Конспект нод по ФЕМП в підготовчій групі. Конспект заняття "зачароване незнайка" Музична Физминутку з незнайком

Конспект НСД по ФЕМП в підготовчій групі

Тема: Допоможи Незнайку стати математиком »

Програмне зміст:

мета:Вчити розуміти поставлене завдання і виконувати її самостійно.

завдання:

Навчальні:

Закріпити знання про числах і цифрах від 0-10, вміння встановлювати відповідність між числом і цифрою;

Закріпити знання геометричних фігурі вміння орієнтуватися на аркуші паперу.

Формувати вміння порівнювати числа і користуватися знаками<, >;

Закріпити усний рахунок від 1 до 10 в прямому і зворотному порядку.

Тренувати у вирішенні логічних задач, Закріплювати вміння ділити предмет на рівні частини.

Формувати навик самоконтролю.

Розвиваючі:

Розвивати логічне мислення, увагу, зосередженість, память.сообразітельность, творчість, уяву.

виховні:

Виховувати цілеспрямованість, стійкість інтерес до математичних знань.

Демонстраційний матеріал:картинки героїв, конверти із завданнями, м'ячик, мольберт, технічні засоби, музичні інструменти.

Роздатковий матеріал: Набір геометричних фігур, цифрах, таблиці, логічні табліци.цветние олівці, макет тортика, ножиці.

Попередня робота:читання казки «Незнайко і його друзі» Н. Носова, дидактичні ігри сматематіческім змістом.

Методи і прийоми:Сюрпризний момент, ігрові прийоми, уточнення, питання, наочність.

Хід НСД:

Вихователь: Хлопці до нас в гості прийшов казковий герой, Але щоб дізнатися хто він, ви повинні відгадати загадку.

Він, звичайно, найголовніший

Бешкетник-пустун забавний.

Він у величезній синьої капелюсі

Недотепа і тюхтій.

Незнайка дуже хоче стати математиком, йому потрібна наша допомога. Його друзі приготували для нього завдання, але один він з ними не впоратися, допоможемо йому?

  1. 1. перше завданнявгадайте від кого.

Цей розумний коротун

Прочитав уже все книжки

Він і справді багато знає

І дівчат не ображає

від Знайки «Рішення логічних задач».

1) На яблуні висіли 5 яблук і 5 груш. Скільки всього висіло плодів висіло на яблуні? (...... готова дати відповідь, доведи свою відповідь)

2) 3 хлопчика: Коля, Петя і Ваня знайшли 3 рубля. Скільки грошей знайшов би Ваня, якби йшов один? (Доведіть свою відповідь, хто не згоден з відповіддю?)

3) Кришка має 4 кута. Один кут відпиляли. Скільки кутів стало у кришки?

Якщо діти дадуть відповідь неправильно, скажу, що я думаю інакше і запропоную провести експеримент з папером.

Скільки кутів стало? Довела я свою відповідь?

4) За парканом видно 8 пташиних лапок. Скільки птахів за парканом?

5) Над річкою летіли птиці: голуб, щука, дві синиці. Скільки птахів летіло?

2. Друге завдання

Це - один Незнайки вірний.

Дуже скромний він, напевно,

Він відмінний музикант,

У нього великий талант.

від Гусли : музична гра«Сосчітайка»

Порахуйте звуки і покажіть цифру на один менше або на один більше заданого числа.

3.Третьей завдання:

Ці двоє малюків

механіки відмінні

Будь-хто може зробити і швидше

І краще закордонного.

ВІД Винтика и ШпунтікаІгра «Розклади деталі по поличках»

Орієнтування на аркуші паперу (справо, ліворуч, внизу, вгорі, між)

Физминутку під музику «Пісенька Незнайки і його друзів»

4. четверте завдання

Цей - майстер малювати

Фарбами та пензлем.

Може він намалювати

І портрет і листя.

від тюбик «Намалюй відсутню фігуру»

У Незнайки друг - Тюбик. Він вирішив пограти з ним, а тому друзі люблять малювати, Тюбик придумав для нього малюнки-загадки. Думав-думав Незнайко, що ж загадав Тюбик, але нічого не вгадав. Приніс ці загадки нам.

Завдання: Домальовуйте відсутні фігури.

П'яте завдання «Пограємо в м'ячик»

Незнайка приніс нам м'яч і хоче снами пограти. Потрібно передавати м'яч один одному і рахувати від 1 до 10, а потім у зворотному порядку, дні тижня, частини доби.

