Spēļu nodarbību cikls vecākā pirmsskolas vecuma bērnu emocionāli brīvās sfēras korekcijai. Nodarbības par emocionālās sfēras korekciju vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem konspekts Kopsavilkumi par emociju attīstību pirmsskolas vecuma bērniem

Nodarbības mērķis:

Nostiprināt bērnu zināšanas par emocijām (prieks, skumjas, dusmas, bailes, pārsteigums); iemācīt bērniem atšķirt emocijas pēc shematiskiem attēliem;

Mācīt izprast savas un citu cilvēku jūtas;

Vingrot bērnu prasmi nodot emocionālo stāvokli, izmantojot sejas izteiksmes un žestus, kā arī attīstīt spēju izjust noskaņojumu mūzikā;

Attīstīt empātiju un iztēli, draudzīgumu un kolektīvismu.

Materiāls: emocionālo stāvokļu piktogrammas un, vēstule no "Noskaņu zemes", muzikāli fragmenti no multfilmām, attēli, kuros attēloti pasaku varoņi, "noskaņojuma kubs", notis ar shematisku dažādu emociju attēlojumu.

Psihologa nodarbības gaita ar vecākiem pirmsskolas vecuma bērniem:

1. Vingrinājums-sveiciens "Es mīlu"

Mērķis: emocionālā stresa noņemšana, pozitīva stāvokļa veidošana

Bērni ienāk zālē pie mierīgas mūzikas. Zāle veidota meža izcirtuma formā.

: Bērni, paskatieties, kāds brīnišķīgs meža izcirtums. Cik tas ir jauki un mājīgi.

Sadosimies rokās un sveicināsim viens otru ar burvju vārdiem. Lai ne tikai izcirtumā, bet arī katram no mums dvēselē kļūst silti, silti un ērti. (Bērni saka vārdus, ar roku kustībām, norādot uz to, uz kuru viņi vēršas).

ES mīlu sevi,

Es mīlu Tevi,

Es mīlu visus,

Tas ir mans panākums.

Psihologs: Kas Skaisti vārdi... Izrunāsim tos vēlreiz, laipni un mīļi, lai mēs visi varētu sajust šo mīlestību (bērni emocionāli atkārto vārdus divreiz). No jūsu burvju vārdi kļuva skaidrs un ērts ne tikai šajā izcirtumā, bet arī katra sirdī.

Psihologs: Bērni, man jums ir pārsteigums. Paskaties, kas ir manās rokās? Jā, šī ir vēstule, bet vēstule ir neparasta, šī ir vēstule no "Noskaņojuma zemes". Vai esat dzirdējuši par šādu valsti? Izlasīsim to.

“Dārgie bērni! Ja jums patīk viss interesantais, pasakainais un zināt, kā pārsteigt, "Noskaņu valsts" aicina ciemos!

Nu, bērni, iesim ceļojumā? Tā kā mūs sagaida garš ceļš, tad brauksim ar burvju vilcienu. Pastāsti man, kas mums ir vajadzīgs, lai iekāptu vilcienā? Tieši tā, mums vajag biļetes. Un mēs tos varam iegādāties šeit, šajā biļešu kasē.

2. Vingrinājums "Definējiet savu garastāvokli"

Mērķis: iemācīt bērniem noteikt savu emocionālo stāvokli

Psihologs: Tā kā mūsu brauciens ir neparasts, neparastas ir arī mūsu kasieres. Paskaties, tie ir koloboki un katrs no tiem mums parāda citu noskaņojumu. Kā mēs varam noteikt katra kasiera noskaņojumu? Cilvēkiem arī ir dažādi noskaņojumi, kāds? Bērni, stājiet rindā un iegādājieties sev biļeti pie kases, kurā attēlots tāds pats noskaņojums kā jums šobrīd (bērni stāv rindā un no kasieriem-kolobokiem paņem piktogrammu ar shematisku sava noskaņojuma attēlojumu). Vai jums ir visas biļetes? Es būšu jūsu ceļvedis šajā ceļojumā. Nodod man visas biļetes un ejam. (Bērni uzbūvē vilcienu un mūzikas pavadībā sāk pārvietoties pa zāli).

Mūsu pirmā pietura ir Skazochnaya stacija.

Psihologs: Pastāsti man, vai tev patīk pasakas? Vai jūs zināt daudzus pasaku varoņus? Tagad mēs spēlēsim spēli ar jums.

3. Vingrinājums “Atrast pasaku varonis»

Mērķis: attīstīt spēju atpazīt varoņu emocionālos stāvokļus un saistīt tos ar grafiskiem attēliem.

Psihologs: Man ir bildes ar varoņiem no pasakām un multfilmām. Un arī maģisks "noskaņojuma kubs". Skatiet, vai visiem varoņiem ir vienāds noskaņojums? Jā, savādāk. Mēģināsim apsvērt un attēlot mūsu varoņu dažādās noskaņas.

Katrs bērns pēc kārtas met kauliņu, nosauc emociju, kas krita uz kauliņa, un atrod pasaku varoņa attēlu, kas attēlo tādu pašu emocionālo stāvokli. Bērns patur pareizi izvēlēto attēlu, bet nepareizo noliek atpakaļ.

Mūsu nākamā pietura ir mūzikas stacija. (Pievērsiet uzmanību kokam ar piezīmēm uz zariem).

klase = "eliadunit">

4. Vingrinājums "Uzmini melodiju"

Mērķis: attīstīt spēju sajust noskaņojumu mūzikā.

Bērni sēž uz spilveniem, katram ir apakštase ar divām notīm.

Psihologs: tagad kopā ar jums klausīsimies mūzikas fragmentus, tavs uzdevums ir uzminēt, kādu noskaņu tie rada, un pacelt atbilstošu noti (atceries, kāda ir mūzika?)

