Техніка орігамі жаба відкритий урок. Конспект відкритого заняття з виготовлення орігамі «Жабеня. ІІІ. Повторення та закріплення раніше досліджуваного матеріалу

Мета заняття:

- продовжити формувати інтерес дітей до мистецтва орігамі;

- Формувати вміння конструювати виріб «Жабу»;

- Формувати вміння працювати за схемами;

- продовжити закріплювати вміння складати папір у різних напрямках;

- Продовжити вдосконалювати дрібну моторику пальців рук;

- продовжити розвивати конструктивне, логічне та просторове мислення, увагу, акуратність;

— продовжити прищеплювати любов до тваринного світу та дбайливе ставлення до природи; виховувати доброзичливе ставлення одне до одного;

- продовжити позитивно впливати на емоційну сферу дітей.

Обладнання:великий зразок жаби - орігамі з короною на голові; диск зі звуками лісу; «болото» зі лататтям; 3 картонні листи з намальованими на них схемами складання виробу; 3 конверти з вкладеними у них завданнями; заготовки «очі» з блискучого самоклеючого паперу для кожного жабка – орігамі в скриньці; 3 таблички з назвами царств («Трикутник», «Книжка», «Повітряний змій»); 4 вироби – орігамі («Сонечко», «Голуб», «Човник», «Восьмикінцева зірка»); "Чарівна паличка".

Хід заняття.

Діти та вихователь сидять за столом.

В. - Хлопці, зараз у вас заняття з орігамі. Ми з вами давно займаємося орігамі і зробили багато виробів. Сьогодні я вам покажу, як зробити цікаву іграшку – орігамі. Ви знаєте, що в орігамі існує 12 базових форм і з деякими з них ми вже познайомилися на наших заняттях. Вся казкова країна Орігамія поділена на 12 царств, кожна з яких названа на честь тієї чи іншої базової форми. Саме в цю чарівну країну ми зараз з вами вирушимо в подорож, і потрапити туди нам допоможе «чарівна паличка» та чарівне заклинання:

«Оригами, орігамі,

Обдаруй нас чудесами!»

(Діти хором повторюють заклинання та чарівна паличка починає світитися).

В. – Хлопці, а тепер заплющте очі.

(Діти заплющують очі і вмикається диск зі звуками лісу. Всі розплющують очі)

В. — Хлопці, ми з вами опинилися в лісі, що знаходиться у чарівній країні Орігамія. Дослухайтеся до лісових звуків. Що ви чуєте? (Відповіді дітей). Хлопці, ви чуєте, хтось плаче? Плач лунає з боку лісового болота, скоріше йдіть туди! Хтось потрапив у біду і потребує нашої допомоги!

(Діти разом із вихователем підходять до «болота», де сидить «жаба з короною на голові»)

— Це ж плаче жаба, та не проста, а Цариця всіх жаб країни Орігамії. Що ж з нею сталося, яке лихо? Як нам це дізнатися?

(Біля «жаби» лежить записка) .

В. – Хлопці, жаба залишила записку, давайте її прочитаємо!

Записка: «Зла лісова чаклунка перетворила моїх маленьких жабенят на зелені паперові квадрати. Будь ласка, розчаруйте їх! Але попереджаю, зробити це не просто – треба розгадати всі загадки лісової відьми по порядку. Перше завдання ви знайдете в царстві «Трикутник», а дорогу туди вам покаже прилетіла з цього царства «Сонечко». Дуже прошу, допоможіть!

В. – Ну, що, хлопці, допоможемо Цариці – жабі? Чи зможемо розчарувати маленьких жабенят? (Відповіді дітей). Тоді в добрий шлях! Шановна жителька царства «Трикутник», «Сонечко», будь ласка покажи нам дорогу!

(«Сонечко» в руці вихователя показує дорогу до столу – царству «Трикутник». Діти підходять до нього)

В. – Дякую, Сонечко, за допомогу. Діти, ми з вами перебуваємо в царстві «Трикутник», де мешкають оригамні жителі, зроблені з базової форми «Трикутник».

(На столі перевернутий лист картону, на звороті якого прикріплений конверт, у якому написано завдання)

Завдання: вгадайте ім'я казкового персонажа з 10 підказок. 1)Казку, у якій бере участь цей персонаж, написав Олексій Толстой. 2) Образ цього героя взятий із образу Піннокіо. 3) Батька цього казкового героя звали Карло. 4) Він мріяв купити ляльковий театр. 5) У цій казці є Країна Дурнів. 6) Цей персонаж зроблений із дерева. 7) У нього найдовший ніс. 8) Мав 5 золотих монет. 9) Його друзів звуть П'єро, Мальвіна та Артемон. 10) Ворог цього казкового персонажа та його друзів – лиходій Карабас – Барабас.

(Після того, як діти вгадали Буратіно, їм відкривається перша схема, накреслена на лицьовому боці картону. Вихователь показує, що і як треба зробити, а діти повторюють)

(Скласти квадрат навпіл по діагоналі і загнути кути трикутника по наміченим лініям)

В. - А зараз житель царства "Трикутник" - "Голуб" покаже дорогу в царство, де знаходиться друге завдання злої лісової чаклунки.

(Голуб у руці вихователя показує дорогу в царство «Книжка», діти йдуть за ним)

В. – Хлопці, це царство «Книжка», тут мешкають орігамі, зроблені з базової форми «Книжка».

