Runas attīstības nodarbību kopsavilkums "Pavasaris" vidējā pirmsskolas vecuma bērniem. Nodarbības par runas attīstību kopsavilkums par tēmu "Agrā pavasara nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem pavasaris ir pienācis roku attīstība

Veidot bērnos priekšstatu par raksturīgajām pavasara pazīmēm

Uzdevumi:

Izziņa:

Paplašināt un bagātināt bērnu zināšanas par pavasara pārmaiņām dabā;

Izkopt iejūtīgu un saudzīgu attieksmi pret dabu;

Attīstīt zinātkāri, atmiņu, noturīgu uzmanību.

Saziņa:

Veicināt iniciatīvu un neatkarību runas saziņā ar citiem;

Bagātināt skolēnu vārdu krājumu;

Veidojiet spēju uzminēt mīklas.

Mākslinieciskā radīšana:

Attīstīt iztēli;

Attīstīt smalko motoriku.

Veicot darbu, veidot precizitātes prasmes.

Priekšdarbi:

Lasīšana daiļliteratūra, tematiskās sarunas, bilžu un fotogrāfiju apskate, dziesmu klausīšanās, dabas parādību vērošana, dzejas klausīšanās, didaktiskās spēles.

Virziens: kognitīvā - radošā.

Izglītības joma: izziņa.

Aktivitātes: kognitīvā, komunikatīvā, motoriskā, produktīvā.

Bērnu organizācijas forma: grupai.

Jomu integrācija: zināšanas, mākslinieciskā jaunrade, komunikācija, socializācija.

Aprīkojums: tematiskas bildes ar pavasara zīmēm, kartiņas ar putniem, bildes ar prīmulām, grieztas bildes, bumba, zīmēšanas papīrs, akvarelis, otas, ūdens burka.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

MBDOU — Bērnudārzs №501

Audzinātāja

Larionova Marija Vladimirovna

Vecākā grupa

Notika: 23.03.2015

Izglītības pasākumu kopsavilkums

vecākajā grupā

"Atnāca pavasaris"

Mērķis kopīgas aktivitātes audzinātāja ar skolēniem

Veidot bērnos priekšstatu par raksturīgajām pavasara pazīmēm

Uzdevumi:

Izziņa:

Paplašināt un bagātināt bērnu zināšanas par pavasara pārmaiņām dabā;

Izkopt iejūtīgu un saudzīgu attieksmi pret dabu;

Attīstīt zinātkāri, atmiņu,ilgstoša uzmanība.

Saziņa:

Veicināt iniciatīvu un neatkarību runas saziņā ar citiem;

Bagātināt skolēnu vārdu krājumu;

Veidojiet spēju uzminēt mīklas.

Mākslinieciskā radīšana:

Attīstīt iztēli;

Attīstīt smalko motoriku.

Veicot darbu, veidot precizitātes prasmes.

Priekšdarbi:

Daiļliteratūras lasīšana, tematiskas sarunas, attēlu un fotogrāfiju skatīšanās, dziesmu klausīšanās, dabas parādību vērošana, dzejas klausīšanās, didaktiskās spēles.

Virziens: kognitīvā - radošā.

Izglītības joma: izziņa.

Aktivitātes:kognitīvā, komunikatīvā, motoriskā, produktīvā.

Bērnu organizācijas forma: grupai.

Jomu integrācija:izziņa, mākslinieciskā jaunrade, komunikācija, socializācija.

Aprīkojums: tematiskas bildes ar pavasara zīmēm, kartiņas ar putniem, bildes ar prīmulām, grieztas bildes, bumba, zīmēšanas papīrs, akvarelis, otas, ūdens burka.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, jūs varat piezvanīt mūsu viesim paši, ja uzminējat mīklu:

Sniegs kūst

Pļava atdzīvojās,

Diena nāk

Kad tas notiek?

Pavasaris ir brīnišķīgs un brīnišķīgs gada laiks, kad daba mostas un atdzīvojas pēc ilga miega. Nav brīnums, ka dzejnieki pavasari sauc par "gada rītu". Vai jūs esat sajūsmā par pavasari? Mēs jau sen gaidījām pavasari, tad kāds pavasaris? (Ilgi gaidītais).

Es iesaku jums, puiši, noklausīties pasaku. Kā sākas visas pasakas? (Kādreiz tādi bija). Tātad mūsu pasaka sākas ar vārdiem “dzīvoja — bija ģimene: tēvs un četras meitas. Tēva vārds bija Gads, un meitas - Ziema, Pavasaris, Vasara un Rudens. Tēvs ļoti mīlēja savas meitas, lai gan viņas bija atšķirīgas. Ir pienācis laiks un māsa Vesna viņu sildīja ar sauli, kausēja sniegu. Straumes skrēja, lāses skanēja! Lāča midzenī iesūcas ūdens, pamodās greizā pēda, izkāpa no midzes sasildīties. Putni, kas aizlidoja no mums uz ziemu, atgriezās. Nosauc viņus? (roķi, strazdi, bezdelīgas, dzeguzes, zosis, gulbji, lakstīgalas).

Vai vēlaties būt pavasara pasaulē? Pēc tam aizveriet acis, pagriezieties apkārt ... jūs atradīsit sevi pavasara pasaulē! Iedomājieties sevi saulainā pavasara pļavā. Un šeit ir pavasara pazīmes.

Bērni atrod attēlus ar pavasara zīmēm, skolotājs piekar tos uz tāfeles.

Saruna par pavasari.

Kādas pavasara zīmes attēlotas gleznās?

(Sniegs nokūst, saule spīd spožāk, parādās lāstekas, lido putni, plūst straumes, dzīvniekiem ir mazuļi, uzzied pirmie ziedi). Stāstīt bērniem ķēdē, pamatojoties uz vienkāršu sižeta bildes.

Kādas vēl agrā pavasara pazīmes esat redzējuši?

(Dienas kļūst garākas un naktis īsākas, ierodas pirmie gājputni, pūš silts vējš, kļuvis siltāks.)

Nosauciet pavasara mēnešus.

marts aprīlis maijs -

Neaizmirsti tos!

Cilvēki martu sauc par protaļņiku. Vai jūs zināt, kāpēc viņi viņu tā sauc? (Bērnu atbildes). Atkusušie plankumi ir vieta, kur nokusa sniegs un parādījās pirmās zemes salas. Pirmie ziedi parādās uz atkausētiem plankumiem no sniega apakšas. Kā sauc pirmo pavasara ziedu? (Bērnu atbildes). Kāpēc to tā sauc? (Bērnu atbildes). Un aprīli jau izsenis tauta sauc par ledlauzi, sniega sanesumu. Kāpēc? (Bērnu atbildes). Un maiju sauc par ziedputekšņiem. Kāpēc tu domā? (Bērnu atbildes).

D / Spēle "Saki laipni".

D / Spēli spēlē aplī ar bumbu.

Pavasarī es gribu tikai parunāt mīļi vārdi... Es teikšu saule, un tu mīļi esi saule, zars ir zariņš, lapa ir lapa, strauts ir straume, peļķe ir peļķe, zieds ir zieds, mākonis ir mākonis, koks ir koks, mākonis ir mākonis, ūdens ir ūdens.

D / Spēle "Nosauciet zīmes".

Saskaņojiet zīmes ar vārdu pavasari. Kāds pavasaris? (agri, zvana, silti, draudzīgi, dzīvespriecīgi, skaisti, ziedoši, ilgi gaidīti).

Didaktiskā spēle "Ceturtā ekstra".