Mūsu ceļojums vēl nav beidzies; nākamā stacija ir jaunā Cvetnaja

5. Vingrinājums "Izrotājiet ezeru"

Mērķis: iemācīt bērniem nodot emocionālo stāvokli, izmantojot dažādus izteiksmes līdzekļus.

(Atcerieties, ar kādām krāsām mēs attēlojam prieku un ar kādām skumjām)

Psihologs: Bērni, paskatieties uz šo meža ezeru, tas jums šķiet skumji. Izrotāsim, katrs paņemsim vienu ziedu tādā krāsā, kas attēlo tavu noskaņojumu tagad.

Psihologs: Šodien bijām aktīvi, mums laiks nedaudz atpūsties.

6. Relaksācijas vingrinājums

Mērķis: psihoemocionālā atvieglošana

Plakstiņi grib gulēt

Acis ir aizvērtas.

Mēs klusi aizmigām

Mēs aizmiegam.

Un manas rokas kļuva miegainas

Un manas kājas aizmiga

Un mēs esam šajā brīdī

Viegla kā spalva.

Nodarbības rezultāts.

Psihologs: Kamēr mēs atpūtāmies, mūsu ceļojums pamazām beidzās. Ir pienācis laiks doties mājās. Un, lai atgrieztos mājās, mums kaut kas jāatceras.

Psihologa saruna ar bērniem:

Kuru valsti mēs šodien esam apmeklējuši?

Kura spēle bija jautra?

Kas ceļojuma laikā palika visvairāk atmiņā?

7. Vingrinājums "Definējiet savu garastāvokli"

Mērķis: nostiprināt bērnu spēju noteikt savu emocionālo stāvokli

Psihologs: Nu, bērni, viņiem pietrūkst bērnudārza. Ir pienācis laiks mums atgriezties. Dodieties pie kolobok kasierēm un saņemiet biļetes atpakaļ uz bērnudārzu (bērni pieiet pie kasierēm un paņem biļetes ar sava noskaņojuma attēlu).

Psihologs: Es novēlu jums, bērni, lai jums vienmēr būtu labs garastāvoklis un biežāk smaidītu, tāpat kā šodien mūsu ceļojuma laikā.

Mērķi:

· Bērna apzināšanās par citu emocionālajiem stāvokļiem;

· Spēja saprast un pieņemt citus cilvēkus;

· Pieredzes un zināšanu papildināšana saistībā ar emocionālo sfēru.

Uzdevumi:

· Attīstīt spēju nodot savas emocijas, izmantojot krāsu;

· Iztēles un fantāzijas attīstība;

· Motivācijas radīšana sevis izzināšanai;

· Pašregulācijas mehānismu pilnveidošana;

· Attīstīt spēju izteikt savas jūtas ar vizuālo līdzekļu palīdzību;

· Psihisko procesu stabilizācija, stresa mazināšana;

· Attīstīt spēju noteikt cilvēka sejas izteiksmi.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Valsts budžeta izglītības iestāde Samāras apgabala Novokuibiševskas pilsētas 9. pamatskola, pilsētas rajons Novokuibiševska, Samaras apgabala struktūrvienība "Bērnudārzs" Rodņičok "

Attīstības stundas kopsavilkums emocionālā sfēra vecāki bērni pirmsskolas vecums

"Emociju zeme"

Vada skolotājs-psihologs

Usova Irina Viktorovna

g. Novokuibiševska, 2014

"Emociju zeme"

Mērķi:

  • Bērna izpratne par citu cilvēku emocionālajiem stāvokļiem;
  • Spēja saprast un pieņemt citus cilvēkus;
  • Pieredzes un zināšanu papildināšana saistībā ar emocionālo sfēru.

Uzdevumi:

  • Attīstīt spēju nodot savas emocijas, izmantojot krāsas;
  • Iztēles un fantāzijas attīstība;
  • Motivācijas radīšana sevis izzināšanai;
  • Pašregulācijas mehānismu pilnveidošana;
  • Attīstīt spēju izteikt savas jūtas ar vizuālo līdzekļu palīdzību;
  • Psihisko procesu stabilizācija, stresa mazināšana;
  • Attīstīt spēju noteikt cilvēka sejas izteiksmi.

Nepieciešamie materiāli:

  • mierīgas mūzikas ierakstīšana;
  • Kartītes, kurās attēlotas dažādas emocijas no Marijas Ļebedevas sērijas "Burvju lāde";
  • Veidlapas ar uzzīmētu cilvēka figūru;
  • Zīmuļi, marķieri, vaska krītiņi.

Nodarbības gaita:

1. Sveicieni. Emocionāla noskaņojuma radīšana.

Pedagogs-psihologs: “Sveiki, puiši! ES priecājos tevi redzēt. Sadosimies visi kopā, uzsmaidīsim viens otram un teiksim: Labrīt"! Labi padarīts! Pastāsti man, lūdzu, kādā pasaulē mēs bijām pēdējo reizi? Pēdējā nodarbībā jūs un es apmeklējām maģisko Jūtu zemi.

Šodien es gribu jūs aicināt doties jaunā ceļojumā, uz Emociju zemi. Emociju pasaules iemītnieki, viens otru uzrunājot, mīļi izrunā savu vārdu. Izmēģināsim to šādā veidā.

Vingrinājums "Mīlīgs vārds"

Skolotājs-psihologs jautā bērna vārdu, pārējie lūdz viņu mīļi nosaukt korī. Ja bērni nevar izdomāt mīļu vārdu, palīdz psihologs.

Pirms došanās jaunā ceļojumā Emociju pasaules iemītniekiem atbildēsim, kāds šodien ir mūsu noskaņojums.