  1. 6. Шосте завдання:

Цей славний коротун

Про дівчат та хлопців

Вигадав вірші-поеми

Адже не дарма він став поетом.

від Квіточки гра «Так-ні»

варіанти:

  1. 3>2, 2<3
  2. 5<4, 6>5
  3. 4> 3 на 1
  4. 5<6 на 1
  5. 7<6 на 1
  6. Сьоме завдання «Розділи тортик»

Цей дуже любить їсти

Булки, пряники, голушко ...

Він з Незнайко літав -

На Місяці він побував.

Пончик Незнайку пригостив тортиком. Допоможіть розділити егопоровну між друзями.

Завдання: розділити коло на 8 рівних частин.

  1. підсумок:

Хлопці, які герої були у нас в гостях?

Чиє завдання вам сподобалося більше?

Какае завдання було найважчим?

Яке вам здалося найлегшим?

Абдрашитова Фаріда Мансуровна,

МБДОУ дитячий сад «Сніжинка»

п.Ніжнесортимскій Сургутского району

Програмне зміст:

Тренувати в чітко вимові скоромовок, темп мови і силі голосу, складати речення зі словами «школа», «весна».

Закріплювати правильну вимову звуків.

Продовжувати вчити вирішувати логічні завдання на основі зорово сприймають інформації.

Тренувати в прямому, зворотному, порядковому рахунку в межах 10, порівнювати поруч стоять числа.

Закріплювати розуміння співвідношення «більше - менше», «більше - менше на ...», вміння збільшувати і зменшувати кожне чисел на один, ділити ціле на частини, на основі наочності опановувати найпростішими арифметичними діями.

Поглиблювати знання дітей про склад числа з двох менших чисел, розвивати розуміння того, що чим більше число, тим більше варіантів розкладання.

Тренувати в умінні співвідносити кількість предметів з цифрою.

Закріплювати уявлення дітей про геометричні фігури.

Розвивати уміння спілкуватися з однолітками, логічне мислення, пам'ять, увагу, мова.

Виховувати бажання займатися, дружні взаємини.

Попередня робота:

Розучування віршів про весну, робота з тканиною, читання казок.

матеріал: Лялька - Незнайка, ілюстрації про школу, про весну, каси з цифрами, барабан, картки з цифрами, моделі торта, килимок з геометричними фігурами, штанці з тканини (заготовки) голки, нитки, ґудзики з двома дірками.

Інтеграції з іншими освітніми галузями: фізкультура, здоров'я, безпеку, пізнання, комунікація, соціалізація, праця.

хід

Вхід дітей в групу (мелодія дзюрчання води, спів птахів)

Як ви думаєте, яке зараз час року?

Як називається перший місяць весна?

Другий? Третій?

Правильно хлопці.

Хлопці, подивіться, хто нас чекає? Так це ж Незнайко.

Він дізнався, що ви йдете до школи, йому потрібна ваша допомога, у нього є завдання, з якими він сам не може впоратися.

Допоможемо Незнайку? Так допоможемо.

Хлопці сьогодні ми з вами будемо багато говорити, а для цього потрібно налаштувати свої голосові зв'язки через скоромовку:

А хто знає скоромовки?

А ось моя скоромовка:

Від тупоту копит пил по полю летить.

(Голосно, тихо, пошепки)

А ви вмієте?

Незнайка ти послухай, як діти читають вірші про весну.

(Діти читають вірші про весну)

Хлопці, пограємо в гру «Скажи слово з потрібним звуком»

(Діти вигадують слова зі звуками «а, о, м, ш)

Хлопці, ви вмієте складати прості і складні речення?

Так (діти складають пропозиції зі словами школа, вчитель).

Физкультминутка «Незнайко»

Наш Незнайка потягнувся.

Руки в боки, і нагнувся.

Стало зрозуміло, присів і знову встав.

На носочки встав легенько.

І за парту сів тихенько.

Хлопці Незнайка запрошує в країну Математики.

Який сьогодні день тижня? Назвіть перший день тижня? Який день тижня був вчора? Який день тижня буде завтра? Назвіть день тижня, який стоїть між четвергом і суботою? Між понеділком і середовищем?

Правильно.

(Діти вважають шкільне приладдя).

Хлопці, назвіть казки, де є цифри?

Хлопці, виконайте завдання на слухове увагу - Незнайка б'є в барабан, а ви відраховуєте і показуєте цифру на 1 більше, на 1 менше. (Молодці виконали правильно).

