Psihologa attīstoša nodarbība (emocionālā attīstība) vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem: “Ceļojums uz Garastāvokļa zemi. Nodarbības par pirmsskolas vecuma vecākās grupas bērnu emocionālo attīstību konspekts Nodarbības par emocionālās sfēras attīstību

Klase"Prieks"

(attīstībai emocionālā sfēra vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem)

(izmantojot inovatīvas tehnoloģijas)

Mērķis:

1. Vecāku pirmsskolas vecuma bērnu emocionālās sfēras attīstība. 2. Iepazīstināt bērnus ar prieka sajūtu, mācīt paust emocionālo stāvokli ar mīmikas, žestu palīdzību. 3. Attīstīt spēju izprast otra cilvēka emocionālo stāvokli un spēju to izteikt sejas izteiksmēs, skicēs, žestos.
4. Paplašiniet bērnu priekšstatus par prieka emocijām, veidojiet pozitīvas sajūtas un emocijas caur smaidu.

Uzdevumi:

Veicināt bērnu komandas saliedēšanos un pozitīva emocionāla noskaņojuma nodibināšanu grupā.

Aprīkojums : saule, aploksne ar uzdevumu, bilde "Prieks", tukšas papīra lapas (A4 formāts), krāsaini zīmuļi.

Nodarbības gaita

I Ievads

1. Vingrinājums "Saule riņķī"

Labrīt, bērni! Stāvēsim aplī. Man rokās ir rotaļlieta "saule". Saule ir gaiša, siltums, prieks, labs garastāvoklis. Es ierosinu to nodot apkārt un dot viens otram, visvairāk skaists smaids... Man ir liels prieks, ka dāvājāt viens otram smaidu, jo, kad cilvēks smaida, viņš arī vēlas smaidīt pretī. Un tas manai dvēselei liek justies siltāk. Saule atgriezās pie manis.

Psihologs: Bērni, mūsu nodarbības tēma, mīkla jums pateiks, klausieties to un pasakiet atbildi.

Pareizi, tas ir prieks, šodien bērni satiksimies un runāsim par prieku. Jūtas palīdz mums izprast sevi un ir daļa no mums. Dažas jūtas, piemēram, mīlestība, prieks, laime, liek mums justies silti. Citas sajūtas, piemēram, bailes, skumjas, dusmas, kauns, liek mums justies bezpalīdzīgiem, un mūsu ķermenim pārņem drebuļi. Ir ļoti svarīgi iemācīties tos atpazīt un saprast, ko viņi mums saka.

II Galvenā daļa.

1. Vingrinājums "Savāc sauli" (iepazīstināt bērnus ar prieka emocijām, saules attēlu ar prieka emocijām)

Puiši, paskatieties, šodien uz ielas spīd saule, un tas mums rada labu garastāvokli. Bet, ir dienas, kad ārā apmācies un līst, un mums visiem tiešām nepietiek siltuma un smaidu. Es saņēmu vēstuli pa pastu. Atvērsim to un paskatīsimies, kas tajā ir. (Aplis ar prieka emocijām un svītrām, stariem). Bērni, mēģināsim to savākt tagad, mīļā. Jāpaņem stars un jāpasaka sava vēlme. Paskaties, kāda saulīte mums ir. Kā jūs jutāties, pabeidzot uzdevumu? Tēlosim prieka emociju un uzsmaidīsim viens otram.Un tas, ka "Drūma diena ir gaišāka no smaida!" - tā ir patiesība, tiešām! Jūs, visas mazās saulītes, kas spīd un izstaro labestību.Labi darīts, paveica ļoti labu darbu!

2. Saruna

Es ierosinu apsēsties uz krēsliem aplī un turpināt teikumus:

Kad esmu laimīga, es... (smaida, lēkā, smejas, dejo, dzied...)

Es priecājos, kad redzu... (dāvanas, mammas seja, kūka, saldumi, klauni...)

Kas ir prieks?... (Prieks ir kā salūts, salūts, kā svētki, prieks ir tad, kad visi ir laimīgi, kad ieraugi mammu, peldies upē utt.)

Kā var iepriecināt cilvēku? (pasniegt dāvanu utt.)

Psihologs. Labi darīts, bērni, jūs jutāt: kad mēs runājām par priecīgiem brīžiem, arī mūsu dvēsele kļuva priecīga.

3. Pētījums "Kaķēns, kurš gribēja iepriecināt savu māti"

Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz to, ka cilvēks var smaidīt un priecāties ne tikai tad, kad viņš viņam kaut ko uzdāvinājis vai izpildījis kādu no viņa vēlmēm, bet arī tad, kad viņš pats izdara ko labu citam. Pamatojot savus vārdus, skolotājs lasa pasaku:

"Reiz bija mazs kaķēns. Viņam bija viss: daudz rotaļlietu, saldumu, zīmuļu, krāsu un pat dators. Visu dienu viņš skrēja, spēlējās, neko apkārt nemanot. Un tad viņam kļuva garlaicīgi. Viss nogura un neko nesagādāja.Viņš pārstāja smaidīt un mamma uztraucās vai viņas dēls nav slims.

Reiz kaķenīte gaidīja mammu no darba un, kam nebija ko darīt, klīda pa māju. Es ieklīdu virtuvē un ieraudzīju izlietnē daudz netīru trauku. "Mamma atnāks nogurusi no darba, un viņai vēl būs jāmazgā šis trauku kalns," domāja mazulis. - "Varbūt es tikšu galā ar šo darbu?" Un viņš to izmēģināja. Kad atnāca mana mamma, priecīgā kaķene viņu ievilka virtuvē. “Skaties, mammu, es tev uzdāvināju,” un norādīja uz tīru izlietni. Mamma pasmaidīja: "Cik labs puisis tu esi, paldies!" Un kaķēns arī pasmaidīja - izrādās, ka ir tik jauki kādam sagādāt prieku."