Audzinātāja. Paskaties uz putniem. Kurš, jūsuprāt, ir lieks un kāpēc?

Bērni ... Papildu zvirbulis. Viņš ir ziemojošs putns, un visi pārējie putni ir migrējoši.

Puiši, kāpēc viņus sauc par putniem? (ķermenis klāts ar spalvām, divi spārni, var lidot, ir knābis, divas kājas, aste).

Kuri putni ierodas pirmie? (rooks).

Ko dara putni? (tiek parādīta bilde - mājiens: koks ar ligzdām.) (putni būvē ligzdas).

Kāpēc putni būvē un būvē ligzdas? (lai audzētu cāļus).

Māsa Spring turpina viņu uz zemespasūtījums tiešā veidā. Izrotāts viss ar ziediem, pirmā maiga, zaļa zāle.

Kāpēc ziedus, kas parādās pavasarī, sauc par prīmulām? (jo viņi ir pirmie).

Kuri ziedi uzzied pirmie? (sniegpulkstenīte, māte un pamāte).

Kā augu dzīve ir mainījusies līdz ar pavasara atnākšanu? (pamodās, kokiem un krūmiem parādījās jaunas, zaļas lapas, zālītes kļuva zaļas).

Puiši, sakiet, pēc kā smaržo pavasaris? (svaigums).

Bērni, mēs atcerējāmies pavasara zīmes, tad jūs varat viegli uzminēt visas mīklas. Vai esat gatavs?

Izcirtumā sniegs kļūst melns
Ar katru dienu laiks ir siltāks.
Laiks nolikt ragavas skapī.
Tas attiecas uz gada laiku.
- pavasaris -

***

Zilā kreklā
Skrien gar gravas dibenu.
- slīdēt -

***

Mājas ierīkošana pie strazda
Viņš bezgalīgi priecājas.
Lai mums būtu izsmiekls
Mēs uztaisījām...
- putnu māja -

***
Šeit kādam māja uz zara
Tajā nav durvju, logu
Bet cāļi tur silti dzīvo.
Šo māju sauc...
- ligzda -

***
Straumes darbojas ātrāk
Saule spīd siltāk.
Zvirbulis ir apmierināts ar laikapstākļiem
- Raudzījās uz mums mēnesi ...
- marts -

***
Lācis izkāpa no bedres,
Uz ceļa dubļi un peļķes
Debesīs ir trille
- Viņš ieradās pie mums ciemos...
- aprīlis -

***

Dārzs izmēģināja baltu
Lakstīgala dzied sonetu
Mūsu zeme ir ietērpta zaļumos
- Mūs sagaida ar siltumu...
- maijs -

***
Pirmais, kas izkāpj no zemes
Uz atkušņa.
Viņš nebaidās no sala,
Lai arī mazs.
- sniegpulkstenīte -

***
Uz zaļas trauslas kājas
Pie taciņas izaugusi bumba.
Mazais vējiņš čaukstēja
Un viņš izkaisīja šo bumbu.
- pienene -

***
Baltie zirņi
Uz zaļas kājas.
- maijpuķīte -

***
Dārzā ir cirtaini mati
- Balts krekls,
Zelta sirds.
Kas tas ir?
- kumelīte -

Puiši, jūs esat uzminējuši mīklas par pavasara pazīmēm, parādījuši, kā pavasaris paiet, kā aug puķes, atcerējušies pavasara ziedu nosaukumus, savācis bildes, un tagad kopā attēlosim "Mātes un pamātes dzirksti".


Bērniem otrā junioru grupa ar smagiem runas traucējumiem

1. nodarbības konspekts par tēmu "Pavasaris"

Mērķis: iepazīstināt bērnus ar pavasara zīmēm.

Uzdevumi:

1. Mēs turpinām mācīt bērniem patstāvīgā runā lietot vārdu "šeit".
2. Mēs attīstām bērnu spēju strādāt ar lielu sižetu.
3. Stiprinām bērnu spēju novērot sezonālās izmaiņas dabā.
4. Manuālās prakses izstrāde bērniem.

Aprīkojums: demonstrācijas materiāls: sižeta gleznu sērija par pavasari, sižeta glezna "Pavasaris", Dunno attēls, lapas ar dzeltenu apli un no krāsaina papīra izgrieztas lāstekas.

Izdales materiāls: lapas ar dzeltenu apli un no krāsaina papīra izgrieztas lāstekas.

Nodarbības gaita

I. Organizatoriskais moments.
D / un "Kas ir ārpus loga?": Skolotājs lūdz bērnus nākt pie loga un uzmanīgi tajā ieskatīties. Pēc tam pieaugušais jautā: “Vai spīd saule? (Jā). Sniegs kūst? (Jā). Vai putni ir ieradušies? (Jā)."

II. Darbs pie nodarbības tēmas.

1. Saruna par pavasari.

Skolotāja informē bērnus, ka viņus apciemot ir ieradies Danno, kurš lūdz pastāstīt par pavasari.
- Nezinu, - saka skolotājs, mēs ar puišiem nesen pavadījām ziemu, un tagad ir pienācis pavasaris. Ziemā bija ļoti auksts, visur gulēja sniegs, uz upēm ledus. Un tagad, kad atnāca pavasaris, sāka cepināt saule, sāka kust sniegs, tecēja straumes, no jumtiem karājās lāstekas, skanēja lāses, līksmi dziedāja putni un kokos uzpūta pumpuri, un pavisam drīz pirmās lapas un ziedi parādīsies!

Skolotāja bērniem parāda pirmo bildi - spoži spīd saule, un saka: “Ir atnācis pavasaris un atnesa sauli. Saule spīd, visus samīļo ar saviem stariem.

Saules stars pasmaidīja, Saule, saule, steidzies
Gaismas stars skāra tevi un mani. Sildiet zemi un cilvēkus!
Sākumā stari bija mazi, mazuļi, tad stari pieauga.
Saule sāka sildīt - sniegs sāka plūst strautiņos.
Skolotājs demonstrē attēlus: sniegs kūst, straumes tek.

3. bildē - bērni laiž ūdenī laivas: “Cik ūdens! - sacīja stari, - Kam vajadzīgs šis ūdens? "-" Mēs, mēs! - bērni kliedza un sāka laist straumē laivas. Laivas ir izbraukušas!"

Zied 4 bilžu lapas: "Kam vajadzīgs ūdens?" - "Mums, mums!" - koki šūpojās ar zariem. - Tad mums parādīsies zaļas lapas!"

5 attēlā - pirmie ziedi: "Kam vajadzīgs ūdens?" - "Mums, mums!" - kliedza pirmie ziedi. - Tad mēs uzziedēsim un iepriecināsim visus cilvēkus! ".

6. bilde - atlidojuši putni: "Kam vajadzīgs ūdens?" - "Mēs, mēs, mēs!" - putni sauca. Viņi dzēra ūdeni no peļķes un peldējās tajā.

2. Stāsts par pavasari pēc bildēm.

Logopēde stāsta bērniem par pavasari, balstoties uz attēliem: 1. Spoži spīd pavasara saule. 2. Pavasara sniegs kūst. 3.Skrien avota straumes un var nolaist laivas. 4.Kokiem parādās pavasara lapas. 5. Pavasarī parādās pirmie pavasara ziedi. 6. Putni ierodas pavasarī.