Наступне завдання треба визначити пропущене число - показ карток, а ви повинні, визначити, яке число пропущено, і показати відповідну цифру.

Завдання «Склад числа» - (на дошці цифри, діти виставляють варіанти розкладання числа).

Незнайка, а ти знаєш, що таке структура завдання?

А хлопці знають (відповідають діти) - Умова, питання, відповідь. Завдання бувають на додавання і віднімання.

Читання цікавих завдань:

1. На ганку сидить щеня,

Гріє свій пухнастий бік.

Прибіг ще один

І сів поруч з ним.

(Скільки стало цуценят?)

2. Три зелені жаби

Сиділи на узліссі.

Одна їм підморгнула

І в озеро пірнула.

(Скільки жаб залишилося на узліссі?).

Молодці, хлопці.

Хлопці, на столах у вас моделі торта - завдання розділіть моделі торта на рівні частини.

Хлопці Незнайку, необхідна ваша допомога - допоможіть залатати дірки на килимку - діти закривають дірки моделями геометричних фігур. Ось Незнайка твій килимок, як новенький став. Спасибі хлопці.

Хлопці, подивіться, у Незнайки на штанцях немає гудзики. Треба пришити ґудзик. (У дітей моделі штанців і гудзики, голки і нитки. Згадати з дітьми техніку безпеки з голкою, ножицями. Діти пришивають гудзик на штанцях.

Спасибі, вам хлопці за вирішені завдання ви мені так допомогли. І в подарунок отримаєте від мене розмальовки.

Спасибі до побачення!!!

Запрошуємо педагогів дошкільної освіти Тюменської області, ЯНАО і ХМАО-Югри опублікувати свій методичний матеріал:
- Педагогічний досвід, авторські програми, методичні посібники, презентації до занять, електронні ігри;
- Особисто розроблені конспекти і сценарії освітньої діяльності, проекти, майстер - класи (в т. Ч. Відео), форми роботи з сім'єю і педагогами.

Чому вигідно публікуватися у нас?

Мета конкурсу:
Стимулювання розвитку інтелектуального потенціалу особистості дітей старшого дошкільного віку

Завдання конкурсу:
1. Сприяння закріпленню наявних знань в грі, спілкуванні;
2. Підтримування інтересу до інтелектуальної діяльності, бажання грати в ігри з математичним, логічним і художнім змістом;
3. Підтримка інтересу до інтелектуальної діяльності, прояв наполегливості, винахідливості, цілеспрямованості, кмітливості, взаємодопомоги;
4. Розвиток комунікативних якостей особистості дитини, почуття товариства, духу змагання.
5. Розвиток творчого потенціалу та мотивація професійного саморозвитку педагогів, які працюють з дітьми, професійного спілкування, відкритості системи освіти. Під музику (Гімн Незнайки з кінофільму «Незнайко і його друзі» М. Мінкова, Ю. Ентіна) в зал входять учасники конкурсу
психолог:
Доброго ранку, дорогі гості! Напередодні 12 квітня в світі відзначають День космонавтики. А ви знаєте, хто був першим космонавтом? На космічному кораблі «Восток» Ю.А.Гагарин здійснив політ у космос:
В космічній ракеті
З назвою «Схід»
Він першим на планеті
Піднятися до зірок зміг.
Співає про це пісні
Весняна крапель:
Навіки разом
Гагарін і квітень.

Ось і сьогодні наш конкурс освічений Дню Космонавтики. Це свято розуму і кмітливості, винахідливості і кмітливості, і, звичайно, дружби.
Сьогодні в цьому залі зібралися найрозумніші, обдаровані, найерудованіші діти. Давайте разом привітаємо героїв нашого свята - учасників конкурсу "Розумники і розумниці". У конкурсі беруть участь 4 команди: «Любознайка» і «Почемучки».

Привітання команди «Любознайка»
«Якщо багато хочеш знати,
Багато повинен ти читати.
Привітання команди «Почемучки»:
Почемучки - просто клас,
Переможи спробуй нас!
Команда «Всезнайки»
Всезнайки! Вперед!
Багато справ хороших чекає!
Команда «Розумники»
Ми команда хоч куди!
Нас удача чекає завжди!
Сьогодні ми вирушимо подорожувати в космос!

Під пісню (в траві сидів коник з мультфільму «Пригоди Незнайка та його друзів») в музичний зал вбігає Незнайко.