(На столі також знаходиться конверт із завданням)

Завдання: зберіть пазли та назвіть ім'я казкового персонажа на зображенні.

(Після того, як діти правильно з'єднали всі пазли та назвали Кота Леопольда, їм відкривається друга схема. Вихователь та діти разом по ній працюють)

(Загнути нагору кути трикутників по наміченим лініях і перевернути вироб)

Фізкультхвилинка

(Вихованець вимовляє вірш, діти зображують тварин, про яких у ньому йдеться)

З орігамі, з орігамі

Ми чарівниками стали.

І листок паперу тонкого (малюють руками у повітрі квадрат)

Можемо перетворити ми на вовка, (зображають вовка)

І в лисичку або в ведмедика, (зображають лисицю та ведмедя)

Навіть у зайчика – трусишку. (Зображують зайця)

Ми руками поводили – (роблять плавні рухи руками ліворуч – праворуч)

Повчили крокодила. (Зображують крокодила)

Змайстрували не поспішаючи

Ми щеня - малюка, (зображають собаку)

Кішечку вусату, (зображають кішку)

Козочку рогату. (зображують козу)

Ось такими з орігамі

Ми чарівниками стали! (роблять руками жест із підняттям великого пальця руки)

В. – А тепер на човнику – орігамі ми попливемо до царства, де заховано нове завдання злої лісової чаклунки.

(човник у руці вихователя показує дорогу до царства «Повітряний змій», діти йдуть за вихователем)

В. – Хлопці, ми припливли до царства «Повітряний змій», і тут ви можете побачити мешканців, зроблених їхньою базовою формою «Повітряний змій».

(На столі також діти знаходять конверт з черговим завданням)

Завдання: розгадайте казковий кросворд, і за першими літерами дізнаєтесь ім'я ще одного казкового героя.

Д О Л О Б О К

А Й Б О Л І Т

Р У С А Л О Ч К А

С Н Є Г У Р О Ч К А

Н Е С М Е Я Н А

1) Ім'я круглого, їстівного і самовільно пішов із дому героя з російської народної казки.

2) Ім'я доброго лікаря – ветеринара з казки До. І. Чуковського.

3) Красуня, що у морі, з казки Р. Х. Андерсена.

4) Найхитріша руда тварина з російських народних казок.

5) Зимовий казковий персонаж, який приходить до нас у Новий рік разом із Дідом Морозом.

6) Тварина з казки Б. Заходера про Вінні – Пуха з дивним ім'ям Іа.

7) Ім'я царівни, яка ніколи не сміялася, з казки «По- щучому велінню».

(Після того, як діти відгадали всі слова кросворда та назвали ім'я казкового персонажа, зашифрованого в ньому, відкривається третя схема. Діти разом із вихователем продовжують конструювати виріб).

(Зігнути куточок лише одного шару паперу за наміченою лінією)

В. – Хлопці, жабенята майже готові. Як ви вважаєте, що не вистачає для того, щоб наші жабенята ожили? (Відповіді дітей). Правильно, їм не вистачає очей. Адже, як говорить народна мудрість, очі – це дзеркало душі. І значить, що, повернувши очі нашим жабенятам, ми тим самим вдихнемо в них душу, життя, тобто оживимо їх! А найсліпучіша жителька царства «Повітряний змій» — Восьмикінцева зірка своїм яскравим світлом вкаже нам дорогу до того місця, де заховані очі жаблять.

(Діти з вихователем, в руці якого Восьмикінцева зірка, підходять до «болота» і під «лататтям» знаходять скриньку, в якій виявляють «очі» для жабенят. Діти дістають ці заготовки з самоклеючого паперу і приклеюють їх своїм жабенятам)

В. – Хлопці, сталося диво! Наші жабенята ожили! Швидше несіть їхній мамі, Цариці – жабі, вона дуже скучила за своїми дітками!

(Діти садять своїх жаб біля великої жаби)

В. – Подивіться, Цариця – жаба залишила вам записку, давайте прочитаємо її!

Записка. «Дорогі хлопці! Велике спасибі вам за те, що ви не побоялися злої лісової чаклунки і, подолавши всі труднощі на вашому шляху, змогли розчарувати моїх діток жаблять.»

В. – Ну от і все, хлопці, закінчилися наші пригоди у чарівній країні Орігамії. Нам час повертатися. І допоможе нам у цьому «чарівна паличка» та заклинання.

Заклинання

«Оригами, будь другом,

Вкажи зворотний шлях!

(Діти разом з вихователем вимовляють заклинання, заплющують і знову розплющують очі)

В. – Хлопці, ну ось ми повернулися. Ця подорож показала всім, що ви добрі, чуйні, чуйні, сміливі, розумні та працьовиті діти. Завдяки вам у Цариці – жаби сьогодні велике свято. Ви сьогодні стали трошки чарівниками, адже із простого квадратного аркуша паперу змогли зробити орігамі «Жабу».

Конспект заняття з ручної праці у середній групі дитячого

саду

Тема: Жаба (техніка орігамі)
Області:

Літератури.
Цілі: -формування цілісної картини світу

Долучати до словесного мистецтва

Збагачення та активація словника.

Формувати здатність розуміти причинно – слідчі зв'язки у прочитаному тексті

Формувати стійкий інтерес до читання, запам'ятовування прочитаного.

Сприяти розвитку дбайливого ставлення до живої природи

Продовжуємо знайомство з технікою складання паперу орігамі.