III. Fiziskā audzināšana.
"Pavasara krāsas"
Straumēm atkal nav miera -
Diena un nakts murrāšana krūmos.
(skrien pa apli viens pēc otra)
Saule ir zeltaina
Skaidrās, skaidrās debesīs.
(mierīgi staigājiet viens pēc otra)
Izlej starus mežā un pļavā
(tupēt - piecelties)
Un visas puķes apkārt.
("Zieds" virs galvas)


Mēs turpinām mācīt bērniem patstāvīgā runā lietot vārdu "šeit".
D / un "Parādi man, kur ...": skolotājs savukārt lūdz bērniem parādīt kādu pavasara fenomenu sižeta attēlu sērijā un pēc tam vienā lielā sižeta attēlā, motivējot viņus lietot vārdu "šeit" viņu runa.

2. Manuālās prakses attīstība.

Skolotāja dod bērniem lapas ar dzeltenu apli un no krāsaina papīra izgrieztas lāstekas, kā arī lūdz zīmēt starus uz sauli un pilienus lāstekām. Tad bērni skaidro, kāpēc saulei ir skaisti gari stari, bet lāstekai ir pilieni.

Nodarbības numur 2 konspekts par tēmu "Pavasaris".

Mērķis: turpināt iepazīstināt bērnus ar pavasara zīmēm.

Uzdevumi:
1. Turpiniet mācīt bērniem izrakstīt vārdus no attēliem.


Aprīkojums: demonstrācijas materiāls: attēli, kas attēlo dažādus gadalaikus, priekšmeta bilde "Pavasaris".
izdales materiāls: krāsaini zīmuļi.

Nodarbības gaita

I. Organizatoriskais moments.
Spēle pamatkrāsu zināšanu nostiprināšanai "Tas, kurš tur sarkano zīmuli, apsēdīsies."

II. Darbs pie nodarbības tēmas.
1. D / un "Piekrītu": skolotājs, stāstot par pavasara zīmēm no attēliem, motivē bērnus pārrunāt teikumus:

  1. Pavasarī saule spīd ... spoži. 2.Pavasara sniegs ... kūst. 3.Pavasara skrējiens ... straumes un jūs varat sākt ... laivas. 4. Pavasarī... kokiem parādās lapas. 5. Pavasarī parādās pirmie pavasara ... ziedi. 6. Pavasarī... atlido putni.
  2. Spēle verbāli-loģiskās domāšanas attīstībai "Vai tas notiek pavasarī?" Ko viņi dara? Vai tas notiek pavasarī? Kāpēc?"

III. Fiziskā audzināšana.
Lācis izkāpa no bedres
Lācis izkāpa no bedres,
Paskatījās apkārt uz slieksni. (Pagriežas pa kreisi un pa labi.)
Viņš izstaipījās no miega: (Stiepjas - rokas uz augšu.)
Pie mums atkal ir atnācis pavasaris.
Lai ātri iegūtu spēku,
Lāča galva sagriezās. (Galvas rotācija.)
Noliecās uz priekšu un atpakaļ, (Sliecās uz priekšu un atpakaļ.)
Šeit viņš staigā pa mežu.
Meklē lāča saknes
Un sapuvuši celmi.
Tie satur ēdamus kāpurus -
Lācim vitamīni. (Līkumi: pieskarieties kreisajai pēdai ar labo roku, tad otrādi.)
Beidzot lācis ir pilns
Un viņš apsēdās uz baļķa. (Bērni apsēžas.)

IV. Darba turpinājums par nodarbības tēmu.
Bērnu darbības vārdu krājuma paplašināšana.








2. Darbs ar sižeta attēlu "Kas ko dara?"

3. nodarbības konspekts par tēmu "Pavasaris"

Mērķis: bagātināt bērnu idejas par pavasari.

Uzdevumi:
1. Veidot priekšnosacījumus sakarīgai runai.
2. Attīstīt bērnu verbālo un loģisko domāšanu.
3. Nostipriniet zināšanas par pamatkrāsām.
4. Paplašināt bērnu verbālo vārdu krājumu.

Aprīkojums: demonstrācijas materiāls: dažādu gadalaiku attēli, papīra lelles un apģērbi dažādiem gadalaikiem.
izdales materiāli: atsevišķas lapas uzdevumam "Kam laiva?", krāsainie zīmuļi.

Nodarbības gaita

I. Organizatoriskais moments.
Spēle dzirdes uzmanības attīstīšanai "Tas, kuru es saucu, apsēdīsies."

II. Darbs pie nodarbības tēmas.
1. Bērnu darbības vārdu krājuma paplašināšana.
1. D / un "Ko viņš dara?": Skolotājs uzdod jautājumus bērniem:
- Ko saule dara pavasarī? (Spilgti spīd).
- Ko sniegs dara pavasarī? (Kūst prom).
– Ko straumes dara pavasarī? (Palaist / plūst).
- Kas pavasarī parādās kokos? (Lapas).
- Kas pavasarī parādās uz zemes? (Ziedi).
- Kas ierodas pavasarī no plkst siltās valstis? (Putni).
- Kāds ir gada laiks? (pavasaris).
2. Sakarīgas runas "Pastāsti par pavasari" priekšnosacījumu veidošana: bērni ar logopēda palīdzību stāsta par pavasari no attēliem.
3. Spēle bērnu verbāli-loģiskās domāšanas attīstībai "Vai pavasarī var šādi iet pastaigāties?": Skolotāja bērniem parāda papīra lelles ar dažādām drēbēm un jautā viņiem: “Vai pavasarī var šādi iet pastaigāties? Kāpēc?".

III. Fiziskā audzināšana.

IV. Darba turpinājums par nodarbības tēmu.
1. D / un "Kāda laiva": skolotājs izdala bērniem atsevišķas lapas, kurās jānoved ceļš no katra bērna (bērni ir ģērbti dažādu krāsu drēbēs: sarkanā, zilā, zaļā, dzeltenā). laiva ar vēlamās krāsas buru.



4. nodarbības konspekts par tēmu "Pavasaris"

Uzdevumi:

2. Izstrādāt sakarīgas runas priekšnosacījumus.
3. Attīstīt bērnos spēju veidot vienkāršākās cēloņu-seku attiecības.
4. Paplašināt bērnu verbālo vārdu krājumu.

Aprīkojums: demonstrācijas materiāls: dažādu gadalaiku bildes, bildes spēlei "Kas ir mainījies?"

Nodarbības gaita

I. Org. brīdis.
D / un "Vai tas, kurš teiks savu vārdu, apsēdīsies?"

II. Darbs pie nodarbības tēmas.
1. D / un "Jā-nē-ka":
1. Pavasarī var taisīt sniegavīrus.
2. Pavasarī var braukt ar ragaviņām.
3. Pavasarī parādās pirmie pavasara ziedi.
4. Pavasarī var peldēties upē.
5. Pavasarī kokiem nokrīt lapas.
6. Pavasarī putni aizlido uz siltākiem reģioniem.
2. Sakarīgas runas "Pastāsti par pavasari" priekšnosacījumu izstrāde: bērni ar logopēda palīdzību stāsta par pavasari no attēliem.
3. Spēle vienkāršāko cēloņu un seku attiecību noteikšanai "Vai pavasaris?"

III. Fiziskā audzināšana.
Spēle "Zīmēt un pastāstīt".
Aiciniet bērnus "uzzīmēt" pavasari, izmantojot roku kustības un
pastāsti par viņu.
Saule ir sildījusi, Bērni velk rokas uz augšu, plati izplešot pirkstus uz sāniem, kā saules stari.
Un sniegs nokusa. Viņi nolika rokas, vicinot brīvās rokas.
Un sniegpulkstenīte uzziedēja Visu redzot. Viņi ar rokām parāda sniegpulkstenītes pumpuru, un pēc tam iztaisno pirkstus, parāda ziedu.