Vingrinājums "Noskaņu maiss"

Skolotāja-psiholoģe aicina bērnus noteikt, kāds noskaņojums viņiem šodien ir stundā, ar ko to var salīdzināt. Piemēram; "Mans garastāvoklis ir kā balts pūkains mākonis, un tavējais?" Apļa dalībnieki stāsta, kurš gadalaiks, dabas parādība, laikapstākļi patīk viņu pašreizējam noskaņojumam. Tad psiholoģe vispārina - kāds šodien ir visas grupas noskaņojums: skumji, smieklīgi, smieklīgi utt. un rāda bērniem somiņu un saka, ka tā ir maģiska un tajā var ielikt visas nevajadzīgās sajūtas, piemēram, aizvainojumu, dusmas, bailes utt. Ja bērnam ir slikts garastāvoklis, viņš tiek aicināts to darīt, imitējot locīšanas kustības. Tad psiholoģe sasien maisu un aicina bērnus izmest slikto garastāvokli miskastē.

2. Nodarbības galvenā daļa.

Pedagogs-psihologs: “Puiši, šīs pasaules iedzīvotāji ir ļoti ieinteresēti jūs redzēt. Un, lai palīdzētu tos iepazīstināt, viņi nodeva tālāk kartītes, kurās attēloti emociju pasaules iemītnieki. Vai mēs vienmēr zinām, kā saprast otru cilvēku? Vai pēc cilvēka sejas var saprast cilvēka noskaņojumu? Tagad mēģināsim uzminēt, kādā noskaņojumā ir šīs sejas."

Uzminiet garastāvokļa spēli

Psihologs bērniem rāda kartītes ar uzzīmētiem dažādu cilvēka sejas emocionālo stāvokļu attēliem. “Šeit ir dažādu noskaņojumu cilvēku sejas. Kāds noskaņojums, jūsuprāt, šeit ir attēlots? Kas notiek ar uzacīm, kad esam dusmīgi vai priecīgi? Kad mēs baidāmies, esam pārsteigti, dusmīgi? Kā ar lūpām? Kā mute pauž mūsu emocijas, mūsu noskaņojumu? Saruna notiek.

“Labi, puiši, jūs patiešām varat uzminēt, kāds ir otra cilvēka noskaņojums pēc viņa sejas. Tagad mēģināsim pielietot “maģiskos” izpratnes līdzekļus, ar kuriem jau esam satikušies.

Spēle "Atkārtojas"

Emociju pasaules iemītnieki spēlē aizraujošu spēli, kuru aicina spēlēt. Bērniem tiek izdalītas kartītes ar dažādām emocijām un viņi jautā bērnam, kurš uz tās ir attēlots un kādas emocijas šis tēls piedzīvo. Lūdziet bērnam parādīt šo emociju uz viņa sejas.

Un tagad mums ir jāatpūšas. Apsēdieties ērti un aizveriet acis. Trīs reizes dziļi ieelpojiet un izelpojiet…

Relaksācijas vingrinājums "Smaids"

Pedagogs-psihologs: “Katras izelpas reizē var just, kā tavu seju arvien vairāk atpūšas. Ļaujiet savai mutei, degunam, ausīm, pierei, acīm atpūsties ar katru izelpu. Tagad dziļi, dziļi ieelpojiet un aizturiet elpu. Atmetiet galvu atpakaļ, spēcīgi izelpojiet, izpūšot gaisu pēc iespējas augstāk, lai tas sasniegtu griestus. Dariet to vēl vienu reizi. Tagad atkal ieelpojiet. Un, kad tu tagad izelpo, mēģiniet smaidīt. Sajūti, kā smaidot izstiepjas tavas lūpas un kā savilkas vaigu muskuļi. Dariet to vēlreiz un mēģiniet smaidīt plašāk. Iedomājieties, ka zīmējumā redzat sev priekšā skaistu sauli, kuras mute izplatās platā draudzīgā smaidā.

Ir svarīgi redzēt smaidu visu bērnu sejās. Kad atkal smaidi, sajūti, kā smaids nonāk tavās rokās, sasniedz plaukstas. Elpojiet un smaidiet... un jūtiet, kā jūsu rokas un plaukstas piepildās ar saules smaidošo spēku. Kad jūs atkal smaidāt, jūtiet, ka jūsu smaids grimst arvien zemāk, līdz pat pēdām, līdz pašiem pēdu galiem. Sajūti saules siltumu zem kāju zolēm. Sajūti smaidu visā ķermenī. Smaidot tu jūties labi no galvas līdz kājām, jūti prieku ar visām ķermeņa šūnām. Tu mīli un pieņem sevi. Tagad nedaudz izstiepiet un iztaisnojieties. Atver acis un atkal atrodies kopā ar mums šajā telpā.

Vingrinājums "Noskaņojuma izpēte"

Pedagogs-psihologs: Puiši, maģiskajā Emociju zemē dzīvojiet priekā, baudā, bailēs, vainas apziņā, aizvainojumā, skumjās, dusmās un interesēs. Burvju zemes iemītniekiem patīk apciemot viens otru, stāstīt dažādus stāstus un darīt kopīgas lietas. Viņi aicina sapņot un mēģināt uzzināt, kā izpētīt sevi.

Lai to izdarītu, aizveriet acis un sajūtiet, kur dzīvo jūsu jūtas: prieks, dusmas, dusmas, aizvainojums utt. Uz gatavām formām ar vīrieša tēlu

bērni tiek aicināti pārbaudīt sevi un ar krāsainiem zīmuļiem pārkrāsot, kur kādas Jūtas dzīvo, ar ko tās sadzīvo? Bērni veic uzdevumu. Atspulgs. Vai jums bija grūti vai viegli izpildīt uzdevumu? Kas bija grūti? Kas ir viegli? Vai jums patika sevis izzināšana? Vai tas bija jauki vai nē? Tiek rīkota kolektīva diskusija, kuras laikā bērni dalās savos iespaidos.

Pēdējais posms. Apkopojot.

Pedagogs-psihologs. Puiši, mūsu ceļojums beidzas. Uzdāvināsim Emociju valsts iedzīvotājiem piemiņai kopīgu foto ar saviem smaidiem.