Pēc pasakas izlasīšanas skolotāja aicina katru bērnu pēc kārtas attēlot kaķēnu, un viņš pats iejūtas kaķa mammas lomā. Ir svarīgi, lai bērni sajustu prieku palīdzēt mammai. Vingrinājuma beigās jūs varat vēlreiz pievērst bērnu uzmanību tam, cik patīkami ir kaut ko darīt otra cilvēka labā.

4. Vingrinājums "Prieks"

Tagad iedomājieties, ka mēs esam mākslinieki un mums ir jāzīmē attēls par tēmu: "Prieks". Ar kādu krāsu jūs varat krāsot prieku.

Paņemiet lapas un zīmuļus un ļaujiet katram zīmēt prieku tā, kā vēlas. Pastāstiet par savu prieku: kurš bija jums blakus vai kuru jūs vēlētos redzēt priecīgā brīdī; ko viņi juta un ko darīja, kad bija laimīgi. Varbūt kāds vēlētos uzzīmēt "Prieka portretu". Pastāstiet par savu prieku: kur viņa dzīvo, ko dara, vai viņai patīk braukt ciemos vai bieži sēž viena mājās, vai viņai ir draugi un varbūt ienaidnieki

III Noslēguma daļa

    Vingrinājums "Dāvā smaidu"

Psihologs: Aizveriet acis un pasmaidiet sev. Satiec savu prieku savā ķermenī, atrodi to, šai vietai jāizstaro siltums. Atcerieties šo vietu. Ak, tagad atveriet acis un uzsmaidiet viens otram. Un uzdāvini savam loka biedram visskaistāko smaidu.

Psihologs:

Šodien mēs mācījāmies par prieku.

Pastāsti man, vai ir labi vai slikti būt laimīgam?

Kā radīt sev labu garastāvokli?

(Atsaukt mīļotā seju, jautru varoni no pasakas, izdomāt stāstu par kādu priecīgu notikumu, uzzīmēt to). Bērni atceras, ko viņi darīja, ko iemācījās.

Psihologs uzslavē bērnus par patīkamo nodarbi, atzīmē pozitīvos mirkļus, izsaka novēlējumu visai grupai: "Smaidīsim biežāk, un pasaule kļūs gaišāka no mūsu smaidiem."

Mērķis: radot apstākļus adaptācijas veidu attīstībai vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem, komunikācijas prasmju attīstībai.

Uzdevumi:
Sociālā un komunikatīvā attīstība.
Izglītības:
Radīt apstākļus uzvedības pašregulācijas prasmju apguvei.
Nodrošināt apstākļus spēju veidošanai strādāt mikrogrupās.
Korekcijas un attīstības:
Radīt apstākļus vecāku pirmsskolas vecuma bērnu komunikācijas prasmju attīstībai un korekcijai bērnu kolektīvā.
Nodrošiniet apstākļus, lai veidotos spēja pārvarēt grūtības un bailes.
Veicināt psiho-muskuļu spriedzes mazināšanu un relaksāciju.
Izglītības:
Veicināt labo gribu.
Radīt apstākļus empātisku jūtu attīstībai.

Metodes un tehnikas: mākslas darbu lasīšana, dzīvnieku terapijas spēles un vingrinājumi, relaksācija, imitējoši un izpildes vingrinājumi.

Aprīkojums un TCO: Pildītas rotaļlietas kaķēni, vilnas diegu bumbiņas, divi grozi, kartiņas ar bumbiņu un bantīšu attēlu, mīksto moduļu komplekts, kaķēnu pilsētas karte, relaksācijas mūzikas audio ieraksts, stereo sistēma, grīdas mīkstie paklājiņi.

Psiholoģiskās tehnoloģijas: mūzikas terapija, uz ķermeni orientētas tehnikas, relaksācija.

Veselību taupošas tehnoloģijas: psihovingrošana, fiziskās audzināšanas minūte.

Tiešā gaita izglītojošas aktivitātes

I posms. Organizatoriskais un motivācijas moments.
Bērni spēlējas grupas telpā. Telpas centrā uz grīdas "parādās" vilnas diegu kamoliņš. Izglītības psiholoģe vērš bērnu uzmanību uz bumbu un jautā, kam tā varētu piederēt.
Bērnu atbildes un pieņēmumi.
- Puiši, iedomāsimies sevi kā mazus kaķēnus un sveicināsim viens otru neparasti.
1. Spēle "Neparasts sveiciens".
Bērni kopā ar psihologu stāv aplī, pārmaiņus sveicina viens otru vispirms ar degunu, tad ar “ķepām” un iedomātajām “astetēm”.
Kāds pieaugušais pievērš skolēnu uzmanību skaņām: “Puiši, bumba izrādās maģiska, tā mūs kaut kur sauc. Droši vien kādam ir vajadzīga mūsu palīdzība. Sekosim līdzi ballei un redzēsim, kur tā mūs novedīs?
II posms. Praktiski.
Pieaugušais un bērni dodas uz bumbu un atrod kaķēnu pilsētas karti. Psihologs stāsta: “Šī ir kaķēnu pilsētas karte, savulaik šo pilsētu sauca par Laimīgo kaķēnu pilsētu, jo visi šeit dzīvojošie kaķēni bija dzīvespriecīgi, laipni un drosmīgi. Bet ļaunajai fejai tas nepatika un viņa apbūra pilsētu. Viens kaķēns no visa baidījās, otrs kļuva dusmīgs, bet trešais visu laiku bija bēdīgs."
- Puiši, vai vēlaties palīdzēt kaķēniem atkal kļūt jautriem, stipriem un drosmīgiem?
Bērnu atbildes.
- Tad uz priekšu, burvju bumbiņai!
Pirmsskolas vecuma bērni kopā ar skolotāju-psihologu dodas ballē un nonāk no mīkstajiem moduļiem veidotā mājiņā, uz kuras jumta sēž rotaļlieta, mīksta, "izbijusies" kaķenīte.
Skolotāja-psiholoģe, paņemot kaķēnu, saka ar klusā A. Bloka radīšana "Kāpēc kaķēns ir skumjš"(modifikācija):