Розвиток дрібної моторики


Матеріал:текст оповідання М. Сладкова «Жалейкін і жабеня», ілюстрації до оповідання

роздатковий:лист для орігамі зеленого кольору, фломастери.
Попередня робота:розглядання картинок із зображенням жаб; Дидактичні ігри "Хто живе у воді", "Четвертий зайвий"; Читання художньої літератури: про ссавців, які у воді; рухлива гра «Жаби».

Програмний зміст:
Хлопці, послухайте одну дуже цікаву розповідь, яку написав Микола Сладков.

Оповідання це називається «Жалейкін і жабеня»
Під купкою в сирому болоті помітив Жалейкін маленького слабенького жабка. - Бідолашний, нещасний малюк! – вигукнув Жалейкін. – Як же погано тобі, бідолаха, у цьому брудному болоті! Темно, сиро, холодно! Але ти не сумую! Я врятую тебе, у мене вдома тобі буде добре та затишно. Вдома Жалейкін посадив жабку в найкрасивішу розписну скриньку, постелив на дно м'яку суху вату, поставив скриньку на тепле сонечко і весело засміявся від радості. - Пам'ятай, жабене, мої турботи! Житимеш тепер у теплі, сухості та чистоті. Не те, що у твоєму брудному болоті! А жабеня не радіє. А жабку не до веселощів. Йому дуже погано, він трохи живий. Він перегрівся на сонці, засох і заплутався у ваті. Як побачив його Жалейкін, так і заревів. Усього жабка облила сльозами, і вчасно: ще трошки - і жабка б загинув. Помчав Жалейкін із жабом до болота. Тому самому, де сиро, брудно і холодно, але де жабку так само добре, як Жалейкіну у своїй теплій і чистій кімнаті.

Хлопці, як називається розповідь, яку ви щойно прослухали? (Жалейкін і жабеня)

Що зробив Жалейкін? (забрав із болота жабка до себе додому)

Зраділо жабенятко? Що сталося з ним? (Жабеня перегрілося на сонці, засохло і мало не загинуло. Жабеня погано у Жалейкіна вдома)

Що зробив Жалейкін? (віднесла жабка назад у болото)

Чому не можна жаб забирати з болота? (Болото - це будинок жаб, їм там добре і затишно)
Хлопці, давайте ми зробимо жабу, якою буде добре у нас вдома. Ми її зробимо з паперу з техніки орігамі. Але спочатку ми самі уявимо себе жабенятами:
Фізкультхвилинка «Жаби»

Ось жаба по доріжці
Скаче, витягнувши ніжки.
Побачила комара,
Закричала ... Ква-Ква-Ква!
Тепер підходьте до своїх столів – почнемо конструювати.

Тепер потрібно намалювати жабку вічка, Для цього візьміть фломастери.

Ось які гарні у нас вийшли жаби. А головне, таким жабам буде дуже добре у нас удома. Ви дуже добре попрацювали, Молодці, хлопці.


Тема: Ліжко для ляльки Каті
Області:Художня творчість, Комунікація, Пізнання, Здоров'я, Читання художньої

Літератури.
Цілі:- Вчити розуміти узагальнююче слово "меблі".

Закріплення освіти зменшувальних форм іменників.

Вдосконалювати вміння відгадувати загадки.

Продовжувати вчити виконувати рухи у відповідність до тексту.

Вчити робити морально-спрямовані дії (допомогти Ляльці Кате).

Формувати вміння конструювати за задумом з урахуванням особливостей матеріалу.

Заохочувати та закріплювати бажання трудиться.

Вчити дітей радіти отриманому результату.


Матеріал:м'яч, лялька Катя (маленька), картинки із зображенням предметів лялькових меблів;

Роздавальний: сірникові коробки (по 4 штуки), кольоровий картон, шматочки тканини за розміром

ліжечка, ножиці, клей, кисть для клею, вологі серветки, клейонки.

Попередня робота:бесіда на тему "Меблі", "Що стоїть у нашій групі"; відгадування

загадок на тему "Меблі", "Іграшки"; сюжетно-рольова гра «Сім'я»,

"Дочки-матері"; трудове доручення: наведи лад у ляльковому будинку

Програмний зміст:
Хлопці, давайте з вами пограємося в гру, яка називається «Назви ласкаво». Я кидатиму вам м'яч і говоритиму слово, а ви будете вимовляти те саме слово, але ласкаво і кидати мені м'яч назад. Наприклад, килим – килимок.

Які ви молодці. Усі знають ласкаві слова.

Діти, скажу вам по секрету, що до нас сьогодні має прийти гість. Але поки що цей гість затримується. Давайте відгадаємо, хто ж до нас має прийти:
Я гарна іграшка,
Буду дівчаткам подружкою.
Я можу сидіти в колясці,
Закривати вмію очі.
Я прошу мене кохати,
Не кидати мене, не бити.
(Лялька)

Так, хлопці, це лялька.

(лунає стукіт у двері).

Вихователь: А ось і наша маленька гостя (вносить ляльку). Давайте привітаємось із нею.

Це лялька Катя. Вона давно хотіла з вами познайомитись. Давайте спитаємо, де Катя живе.

Катя живе в іграшковій країні у своєму ляльковому будиночку.

Катя, розкажи нам про свій будиночок.

(Лялька показує картинки, на яких зображені меблі. Не вистачає тільки ліжка. Діти називають всі предмети меблів.)

Молодці, хлопці. Тепер назвіть одним словом те, що ви бачили на картинках. Правильно, хлопці, це меблі.