Vingrinājums "Vēlējumi aplī"

Bērni aicināti izteikt savas vēlmes turpmākajai nodarbībai, kā arī pastāstīt par to, kas patika un kas nepatika nodarbības dalībniekiem. Esam viesojušies dažādi maģiskās pasaules, satiku dažus pārsteidzošus cilvēkus. Tagad pasmaidīsim, pateicamies viens otram par ieguldīto darbu un atvadīsimies no nākamās tikšanās.
























Atpakaļ uz priekšu

Uzmanību! Slaidu priekšskatījumi ir paredzēti tikai informatīviem nolūkiem, un tie var neatspoguļot visas prezentācijas iespējas. Ja jūs interesē šis darbs, lūdzu, lejupielādējiet pilno versiju.

Nodarbības mērķi:

  • Veidot priekšstatu par prieka un dusmu emocijām, parādīt to shematisku attēlojumu.
  • Atjaunot pieredzi un zināšanas no emocionālās sfēras jomas, veicināt savu stāvokļu izpratni un izpratni, ka negatīvās emocijas atņem veselību, bet pozitīvās - tās saglabāšanu.
  • Mācīt veidus, kā izteikt negatīvas emocijas sociāli pieņemamā veidā.
  • Attīstīt spēju kontrolēt dažādus muskuļus (seju, rokas, kājas), attīstīt brīvprātīgu uzvedības regulējumu.
  • Attīstīt kinestētiskās sajūtas, priekšmetu formas uztveri.
  • Attīstīt telpisko orientāciju, uzmanību un domāšanu.
  • Veicināt bērnu komandas saliedēšanos un pozitīva emocionāla noskaņojuma nodibināšanu grupā.

Terminu vārdnīca

Emocija- tās ir mūsu noskaņas un pārdzīvojumi, kas pavada mūsu dzīves notikumus.
Prieks- tas ir tad, kad jūtamies labi par paveikto, no komunikācijas ar mammu, draugu, no tā, ka mums dāvina dāvanas, mums ir jautri. Vieglas krunciņas pie acīm, acis ir nedaudz sašaurinātas, augšlūpa nedaudz pacelta, lūpu kaktiņi pacelti un parasti atlaisti, apakšžoklis atslābināts, mute var būt nedaudz pavērta.
Dusmas- kad esam dusmīgi uz kādu, piemēram, uz kādu, kurš mūs nepelnīti apvainojis, kurš mūs sita, sauca... Cieši saspiestas uzacis, horizontālas krokas uz deguna tilta, pietūkst deguns, sakosti zobi, konvulsīvi sasiets kakls, kamēr rokas var savilkt dūrēs.

Aprīkojums: aploksne ar vēstuli; burvju soma ar dažādiem priekšmetiem, šalle; magnetofons un audio ieraksts dziesmām "Ja esi laipns", "Smaids"; kaste ar medaļām katram bērnam; 3 krāsainas kartona plaukstas; rotaļu ezis, kas smejas.

NODARBĪBAS PROCESS

- Sveiki puiši!
Es devos uz tavu klasi un pa ceļam satiku pastnieku. Viņš man iedeva neparastu vēstuli. Paskatīsimies, kāda veida vēstule? Tātad, Bērnudārzs"Zelta atslēga" bērniem. Šī vēstule ir jums. No kā tas ir? No Smesharik Hedgehog. Vai tu to zini? Izlasīsim vēstuli? Klausīties uzmanīgi.

Sveiki puiši! Ezītis no Smešariki valsts jums raksta. Ja kāds mani nepazīst, nosūtu savu foto (2 slaidi). Mana mīļākā nodarbe ir dažādu kolekciju veidošana: konfekšu papīri, sēnes, kaktusi. Es meklēju priekšmetus savām kolekcijām visur: kalnos, jūrā, pat tumšā mežā. Pavisam nesen es ieklīdu vienā no šiem mežiem, meklējot kaut ko jaunu savai kolekcijai.
Un pēkšņi es izgāju izcirtumā, uz kura atradās skaista pils (3. slidkalniņš). Man radās interese, un es devos uz šo pili. Tur dzīvoja dažādas emocijas: prieks, dusmas, bailes, pārsteigums un citas (4 un 5 slaidi).
Izrādījās, ka šajā dienā ļaunais burvis Sadlaps iekļuva viņu valstībā (6 slaidi). Viņš sastrīdējās savā starpā par visām emocijām, un man ļoti patīk visus samierināt, pat tos, kuri nevēlas samierināties ne ar vienu. Un es to izdarīju. Ļaunais burvis uz mani sadusmojās un ieslēdza cietumā. Viņš arī atņēma no manis smieklus, un man tik ļoti patīk smieties. Palīdziet man atgūt smieklus un izkļūt no viņa pils cietuma, un, lai to izdarītu, izpildiet ļaunā burvja Sadvīpa uzdevumus. Paldies, puiši, es uzskatu, ka jūs varat viegli tikt galā ar visiem viņa uzdevumiem.

- Nu, puiši, vai varam palīdzēt Ezītim?
- Ar katru pareizi izpildītu uzdevumu mēs pietuvosimies ļaunā burvja Sadvīpa pilij, jo tuvāk tiksim, jo ​​labāk to redzēsim, bet pagaidām neredzam.
– Sāksim ar pirmo uzdevumu.

Vingrinājums "Iedomājies emocijas"

Sad cry dod šādu uzdevumu: attēlot divus emociju pils iemītniekus. 1 piktogramma - prieks (7 slaidi).

– Un kā izskatās cilvēks, kad viņš ir laimīgs? (Acis mirdz, lūpas smaida).
- Paskaties uz ko skaistas sejas tie, kas ir laimīgi (8 slaidi).
- Puiši, kad jūs esat laimīgi? (Kad atnāk mamma, viņi lasa grāmatas, pērk rotaļlietu, saldumus...)
- Jūs redzat, cik daudz iemeslu mums ir priekam (9. slaids).
- Atcerieties, kaut ko priecīgu, un, kad es noskaitīšu līdz 3, mēs visi kopā attēlosim prieku. Labi. Tagad jau ir kļuvusi redzama ļaunā burvja Sadweeping pils (10 slaidi).