“Reiz bija mazs kaķēns
Un vēl bērns.
Nu, un šī kaķene ir mīļa
Viņš vienmēr bija kautrīgs.
Kāpēc? Neviens nezināja,
Kitija to neteica."
A. Bloks

2.Vingrinājums "No kā kaķēns baidās?"
Bērni nodod kaķēnu viens otram un stāsta, no kā viņš baidās.
3. Saruna "Kā palīdzēt kaķēnam nebaidīties?"
- Puiši, kā mēs ar jums varam palīdzēt kaķēnam nebaidīties? Bērni izsaka savus pieņēmumus.
- Tieši tā, žēlosimies, paglaudīsim. Pirmsskolas vecuma bērni apskauj, samīļo un žēl kaķēnu.
Psihologs izdara secinājumu.
- Puiši, paskatieties, kaķēns bija kautrīgs, un tagad, kad jūs viņu noglāstījāt, nožēlojāt, apskāvāt, viņš vairs nebaidās.
4. Dzīvnieku terapijas spēle "Nobiedētie kaķēni".
Pirmsskolas vecuma bērnus sadala divās komandās pēc kārtīm (loki un bumbas). Daži bērni attēlo izbiedētus kaķēnus, atdarina viņu kustības un paradumus. Citi skolēni iztēlojas sevi kā drosmīgus puišus, kuri palīdz “kaķēniem” nebaidīties (paglauda, ​​pažēlo, apskauj). Tad pirmsskolas vecuma bērni maina lomas.
Spēles beigās skolotājs-psihologs pārrunā skolēnu jūtas.
- Puiši, vai jums patika, kad viņi jūs nomierināja? Vai tas tev bija patīkami?
- Skatieties, puiši, mūsu bumba mūs atkal kaut kur sauc, kādam citam ir vajadzīga mūsu palīdzība.
Skolotāja-psihologs un bērni nonāk otrajā moduļu mājā, kurā sēž rotaļlieta, mīksta, "skumja" kaķenīte. Pieaugušais izrunā A. Bloka dzejolis "Kāpēc kaķēns skumjš?"

“Reiz bija mazs kaķēns
Un vēl bērns.
Nu, un šī kaķene ir mīļa
Viņš pastāvīgi bija truls.
Kāpēc? Neviens nezināja,
Kitija to neteica."
A. Bloks

- Puiši, šis kaķēns ir skumjš, viņam noteikti ir garlaicīgi.
- Kā mēs varam viņu uzmundrināt? Ko tu dari, kad tev ir garlaicīgi?
Pirmsskolas vecuma bērnu atbildes.(Spēlē ar viņu)
- Tieši tā, labi darīts! Es zinu interesanta spēle!
Skolotājs-psihologs kopā ar bērniem uzstājas
fiziskā izglītība "Kitty".

Tāds ir ritulis, Skolēni kustas pa apli viens pēc otra.

Apaļa seja, Stop, parādi abus
roku purns.
Un katrā kājā – ritmiski vilkts uz priekšu
nagi-skrāpējumi, pārmaiņus labā un kreisā roka;
Visas rotaļlietas viņam: pagriežas vietā, ap viņu.
kubi, spoles,
Kaķis kā bumba lec uz divām kājām,
Izbraucieni pa dzīvokli. rokas uz jostas.
Ņ.V. Niščeva.

- Skatieties, puiši, mūsu kaķēns ir uzjautrināts, jūs viņam ļoti palīdzējāt, bet mūsu "maģiskā" bumba sauc mūs tālāk uz ceļa.
Bērni un pieaugušais nonāk trešajā moduļu mājā, kurā sēž "dusmīgs" rotaļu kaķēns.
Pedagogs-psihologs lasa dzejolis "Dusmīgs kaķēns".

Viņa kažoks ir izlobīts
Mugura saliekta kā loka,
Aste ar pīpi,
Tas šņāc un rūc kā tīģeris:
Ej prom, es negribu tavas spēles.(Autortiesības).

- Puiši, kāds dusmīgs kaķēns, kā jūs varat viņam palīdzēt?
Bērnu atbildes.
– Tieši tā, teiksim viņam mīļus vārdus. Pirmsskolas vecuma bērni saka kaķēnam sirsnīgus vārdus.
Psihologs to rezumē.
- Skaties, kaķēns vairs nav dusmīgs, viņš kļuva laipns, jo tik daudz dzirdēja no tevis mīļi vārdi... Labi padarīts!
III posms. Fināls.
6. Relaksācija. "Brīnišķīgs sapnis par kaķēnu"
Uz klusas, mierīgas mūzikas fona kāds pieaugušais lēnām stāsta: “Mazie kaķēni ir ļoti noguruši, saskrēja, pietiekami daudz spēlējās un gulēja atpūsties, saritinājušies kamolās. Viņiem ir brīnišķīgs sapnis: zilas debesis, spoža saule, dzidrs ūdens, sudrabainas zivis.