Ви помітили, що одного предмета меблів немає в Катиному домі? Якого? (якщо діти не можуть, вихователь підказує).

У Катиному будинку немає ліжка і їй нема на чому спати. Давайте допоможемо Каті і зробимо для неї гарне ліжко.

Спочатку нам потрібно зробити зарядку:

Фізкультхвилинка «Меблі»


Стілець та стіл, диван, комод -

Загинаємо пальці, перераховуючи меблі.

Меблями кличе народ!

Показати долоні.

Шафа наша служить для того,

Розвести руки убік.

Щоб класти туди білизну!

Руки зігнуті в ліктях перед грудьми
(Руху нагору).


Навіщо потрібне ліжко?

Руки розвести убік.

Щоб було зручно спати!

Долоні скласти і під щоку.

Меблі створюють затишок

Руки на поясі, повороти з напівприсіданнями
праворуч – ліворуч (4 рази).


І на дачі тут!

Розвести руки убік.

Зарядку зробили, тепер можна розпочати конструювання меблів. Катя вибере найкрасивіше ліжечко і спатиме на ньому у своєму будиночку.

Ліжечко для Каті ми зробимо із сірникових коробок, картону та шматочка тканини. Проходьте на свої робочі місця і приступимо.

Для початку ми склеїмо сірникові коробки, так щоб вийшов матрац. Візьміть картон і розріжте його на дві нерівні частини. Приклейте їх із двох вузьких кінців. Це спинки ліжка. Потім приклеїмо шматочок тканини, щоб ліжечко стало красивим. Чиє ліжечко готове, ставте його поруч із Катею. Нехай вона помилується.

Ну ось, всі ліжечка готові. Катя на них подивилася, і вибрати найкрасивішу не може. Усі ліжечка їй дуже сподобалися. Давайте ми подаруємо Каті та її подружкам - лялечкам все що, ми змайстрували.

Подивіться, яка Катя задоволена, радісна. Вона вам дякую. Їй не терпиться показати ліжечка своїм подружкам. А ми попрощаємося з нею, і чекатимемо на неї ще в гості.

Конспект заняття з ручної праці в середній групі дитячого садка
Тема: «Веселі кухарі»
Області:Художня творчість, Комунікація, Пізнання, Здоров'я, Читання художньої

Літератури.

Цілі:- Познайомити дітей насилу кухаря – кондитера, з характерними особливостями зовнішнього

Формувати уявлення про ряд біліших за складні професії, спрямовані на

задоволення потреб людини та суспільства.

Розширити кругозір та словниковий запас дітей.

Вдосконалювати вміння відгадувати загадки

Виховувати інтерес до трудової діяльності кухаря – кондитера.

Формувати вміння конструювати за задумом з урахуванням особливостей матеріалу.

Знайомство дітей із солоним тестом та її властивостями.

Заохочувати та закріплювати бажання трудиться.

Вчити дітей радіти отриманому результату.

Продовжувати вчити виконувати рухи у відповідність до тексту.

Розвиток творчої уяви.

Матеріал:Картинка із зображенням кухаря, кухаря-кондитера;

Музичний супровід «Пряники» (обробка А. Е. Фрунзе)

Роздатковий:кольорове солоне тісто, квасоля, різні макаронні вироби, дошки для ліплення,

вологі серветки, підставки із картону.

Попередня робота:

Дидактична гра "Назви професію", "Хто що робить", "Що потрібно кухареві?";
- екскурсія на кухню дитячого садка, розмова з кухарем;

Розмова на тему «Всі професії важливі»

Програмний зміст:
Діти сьогодні ми з вами поговоримо про дуже важливу професію. Але який ви самі відгадайте:

Скажи, хто так смачно

Готує капустяні щи,

Пахкі котлети,

Салати, вінегрети,

Усі сніданки, обіди?

Відповідь: Кухар
Правильно, ми сьогодні поговоримо з вами про кухаря. Подивіться на картинку і скажіть, хто такий кухар. Так, хлопці, кухарі, це людина, яка готує їжу: салати, супи, борщі, макарони, картопляне пюре, смажить котлети, ліпить пельмені, варить каші.
Але сьогодні ми познайомимося з професією кухар-кондитер.

Кухар – кондитер – це людина, яка готує, випікає, а потім прикрашає тістечка, торти, печива, пряники.
Професія кондитера дуже складна, і водночас дуже цікава, творча та… смачна.
Кожен із вас, напевно, був у кафе, або купували в магазині смачні тістечка та торти. Як гарно вони прикрашені: і квіточками, і грибочками, і різними кульками, і серцем. Так багато продається в магазинах різних видів печива та пряників. Це все приготував кухар – кондитер!

Напікаю я пиріжків,

І пряників і ріжків.

Ось такий маю дар:

Я кондитер – кулінар.

Кухаря – кондитер має спеціальний одяг, який він одягає, приходячи на роботу. Це халат, фартух, ковпак або косинка. А робить він це для того, щоб не забруднити свій одяг, і щоб ворсинки, волосся не потрапило в їжу.

Хлопці, скажіть, як називається людина, яка випікає тістечка та торти? Правильно, кондитер.

Який одяг він одягає, прийшовши на роботу?

А зараз я хочу запропонувати вам стати кондитерами та приготувати гарні тістечка. Тістечка ми ліпитимемо з кольорового, солоного тіста. Їсти їх не можна, зате з ними можна грати, коли вони висохнуть, у «Кафе», в «Магазин», пригощати ляльок або просто подарувати.