Незнайка:Вітаємо! Ви вирушаєте подорожувати?
психолог:Здрастуй Незнайко. А ми відлітаємо в Космос!
Незнайка:Ось це так! А можна мені теж з вами? Я вже літав на Місяць і знаю туди дорогу!
психолог:Хлопці вирушимо разом з Незнайко? Нехай покаже нам дорогу? Але у нас є правила:
Поважати думку кожного.
Говорити по черзі.
Чути команду дорослого.
Всі до мене поверніться, і один одному посміхніться,
Запрошую всіх дітей в шлях відправитися скоріше!
Чекають вас випробування - цікаві завдання!

Незнайка:А на чому ж ми вирушимо в дорогу?
психолог:Ми зараз у дітей запитаємо.

1 завдання «Продовж ряд»: Я почну говорити слова, а ви, хлопці, продовжите ряд на чому можна подорожувати ... мотоцикл, мопед, автобус ...
Незнайка:А як назвати все це одним словом, хлопці? (Транспорт)
Незнайка:А я теж знаю транспорт, на якому відправляються в космос, це Ракета.
психолог:Наша ракета відправиться в шлях, якщо ми назвемо слова на задані букви

2 завдання «Назви слово на букву" Р, А, М, К »:
Звучить аудіозапис, діти роблять коло і зупиняються біля столів.

психолог:Прошу учасників присісти на робочі місця.
З'являється Лунтик по музику

Лунтик:Я радий вас вітати на Місяці
Хлопці ви любите відгадувати загадки? Тоді слухайте:
1. Він схожий на колесо,
А ще на букву О.
По дорозі котиться
І в ромашці ховається.
Характер його зовсім не крутий.
Здогадалися? Це - (коло)


Лунтик: Гори на нього схожі.
З дитячою гіркою теж схожий.
А ще на дах будинку
Дуже сильно він схожий.
Що ж загадала я? Трикутник то, друзі.

Лунтик:Чи не овал я і не коло,
Трикутнику не друг.
Прямокутника я брат,
А звуть мене ... квадрат.

Ці фігури по місту мчать,
В садки, школи розвозять хлопців.
Їдуть автобус, тролейбус, трамвай.
Ти на дорозі дивись, чи не зівай!
На цю фігуру схожі будинки.
Про що ж пишу я? Дайте відповідь, друзі!
(Прямокутник)

психолог:
Ми зустрічаємо їх всюди -
На землі і на воді.
В небесах і під землею.
Нам вони потрібні з тобою.
Будемо їх ми називати,
В оточенні шукати.
Трикутник, круг, квадрат,
Тим фігурам кожен радий.
Розрізнити їх з вами зможемо.
Ми без них ніяк не можемо.

3 завдання «З'єднай предмет з геометричною фігурою»(Колективне)
Уважно подивіться на малюнки і з'єднайте кожен предмет з тією фігурою, на яку він схожий.

Космічна физкультминутка від Незнайки
Ми сідаємо на ракету (сіли навпочіпки)
Шолом на голову наділи (круглі руки над головою)
Пуск! І в космос ми летимо (вгору піднімаємося)
В невагомості паримо (гойдаємось з ноги на ногу)
Шлях намітили до планети (руки вперед)
Помахали вслід комету (махаємо)
Потягнули за важіль (підтягуємо руки)
Взяли курс до сузір'я РАК
Подивилися в телескоп (круглі кулачки перед очима)
Натиснули кнопку «Стоп!» (Тиснемо великими пальцями на уявну кнопку)
Розгорнули ми ракету (повертаємося навколо себе)
Як звичайну карету, і продовжили політ (погойдується з ноги на ногу)
Космос нас є кличе! (Махаємо руками).

психолог:
Математика - наука - може бути, важка!
Математика - наука - дуже нам потрібна!
Кроку адже без ліку не пройти, труднощів не зустрівши на шляху ...

4 завдання «Порахуй предмет»
Уважно подивіться на малюнки і обведіть кількість предметів, відповідно цифрі на малюнку.

Лунтик:А я пропоную всім пограти! Гра «Літає - не літає»
Якщо я називаю слово, що літає - ви піднімаєте руки. Що не літає -хлопайте в ладоші.Но будьте дуже уважні, так як я вас буду плутати.
- Літак літає? ... Літає.
- Місяцехід літає? ... Не літає
- Космонавт літає? ... Літає.
- Супутник літає? ... Літає.
- Зірка літає? ... Не літає.
- Вертоліт літає? ... Літає.
- Ракета літає? ... Літає.