2 piktogramma - dusmas.

– Kā izskatās cilvēks, kad viņš ir dusmīgs? (Seja ir dusmīga, lūpas saspiestas, uzacis sarauktas, acis dusmīgas)- 11 slaidi.
- Cik mēs esam neglīti, kad esam dusmīgi (12 slaids). Kad tu esi dusmīgs? (Kad esat aizvainots, kaut kas nedarbojas)- 13 slaidi.
- Mēģināsim saskaitīt 3, lai parādītu, cik mēs esam dusmīgi. (Vēl viens pils gabals - 14. slaids).

Vingrinājums "Negatīvā emocionālā stāvokļa apgūšanas veidi"

- Sad cry uzskata, ka, ja cilvēks ir dusmīgs, tas var turpināties ļoti ilgu laiku. Kā jūs domājat, ko jūs varat darīt, lai ātri atbrīvotos no dusmām? (Uzmundriniet sevi, uzzīmējiet kaut ko skaistu, sitiet spilvenu, saplēsiet papīru, spēlējiet jautra spēle, skatīties interesantu multfilmu, palasīt smieklīgu grāmatu, ēst konfektes, spēlēt mīklu no plastilīna, skriet pa ielu, pūst burbuļus)- 15 slaidi.
- Dusmoties kaitē jūsu veselībai. Ar kuriem cilvēkiem ir patīkamāk sazināties: ar labiem vai ļaunajiem?
- Labi darīts, viņš nezināja, ka jūs varat atrast atbildi uz šo jautājumu. (16 slaidi).

Spēle "Dziesmi-klaperi-kluss"

- Ak, tur ir dažas plaukstas. Tātad, kāda ir šī misija?
Sad cry netic, ka mēs spēsim izpildīt šo uzdevumu, jo šeit mums jābūt ļoti uzmanīgiem un jāatceras darbību izpildes secība (17. slaids). Un secība ir šāda: ja rādu zilu plaukstu, tad visiem kopā vajag kliegt skaņu "A", ja zaļa, tad visiem skaļi aplaudē, ja sarkano, tad klusi pasēdēt. Atcerēsimies un trenēsimies. Nu, tagad mēs ļoti rūpīgi veicam šo ļaunā vedņa uzdevumu (18 slaids).

Spēle "Burvju soma"

- Skumjas sauciens ielika šajā somā dažādus mazus priekšmetus un piesprauda somu tā, ka tu ar aizvērtām acīm nevarēji uzminēt, kas tur atrodas. Kurš pirmais uzdrošināsies tikt galā ar šo uzdevumu?
- Labi padarīts! Parādījās vēl viena pils daļa (19. slaids).

Atklājiet atšķirību vingrinājums

- Pirms mums ir nākamais uzdevums (20 slaidi). Skumjas kliedziens, kā viņš varēja uzzīmēt divus emociju pils iemītniekus. Kādas ir šīs emocijas? Šķiet, ka tie ir nedaudz līdzīgi, bet patiesībā tiem ir 5 atšķirības. Jums ir jāatrod visas atšķirības.
- Labi darīts, ir parādījusies pēdējā pils daļa (21 slaidi).

Vingrinājums "Prieka tornis"

- Un te ir Ezītis, bet smiekli viņā vēl nav atgriezušies (22 slaids). Skumja raudāšana vienmēr ir skumja, dusmīga un ļoti bieži raudoša, lai tās burvības efekts beidzas un smiekli atgrieztos Ezī, jāceļ prieka tornis.
Lai to izdarītu, katram pēc kārtas ir jāpasaka, kas viņam patīk vai kas sagādā prieku. Es nosaukšu to, kas man patīk, un izstiepšu plaukstu uz augšu, un jūs pārmaiņus nāksit augšā, sauksiet to, kas jums patīk vai kas jums patīk, un uzliksiet roku uz manas plaukstas. Cik labs prieka tornis mums ir, un Ezītis atkal smejas. Apsēdieties klusi, un ezītis kā pateicības zīmi un par piemiņu par mūsu pasakaino nodarbošanos dāvina jums burvju medaļas ar savu fotogrāfiju, un otrā pusē ir rakstīts burvju vārds "Smaids". Pieņemsim, ka tad, kad esat bēdīgs vai dusmīgs, šī medaļa palīdzēs jums kļūt jautrākam un laipnākam. ( Dziesmai “Smaidi, visi tiek apbalvoti ar medaļu ar Ezīša attēlu).

- Mūsu pasakainā nodarbība ir beigusies.
- Kas tev palicis atmiņā un patīk?
- Kādas emocijas jums patika visvairāk?

- Cilvēkam, kad viņš ir dusmīgs, ir neglīta seja, dusmīgas, dusmīgas acis. Jums vienmēr jāizturas pret cilvēkiem laipni, draudzīgi, tad pret jums izturēsies tāpat. Ir labi, ja cilvēks ir priecīgā noskaņojumā, tad izdodas jebkurš bizness.