Давайте зробимо зарядку для наших ручок:
Пальчикова гімнастика

Тісто ручками пам'ятаємо. (стискати та розтискати пальчики).
Солодкий тортик попечемо (приплескувати долонями).
Серединку змастимо джемом, (кругові рухи пальцями по долоні).
А верхівку – солодким кремом. (Кругові рухи пальцями по долоні).
І кокосовою крихтою (висипаємо «крихту» пальчиками обох рук).
Ми посиплемо торт трохи.
А потім заваримо чай, (пальці «щепотою», кругові рухи кистями обох рук).
У гості друга запрошуй! (Долоні вгору, стискати і розтискати пальці).
Тепер займайте свої робочі місця. Візьміть до рук солоне тісто. Скажіть, яке воно на дотик. Правильно, м'яке, еластичне, пружне, тягуче. Спочатку ми скачаємо кулю з грудочки солоного тіста. Сплющуємо його. Це є основою. Поміщаємо на підставку. Зараз потрібно прикрасити наше тістечко макаронними виробами, квасолею, надаючи виробу закінченого вигляду. Намагаємося зробити «тістечко» якнайкрасивішим. У кого тістечко вже готове, ставте його висушуватися. Ось які гарні, апетитні вийшли вироби. На кожному їх неповторний візерунок. Хлопці, та ви справжні кухарі – кондитери.

І ще ми повинні дати обіцянку «Веселих кухарів»!
А тепер ми посміхнемося,
Міцно за руки візьмемося.
І один одному на прощання
Ми подаруємо обіцянку.
Будемо з тестом ми дружити,
І ліпити! Ліпити! Ліпити!

Конспект заняття з конструювання із природного матеріалу у середній групі.

«Кораблик»

Області:Художня творчість, Комунікація, Пізнання, Здоров'я, Читання художньої літератури.
Цілі:

Знайомити дітей із природним матеріалом (шкаралупа волоського горіха, листя дерев).

Вчити дітей конструювати вироби з природного матеріалу, з'єднуючи деталі шматочками пластиліну.

Формувати вміння конструювати за задумом з урахуванням особливостей матеріалу.

Вчити дотримуватись інструкції дорослого при виконанні трудової діяльності з небезпечними інструментами

та матеріалами (ножицями, клеєм).

Вчить вчиняти морально-спрямовані дії (допомогти жабі).

Розвивати уяву, слухову та зорову увагу.

Вчити дітей радіти отриманому результату.

Продовжити знайомство із тваринами.

Продовжувати вчити виконувати рухи у відповідність до тексту.

Активація та збагачення словника на тему.

Матеріал:

Підлога для казкового лісу; іграшки - заєць, їжак, вовк, ведмідь, жаба; аудіозапис - звуки лісу та голосів тварин (вовк, ведмідь, жаба); полотно синій тканини (річка).
Роздатковий:

Половина шкаралупи волоського горіха; листок будь-якого дерева; паличка; прапорець, вирізаний із кольорового паперу; пластилін; дошки для ліплення; клей; кисть для клею; серветки; зразок виробу.

Попередня робота:
Читання казки «Теремок», розмова щодо її змісту.

Розгляд ілюстрацій різних видів транспорту.

Дидактична гра «На чому їздитимемо, на чому плаватимемо?».

Гра на розвиток слухової уваги Чий це голос? (голоси тварин)
Програмний зміст:

Вихователь збирає дітей довкола себе.

Хлопці, ви хочете опинитися у казці?

Але ця казка буде незвичною. У ній ми навчимося конструювати із природного матеріалу щось дуже цікаве. Ви готові? Тоді закривайте очі і слухайте уважно (помічник вихователя розставляє дерева та іграшки, звучить музика).

Діти відкривайте очі і подивіться, де ми опинилися. Так, це чарівний ліс. Давайте погуляємо цим лісом. Подивіться, хто тут сидить біля дерева?

Вихователь: Згадаймо, як їжак у нас розмовляє?

Діти: Пих-пих.

Звучить запис виття вовка.

Вихователь: Ой, хто це так виє? Слухайте уважно.

Діти: Вовк.

Вихователь: Так, це вовк.

Подивіться, хто це тут сховався під ялинкою?

Діти: Заєць.

Вихователь: Так, хлопці, це заєць. Як ви вважаєте, від кого ж він сховався тут?

Діти: від вовка.

Діти: Ведмідь.

Вихователь: А ось і ведмідь. Подивіться, хлопці, він уже спить. Давайте з вами пройдемо тихенько на шкарпетках, щоб його не розбудити (йдемо на шкарпетках повз ялинку з ведмедем).

(лунає квакання жаби).

Вихователь: Хлопці, йдіть скоріше сюди, тут така велика річка.

Вихователь показує дітям іграшкову жабу: Подивіться, хто до нас прийшов у гості?
Діти: Жаба, жаба-квакушка…
Вихователь: Жаба прискакала до нас із казки. Як ви думаєте, з якої?
Діти: «Теремок».

Вихователь: Правильно, наша гостя прискакала до нас із казки «Теремок». Згадаймо героїв цієї казки.
Діти: жаба, мишка, зайчик, дзига, лисичка, ведмідь.

Вихователь: Жаба дуже за ними скучила і хоче вирушити в подорож річкою в гості до своїх друзів, героїв казки «Теремок». Хлопці, скажіть, на чому треба пливти річкою?