Незнайка:Які уважні хлопці!
психолог:А тепер наші хлопці відправляються у відкритий космос
Екіпаж до польоту готовий
Увага! Увага!
Вирушаємо в політ!

5 завдання «Лабіринт»
Уважно подивіться на малюнки і допоможіть ракеті знайти шлях до планети
Маркером провести за обраною дорозі. На виконання завдання дається 2 хвилини.

Незнайка:Поки наші учасники виконують завдання, гра для вболівальників: відгадаєш, гав не лови, дружно хором відповідай!

Космонавтом хочеш стати, повинен багато-багато ...
діти: Знати.
Будь-космічний маршрут
Відкрито для тих, хто любить ...
діти: Праця.
Чекають нас швидкі ракети
Для польотів на ..
діти:Планети.
Найдружніший буде наш
Наш веселий ...
діти:Екіпаж.
Якщо в космос ми хочемо
Значить скоро ...
діти:Полетимо.
Тільки краще зірок видно
У небі повний ...
діти: Місяць.
Головним правилом у нас
виконувати будь-
діти:Наказ.
Тільки дружних зореліт
Може взяти з собою
дітиВ політ.

психолог:Щоб пальчики розім'ятий, треба трохи з ними пограти!

Пальчикова гімнастика «Космонавт»
У темному небі зірки світять. Стискають, розтискають кулачки.
Космонавт летить в ракеті. Долоні з'єднані під гострим кутом.
День летить і ніч летить
І на Землю вниз дивиться. Вказівним і великим пальцем роблять «окуляри» біля очей.
Бачить зверху він поля, загинати по одному пальцю.
Гори, ріки і моря.
Бачить він весь земну кулю,
Земну кулю - наш будинок родной.Ладонямі зображують куля

психолог:Молодці хлопці! Пальчики розім'яли?
Ось вам ще одна загадка:
Крізь космічні пробки
Повз зірок і інших тіл.
Він в літаючої коробці
До вас на конкурс прилетів!
Тут в красивий, світлий зал
Він друзів покликав
Вгадай скоріше, землянин -
Це ж - інопланетянин!

6 завдання «З'єднай інопланетянина з тінню»
Уважно подивіться на картинки і з'єднайте лінією інопланетянина з його тінню.

Лунтик:Які розумні і веселі хлопці, я вам пропоную мені допомогти зібрати зірки.
Гра «Хто більше збере зірок»
Лунтик розкидає різнобарвні зірочки, а діти під музику їх збирають в різні кошики, сортуючи за кольором.

психолог:Зірки зібрали, а тепер можна і потанцювати!
Музичний флешмоб «На величезному небі зве6зд невидимо»

психолог:Ось і закінчилася наша гра. Ви намагалися, відповідали і навіть сперечалися часом. І дуже, дуже подружилися за цікавою грою.
І звичайно ж перемогла ваша дружба!
Нагородження медалями.

Тема: «Добра зустріч з Незнайко»

мета:

1. Створення емоційно-комфортного освітнього середовища для успішного формування та розвитку навчальних, соціальних навичок учнів.

2. Сприяти формуванню пізнавальної активності молодших школярів.

завдання:

1. Розвиток у дітей когнітивних умінь і здібностей, необхідних для успішного навчання в початковій школі.

2. Провести корекцію пізнавальної сфери

Устаткування:: чистий листок паперу, олівець

ВСТУПНА ЧАСТИНА

Зараз у нас пройде з вами дуже цікаве заняття, але я прийшла не одна, а зі своїм другом. Ви його все дуже добре знаєте. Я прочитаю вам загадку, а ви відгадайте:

Загадки про Незнайку

Капелюх блакитна,

Жовті штанці,

У місті Квітковому -

головний хвастунишка

римувати намагався

Коротун цей,

Тільки от не став він

Справжнім поетом.

багато пригод

З ним відбувалося,

Але зізнатися варто,

Цей хлопчик милий.

Хто ж це? Відгадай-ка!

Малюка звуть ... Незнайка

Вправа «Знайомство»

мета:розвинути слухову пам'ять і увагу.

Хід заняття:

- Тепер давайте і ви з ним познайомтеся. Кожен буде з вас говорити своє ім'я та ім'я сусіда і.т.д. Виходить змійка. Коли все скажуть, Незнайко буде з усіма знайомий.

Молодці, але Незнайко прийшов не з порожніми руками, а з різними цікавими завданнями для вас . Подивіться скільки конвертів. Вони пронумеровані. Давайте порахуємо їх. Почнемо з першого завдання.