Bibliogrāfija:

1. Bērnu emociju pasaulē: ceļvedis pirmsskolas izglītības iestādes praktizētājiem [Teksts ] / T.A. Daņiļina, V. Ja. Zedgenidze, N.M. Stepins... - M.: Ayris-press, 2007. - 160 lpp.
2. Ļutova, E.K., Moņina, G.B. Apmācība efektīvai mijiedarbībai ar bērniem [Teksts] / E.K. Ļutova, G.B. Monīna. - SPb .: OOO Izdevniecība "Rech", 2001. - 190 lpp.
3. Semenaka S.I. Bērna sociālā un psiholoģiskā adaptācija sabiedrībā. Korekcijas un attīstošās nodarbības [Teksts] / S.I. Semenaka. - M .: ARKTI, 2006 .-- 72 lpp.
4. Tarasova, T.A., Vlasova, L.V. Es un mana veselība: praktisks ceļvedis prasmju attīstīšanai un stiprināšanai veselīgs veids dzīve bērniem no 2 līdz 7 gadiem. Treniņu programma, vingrinājumi un didaktiskās spēles[Teksts] / T.A. Tarasova, L.V. Vlasova. - M .: Shkolnaya Pressa, 2008 .-- 80 lpp.
5... Khukhlaeva, O.V., Hukhlaeva, O.E., Pervušina, I.M. Mazas rotaļas ir liela laime. Kā saglabāt pirmsskolas vecuma bērna garīgo veselību [Teksts] / О.V. Khukhlaeva, O.E. Khukhlaeva, I.M. Pervušina. - M .: April Press, Izdevniecība EKSMO-Press, 2001. - 224lpp.
6. Žigalova, N.Ju., Kuļikova, I.N. Valeoloģiskā izklaide un spēles bērnudārzā [Teksts] / N. Yu. Zhigalova, IN Kulikova .// Pirmsskolas pedagoģija. - 2007. - Nr.5. - P. 16-18.
7. Zedgenidze, V.Ya., Eroshkina, N.G. Pirmsskolas vecuma bērnu emocionālās un personīgās attīstības pārkāpumu labošana pirmsskolas apstākļos [Teksts] / V.Ya. Zedgenidze, N.G. Eroškina. // Vecākā audzinātāja uzziņu grāmata. - 2009. - Nr.1. - S. 35-37.
8. Biktaševa, N.P. Krāsaino emociju valsts [Teksts] / N.P. Biktaševs. // Pirmsskolas skolotāja... - 2011.– Nr.1. - S. 51-52.

Mērķis: harmonizēt bērna personību.

Uzdevumi:

- izveidot draudzīgu atmosfēru grupā;

- veidot pozitīvu bērna attieksmi pret savu “es”;

- paaugstināt sevis pieņemšanas pakāpi;

- paplašināt izpratni par emocijām un dažādiem emocionālajiem stāvokļiem;

- attīstīt radošo domāšanu, iztēli, runu, smalkās motorikas rokas.

Materiāli: krāsains vilnas diegu kamols, zvaniņš, skicētas sejas maskas, papīra loksnes, zīmuļi, flomasteri, audio kasete.

Ievada daļa

Audzinātāja. Bērni, izpildīsim vingrojumu Vārda kustība. Lieciet katram sevi nosaukt vārdā un veikt kādu kustību vai darbību. Piemēram, es pateikšu savu vārdu un darīšu to šādi: divus soļus uz priekšu (var arī sist plaukstas, veikt dažas roku kustības utt.).

Bērni dara.

Brīnišķīgi! Tagad izpildīsim spēles vingrinājumu "Vārti".

Bērni stāv aplī, rokas nolaistas. Raidījuma vadītājs sauc bērnu vārdā, viņš sasit plaukstas virs galvas, apgriežas un tup, un bērni, kas stāv viņam pa kreisi un pa labi, tur rokās un paceļ uz augšu, lai virs notupušajiem veidojas augsti vārti. Tad sauc otru bērnu utt.

Galvenā daļa

Audzinātāja. Es izdomāšu, izteikšu minējumu par tevi (savukārt par katru bērnu) labs vārds, un katrs pēc lūpām uzminēs – kura.

Bērni izpilda Labā vārda vingrinājumu.

Skolotājs slavē bērnu, bet nerunā skaļi, bet runā tikai ar lūpām. Uzslava var būt par rezultātiem, reāliem un nojaušamiem, par izskatu, personības iezīmēm. Piemēram: "Tu esi laipns ...", "Tu esi gudrs ...".

Labi padarīts! Un tagad vingrinājums (aplī ar bumbu) "Ko jūs varat darīt labāk par pieaugušo." Piemēram: “Es domāju, ka es skrienu labāk par mammu”, “Es varu skaļi smieties, tētis kājene!”, “Es varu uzlēkt uz vienas kājas, bet mana vecmāmiņa ne”.

Bērni dara.

Tad skolotājs nosauc vārdu-situāciju, un bērnam jānosauc noskaņojums, sajūta.

Un tagad mēs vadīsim autotreniņu "Sunny Bunny". Saules stars ieskatījās tavās acīs. Aizveriet tos. Viņš skrēja tālāk pa seju, maigi glāstīdams to ar tavām plaukstām: pa pieri, degunu, muti, vaigiem, uz zoda. Viegli noglāstiet viņu, lai nenobiedētu. Viegli glāstīja galvu, kaklu, rokas, kājas... Viņš uzkāpa uz vēdera, noglauda vēderu. Saules zaķis nav palaidnīgs cilvēks, viņš tevi mīl un samīļo. Un tu viņu glāsti un sadraudzējies ar viņu.

Bērni veic vingrinājumu "Uzzīmējiet māju saules staram". Ir ierosināts uzzīmēt kādu (grafiski visvienkāršāko) māju ar atvērtām un aizvērtām acīm.

kā jūs jutāties?

Bērni atbild.

Kad tev bija vieglāk?

Bērni atbild.

Beigu daļa

Audzinātāja... Stāvot vai sēžot aplī, visi sadodas rokās un pakrata tās, skatās uz katru pēc kārtas un smaida.

Bērni dara.