Mēs sapņojam, ka guļam uz zāles
Uz zaļās mīkstās zāles
Saule tagad silda -
silti rokturi ar mums,
Saule tagad ir spožāka -
mūsu kājas ir siltas.
Spriedze aizlidoja un
viss ķermenis ir atslābināts.
Mēs mierīgi atpūšamies
Mēs maģiski aizmigām.
Kryazheva N.L.

Brīnišķīgs sapnis, bet laiks mosties.
- Kaķēni atver acis, izstaipās, pasmaida. Mēs labi atpūtāmies!
Izglītības psiholoģe jautā bērniem: vai jums patika brauciens uz Kaķēnu pilsētu? Kāds šobrīd noskaņojums?
Atspulgs. Atvadu rituāls.
Psihologs parāda divus grozus, dzelteno un pelēko. Iesaka katram paņemt vienu vilnas diega kamoli atbilstoši noskaņojumam: dzeltens - dzīvespriecīgs, dzīvespriecīgs; pelēks - skumjš un saliek krāsai atbilstošos grozos.
Skolotājs-psihologs un bērni veic atvadu rituālu: stāvot aplī un sadevušies rokās, viņi korī saka: "Uz redzēšanos!"

Veronika Balašova
Nodarbības konspekts par vecāku bērnu emocionālās sfēras attīstību pirmsskolas vecums"Emocijas un jūtas"

"Emocijas un jūtas"

Mērķis: identificēt pieejamo bērniem zināšanu krājums par emocijām un jūtām

Izglītības uzdevumi:

iepazīties bērni ar emociju un jūtu pasauli;

iepazīties bērniem ar specifiskas īpatnības emocijas

mācīties bērni atšķir emocijas pēc shematiskiem attēliem;

mācīties bērniem pārraidīt doto emocionālais stāvoklis izmantojot

dažādi izteiksmes līdzekļi (sejas izteiksmes, žesti, krāsas).

Korekcijas attīstības uzdevumi:

attīstīt bērnu vārdu krājumu;

attīstīties augstāks garīgās funkcijas bērniem(uzmanība, domāšana);

attīstīties vispārējās un smalkās motorikas;

attīstīties pareiza runas elpošana;

attīstīt sejas kustības;

attīstīties runas izteiksmīgums.

Izglītības uzdevumi:

veicināt interesi par rezultātu sasniegšanu veiktajā darbā;

veidot grupas saliedētību.

Aprīkojums: attēlu kartes emocionālie stāvokļi(dusmas, prieks, pārsteigums, bailes, skumjas); bilde (Sarkangalvīte); kartona sagataves (ceļš, apļi, mājas); audums; izgriezt bildi (pārsteigums).

Leksiko-gramatika materiāls: dzejolis ( « Sajūtas» ); noslēpums ( "Sarkangalvīte"); fiziskā audzināšana ( "Atpūta"); relaksācija ( "Slinki cilvēki").

Mūzikas materiāls: maiga mūzika; M. Mērovičs "Dziesma par Āfriku"; I. Koreņevska "Rudens".

Nodarbības gaita

A. Organizatoriskais posms

Sveiki, puiši, priecājos jūs satikt. Tagad mēs sēdēsim aplī un sadosimies rokās. Sasveicināsim viens otru nevis ar vārdiem, bet ar roku palīdzību. Aizver savas acis. Tagad es pieskaršos tam, kurš sēž man pa labi, viņš pieņems manu sveicienu un tāpat pieskarsies savam kaimiņam, sasveicinoties ar viņu, un tā tālāk, līdz mans sveiciens atgriezīsies pie manis pa apli, bet jau pa kreisi. (Spēle tiek spēlēta "Sveicieni").

B. Galvenā skatuve

1. Ievads tēmā klases

Vai jums patīk ceļot? (Jā)... Šodien dosimies ceļojumā uz vienu pasaku zemi. Un kurā valstī, uzzināsiet nedaudz vēlāk. Bet, lai mēs nenomaldītos un iepazītu visas šīs valsts skaistules un ar visiem iedzīvotājiem, mūs pavadīs viens pasaku varonis. Uzminiet, kas viņš ir?

Aizbraucu ciemos pie vecmammas

Viņa atnesa savus pīrāgus.

Pelēkais vilks viņu vēroja.

Apkrāpa un norija (Sarkangalvīte).

Tieši tā, šī ir Sarkangalvīte. (Attēlā ir redzams Sarkangalvītes attēls)... Šodien viņa būs mūsu ceļvedis pasaku zemē. Un tagad ir pienācis laiks uzzināt, uz kuru pasaku zemi mēs ceļosim profesijām.

2. Tēmas ziņojums klases

Klausīties uzmanīgi dzejolis:

Tur ir jūtas dzīvniekos,

Zivīs, putnos un cilvēkos.

Ietekmē bez šaubām ikvienu

Esam noskaņoti.

Kuram ir jautri!

Kurš ir skumjš?

Kuram palika bail!

Kurš ir dusmīgs?

Izkliedē visas šaubas

Garastāvokļa ābece.

Ko saka šis dzejolis? (apmēram emocijas, par noskaņojumu)... Par ko emocijas teikt dzejolī? Sauksim viņus (jautri, skumjas, bailes, dusmas)... Jūs uzminējāt, par ko mēs šodien runāsim plkst profesijām Uz kuru valsti dosimies ar Sarkangalvīti? (mēs dosimies uz laukiem « Emocijas» ). Tieši tā puiši.