Діти: На човнику, кораблику.
Човен по річці пливе,

Вітрило надується,

Дме вітер пустотливий,

Човен гойдається.
Вихователь: Правильно на кораблику. А давайте їй допоможемо побудувати човен з вітрилом?

Діти погоджуються.

Вихователь: Але перш ніж ми приступимо до роботи, давайте потренуємо пальчики. Зробимо пальчикову гімнастику.

Пальчикова гімнастика "Кораблик"
Річкою пливе кораблик, він пливе з далекого.
(розгойдувати човник з боку на бік)
На кораблику чотири дуже хоробрих моряків.
(показати чотири пальці)
У них вушка на маківці (руці до голови)
Вони мають довгі хвости (рукою внизу показати хвіст)
І страшні їм лише кішки, лише кішки та коти.
(Рукою зробити мордочки котів).
Вихователь: Тепер проходьте до своїх місць і давайте подивимося з яких частин наш кораблик. Корпус та щогла з вітрилом.

З чого зроблено корпус човника? (З половинки шкаралупи горіха);

З чого зроблено вітрило? (З листочка);

Навіщо потрібна паличка? (щоб змайструвати щоглу).

Тепер зробимо кораблики для жаби.

Спочатку ми візьмемо шматок пластиліну, розімнемо його і заповнимо їм шкаралупу горіха.

Потім встромимо в пластилін паличку і на неї прикріпимо листочок. Це наше вітрило.

І щоб наш кораблик був ошатним, зробимо прапор на щоглу. Візьміть пензлик для клею і приклейте прапорець на верх верху щогли.

Ось наші кораблики готові.

Подивіться, як багато гарних човників вийшло, тому не лише жаба-квакушка, а й усі її друзі зможуть вирушити у подорож.

Конспект заняття з ручної праці в середній групі дитячого садка
Тема: Сніговик
Області:Художня творчість, Комунікація, Пізнання, Здоров'я, Читання художньої

Літератури.
Цілі: - Уточнити знання дітей про зимові природні явища, взаємозв'язки їх із життям людини.

Розширювати та активізувати словник на тему.

Продовжувати вчити виконувати рухи у відповідність до тексту.

Вчити вчиняти морально-спрямовані дії (допомогти Сніговику).

Формувати елементарні перцептивні (обстеження) дії.

Формувати вміння конструювати за задумом з урахуванням особливостей матеріалу.

Формувати вміння конструювати за задумом з урахуванням особливостей матеріалу.

Вдосконалювати вміння працювати ножицями.

Вчити дотримуватись інструкції дорослого при виконанні трудової діяльності з небезпечними

інструментами та матеріалами (ножицями, клеєм).

Заохочувати та закріплювати бажання трудиться.

Вчити дітей радіти отриманому результату.

Розвиток творчої уяви.
Матеріал:картон синього кольору, на якому зображений контур сніговика, дрібна біла яєчна

шкаралупа в коробочках, картон коричневого кольору (для відра та рук сніговика), червоний

картон для моркви та рота сніговика, пензлик, клей, серветки, ножиці.

Попередня робота:- Розгляд ілюстрацій.

Читання оповідань про зиму М. Зощенка «Ялинка», В. Одоєвського

«Мороз Іванович», «Перший сніг» С. Городецького, «Старий-річник»

В. Даль, «Зима» І. Сурінов, «Зима недарма злиться» Ф. Тютчев,

"Береза" С. Єсенін.

Заучування віршів Є. Трутневої та А. Барто, загадок.

Ліплення сніговиків зі снігу на прогулянку.

Ліплення із пластиліну, малювання сніговиків.

Програмний зміст:

Хлопці, Яка зараз пора року? Правильно, зараз пора року зима. Скажіть, як ви дізналися, що на вулиці зима? (холодно, лежить сніг, люди одягнені в теплий одяг і т.д.)

Послухайте вірш, який написала Катерина Сєдова:
Білий сніг йде навколо –
Снігом землю замело.
З пухнастого сніжка
Я сліплю сніговика
З довгим-довгим носом,
Назву Морозом.

Зробила величезний ком
І ще один потім,
Очі – куточки,
Біленькі щічки,
А потім морквину
Прикріпила спритно -
Це буде червоний ніс.

Ось і вийшов мій Мороз.
В руку дам йому мітлу,
Чи не замерзне на вітрі.
Мій гарний сніговик
Одразу ж до зими звик.
(Виховник показує картинку з контуром сніговика)

Хлопці, ось наш сніговик. Тільки він дуже сумний. Як ви вважаєте, чому? (Він не прикрашений, не красивий, немає на голові відра, немає мітли і т.д.) Як ви думаєте, що потрібно зробити? (діти пропонують допомогти сніговику та прикрасити його)

Які ви молодці! Звісно, ​​треба допомогти сніговику. Проходьте до своїх робочих місць і подивіться, чим ми прикрашатимемо сніговика.

Подивіться, що лежить у коробочці? Візьміть це в руки, гарненько помацайте. Як ви вважаєте, що це? Правильно, це яєчна шкаралупа. Яка вона навпомацки? (тендітна, суха, тверда). Сьогодні ми прикрашатимемо сніговика яєчною шкаралупою, відро та руки зробимо з картону. Очі та носик ми потім намалюємо фарбами.