IV. Darba turpinājums par nodarbības tēmu.
1.D / un “Kas ir mainījies?”: Skolotājs aicina bērnus apskatīt attēlus un tos salīdzināt. Logopēds stāsta bērniem, ka viņš viņiem palīdzēs: "Es sākšu, un jūs pabeigsit frāzi:" Augšējā attēlā snieg, apakšējā - ... (debesis ir zilas, skaidras). Augšējā bildē visapkārt snieg, daudz kupenu, ir sniegavīrs; apakšējā attēlā ... (sniegs kūst, straumes tek, puķes aug). Augšējā bildē koki kaili, apakšējā bildē ... (kokiem parādījās lapas). Augšējā bildē putnu maz, auksti, saburzījušies, apakšējā... (putnu daudz, ligzdas taisa). Augšējā attēlā ir ziema, bet apakšējā attēlā ... (pavasaris).

5. nodarbības konspekts par tēmu "Pavasaris"

Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par pavasari.

Uzdevumi:
1. Turpiniet mācīt bērniem salīdzināt abus attēlus savā starpā.
2. Vingrināt bērnu prasmi risināt mīklas.
3. Attīstīt bērnos spēju veidot vienkāršākās cēloņu-seku attiecības.
4. Audzināt bērnos mīlestību un cieņu pret dabu.

Aprīkojums: demonstrācijas materiāls: attēli, kuros attēloti dažādi gadalaiki, Dunno attēls, bilde spēlei "Uzmini, kur ir kļūda?", Sižeta bildes spēlei "Salīdzināt".

Nodarbības gaita

I. Organizatoriskais moments.
D / un "Aplaudē kā es!"

II. Darbs pie nodarbības tēmas.
1. Mīklas par pavasari un pavasara parādībām.
Irdens sniegs
Kūst saulē
Vējš zaros spēlē
Skaļākas putnu balsis
nozīmē,
Nāca pie mums ... (pavasaris)

Viņa zvana aiz loga
Un dzied: "Pavasaris ir pienācis!
Un aukstas lāstekas
Pārvērsās par šīm lāsēm!
Dzirdēts no jumta:
— Pļauka-pļauka!
Šie ir nelieli plūdi. (Pilieni)

Pavasarī tie kļuva ļoti spilgti
Visas pļavas, lauces, parki.
Starp zaļajiem kātiem
Daudzkrāsaini pumpuri.
Zils un sarkans
Smalki, mīļi.
Mēs no viņiem savāksim pušķus,
Kas tas ir, kas tas ir? (Ziedi)

Izskatās, ka parks viss ir noklāts
Mākonis ir zaļš.
Papele stāv zaļumā
Gan ozoli, gan kļavas.
Kas atklājās uz zariem.
Un aprīlī tas uzziedēja? (Lapas, pumpuri)

Mēs rudenī lidojām uz dienvidiem,
Lai nesatiktos ar ļaunu puteni.
Un pavasarī sniegs nokusa
Un mūsu ganāmpulki ir atgriezušies! (Gājputni)

Šī māja ir izgatavota no saplākšņa
Viņam ir mājvieta un durvis.
Ērtas mājas gaida putnus,
Viņiem tajā būs ērti. (Putnu māja)

2. D / un "Uzmini, kur ir kļūda?": Skolotājs informē bērnus, ka Dunno uzgleznoja attēlu ar nosaukumu "Pavasaris", taču pieļāva daudz kļūdu, bērniem tās jālabo.

III Fiziskās kultūras minūte.

IV. Darba turpinājums par nodarbības tēmu.

1. D / un "Salīdzināt": skolotājs aicina bērnus salīdzināt divus sižeta attēlus, kas attēlo pavasari un ziemu. Logopēds iesāk frāzi, un puiši to pabeidz: “Šajā attēlā puiši ... veido sniegavīru, un šeit bērni ... plūc ziedus. Šajā bildē bērni ... slido pa ledu, bet te ... ledus kūst, ledus gabali peld. Šajā attēlā bērni ir ģērbti ... silti, bet šeit ... ir gaišs ... Šajā attēlā ... ir ziema, un šeit ... pavasaris utt. ”

Korekcijas attīstošās nodarbības konspekts
Leksiskā tēma: Pavasaris.
Nodarbības tēma: Skaņas (L) automatizācija zilbēs, vārdos.
Nodarbības mērķis:
Pareizas artikulācijas prasmes nostiprināšana, izrunājot skaņu (L).
zilbes, vārdi.
Uzdevumi:
Korekcijas izglītība:
1) Nostipriniet skaņu artikulāciju.
2) Labojiet skaņas (L) pareizo izrunu zilbēs un vārdos.
3) Nostiprināt priekšstatu par pavasari un tipiskām pavasara parādībām dabā.
4) Uzlabojiet un aktivizējiet vārdnīcu par tēmu "Pavasaris".
Korekcijas:
1) Attīstīt garu, vienmērīgu ieelpu, izelpu.
2) Attīstīt vizuālo un dzirdes uzmanību, domāšanu, taustes uztveri.
3) Attīstīt artikulācijas, smalko un vispārīgo motoriku.
4) Attīstīt runas koordināciju ar kustību.
5) Uzlabojiet runas aktivitāti.
6) Attīstīt fonēmisko uztveri un spēju bieži atdalīties no runas plūsmas
atkārtota skaņa (L)
7) Attīstīt grafomotoriskās prasmes.
8) Attīstīt spēju sacerēt stāstu “Ir pienācis pavasaris”, pamatojoties uz sižeta attēlu sēriju.
Korekcijas izglītība:
1) Izkopt spēju klausīties skolotāju un izpildīt viņa prasības.
2) Ieaudzināt interesi veikt artikulācijas, elpošanas un pirkstu
vingrinājums.
3) Izkopt mīlestību un cieņu pret dabu.

Aprīkojums: Demonstrācija uzmanības attīstīšanai, uzstāšanās
artikulācijas un pirkstu vingrinājumi, spogulis, ledus gabaliņi, silts ūdens, pumpuri
ziedi no papīra, PSO, audio ieraksts ar meža putnu skaņām, sižeta bilde ar attēliem
kura vārdā ir skaņa (L), sižeta bildes par tēmu "Pavasaris", trauki ar ūdeni, darba
piezīmju grāmatiņa, zīmuļi, pildspalva, mīkstā rotaļlieta"Saule".
Nodarbības gaita:
I. Organizatoriskais moments.
Emocionālā attieksme.
Paskaties uz mūsu klasi, atnākuši ciemiņi, sveicināsim viņus.
Tāpēc arī "Saule" gribēja būt klāt mūsu nodarbībā. Iedod to
apskauj un sajūti, cik tas ir silts un mīksts.
Šodien mūsu acis skatās, ausis klausās, mēle strādā.
II. Mīmikas, balss, artikulācijas vingrinājumi par tēmu "Pavasaris".
1. Mīmikas vingrinājumi.
"Saule ir pamodusies": aplaudē viņai acis.
"Saule ir mākonis": smaids - sarauc pieri (alternatīvi)
2. Artikulācijas vingrinājumi.
(tiek izmantota slaidu prezentācija).
Pienāca pavasaris, un debesīs spoži spīdēja saule.
(atver muti, laizi lūpas 3 reizes vienā virzienā, 3 reizes otrā.)
No tās stariem skaļi pilēja pilieni (klabēja ar mēli).
Mēle iegāja mežā. Viņš lēnām gāja pa taku un dzirdēja, cik jautri viņi dzied
putni. (Audio ieraksts ar putnu balsīm).
Kuku - dzeguze dziedāja.
Ddd, dzenis pieklauvēja pie koka mizas. Viss dziedāja un atdzīvojās pavasara mežā
Mēle sēdēja uz celma (sēnīte) un skatījās apkārt (skatīties).
Izcirtumā uzziedēja daudzas sniegpulkstenītes.