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestādes bērnudārzs Nr.16 "Annuška" no Smoļenskas pilsētas

Nodarbība tālāk emocionālā attīstība bērniem

vecākā grupa pirmsskolas vecums:

« Ceļojiet uz valsti "Emocijas"

Nominācija: Profilaktiskais pasākums ar vecāko pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem

augstākās kvalifikācijas kategorijas izglītības psihologs

Paskaidrojuma piezīme

Tēma : Ceļojums uz valsti "Emocijas"

Mērķis: Vecāku pirmsskolas vecuma bērnu emocionālās sfēras attīstība

Uzdevumi:

    Stiprināt spēju atpazīt un paust emocijas, emocionālos stāvokļus sejas izteiksmēs;

    Uzturēt skolēnu veselību, izmantojot psihovingrošanu un relaksāciju;

    Veidot draudzīgas un vienlīdzīgas attiecības starp vienaudžiem;

    Attīstīt pirmsskolas vecuma bērnu pašregulāciju, klausoties mūzikas skaņdarbus;

    Radīt grupā komfortablu psiholoģisko mikroklimatu, dzīvespriecīgu un dzīvespriecīgu noskaņojumu.

Grupas sastāvs: dalībnieku vecums: 5 - 6 gadi, bērnu skaits grupā: 6-8 cilvēki.
Nodarbības ilgums un konsekvence : 25 minūtes, var izmantot gan kā patstāvīgu nodarbību, gan vecāku pirmsskolas vecuma bērnu emocionālās-gribas sfēras attīstības darba sistēmā.

Materiāls nodarbībai: "Burvju bumba", emocijzīmju piktogrammas un fotogrāfijas: bailes, prieks, dusmas u.c., magnētiskā tāfele vai ekrāns ar projektoru un portatīvo datoru, cilvēciņi-emocijas, zīmēšanas papīrs, zīmuļi, bērnu krēsliņi atbilstoši bērnu skaitam , smaidīgas bildes.

Izmantotās nodarbību tehnoloģijas: muzikālais pavadījums: mūzas. F. Šopēns "Laime", mūzika. E. Grīgs “Rūķu gājiens” jeb “Kalnu karaļa alā” u.c., veselību saglabājošu tehnoloģiju elementi: rotaļas ar smiltīm, psihovingrošana, IKT tehnoloģijas.

Metodiskie paņēmieni: saruna, dažādu sajūtu diskusija grupā; jautājumi bērniem; emocionālo stāvokļu ikonas; pārbaude; rādīšana; skaidrojums; bērnu praktiskās aktivitātes.

Nodarbības gaita:

Sveicieni. "Maģiskā bumba".

- Sveiki puiši. ES priecājos tevi redzēt!

Psihologs nodod diegu kamoli bērnam, viņš apvij diegu ap pirkstu un mīļi sauc blakus sēdošo bērnu vārdā vai izrunā "maģisko pieklājības vārdu", pēc tam nodod bumbu citam bērnam utt.

- Puiši, mēs šodien dosimies ceļojumā ar jums. Un uz kuru valsti mēs dosimies, jūs man pateiksiet pēc tam, kad es jums nolasīšu dzejoli.

Zvēriem ir jūtas
Zivīs, putnos un cilvēkos.
Ietekmē bez šaubām ikvienu
Esam noskaņoti.
Kuram ir jautri!
Kurš ir skumjš?
Kuram palika bail!
Kurš ir dusmīgs?
Izkliedē visas šaubas
Garastāvokļa ābece.

(īsa dzejoļa diskusija, atkārtojot emociju nosaukumus).

Mūsu garastāvoklis ir atkarīgs no mūsu darbībām, no tā, ko mēs darām un kā. Savukārt mūsu garastāvoklis ietekmē apkārtējo noskaņojumu, un viņi piedzīvo dažādas emocijas.

Puiši, vai jūs zināt, kas ir emocijas? (bērnu atbildes: piemēram: “pārsteigums”, “prieks”, “skumjas” ir emocijas, “bailes” arī ir emocijas, emocijas var būt pozitīvas un negatīvas utt.)

Puiši, mēs tagad dosimies ceļojumā uz "Emociju" valsti. Lai mēs varētu ceļot, mums ir nepieciešams transports. Ar kādu transportu braucāt? Uzbūvēsim pasakainu vilcienu. Stāviet viens pēc otra, paņemiet to, kas stāv priekšā pie jostas. Mūsu vilciens varēs kustēties ar burvju vārdu palīdzību: čug-čuk, čug-čuk, vilciens skrien pilnā ātrumā... laimējies apstāties, parādi savu prasmi...!

(Bērni izrunā vārdus un iet pa apli, imitējot treilerus)

1 pietura. "Prieka prieka laukums ». (izklausās F. Šopēna audioieraksts "Laime")

Kuru jūs redzat šajā izcirtumā? (Cilvēks-prieks) (slaids vai kartona vīrs)

Kāds ir viņa garastāvoklis?

Bērni, kas ir prieks?(bērnu atbildes)

Piemēram:

"Prieks ir tad, kad visi ir laimīgi, visiem ir jautri."

“Ir liels prieks, un ir mazs. Mazs ir, ja tas ir vienam cilvēkam, un liels ir tad, kad tas ir visiem.

"Prieks ir tad, kad visiem ir svētki."

“Prieks ir tad, kad neviens neraud. Neviens".

"Prieks ir tad, kad nav kara."

"Prieks ir tad, kad visi ir veseli."

"Prieks esmu es, jo mana māte saka:" Tu esi mans prieks ".

- Ko jūs darāt, kad jums ir jautri? ( bērnu atbildes.)

Etīde "Kurš kā priecājas".

Bērni stāv aplī. Psihologs aicina tēlot, bez vārdiem parādīt, cik priecīgi viņi ir, satiekot mammu, satiekot ciemiņus dzimšanas dienā, pastaigājoties kopā ar vecākiem vai dodoties uz zoodārzu vai cirku.

Izteiksmīgas kustības: apskāvieni, smaidi, smiekli, prieka izsaucieni.

Vingrinājums "Uzzīmē emociju".

Tagad iedomājieties, ka mēs esam mākslinieki un mums ir jāuzglezno attēls par tēmu - "Prieks". Paņemiet lapas un zīmuļus un ļaujiet ikvienam zīmēt prieku tā, kā vēlas.