3. Zināšanu papildināšana par tēmu klases

Puiši, vai jūs zināt, kas tas ir emocijas? (atbildes bērniem) . Emocijas Tā ir mūsu attieksmes izpausme (sajūtas) uz to, kas notiek mums apkārt vai mūsos. Taču pirms došanās ceļojumā Sarkangalvīte aicina uzkrāt spēkus un uzspēlēt vienu ļoti aizraujošu spēli ar nosaukumu .

4. Spēle "Viens, divi, trīs, noskaņojums, iesaldēt"

Tagad es jums parādīšu attēlus ar dažādiem attēliem cilvēka emocijas(skumjas, aizvainojums, prieks, dusmas utt.)... Un tavs uzdevums ir uz sejas attēlot noskaņojumu, kas tiks parādīts. Tas ir jāizdara līdz komanda: "Viens, divi, trīs, noskaņojums, iesaldēt"... (Spēle tiek spēlēta "Viens, divi, trīs, sasaldē garastāvokli").

5. "Ceļojums uz pasaku zemi"

Un tagad mēs ar jums varam doties ceļojumā uz Pasaku zemi « Emocijas» ... Šī ir pārsteidzoša valsts. Ir upes, kalni, tumšs blīvi meži un saules pielietās pļavas, ir purvaini nodevīgi purvi. (No kartona sagatavēm tiek gludināti trīs ceļi)... Uz šo valsti ved trīs ceļi. Viens no tiem izskatās upe: kluss, mierīgs, palīdz ātri sasniegt valsti, bet visilgāk, bet tas nedod daudz spēka Pasaku zemē « Emocijas» . (Audums ir izklāts, imitējot upi)... Otrs ceļš iet cauri purvainiem purviem. Tas ir īsāks par pirmo, bet grūtāks un bīstamāks, dod vairāk spēka nekā pirmais ceļš. (Izklāti kartona apļi, imitējot purva izciļņus)... Trešais ceļš ir īsākais, bet arī visbīstamākais. Viņai līdzi uz Pasaku zemi « Emocijas» visdrosmīgākie ceļotāji devās ceļā. Viņa pasaku zemē dod visvairāk spēka. Iesim un izvēlēsimies, kurš ceļš uz valsti « Emocijas» aizbraucam katrs no mums. Mēs ar Sarkangalvīti dosimies pa trešo ceļu. Un tu? Izvēlieties sev ceļu un ejiet pa to ar pirkstiem. (Bērni trasi izvēlas paši)... Šeit mēs nonākam Pasaku zemē « Emocijas» . (Mājas ir izkārtotas)... Sarkangalvīte stāsta, ka pasakas iemītnieki « Emocijas» patīk sazināties un spēlēties ar ceļotājiem, savas valsts viesiem. Drīzumā iepazīsimies ar viņiem. Pieved mūs Sarkangalvītei pie pirmā iemītnieka. (imitē klauvējienu pie durvīm).

6. Prieks

Sveiki, mani sauc Džoja! (tiek rādīts prieka attēls)... Man patīk smieties, izklaidēties, dejot, klausīties mūziku... Kad es parādos, viss man apkārt uzzied, kļūst gaišs, krāsains, pavasarīgs. Gaiss ir piepildīts ar putnu dziesmām, ziedu smaržu... Puiši, pārbaudīsim, vai Džojs stāsta mums patiesību par sevi. Sarkangalvīte jums ir sagatavojusi tik interesantu spēli. Viņa aicina pārvērsties par pērtiķiem un dejot mūzikas pavadībā. (Spēle tiek spēlēta « Smieklīgi pērtiķi» zem mūzika: M. Meerovičs "Dziesma par Āfriku"). Vai jums, puiši, bija jautri? Tātad Džoja mums pastāstīja patiesību par sevi? Sarkangalvīte, iesim tālāk, iepazīstināsim mūs ar citiem šīs brīnišķīgās pasaku valsts iemītniekiem. (Imitē garlaicību pie durvīm).

Ak, ak, ak... Mani sauc Skumjas. (Attēls ir parādīts ar skumju attēlu)... Manu ierašanos pavada lietus, slampa, peļķes, vējš, kas svilpo pa dārziem. Viegli, skumji, griežas, garlaikoti, birst asaras, atgādina ilgas... Puiši, laikam arī mums ir skumjš noskaņojums. Pastāsti mums. Tagad pārdosim bumbu no rokas rokā un stāstīsim savus bēdīgos stāstus. (Spēle tiek spēlēta « Bēdīgs stāsts» zem mūzika: I. Koreņevska "Rudens"). Piemēram, Sarkangalvīte saka, ka man bija skumji, kad mana vecmāmiņa saslima; Man ir skumji, kad sēžu mājās viena... Labi darīts, puiši. Neskumstiet, bet vienmēr priecāsimies. Tātad, iesim tālāk. Sarkangalvīte, kur ejam tālāk?

8. Fiziskā audzināšana

Un Sarkangalvīte aicina mazliet atpūsties. (Notiek fiziskā apmācība "Mūsu atpūta").

Mūsu atpūta ir fiziskās audzināšanas minūte,

Ieņemiet savas vietas.

Vienreiz - apsēdās, divas reizes - piecēlās.

Visi pacēla rokas uz augšu.

Apsēdies, piecēlies, apsēdies, piecēlies,

Vanka-vstanka šķita tērauda.

Un tad viņi devās galopā,

Tāpat kā mana atlecošā bumbiņa.

9. Interese

Labi darīti zēni. Šeit mēs esam atpūtušies un mums ir laiks doties tālāk. Tātad, kas te staigā? Ko tu šeit dari?