Pavasara brīze tos sasvēra, tagad vienā virzienā, tad otrā (skatīties).
Drīz mākoņi aizsedza sauli (atver muti, lēnām aizver 5 r.)
Mēle steidzās mājās.
3. Runas iesildīšana.
patskaņu daudzināšana - AU, AO, AI, AOUIE.
III. Skaņas automatizācija (L) zilbēs.
1) vingrinājums "Atkārto pēc manis"
ALALALAL LALALALA
OLOLOLOL LOLOLOLO
ULULULUL LULULULU
ILILILIL LILILIJA
SADS SADS
2) Vingrinājums "Saskaņojiet zilbi ..."
LA zilbe:
Smo…., Shko…, shpa…, zo…., Si…., Hwa… ..
LY zilbe:
Par ..., stvo ..., par ..., uko ...., Ska ...., Shpa ...
LOK zilbe:
Uze ..., huh ... .., sviedri ... .., kote ...., Bre ....
LCA zilbe:
Taisni…., Vi…, kas…, pa…., Ska…., Yoke…., Bu….
IV. Elpošanas vingrinājumi.
Logopēds: paskatieties, kāda šodien ir brīnišķīga pavasara diena. Un tu kļūsi
pavasara vēsma, kas ceļos pa bildēm. (Bērnam
tiek uzvilkta maska ​​"Pavasara brīze").
Uzmanīgi klausieties stāstu.
Iznāca saule. No tās stariem skaļi pil pilieni. Uz kokiem
lapas zied. Parādās pirmie ziedi. Bieži līst. Putni
atgriežoties no siltajām zemēm.
(Tiek veikti arī turpmāk elpošanas vingrinājumi izmantojot bumbu).
V. Skaņas (L) automatizācija vārdos.

Vingrinājums "Nosauciet attēlus ar skaņu (L)".
bulciņa, varde, lejkanna, zilonis, krēsls, bite, lapsa, sīpols …….
Vi. Pirkstu vingrinājumi.
Mežā parādījās smalks zieds (no abu roku rokām, kas savienotas plaukstas locītavās)
Viņš ir pirmais, kas satiek sauli, pavasari. ("Saule" no abām rokām)
Pavasara rītā atvēru ziedlapiņu, (attiecīgi)
Tās sakne atrodas mīkstajā zemē. (savienojiet plaukstas ar aizmugurējām pusēm, pirkstiem
zemāk uz leju).
Vii. Darbs piezīmju grāmatiņās.
Vingrinājumi "Aplis pēc punktiem".
VIII. Taktilā uztvere.
Didaktiskā spēle "Uzmini pēc taustes".
Logopēds: Paskaties, kas ar mani ir tik auksts? (rāda ledus gabaliņus).
Jūties. Paskaties uz rokturiem, ūdens paliek. Ir tik grūti noturēt
auksts ledus, rokas aukstas, paskaties. Tējkannā ir karsts ūdens (pieskarieties
tējkanna ar siltu ūdeni). Un ledus ir auksts. (Bērns salīdzina). Piepildīsim ledu

karstu ūdeni, ļaujiet tam sasilt. Pa to laiku tas uzkarsīs, tu un es
izpildīsim šādu uzdevumu.
H. Skaņas (L) automatizācija vārdos.
Darbs pie sižeta attēliem.
Logopēds: klausieties stāstu. Izmēģiniet to pats, izmantojot attēlu sēriju, lai izveidotu savu
stāsts. Nosauciet un izrunājiet vārdus pareizi un skaidri.
Ir pienācis pavasaris. Saule spīd spožāk, līst lietus. Lapas zied
uz kokiem.Sniegs nokusis un parādās pirmie ziedi. Gājputni
atgriežoties no siltajām zemēm. Parādās pirmie kukaiņi. Dzīvnieki
pamosties no ziemas miega.
XI. Dinamiskā pauze.
Saskaņā ar audio ierakstu bērnu dziesma "Pavasara lāses" tiek izpildītas attiecīgi
kustības (noliek no kreisās puses uz labo, uz augšu un uz leju).
XII. Smalko motoriku attīstīšana.
Logopēds: Tu un es tagad pārvērtīsimies par pavasara "burvjiem".
Paskaties uz ziedpumpuriem manās rokās, kuriem jāpalīdz atvērties.
Vai mēs varam palīdzēt pumpuriem atvērties?
D \ un "Magic".
Logopēds: Skaties, mūsu ledus ir izkusis. Noliksim papīra pumpurus
ziedi ūdenī. (ziedi zied)
10. Nodarbības kopsavilkums. Relaksācija.
Logopēds: Vai jums patika nodarbība? Un "Sunny" arī patika, kā tu esi
šodien strādāju klasē. Labi padarīts! Apskausim viņu un vēlēsim labu
garastāvoklis. Nu, un es vēlos jums iedot bildes, kurām jums vajadzētu riņķot
punktus.

(sagatavošanas grupa)

Mērķis:

Veicināt priekšstatu vispārināšanu par pavasari kā gadalaiku, par dzīvnieku, putnu dzīvi, par laika apstākļiem pavasarī; veidot pozitīvu – emocionālu attieksmi pret pavasara dabas skaistumu.

Izglītības uzdevumi:

Paplašiniet un aktivizējiet bērnu vārdu krājumu par šo tēmu; nostiprināt vārddarināšanas un locīšanas prasmes; nostiprināt spēju atbildēt uz jautājumiem ar pilnu teikumu.

Attīstības uzdevumi:

Sakarīgas runas, artikulācijas, smalko un vispārējo motoriku attīstīšana. Runas un kustību koordinācijas attīstība, atmiņas, uzmanības, domāšanas attīstība.

Izglītības uzdevumi:

Veicināt aktivitāti, iniciatīvu, neatkarību,

radošums, iztēle.

Aprīkojums:

Objektu attēli (saule, strauts, atkusuši plankumi, zāle, pumpuri, kukaiņi, putni), bildes no sērijas Putni (dzeguze, lakstīgala, strazds, bezdelīga, dzenis, vērša), “Prīmulas” (sniegpulkstenīte, māte un- pamāte, krokuss, lumbago, plaušu zāle, anemone), Sniegavīra lelle, audio ieraksti: P. Čaikovskis “Gadalaiki. Pavasaris "," Putnu balsis ", glezna" Agrs pavasaris».

Nodarbības gaita:

1. Organizatoriskais moments.

Puiši, sagaidīsim savus viesus. Šajā saulainajā rītā es ceru, ka jums tā ir labs garastāvoklis, pasmaidīsim viens otram un sāksim. Un šodien mēs runāsim par brīnišķīgo gada laiku - par pavasari.

(Skan P. Čaikovska mūzika "Gadalaiki. Pavasaris".)

2. Saruna.

Paskaties, mums ir ciemiņš - Sniegavīrs. Puiši, viņš nekad nav redzējis pavasari. Pastāstīsim viņam, kas tas ir?