ОСНОВНА ЧАСТИНА

мета : розвинути логічне мислення, дрібну моторику.

Необхідні матеріали та наочні посібники: Картка із завданням, кольорові олівці.

завдання:побудуй логічний ланцюжок

Які ви молодці, у вас все вийшли. А тепер відкриємо другий конверт. Цікаво, що там Незнайка приготував.

А ви любите таємниці? Ось і Незнайка любить і приготував дуже цікаве завдання.

Вправа «Знайди таємне слово»

мета : Розвинути переключення, концентрацію уваги.

Хід заняття:

Перед вами рядок з букв. Вона пронумерована. Кожна буква відповідає своїй цифрі. Вам треба

Молодці. Дуже добре попрацювали. Треба трохи відпочити.

Фізкультхвилинки: «Незнайко»

Наш Незнайка потягнувся.

Руки в боки, і нагнувся.

Стало зрозуміло, присів і знову встав.

На носочки встав легенько.

І за парту сів тихенько.

На дошці у нас конвертик № 3 . Давайте подивимося, що там заховано.

Вправа «Вірю - Не вірю».

мета: розвинути мислення, вмінню розмірковувати і приймати самостійні рішення.

Хід заняття:

«Все люди сплять».

«Все яблука солодкі».

«Дощ буває холодний і теплий».

«Всі тварини впадають в зимову сплячку».

«Влітку ми ходимо в шубах».

«Сніг буває тільки взимку».

«Слони вміють літати».

«Кавуни ростуть на деревах».

«Кораблі плавають по воді».

«Взимку завжди похмуро».

«Сонце світить тільки вранці і ввечері».

«Жодна людина не може жити без води».

Молодці! Ви так швидко впоралися із завданням. Давайте подивимося в наступний конверт?

Розкажіть, а ви пам'ятаєте, ким хотів стати Незнайка? А вийшло у нього?

Вправа «Незнайко - Художник»

мета: розвивати зорове сприйняття і увагу .

хід заняття : роздаю учням картинки, на яких не домальовані деталі. Треба знайти, що ні домалював Незнайка.

Ось і надіслав нам Незнайка свої роботи. Давайте спробуємо розібрати, що він не домалював?

Які ж ви молодці. Незнайка дуже задоволений тим, що всі завдання виконані. Тепер він теж буде вчитися і стане таким же розумним, як і ви. А давайте зробимо подарунок Незнайку? Йому буде дуже приємно. І у нього залишиться пам'ять про нашу зустріч.

Вправа «Придумай історію по картинці»

мета:Розвинути уяву, мислення, мова.

Хід заняття:Учнів ділиться на 2 команди по 4 людини. Вибирається капітан. Лунають картинки. Команда повинна придумати історію, а капітан розповісти.

Вправа «Подарунок для Незнайки»

мета: розвиток концентрацію, стійкість, переключення уваги, довільність виконання завдання.

Інструкція: Подивіться на малюнок. Він весь пронумерований. Кожна цифра, це колір. Розфарбуйте так, як пропонується в завданні.

рефлексія:- Що найбільше сподобалося вам сьогодні, було цікаво? (Жовтий м'яч по колу)

- Що було складно, не сподобалося? (Синій м'яч по колу)

психолог. - Молодці! Ви дуже добре попрацювали. Незнайка дуже приємно і він дуже вам вдячний. Я посміхаюся вам, і ви посміхніться один одному і подумайте, як добре, що ми сьогодні були разом! Я бажаю вам гарного настрою і дбайливого ставлення один до одного! А зараз, давайте візьмемося за руки, сміявся один одному, і скажемо: «До побачення!».

Державна КАЗЕННЕ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ

УСТАНОВА Краснодарського краю спеціальних (корекційних) ШКОЛА-ІНТЕРНАТ СТ-ЦІ МИКОЛАЇВСЬКОЇ

Педагог-психолог

Куликова Галина Віталіївна

Жовтень 2017р.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом створіть собі аккаунт (обліковий запис) Google і увійдіть в нього:

Заняття в логопедичної підготовчої до школи групі

(Спільно з батьками вихованців)

Тема: «Зачарований Незнайка»

мета: узагальнити і систематизувати раніше отримані знання.

Пізнавальні завдання:

    розширювати словниковий запас дітей по темі «школа», «шкільне приладдя»;

    формувати позитивну шкільну мотивацію у дітей через створення ситуації успіху;

Корекційно - розвиваючі завдання :

    розвивати пізнавальні процеси дітей, творчі та інтелектуальні здібності.