Vieglspārnains, visuresošs,

Es klausos, skatos, zinu

Un uz sniegotajām virsotnēm

Un līdz slepenajiem dziļumiem

Es tevi atvedīšu.

Kas es esmu? Vai esat uzminējis? Esmu Interese. (tiek rādīts attēls ar interesējošo attēlu)... Man viss ir interesants, lai kur es atrastos, lai ko es darītu. Jums ir interesanti apceļot mūsu pasaku zemi emocijas... Un man ir interesanti skatīties uz tevi, spēlēties ar tevi. Mani interesē viss. Puiši, spēlēsim ar interesi? Sarkangalvīte, ko mēs šoreiz spēlēsim? Un mēs spēlēsim uzmanību. Pacelieties no savām vietām. Tagad es runāšu vārdus "gaiss", "Zeme", "Uguns", "ūdens" citā secībā. Tiklīdz es saku vārdu "gaiss", jums ir jāpaceļ rokas. Ja dzirdat vārdu "Zeme" tad noliec rokas. Uz vārda "Uguns" pagrieziet rokas uz priekšu un atpakaļ, pa vārdam "ūdens" noliec rokas uz priekšu. Kurš kļūdās - sēdēt uz krēsla. Uzmanīgākais uzvar. (Spēle tiek spēlēta "Gaiss, zeme, uguns, ūdens"). Vai jums bija interesanti spēlēt šo spēli? Labi, mums ir laiks doties tālāk. Pie kā mēs ejam tālāk, Sarkangalvīte? Jā, kur tu esi aiziet, - iesaucās Interese, - Man arī interesē.

10. Dusmas

Kurš te staigā? Man nevajag nevienu, visi ejiet prom. Kalpo jums pareizi, es uzvarēšu visus tu zināsi kā ar mani strīdēties. Čau, puiši, kas tas ir? Kurš te ir dusmīgs? Tas ir Dusmas. (Attēls ir parādīts ar dusmu attēlu)... Sarkangalvīte, iesim ātrāk, pirms dusmas mūs lutināja. Dodieties tālāk. (imitē klauvējienu pie durvīm).

11. Pārsteigums

Ak, tu atnāci pie manis. Es to nemaz negaidīju. Un vai Sarkangalvīte ir šeit? Labdien, puiši, esmu pārsteigts. (Attēls ir parādīts ar pārsteiguma attēlu)... Tu droši vien vēlies ar mani paspēlēties? Šim gadījumam es izdomāju spēli. Bet vispirms palīdziet man, lūdzu, savāc manu portretu no izkaisītajām daļām. (Spēle tiek spēlēta "Savākt attēlu"). Tagad iedomājieties, ka atrodaties uz ielas, līst stiprs lietus, un pēkšņi ārā lūkojas saule. Parādiet, cik jūs esat pārsteigts, ka pēkšņi uznāca saule. (Bērnu sejā redzams pārsteigums)... Labi darīti zēni. Ejam tālāk. Labāk pieklauvēsim pie durvīm un uzzināsim, kas tur dzīvo. (imitē klauvējienu pie durvīm).

Kas tur ir? Man ir bail atvērt durvis, man ir ļoti, ļoti bail. Puiši, uzminiet, kas dzīvo šajā mājā (bailes)... Tieši tā, tās ir bailes. (Tiek parādīts attēls, kurā redzamas bailes)... Bailes atver mums durvis, tā ir Sarkangalvīte, kas ieradās kopā ar puišiem. tieši tā? Vai tu mani krāp? Puiši, atvainojiet, ka neatklāju jums stāstu. Dažreiz es uzsprāgstu kā čūska, kā tīģeris. Un dažreiz es varu piezagties pēkšņi, nemanāmi, pārsteigt mani, es varu ātri pacelties - kā pērkona negaiss ... Visi jūtas neērti ar manu izskatu. Uz pieres var parādīties sviedri, zosāda nolīst pa muguru, rokas kļūst lipīgas un slidenas, kājas kļūst smagas... skaņas: [S], [W], [X]. Skan frāzes "Es tagad ēdīšu", "Es tevi aizvedīšu pie sevis", "bailīgi"... Puiši, vai jums kādreiz ir bijis bail? Sarkangalvīte aicina uzspēlēt spēli ar bailēm ... Pacelieties no vietām, izveidojiet apli. Tagad Tu staigās pa apļiem un saki tā vārdi: "Un es nebaidos no bailēm, par kuru jūs vēlaties pārvērsties"... Tiklīdz es nosaucu kādu biedējošu pasaku varonis(piemēram, Koschey, vilks, Baba Yaga, lauva, Lakstīgala, laupītājs, milzis, jums ātri jāpārvēršas par viņu un jāsasalst. Un tad es izvēlēšos visbriesmīgāko varoni, un viņš kļūs par šoferi. "Un es nebaidos no bailēm, par kuru jūs vēlaties pārvērsties"). Tagad spēlēsimies ar bailēm. Iedomājieties, ka jums ir lielas, milzīgas bailes (bērniem plats izpleš rokas uz sāniem) ... Visiem, kas baidās no bailēm lielas acis (attēlot lielu Apaļas acis ar roku palīdzību)... Bet tagad bailes mazinās (bērni kustina rokas)... Un tad tas pazūd pavisam (Neticīgi parausta plecus paraustīt plecus) ... Skatieties viens uz otru un pārliecinieties, ka nevienam citam nav lielas acis, un neviens no jums ne no kā nebaidās, jo bailes ir pazudušas. Pasmaidiet viens otram.