Kāds ir pavasaris mūsu reģionā? (Auksts un silts, lietains, saulains, jautrs utt.)

Pavasarī es gribu teikt tikai mīļus vārdus.

Spēle "Pasaki mīļi".

Es teikšu saule, un tu mīļi - saule, zars - ..., koks - ..., lapa - ..., strauts - ..., peļķe - ..., mākonis - ..., zāle - .... Labi padarīts!

Tagad dosimies pavasara ceļojumā. Ar kādu transportu mēs brauktu, lai visu labi redzētu? Bērnu atbildes... Ar vilcienu, protams.

Tātad, ejam. Un mēs aicinām savu ciemiņu pie sevis.

Kamēr braucam ar mēles palīdzību, atcerēsimies dažas pavasara pazīmes.

Artikulācijas vingrošana:

saule silda arvien vairāk, uz māju jumtiem aug garas lāstekas ("adata"), visur dzirdamas zvanošas pavasara lāses (den-den-den), parādījās peļķes ("pankūka"), kokos plīst pumpuri (" zirgs"), putnu vēja ligzdas ("kauss").

Pirmā stacija ir Labi laikapstākļi.

Iesim ārā pastaigāties. Mūs sagaida pavasara saule. Un kas ir saule pavasarī? (Apaļa, dzeltena, zelta, maiga, silta ...)

Sakiet man, puiši, kurš tad pavasarī celsies saule? Un manas bildes jums palīdzēs. Sakārtojiet tos secībā.

Spēle "Kas aiz kā?"

Pirmajā attēlā ir "saule".

Bērni uz grīdas izklāj attēlus: saule-atkusnis-plāksteris-zāle-pumpuri-kukaiņi-putni. Bērni veido stāstu: Saule sildīs - nokusīs sniegs - tecēs straumes - parādīsies pirmie atkusušie plankumi - izaugs jauna zāle - uzbriest pumpuri - parādīsies kukaiņi - lidos putni.

Tev labi paveicās, labi pastrādāts! Un tu, Sniegavīr, visu atceries?

Pavasarī daba mostas no ziemas miega. Ko tu dari, kad pamosties? Tieši tā, tu nomazgā seju. Zeme, augi, zāle arī grib mazgāties. Bet kā? Viņi gaida silto pavasara lietu. Viņš visu nomazgās un visiem iedos padzerties.

Pirkstu spēle "Lietus":

Piliens-piliens, piliens-piliens,

Kurš iet pa ielu?

Piliens-piliens, piliens-piliens,

Vai viņš dzied šo dziesmu?

Lietus, lietus, vairāk jautrības,

Piliet, piliniet, nenožēlojiet.

Dārzi ir mazgāti

Ziedi smaida.

Tu un es būsim priecīgi.

Paslēpsimies no lietus treileros. Ejam tālāk.

Nākamā stacija ir Lesnaya.

Mēs, puiši, iekļuvām pavasara mežā. Kādi koki aug mežā? Bērnu saraksts. Aptiniet uz vienas kājas un pārvērtieties par jebkuru koku.

Bērni veic uzdevumu.

Redzu slaidus bērzus, varenus ozolus, glītas egles. Mīļie koki, sajūti, kā saule maigi silda, kā tu mosties pēc garās ziemas, vāc pavasara sulas no zemes mātes, zaros uzbriest pumpuri un parādās pirmās maigās lapas un jaunās skujas. par ko tu priecājies? kā jūs jutāties? Bērnu atbildes.

Pagriezieties uz vienas kājas un pārvērtieties par sevi.

Un šeit ir pirmie ziedi! (Uz tāfeles ir prīmulas attēli.) Nosauciet tos. Bērnu atbildes.

Elpošanas vingrinājumi:

Ieelposim šo ziedu smaržu kopā ar jums. Skatiet, kā es to daru. Lēnām ieelpojiet gaisu caur degunu, aizturiet elpu un izelpojot sakiet: "Cik garšīgi smaržo ziedi." ( Atkārtojiet vēl vienu reizi.)

Puiši, aizveriet acis, klausieties, kas ir šīs skaņas? (Tiek atskaņots "Putnu balsis" audio ieraksts.)

Daudzi putni ielidoja mežā. Kā mēs saucam putnus, kas atgriežas no siltajām zemēm? Bērnu atbildes. Izvēlieties gājputnu attēlus.

Bērni izvēlas attēlus – rūts, dzeguze, strazds, bezdelīga, lakstīgala un izskaidro savu izvēli.

Cik ligzdas ir parādījušās! Skaitīsim.

Spēle "Count".

Viena ir ligzda, divas ir ligzdas, trīs ir ligzdas, četras ir ligzdas, piecas ir ligzdas.

Kāpēc cilvēki mīl putnus? Kā mēs varam palīdzēt putniem pavasarī? Bērnu atbildes.

Kāpēc jūs neredzat dzīvniekus? Viņi visi ir ļoti aizņemti. Ko tu domā? Bērnu atbildes.

Atgriežamies pilsētā, iekāpjam vilcienā.

Spēle “Kas? Kuru? Kāda veida?"

Paspēlēsimies ar vārdu "pavasaris": piemēram, mēnesis (kas?) Vai pavasaris, diena - ..., saule ..., stari - ..., debesis - ..., straumes - ..., laika apstākļi - ..., lietus - ..., ziedi - ...

Nākamā stacija ir "Bērnudārzs".

Sēdies uz krēsliem. Parunāsim par to, kā pavasarī viss mainījās pilsētā.

Saruna par gleznu "Agrais pavasaris".

Kāds gada laiks ir attēlots attēlā? Kā tu uzminēji?

Ko jūs varat pastāstīt par kokiem, putniem?

Kuru tu redzi bildē? Kur bērni nāca, ko viņi dara?

Kāds ir bērnu noskaņojums?

Kādu noskaņojumu tevī rada šī bilde?

Secinājums.

Par kādu gada laiku mēs šodien runājām?

Atcerēsimies, ko šodien darījām, kur devāmies?

Labi padarīts! Jūs lieliski pastrādājāt ar visiem uzdevumiem. Es domāju, ka mūsu viesis Sņegovičs ir priecīgs, viņš tagad zina, kāds brīnišķīgs gada laiks ir pavasaris. Un viņš jums ir sagatavojis nelielu pārsteigumu - krāsainus ledus gabaliņus - atgādinājumu par savu mīļo ziemu, bet tie ir tik spilgti, it kā pavasaris tos būtu krāsojis ar savām krāsām. Palīdzi sev. Un mēs atvadāmies no sava viesa līdz nākamajai ziemai.

Kompleksās nodarbības "Sveiks, pavasari!"

Mērķis: Noskaidrot un sistematizēt bērnu priekšstatus par pavasara izmaiņām dabā.

Uzdevumi:

    Fiziskā attīstība

Bērnu fiziskās un garīgās veselības saglabāšana un stiprināšana.

Skolēnu nepieciešamības veicināšana motora aktivitāte;

Fizisko īpašību (koordinācijas) veidošanās un attīstība bērniem.

    Komunikācija un personīgā attīstība

Kulturālas uzvedības veidošana bērnos, spēja rīkoties pēc pavēles;

Bērnu iesaistīšana kopīgās spēlēs;

Zinātkāres attīstība;

Neatkarības attīstība;

Neliela apjoma dzejoļu izteiksmīgas izpildījuma spēju veidošanās, izpildīšanas prasmes.

