третя група виконує завдання в малому обсязі. Частина деталей обведена і вирізані дрібні деталі. Всім учням лунає складний елемент в готовому вигляді.

Практична робота супроводжується музичною заставкою.

Контроль за учнями під час роботи, за правильною посадкою.

4.3. Додатковий інструктаж.

5. Заключна частина (за 8 хв. До кінця уроку).

5.1. Прибирання робочих місць.

Виставка робіт. Аналіз з опорою на зразок.

Яка робота виконана ближче до зразка?

Яку б ви оцінку поставили? Чому?

Які помилки ви бачите в роботі?

Що робили на уроці?

На яку букву схожа "труба"?

Що сподобалось?

Кому б ви подарували будиночок?

Як можна назвати вулицю з вашими будинками?

Виставляння оцінок.

Заохочення приз "Золоті ножиці".