13. Iziet no pasakas

Šeit ir Sarkangalvīte un iepazīstināja mūs ar dažiem Pasaku zemes iemītniekiem. « Emocijas» ... Bet tomēr tālu no visiem. Mūsu ceļojums tuvojas beigām. Lauku iedzīvotāji no mums atvadās un aicina atkal ciemos, iepazīt tuvāk, rotaļāties, izklaidēties. Apmeklēsim viņus vēlreiz? Nākamajā profesijām mēs turpināsim savu ceļojumu pa šo brīnišķīgo valsti un uzzināsim visus Pasaku zemes iedzīvotāju noslēpumus « Emocijas» .

14. Relaksācija

Šodien visi bērni ir daudz darījuši, spēlējušies un, iespējams, noguruši. Sarkangalvīte aicina mazliet paslinkot. (Ieslēgsies mierīga mūzika)... Apsēdieties ērti, aizveriet acis. Iedomājieties, ka esat slinks un greznojaties uz mīksta, mīksta paklāja. Apkārt ir kluss un mierīgs, tu elpo viegli un brīvi. Patīkama miera un relaksācijas sajūta aptver visu ķermeni. Jūs mierīgi atpūšaties, esat slinks. Jūsu rokas atpūšas, kājas atpūšas. Patīkams siltums aptver visu ķermeni, jūs esat pārāk slinks, lai kustētos, jūs esat apmierināts. Jūsu elpošana ir pilnīgi mierīga. Jūsu rokas, kājas, viss ķermenis ir atslābināti. Sajūta patīkams miers piepilda jūs no iekšpuses. Jūs atpūšaties, esat slinks. Patīkams slinkums izplatās pa visu ķermeni. Jūs baudāt pilnīgu mieru un relaksāciju, kas nes spēku un labu garastāvokli. Izstiepiet roku, izkratiet slinkumu un rēķiniet "trīs" atver acis. Viens ... divi ... trīs ... jūs justies pats labi atpūties, esi jautrā noskaņojumā.

C. Noslēguma posms

Tātad mūsējais nāca klajā nodarbība līdz beigām... Sarkangalvītei ir pienācis laiks atgriezties pasakā, un jūs esat grupā. Jūs visi esat lieliski kolēģi, paveicāt labu darbu. Pastāsti man, kas bija interesants profesijām? Uzdāvināsim viens otram atvadu smaidu un teiksim "Uz redzēšanos! Uz drīzu tikšanos".

Izstrādāja: papildu izglītības skolotāja, skolotāja-psiholoģe Kobzeva Tatjana Mihailovna

Vecums: 4-5 gadus vecs

Nodarbības ilgums: 30 minūtes

Mērķis: Pirmsskolas vecuma bērnu emocionālās sfēras attīstība.

Uzdevumi:

    Stiprināt spēju atpazīt un izteikt emocionālos stāvokļus sejas izteiksmēs.

    Attīstīt pirmsskolas vecuma bērnu pašregulāciju.

    Pozitīva emocionāla noskaņojuma veidošana, bērnu pulciņa saliedēšana.

    Iepazīšanās ar pamatemocijām: bailes, prieks, dusmas, skumjas.

Rīki: kartītes - "koloboks", kas attēlo pamata emocijas - prieku, skumjas, pārsteigumu, dusmas; radio magnetofons audio pavadījumam,.

1. Laika organizēšana

Vingrinājums "Saules stari"

Mērķis: radīt grupā pozitīvu noskaņojumu.

Bērni kopā ar skolotāju stāv aplī un izstiepj vienu roku uz centru, liekot plaukstas vienu uz otras kā saules starus.

Mēs esam vienas lielas saules stari. Ar savu gaismu mēs iepriecinām citus, un ar savu gaismu sasildām visu apkārt. Tagad pasmaidīsim viens otram, lai mūsu siltums piepildītu mūsu studiju.

2. Galvenā daļa

Atcerieties, puiši, par kādām sajūtām mēs runājām iepriekšējās nodarbībās? Kas mums, skatoties uz cilvēku, palīdz pateikt, vai viņš ir priecīgs, bēdīgs, pārsteigts vai dusmīgs?

Bērni atbild: Mēs skatāmies uz viņa sejas, acu, lūpu izteiksmi un varam noteikt.

Tas ir lieliski, ka jūs to labi zināt. Un šodien aicinu doties ceļojumā pa Noskaņu valsti, kur tiksimies ar šīs valsts iedzīvotājiem.

Stāsimies viens par otru vilcienā un dosimies ceļojumā pa šo brīnišķīgo valsti.(Pārvietojieties pa klasi, klausoties bērnu dziesmu "Parovoz-Bukashka")

Un mūsu pirmā stacija "Druzhilkino". Šeit mums ir jāatrod jauni draugi. Lūdzu apsēsties.

Puiši, tagad iepazīsimies ar šīs pilsētas iedzīvotājiem.

Tātad, pirmais iedzīvotājs (tiek parādīts pirmā koloboka attēls)

Puiši, vai jūs uzzinājāt, kas tas ir?

Bērni atbild: Smaidiņš, vīrietis, bulciņa.

Protams, tas ir Gingerbread Man! Kā jūs domājat, kā viņš jūtas? (prieks, skumjas, dusmas vai pārsteigums)?

Bērni atbild: Prieks

Taisnība! Prieks. Kā tu uzminēji?

Bērni atbild: Viņš smaida

Protams, ka smaida!!! Smaidīsim kopā ar viņu. (Bērni uzstājas)

Bet šī bulciņa pie mums nonāca nevis viena, bet ar brāli. Iepazīsimies arī ar viņu.