    Runas attīstība

Brīvas komunikācijas attīstība ar pieaugušajiem un bērniem;

Bērnu vārdu krājuma paplašināšana;

Visu mutiskās runas komponentu attīstība;

    Mākslinieciskā un estētiskā attīstība

Nepieciešamo prasmju un iemaņu veidošana dažādās aktivitātēs (pieteikumi, modelēšana).

Attīstīt bērnu interesi par mūziku.

    Kognitīvā attīstība

Intereses attīstīšana par kognitīvās pētniecības aktivitātēm;

Bērnu priekšstatu paplašināšana par pavasara pārmaiņām dabā.

Krāsu nosaukumu (sarkans, zils, dzeltens u.c.) konsolidācija un iespēja izdarīt izvēli pēc parauga;

Uztveres attīstība, spēja izcelt priekšmetu dažādās īpašības un attiecības (krāsa, forma, izmērs).

Vizuālās uztveres apjoma attīstība.

Aprīkojums un atribūtika.

Dzejoļi par pavasari, mīklas par sauli, PI Čaikovska "Gadalaiki" audio ieraksts; ilustrācijas, kurās attēlots pavasaris, putnu attēli.

Nodarbības gaita.

Skan mūzika no PI Čaikovska albuma "Četri gadalaiki" ("Pavasaris"). Ienāk bērni un skolotājs.

Bērni, lūdzu, paskatieties, cik mums ir viesu. Sasveicināsimies ar viesiem.

Šodien ir neparasta diena
Es gribu jūs pārsteigt.
Lieliskā ceļojumā
Mēs tagad atveseļosimies.

Klausieties dzejoli un uzminiet, pie kā mēs dosimies ciemos:

Uznāk agri no rīta
Šur tur atkausēti plāksteri.
Straume rada troksni kā ūdenskritums.
Starlings lido uz putnu māju.
Zem jumtiem zvana lāses.
Lācis ar egli piecēlās gultā.
Saule visus silti samīļo.
Kas zina šo gada laiku?

Bērni- Ir pavasaris.

Skolotājs:Šodien dosimies ciemos uz pavasari.

Un kādas vēl sezonas jūs zināt?

Kāds gada laiks ir redzams ekrānā?

Skolotājs: - Kādus pavasara mēnešus jūs zināt? (marts, aprīlis, maijs - neaizmirstiet tos)

Kam pavasarī ir dzimšanas diena?

Cik tev gadu?

Kas ir lielāks par 6 vai 7?

Kā tu uzminēji? Kādas pavasara zīmes jūs zināt?

(-saule spīd spožāk, silda siltāk

Vējš pūš silts

Debesis ir zilas, skaidras

Uz upes plaisā ledus

Uz jumtiem parādās lāstekas

Priecīgas pilieni

Dienas kļūst īsākas

Putni ierodas no siltajām zemēm

Parādās sniegpulkstenītes)

Fiziskās minūtes: "Sniegpulkstenītes mostas"Skolotājs:

Pagriezieties pa kreisi un pa labi un pārvērtieties par sniegpulkstenīti! (Apsēdies, acis ciet) Te pamodās sniegpulkstenītes, (Piecēlās, izberzēja acis) Smaidīja, stiepās. Viens - viņi mazgājās ar rasu, (viņi berzēja vaigus ar divām rokām) Divi - graciozi riņķoja,

Trīs - noliecās un apsēdās

Un viņi skatījās uz sauli.

Pagriezieties pa kreisi - pagriezieties pa labi un pārvērtieties par bērniem.

Skolotājs : Vai zini ar ko ziema atšķiras no pavasara?

Spēle: "Es sākšu, un tu turpini"

Ziemā spīd saule, un pavasarī (sasilda)

Ziema ir pagājusi un pavasaris (atnācis)

Ziemā dienas ir īsas un pavasarī (garas)

Ziema ir auksta un pavasaris (silts)

Snieg ziemā un pavasarī (lietus)

Sniega kupenas ir augstas ziemā un zemas pavasarī.

Ziemā viņi valkā kažokus, bet pavasarī (jakas)

Skolotājs: Kādus pantus par pavasari jūs zināt?

1.Izcirtumā pie takas

Zāles stiebri laužas cauri.

No paugura tek strauts,

Un zem koka ir sniegs.

2. Sniegs jau kūst, straumes tek.

Pavasaris elpoja pa logu.

Lakstīgalas drīz zvērēs

Un mežs būs ietērpts ar lapotnēm. (kā tu saproti, ka mežs ģērbsies lapotnēs)

3. Pavasaris soļo mums pretī.

Un drifts kūst zem viņas kājām.

Ir redzami melni atkausēti plankumi uz laukiem,

Tiesa, ļoti siltas kājas pavasarī.(Kā saproti vārdu atkusuši plāksteri?)

Skolotājs: - Saskaņosim zīmes ar vārdu Pavasaris.

(agri, zvana, silti, draudzīgi, dzīvespriecīgi, skaisti, ziedoši, ilgi gaidīti)

Lasīsim vārdus: ziema, (veidi teikumu ar vārdu ZIEMA), sals, pavasaris (veidi teikumu ar vārdu PAVASARIS), ūdens, peļķe, peļķes, lietus, upe, mežs.

Spēle "Pasaki mīļi".

Spēle tiek spēlēta aplī ar bumbu.

Pavasarī es gribu teikt tikai mīļus vārdus. Es teikšu saule, un tu mīļi esi saule, zars ir zariņš, lapa ir lapa, strauts ir straume, peļķe ir peļķe, zieds ir zieds, mākonis ir mākonis, koks ir koks, mākonis ir mākonis, ūdens ir ūdens.

Fiziskā izglītība "VESNYANKA"

Saule, saulīte

Zelta dibens,

Dedzini, skaidri dedzini

Lai neizietu ārā.

Dārzā tecēja strauts,

Ielidoja simts skapju

Un drifts kūst, kūst,

Un ziedi aug.

Ja pa ielu tek straumes, tad bērni iedarbina laivas. Puiši, vai jums patīk palaist laivas? (Bērnu atbilde). Cik daudzi no jums iemācījās patstāvīgi izgatavot origami laivu?

MŪZIKA.

Sadodieties rokās, un es stāvēšu straumes sākumā. Mūsu straume skrēja un sāka murrāt.

Audzinātāja. Straumes plūst pavasarī. Zīmēsim ar jums strautiņus un vingrosim ar pirkstiem.

Pirkstu vingrošana"Straume"

Saule maigi smejas

(ar rādītājpirkstiem zīmējam gaisā apli)

Spīd spožāk, karstāk

(rāda izplestām plaukstām)

No paugura skaļi līst

(rādītājpirksts labā roka mēs zīmējam uz kreisās plaukstas)

Runīga straume.

(ar kreisās rokas rādītājpirkstu velkam gar labās rokas plaukstu)

Es pļāpāju, čubinu, čubinu

(plaukstas uz priekšu, kustina pirksti)

Gludi asināmi oļi,

(berzē mūsu plaukstas)

Es uzskriešu ar zilu lentīti

("Čūskas" plaukstas)

Es piepildīšu upi pilnu.

(savienojiet plaukstas, kas atdalītas ar sāniem)

Mans ūdens ir labs

(visus pārējos masējam ar īkšķi)

Pieliecies pie manis, lai piedzertos.

(noliekt, rokas "sauja")

Upe, maisot garšaugus,

(pakustinām pirkstus)

Sauc mani kā strautu.

(vienmērīgas plaukstu kustības no vienas puses uz otru)

Strādājiet uz papīra gabaliņiem. Roku sagatavošana rakstīšanai.(Apvelciet strautu, laivu).