    розвивати зв'язне мовлення, навички мовного спілкування, домагатися повних відповідей на питання.

Виховують завдання:

    виховувати повагу один до одного, інтерес до навчання, прищеплювати почуття товариськості.

    Викликати у батьків інтерес і бажання активно брати участь в корекційній роботі.

Матеріал до заняття: м'яч, лист від Незнайки з вкладеними завданнями, дзвінок, магнітофон, портфель і шкільне приладдя, зошити, олівці, літери, казковий персонаж Незнайко.

Хід заняття:

психолог: Привіт хлопці! У нас сьогодні в гостях знавці - це ваші батьки і гості. Давайте привітаємо, один одного за допомогою гри"Здрастуйте по-різному" Ви будете мовчки ходити по групі. Розмовляти можна. Як тільки я підніму вгору червону "долоню" потрібно потиснути руку якомога більшій кількості дітей. Синя "долоню" - погладити по плечу один одного, жовта "долоню" - привітатися спинами. Молодці, ось ми і привітали один одного. Нашим знавцям пропоную сісти на почесні місця. Діти сідають на стільчики півколом(стукіт у двері).

психолог: Хлопці, до нас в дитячий сад прийшла посилка. Давайте ми його відкриємо і подивимося що ж там. Тут лист, від Незнайки, прочитаємо.

діти : Так.

«Здрастуйте, хлопці! Пише вам ваш друг Незнайка. Зла чарівниця зачарувала мене, перетворивши в чистий аркуш паперу. А чар мене може тільки той, хто скоро піде в школу. Я знаю, що ви - майбутні першокласники, і зможете мені допомогти, якщо пройдете всі випробування. Завдання будуть складними, але цікавими; виконавши їх, ви расколдуете мене.

Знавець: Хлопці якщо вам буде важко, то зателефонуйте в цей чарівний дзвінок, і ми вам допоможемо.

психолог: Хлопці ви готові допомогти Незнайку?

діти: Так

психолог: Перше завдання і тут намальовані знаки питання. Що ж ми повинні робити?(Відповіді дітей).

психолог: Я буду задавати питання, а хто знає відповідь піднімає руку і відповідає на питання.

    Як в школі називається дорослий, який навчає дітей? (Учитель)

    Як в школі називають дітей? (Учні)

    Як називається книга, за якою навчаються учні? (Підручник)

    Куди вчитель ставить учням оцінки? (Щоденник)

    Коробка для ручок і олівців? (Пенал)

    Перерва між уроками називається? (Зміна)

    Продзвенів дзвінок починається ... (урок)

    Стіл за яким пишуть учні - це ... (парта)

    У цей день юрбою веселою. Дружно ми крокуємо в школу. (Перше вересня)

    Малювати плакати майстер - яскравий, тоненький ... (фломастер).

    В руках учителя розтанув. На шкільній дошці сліди залишив. (Крейда)

    Фізкультурник нам сказав. Всім зайти в спортивний ... (зал).

    Школи - не прості будівлі, В школах отримують ... (знання)

    Крихти-пташки сіли в ряд. І слівця говорять. (Літери)

    Якщо їй роботу даси - даремно трудився олівець. (Гумка)

    Все пиши, не відстаючи, слухай ... (не перебиваючи).

    Якщо хочеш відповідати, треба руку ... (піднімати).

    Щоб не тривожилися лікарі, на перервах не любить ... (кричи).

    Говоріть чітко, виразно, щоб було все ... (зрозуміло).

психолог: Молодці! Як багато ви вже знаєте про школу. Подивіться, що відбувається з цим білим аркушем.

Звучить музика, вихователь непомітно прибирає частина листа, з'являються ноги Незнайки.

діти: З'явилися ноги Незнайки.

психолог: Хлопці, значить, ми дійсно йому допомагаємо. Вирушаємо далі!

Всі першокласники знають, що повинно лежати в портфелі. Наступне завдання потрібно зібрати портфель.

Вправа «Збираємо портфель»

Перший учасник говорить: «Я покладу до себе в портфель ...» - і кладе якийсь необхідний в школі предмет. Наступний дитина повторює назву предмета, який назвав попередній дитина, і додає свій предмет, наступний - перші два слова і своє, останній повторює всі названі предмети.

психолог: Шановні батьки, чи впоралися діти з цим завданням? Може бути, знавці доповідатимуть в портфель предмети, які знадобляться дітям у школі?

психолог: Молодці, хлопці. Подивіться на аркуш паперу, що ви бачите?