Але спочатку давайте зробимо зарядку:
Пальчикова гімнастика "Сніговик"

Давай, друже, сміливіше, друже, "Ліплять сніжок".
Каті по снігу свій сніжок - "Катят".
Він перетвориться на товсту грудку, Показують кулю руками.
І стане кому сніговиком. "Малюють" руками сніговика.
Його посмішка така світла! Показують посмішку.
Два ока, капелюх, ніс, мітла. Показують.
Але сонце припече трохи - Рука біля чола, дивлячись на сонце.
На жаль – і немає сніговика. Знизують плечима, руки убік.
Тепер приступимо до роботи. Візьміть пензлик і намажте клеєм сніговика. Тільки акуратніше не заходьте за контур малюнка. На клей потрібно прикласти яєчну шкаралупу та притиснути її. Щоб вона добре приклеїлася. Поки підсихає клей, ми виріжемо відро та руки з картону. Приклеїмо їх.

Тепер можна намалювати очі, рот та носик-морквину.

Ось які чудові вийшли у нас сніговики. Вони так радісно посміхаються. Давайте, і ми посміхнемося нашим сніговикам.

Конспект заняття з ручної праці в середній групі дитячого садка

Наталія Блощицина

Заняття з орігамі "Жаба"

Цілі: - продовжити знайомство із жабами, пояснити користь жаб у природі;

Розглянути зовнішній вигляд жаб.

Завдання: - навчити поетапному складання жаби;

Продовжити знайомство з мистецтвом конструювання з паперу-орігамі;

Формувати культуру праці та удосконалювати трудові навички;

Продовжити знайомити дітей із основними геометричними поняттями;

Розвивати творчі здібності.

Устаткування: демонстраційний матеріал-презентація. диск із звуками трелів жаби.

Роздатковий матеріал - двосторонній кольоровий папір (зелений, фломастери.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Педагог: Привіт, хлопці!

Щоб природі стати іншим,

Таємниці її дізнатися,

Усі загадки розгадати,

Навчіться спостерігати,

Разом розвиватимемо у себе уважність,

А допоможе все дізнатися про нашу допитливість.

2. Введення у тему заняття.

Педагог: Про кого сьогодні йтиметься ви дізнаєтесь з вірша Є. Чарушіна "Боягуз"

Зайчика запитує їжак:

Що ти, заінько, ревеш?

Дуже я злякався,

З диким звіром зустрівся,

Він зелений витрішкуватий,

Не бачив таких жодного разу.

Педагог:- Ну, хлопці, відгадали, про кого йдеться?

Діти: Про жабу

(Включаються звуки трелів жаби)

Педагог: Правильно І я хочу вам розповісти трохи про жаби.

3.Вивчення нового.

(Під час розповіді педагога йде показ слайдів фотографій жаб)

Жаб Землі- безліч видів. Є крихітні, є великі, витрішкуваті і широкороті. Вони відкладають свої яйця у воді. Яйця перетворюються на пуголовків, які живуть у воді, і згодом вони перетворюються на жабу. Жаби можуть жити як у суші, і у воді. Навіть якщо жаби живуть на суші, їх довкілля має знаходитися поряд з водоймищами. Це потрібно для того, щоб їхня шкіра не висихала, якщо вона висохне, то жаба загине. Замість пити воду, жаби поглинають її через шкіру. Вони використовують довгу, липку мову, щоб ловити і ковтати їжу. Жаби можуть дивитися вперед, з боків та вгору одночасно. Вони ніколи не заплющують своїх очей, навіть коли вони сплять.

Педагог: Як називається дитинча жаби?

Діти: Жабеня.

Педагог: Скажіть, а чим харчується жаба?

Діти: Комарами, комахами.

Педагог: Молодці! А тепер трохи розімнемося.

На стежку-стриб! - Жаба.

Ти куди поспішаєш, квакушка?

З купи стриб! На купину стриб!

У воду плюх! Ногами трясу!

Ось спокійно їжак йде,

На голках гриб несе.

Він проходить під кущами

І шарудить під лопухами.

4. Практична робота.

Педагог: Сьогодні ми робитимемо ось таку жабу

(Виготовлення жаб у стилі орігамі за слайдами у презентації)

5. Підсумок заняття.

(Всіх готових жаб саджаємо на лист латаття)

Педагог: "Ква-ква-ква" співає жаба,

І чухає черевце,

На листочку їй затишно

Може співати майже весь ранок.

Тепер ви можете самі робити веселу жабу та дарувати їх своїм рідним та друзям.

Публікації на тему:

Цей майстер клас призначений для дітей старшого дошкільного віку Мета: виготовлення іграшки-забави "Жаба" Завдання: 1. Навчити робити.

Конспект НОД з ручної праці «Жаба»Мета та завдання: Формувати вміння створювати виріб на основі конуса; Продовжувати закріплювати навички вирізування предметів із листа, складеного.

Необхідні матеріали та інструменти: папір зелений, клей, ножиці, обрізки кольорового паперу. 1. Беремо аркуш паперу згинаємо нижній лівий кут.

Майстер-клас «Очава жаба». Орігамі. Майстер клас для освітян з виготовлення логопедичного посібника, але може бути використаний.

Майстер-клас «Трикутна жаба». Орігамі. Майстер-клас для педагогів з виготовлення логопедичного посібника в техніці орігамі. Може.

НОД по орігамі «Царівна-жаба»Мета: розвивати увагу, пам'ять, мислення, дрібну моторику рук. Виховувати доброзичливе ставлення до інших. Продовжувати вдосконалювати.