Un šeit ir otrais viesis (tiek parādīts otrā koloboka attēls)

Un ko šī bulciņa izjūt (prieku, skumjas, pārsteigumu vai dusmas)?

Bērni atbild: Skumjas

Protams, viņš ir skumjš! Kā tu zināji?

Bērni atbild: Ar acīm, pēc lūpām

Protams, puiši, viņam ir lūpu kaktiņi uz leju un uzacis "māja". Būsim skumji ar viņu (uzstāties)

Un tagad pie mums ciemos ir atnācis trešais brālis. Apskatiet to uzmanīgi. Ko viņš piedzīvo?

Bērni atbild: ir pārsteigts

Labi padarīts! Šis ir pārsteigums! Pēc kādām pazīmēm mēs to varam zināt?

Bērni atbild: lielas acis, atvērta mute

Jā, puiši! Mūsu kolobokam ir plašas acis un atvērta mute.

Būsim pārsteigti ar viņu (Izpildīt)

Nu, mūsu ceturtais viesis. Mēs viņu satiekam. Ko mēs varam teikt par viņu?

Bērni atbild: Viņš ir ļauns

Viņš ir dusmīgs, un mēs to redzam, jo ​​viņam ir sarauktas uzacis, izstiepta mute un

pat zobi ir redzami. Sadusmosimies arī (Izpildi)

Šeit ir puiši un mēs atpazinām pilsētas "Druzhilkino" iedzīvotājus un tikām galā ar viņiem

sadraudzēties.

Bet mums ir jāiet. Iekāpjam vilcienā un braucam tālāk. Un mūsu jaunie draugi

Nāc ar mums. (Pārvietojieties pa klasi pie mūzikas)

Ieradāmies Igalkino stacijā. Apsēžamies uz krēsliem.

Un tagad kopā ar šīs valsts iedzīvotājiem uzspēlēsim kādu spēli.

Spēle "Parādi emocijas"

Mērķis: iemācīt bērniem atpazīt un izteikt emocijas.

Bērniem tiek parādīts viens no kolobokiem, un viņi izrāda tādas pašas emocijas kā viņam.

Labi padarīts! Visi rādīja tieši koloboku emocijas.

Mēs ieradāmies Sportivkino stacijā, šeit visi nodarbojas ar sportu,

veicot vingrinājumus. Pievienojamies.

3. Fiziskā izglītība

Pirmdien es devos peldēties (attēlojot peldēšanu.)
Un otrdien viņš gleznoja. (Mēs attēlojam zīmējumu.)
Trešdien es ilgu laiku mazgāju seju, (Mēs mazgājam.)
Un ceturtdien es spēlēju futbolu. (Skrien uz vietas.)
Piektdien es lēkāju, skrēju, (lēkāju.)
Es dejoju ļoti ilgu laiku. (Mēs riņķojam vietā.)
Un sestdien, svētdien (Claps.)
Visu dienu atpūtos. (Bērni tupus, rokas zem vaigiem - aizmigt.)

Labi padarīts !!! Bet mums jāiet vēlreiz. (Pārvietošanās pa klasi)

Mēs ieradāmies Teatralkino stacijā, šeit ir puiši, mums jākļūst par aktieriem un jāspēlē īstas lomas.

Spēle "Emociju izpausme"

Mērķis: Attīstīt spēju izteikt pārsteigumu, prieku, skumjas un

dusmas. Nostiprināt zināšanas par krievu tautas pasakām. Izraisīt bērniem

pozitīvas emocijas.

Fragments no pasakas "Vilks un septiņi bērni":

"Bērni atvēra durvis, vilks ieskrēja būdā ..."

Bērni pauž dusmas.

Izvilkums no krievu valodas Tautas pasaka"Ryaba vista":

“Pele skrēja, vicināja asti, sēklinieks nokrita un salūza. Vectēvs un sieviete raud."

Bērni pauž skumjas.

Fragments no pasakas "Čūsku princese":

"Kazaks paskatījās apkārt, paskatījās - siena kaudze dega, un sarkanā jaunava stāvēja ugunī un skaļā balsī teica:" Kazak, labais cilvēks! Atbrīvo mani no nāves."

Bērni pauž pārsteigumu.

Skolotāja nolasa fragmentu no pasakas "Rāceņi":

"Viņi velk - velk, izvilka rāceni."

Bērni pauž prieku.

Tagad aplaudēsim sevi kā īsti mākslinieki!

Šeit, puiši, mēs esam kopā ar jums un bijām mūsu iecienītāko pasaku varoņi. Kā jutās varoņi?

Bērni atbild: dusmas, skumjas, pārsteigums, prieks.

4. Pabeigšana

Vingrinājums "Mēs arī"

Mērķis:bērnu saliedēšana, pozitīvas attieksmes un emociju veidošana.

Skolotājs runā par labu garastāvokli, prieku, smaida, pauzes starp izteikumiem. Pēc katra izteikuma bērni saka vienu un to pašu frāzi: "Mēs arī!"

"Es dalos ar jums savā labs garastāvoklis!

Bērni: "mēs arī!"

"Es tev pasmaidu"

Bērni: "mēs arī"

"Es priecājos"

Bērni : "mēs arī!"

"Es lecu aiz laimes!"

Bērni: "Mēs arī!"

"Es mīlu Tevi!"

Bērni: "Mēs arī!"

"ES apskauju tevi!"

Bērni: "Mēs arī" . (Visi apskaujas vienā aplī)

Vai tavs garastāvoklis ir labs?

Bērni atbild: Jā!

Mūsu tikšanās ir beigusies.

Uz redzēšanos!