(Tad bērni tiek aicināti apsēsties aplī un pastāstīt par zīmēto. Pēc tam psiholoģe kopā ar bērniem uzlīmē zīmējumus uz lielas papīra lapas vai uz magnētiskās tāfeles - notiek izstāde (diskusija, oriģinālākā zīmējuma atlase, atbildes uz jautājumu “Kas ir prieks? un interesantākie stāsti).

Psihovingrošana "Prieka straume". (skan mierīga mūzika)

Bērni sēž uz grīdas aplī, sadodas rokās, atpūšas.

Puiši,garīgi iedomājieties, ka katrā no jums ir iedzīvojusies laipna, jautra straume. Ūdens strautā ir tīrs, caurspīdīgs, silts. Strautiņš ir ļoti mazs un ļoti palaidnīgs. Viņš nevar ilgi sēdēt vienā vietā. Paspēlēsimies ar viņu un garīgi iedomāsimies, cik tīrs, caurspīdīgs, silts ūdens caur tavām rokām plūst pie draugadraugs lokā.

Bērni garīgi sniedz prieku viens otram.

2 pietura. "Skumju sala".

Puiši, kas dzīvo uz šīs salas? (Cilvēks-skumjas)

Paskaties uz šo zēnu. Kāds ir viņa sejas izskats... Kas notika ar viņa muti? Uzacis? Kāda ir izteiksme acīs? Kāda ir šī emocija?(bērnu atbildes)

- Kā tu uzminēji? (uz sejas, uz acīm, uzacis ir savilktas kopā, lūpas ir uz leju)

Puiši, arī jums droši vien ir skumjš garastāvoklis? Pastāsti(bērnu stāsti)

Salā var dzīvot ne tikai cilvēks, bet arī dzīvnieks. Un tagad es jums piedāvāju attēlot dzīvnieku.

Spēle "Laips dzīvnieks".

Stāviet aplī un turiet rokas. Mēs pārvērtīsimies par vienu lielu, laipnu dzīvnieku.(Sākas mierīga mūzika.) Klausīsimies, kā tas elpo. Ieelpojiet - visi kopā speriet soli uz priekšu. Izelpošana ir solis atpakaļ. Mūsu dzīvnieks elpo ļoti vienmērīgi un mierīgi. Tagad bildēsim un klausīsimies, kā tas pukst liela sirds... Klauvēt - sper soli uz priekšu. Klauvējiens ir solis atpakaļ.

3 pietura. « Baiļu ala".

Mēs nokļuvām alā.(Psihologs ieslēdz mūziku.)

Vingrinājums "Baišas skaņas". (skan mūzika. E. Grīgs "Rūķu gājiens" vai "Kalnu karaļa alā")

- Uzminiet, kādas skaņas mēs dzirdam?(bērnu atbildes)

- Mēs dzirdam daudzas skaņas, no kurām dažas ir biedējošas. Klausīsimies skaņās un uzminēsim, kuras no tām ir biedējošas, biedējošas un kuras nomierinošas vai iepriecinošas.(diskusija par bērniem)

Vai skaņa vienmēr bija biedējoša? Arī vilciena skaņa tev šķiet biedējoša, taču, ja atceries atvaļinājuma braucienu ar vilcienu, kas bija jautrs un interesants, tad bailes pāriet.

Kāds cilvēks te dzīvo. (Vīrietis — bailes)

Kā tu uzminēji?(bērnu atbildes)

Spēle "Es nebaidos no šausmu stāstiem, es pārvērtīšos par kuru vēlaties."

Bērni staigā pa apli, sadevušies rokās, un saka šos vārdus korī. Kad šoferis (sākotnēji var būt psihologs) nosauc kādu baisu tēlu (Koščejs, vilks, lauva u.c.), bērniem ātri "jāpārvēršas" viņā un jāsastingst. Raidījuma vadītājs izvēlas visbriesmīgāko, viņš kļūst par vadītāju un turpina spēli.

Vingrinājums "Bailēm ir lielas acis".

Tagad spēlēsimies ar bailēm. Iedomājieties, ka jums ir lielas, milzīgas bailes.(Bērni plaši izpleš rokas uz sāniem). Visiem, kas baidās, ir lielas acis no bailēm.(Attēlot lielu Apaļas acis ar rokām.) Bet tagad bailes mazinās.(Bērni kustina rokas.)

Un tad tas pazūd pavisam.(Viņi parausta plecus un neizpratnē paceļ rokas.)

Paskatieties viens uz otru un pārliecinieties, ka nevienam citam nav lielas acis un tāpēc neviens no jums ne no kā nebaidās, jo bailes ir pazudušas. Pasmaidiet viens otram.

Atspulgs. Tērzēšana ar bērniem:

Un tagad mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā.

Ko tu šodien iemācījies stundā?(bērnu atbildes)

Kas tev patika visvairāk?(bērnu atbildes)

Labi darīti puiši! Jūs bijāt draudzīgi, aktīvi, tikāt galā ar visiem uzdevumiem!

Man arī ļoti patika mūsu ceļojums. ES vēlu tev Lai labs garastāvoklis, un ka jūs viens otram sakāt tikai labus un laipnus vārdus.

Es ļoti gribu zināt, kāds noskaņojums jums ir atstājis pēc mūsu ceļojuma. Un iesaku izvēlēties savam noskaņojumam atbilstošu emocijzīmi!

Un, lai mūsu tikšanās paliktu atmiņā, nofotografēsimies kā suvenīru.

Ar to mūsu stunda ir beigusies. Paldies, atā!

Emocijas bildēs. Bērna attīstība.http// steshka. ru/ emocii- v- kartinkax

Pielikums 1. Emociju ikonas


Pielikums 2. Emociju fotogrāfijas


Pielikums 3. Materiāls priekšdarbam + prezentācija parCD.