Skolotājs: Kāpēc darbojas straumes? (sniegs kūst)

Kāpēc sniegs kūst? (spīd saule) Pareizi. Cilvēki vienmēr ar nepacietību gaida sauli. Tas ikvienam sniedz siltumu un gaismu. Un no tā jūs un es kļūstam priecīgi, jautri, svinīgi. Kādas mīklas par sauli jūs zināt?

Bērni:

Uz zilas apakštasītes ripo zelta ābols.

Sarkanā meitene staigā pa debesīm.

Mēs raudam bez viņa, bet, tiklīdz tas parādās, mēs no viņa slēpjamies.

Nebūs ne pie durvīm, ne pie loga,

Un viņš celsies un pamodinās visus.

Labi padarīts. Interesantas un skaistas mīklas, ko stāstīji par sauli.

Un tagad mēs uzzīmēsim saules portretu. Zīmēsim ar diegu un skaitīšanas kociņiem.

Bērni, kādā krāsā ir saule?

Katram no jums ir dzeltens pavediens.

Ko tu taisi no auklas?

(Mēs izveidosim apli no pavediena).

Ko pagatavosi ar skaitīšanas nūjām?

(Izgatavosim no kociņiem starus).

Labi padarīts. Sāksim strādāt. Izveidojiet apli. Novietojiet nūju uz augšu, uz leju, pa kreisi, pa labi un pārējo starp sijām.

(Bērni dara darbu. Skan mierīga melodija)

Portreti ir gatavi. Tātad tie piesaista acis. Viesi redzēs jūsu darbus. Pastāstiet mums, kas ir saule.

Spēle "Kāda saule"

(Bērni runā par sauli. Gaiši, zeltaini, karsti, silti, pavasarīgi, maigi, starojoši, laipni).

Kāda ir saules forma?

Kāda veida ģeometriskas figūras vai Tu zini?

Kas ir pa vidu….

Kas ir aiz laukuma?

Kāda ir forma trijstūra priekšā? utt.

Kura figūra ir trešā?

Kas ir ovāls? utt.

Aizver savas acis. Kādu formu esmu pievienojis? (daudzstūris)

Cik staru saulei ir mūsu portretā? (astoņi)

Kā jūs varat iegūt skaitli 8?

Kurš skaitlis skaitot ir priekšā 8?

Kāds ir skaitīšanas skaitlis aiz skaitļa 8?

Parādiet skaitļa 8 kaimiņus.

Kurš skaitlis ir lielāks par 8 vai 9? Izveidojiet izteiksmi. Kā noteikt, ka šī zīme ir "vairāk", "mazāk"?

Darbs pie gleznas "Pavasaris".

- kāds gada laiks ir bildē?

Kādas krāsas izmantoja mākslinieks?

Kurš pietrūkst bildē? (putni)

Kādi putni pie mums ierodas pavasarī? (rāda putnu attēlus)

Kā tos sauc? (lidojums)

Kāpēc tos sauc par migrējošiem? (rudenī viņi aizlido uz siltajām zemēm, bet pavasarī atgriežas)

Skolotājs. Puiši, pie mums atnākusi lāsteka.

/ bērni pulcējas ap skolotāju /

Kāda ir tā forma? Pieskaries viņai, kas viņa ir?

Bērnu atbildes. Slidena, gluda, auksta, slapja, pikanta...

Kādā krāsā tas ir?

Caurspīdīgs, spīdīgs.

Kas notiks, ja jūs to nositīsit? (Viņa saplaisās.)

Kas tad viņa ir? (trausls).

Kas notiks ar lāsteku, ja to paturēsi istabā ilgāk? (Tas izkusīs un pārvērtīsies ūdenī.)

Kāpēc tas notiek? (Jo istaba ir silta).

Taisnība!

Puiši, es jums nolasīšu dzejoli par lāsteku.

Zem pašas dzegas

Tieši virs loga

Uzkāpa lāstekās

Pavasara saule.

Mirdzošas asaras rit gar lāstekām...

Un lāstekas kūst – jocīgas lāstekas.

Pienāca pavasaris. Straumes darbojas.

Murrāt, smieties, jautri.

Un viņu asos degunus

No jumta karājās lāstekas.

Bet šeit viņi karājas un ļoti

Viņi cieš, viņi cieš.

Viņiem ir tikai vakarā un naktī

Iesnas apstājas.

Un pa dienu atkal deguniem ir problēmas.

Saplūst ar ielas troksni

Ne tikai pilošs ūdens -

Lāstekas dzīvība aiziet.

Uzmanības spēle:

Uz augšu plaukstas! Aplaudē! Aplaudē!

Uz ceļiem - pļauki, pļauki!

Pasit tagad pa pleciem!

Pērienu sev uz sāniem!

Mēs varam aplaudēt aiz muguras!

Mēs aplaudējam priekšā!

Mēs varam pareizi! Pa kreisi mēs varam!

Sēdēsimies pie rakstāmgalda un saliekam rokas!

Cīruļa mīkla.

Pirms visi putni pieceļas,
Dzied dziesmu saulei
Visas dzīvās lietas paceļas
Kā sauc to putnu?
(Cīrulis)

Par svētkiem "Cīruļi"

Radīja troksni jautrs karnevāls, ļaudis pārziemoja un gaidīja pavasari. Taču ziņas nenāk uzreiz, ne pēkšņi. Saskaņā ar valsts kalendāru pavasari svin trīs reizes. Mēs par to runāsim vēlāk šodien. Un tagad es gribu teikt, ka 22.marts ir brīvdiena. Cīruļi. Kopš seniem laikiem Krievijā tos cep no maizes mīklas. Tādos putnos iebāza rozīņu acis. Mīlošas vecmāmiņas viņi iedeva "cīruļus" saviem mazbērniem, un tie izskrēja uz ielas, uzlika cīruļus uz nūjām un sāka aicināt pavasari.

Pirmā tikšanās pavasaris iekrīt 15. februārī - šīs ir KĀZAS. "Satiekoties pirmie satiekas ziema un pavasaris," sacīja ļaudis. Bet pirmais pavasara mēnesis stāv krustcelēs starp ziemu un pavasari. Par viņu saka, ka marts nav pavasaris, bet karājas. Marts - ziemas ziema, kodes, rookery, berezozols.

Martā tas pil no jumta un pielīp pie deguna ”“ Martok - tu vilksi septiņas bikses ”.

Bet tad nāk 22. marts, pavasara ekvinokcijas diena. Un Krievijā šo dienu sauca par ČETRdesmit.

Otrā pavasara tikšanās. "Četrdesmit mocekļiem ierodas četrdesmit putni, četrdesmit putniņi dodas uz Krieviju" - cīruļu ierašanās. Cik atkausētu ielāpu, tik cīruļu. Viņi saka, ka “četrdesmit mocekļi - četrdesmit matīni” (priekšā ir četrdesmit salnas).

Cik daudzi ir redzējuši cīruli?

Dzejoli "Cīrulis" lasa Ņikita Baimurzajevs.

Cīruļu modelēšana no plastilīna.

Rādīt soli pa solim izpildi. Bērnu darbs. Rokdarbu izstāde.

Atspulgs. Ja jūs interesēja nodarbība, paceliet sarkano apli, ja neinteresanti - melno kvadrātu.

Psihovingrošana. Sadosimies rokās, uzsmaidīsim viens otram, nodosim viens otram visu savas dvēseles siltumu.