діти: З'явилася портфель.

Психолог: Завдання №3 тут намальовані клітки. Хлопці, що ми повинні зробити, для того щоб виконати завдання. Написати графічний диктант. Беремо свої стільчики і сідаємо за столи.

Графічний диктант «Кораблик».

1 клітина вправо, 10 клітин вниз, 4 клітини вправо, 1 клітинка вгору, 1 клітина вправо, 2 клітини вниз, 1 клітина вліво, 1 клітина вниз, 10 клітин вліво, 1 клітинка вгору, 1 клітина вліво, 2 клітини вгору, 1 клітина вправо, 1 клітина вниз, 5 клітин вправо, 1 клітинка вгору, 4 клітини вліво, 1 клітинка вгору, 1 клітина вліво, 2 клітини вгору, 1 клітина вправо, 1 клітинка вгору, 1 клітина вправо, 1 клітинка вгору, 1 клітина вправо, 1 клітина вгору, 3 клітини вправо, 1 клітинка вгору, 2 клітини вліво, 1 клітинка вгору, 2 клітини вправо, 1 клітинка вгору.

психолог: Подивіться на аркуш паперу, що ви бачите?

діти: З'явилися руки Незнайки.

психолог: Шановні знавці, прийшов час і вам допомогти Незнайка. Ми з вами разом пограємо в гру «Школа». Послухайте правила гри: коли я вимовлю слово «урок» - ви випрямляєте спини, сідайте рівно, руки кладете як учні. При слові «зміна» ви ляскаєте в долоні. А коли я скажу «канікули» - ви голосно кричите «Ура!».

Проводиться гра з батьками «Школа». По ходу до батьків приєднуються діти, які закінчили виконувати завдання ». Хлопці ви повинні за дві хвилини закреслити в

психолог: Наступне завдання «Корректурная проба». Перед вами знаходиться лист, на якому надруковані літери. Ваше завдання - переглядаючи кожну строчку зліва на право закреслювати букви «А» і «Р» поки я не скажу тобі: "Стоп!" Постарайтеся працювати швидко і точно. Починай.

психолог: Молодці хлопці. Дивіться у Незнайки з'явилося тулуб.

психолог: Ну що ж, ми майже чар Незнайку. Отже, останнє завдання. Складіть з цих букв слово і дізнаємося, куди приведе нас дорога знань з д / саду в (в ШКОЛУ)

психолог: Знавці, чи впоралися діти із завданням?

Знавець: Впоралися. Подивіться на аркуш паперу, що ви бачите?

діти: З'явилася голова Незнайки.

Звучить музика, входить Незнайко.

Незнайка: Привіт, хлопці! Спасибі вам і вашим батькам за те, що ви чар мене. Завдяки вам тепер разом з вами я відправлюся першого вересня у перший клас. Що ж вам допомогло мене чари? (Діти висловлюють припущення.)

психолог: Хлопці якщо заняття було цікавим і ви впоралися з усіма завданнями, підійдіть до червоної «долоньці», якщо було не дуже цікаво, і вам важко було виконувати завдання, підійдіть до жовтої «долоньці», а якщо не сподобалося, і ви не впоралися із завданнями , підійдіть до синьої «долоньці».

психолог: Я рада, що заняття вам сподобалося. Ви багато знаєте про школу, про шкільному приладді, про правила поведінки в школі. Завдяки вашим знанням, умінням ви впоралися з усіма завданнями. І я хочу вам подарувати блокнотики, де ви можете писати, малювати.

До побачення.

Физминутку від Незнайки.

Швидко встаньте, посміхніться,

Вище, вище, потягніться.

Ну-ка, плечі розпряміть,

Підніміть, опустіть.

Вліво, вправо поверніться,

Руками колін торкніться.

Сіли-встали, сіли-встали

І на місці побігли.

Пора нам хлопці повертатися в дитячий сад, у нас лежать три доріжки, можна повернутися з будь-якої, якщо подорож була цікавою і ви впоралися з усіма завданнями, пройдіть по червоній доріжці, якщо було не дуже цікаво, і вам важко було виконувати завдання, пройдіть по жовтої доріжці, а якщо не сподобалося, і ви не впоралися із завданнями, пройдіть по зеленій доріжці.

Шановні дорослі і діти наше заняття закінчилося. Ви прекрасно впоралися із завданнями, і всі ми бачимо, що ви і ваші батьки готові до довгого подорожі по країні Знань. Добру путь!