КІЛЬКІСТЬ І РАХУНОК. ОРІГАМИ «ЖАБА»

Реалізація змісту програми в освітніх галузях : « Пізнавальний розвиток», « Мовленнєвий розвиток», « Художньо-естетичний розвиток», « Соціально-комунікативний розвиток».

Види дитячої діяльності: пізнавально-дослідницька, комунікативна, конструктивна, самообслуговування та елементарна побутова праця.

Цілі : закріпити поняття «порівну», «не порівну», «більше», «менше»; вчити знаходити способи, з допомогою яких зручніше і швидше вважати предмети залежно від місця розташування.

Цільові орієнтири дошкільної освіти : вміє знаходити способи рахунку предметів залежно від місця розташування; порівнює предмети за формою та кольором та групує їх відповідно до цих ознак; виготовляє з паперу жабу способом орігамі.

Матеріали та обладнання : картки, геометричний матеріал та предмети для рахунку; половина щільного листа(формату альбому для малювання) зеленого кольору; невеликий аркуш паперу червоного кольору.

Зміст
організованої діяльності дітей

1. Введення ігрового моменту.

Зла чарівниця озеро з жабами перетворила на пустелю. Давайте розчаруємо це озеро і звільнимо всіх жаб.

2. Математичні завдання.

Порівняйте фігури. Чим вони різняться?(Коліром і формою.)

Скільки білих фігур?(2.)

Яких фігур більше: білих чи чорних?(Чорних фігур більше.)

Проведіть сині стрілки від чорних трикутників до білого та зелені стрілки – від чорних квадратів до білого.

Порівняйте малюнки. Що змінилося?

Дайте відповідь на питання.

Дорогою два хлопчики йшли

І по два карбованці знайшли.

За ними ще чотири йдуть,

Скільки вони знайдуть?

(Ніщо.)

Втратила Попелюшка черевичок,

Прибігла зі свята – і мовчки.

Стали їй загублений приміряти.

Скільки ж у Попелюшки їх знову?

(Два.)

3. Виготовлення орігамі «Жаба».

Розгляньте іграшку-зразок та схему. Який матеріал буде потрібно для роботи? Опишіть етапи роботи за схемою.

Опис етапів роботи:

1. Візьміть половину альбомного листа зеленого кольору. Покладіть перед собою вертикально. Розділіть лист по вертикалі на три частини і загніть на себе уявними лініями згину. Чи не біда, що може вийти не зовсім точно – цього видно не буде.

2. Тепер перегніть від себе навпіл довгий прямокутник, що вийшов так, щоб нерівний край залишався зверху.

3. Перед вами має лежати прямокутник лінією згину нагору. Відігніть нижній край нагору, переверніть фігуру та повторіть процедуру. Повинна вийти своєрідна гармошка.

4. Тепер приклеюємо вирізаний язичок, малюємо очі і надягаємо іграшку на руку(пальці в кишеньки) .

4. Підсумок заняття.

Розгляньте всі вироби та виберіть найбільш виразні та найакуратніші. Поясніть свій вибір. Жабенята дякують нам за допомогу.

Муніципальна освітня установадодаткової освіти дітей

Чердаклінський Центр додаткової освіти дітей

Конспект

відкритого заняття в об'єднанні «Орігамі»

на темуВиготовлення жабипотипу орігамі».

Заняття розробила та провела

Дмитрієва Марина Олександрівна

педагогдодаткової освіти

1 кваліфікаційної категорії

Горища.

Цілі: - Змінити у дітей традиційно неприязне ставлення до жаб, пояснити, наскільки корисні і потрібні в природі жаби; - Звернути увагу на зовнішній вигляд, будову жаби;

Завдання:

Навчити поетапному складання жаби.

Продовжити знайомство з мистецтвом конструювання з паперу-орігамі;

Формувати культуру праці та вдосконалювати трудові навички. Сприяти створенню ігрових ситуацій, розширювати комунікативні здібності дітей.

Збагачувати словник дитини спеціальними термінами.

Знайомити дітей з основними геометричними поняттями та базовими формами орігамі.

Щеплювати художній смак.

Розвивати просторове мислення, творчі та логічні здібності.

Розширювати кругозір учнів.

Обладнання:

Демонстраційний матеріал – презентація.

Розданий матеріал – кольоровий папір, ножиці, фломастери,

клей, вологі серветки, клейонки.

Попередня робота:розгляд ілюстрацій у

альбомах та енциклопедіях.

План заняття:

1.Організаційний момент.

2.Введение у тему заняття.

3. Вивчення нового за допомогою презентації.

5 . Показ зразка виробу на слайді у презентації .

6 . Практична робота.

7. Підсумок заняття.

8. Рефлексія.

Хід заняття:

Opганізаційниймомент.

Педагог:Здрастуйте, хлопці.

– Сьогодні у нас незвичайне заняття: є гості. Давайте подаруємо один одному гарний настрій.

– Я посміхаюся вам, а ви посміхнетесь один одному та нашим

– Отже, розпочнемо наше заняття.

« Кожен день завжди, скрізь:

На заняттях, у грі

Правильно, чітко говоримо,

Нікуди ми не поспішайм».

- Хлопці, подивіться, чи все у вас готове до заняття.

2. Введення у темузаняття.

Педагог:Тему нашого заняття ви дізнаєтеся відгадавши загадку:

ЗАГАДКА ПРО ЖАБА:

Витріщивши очі сидить,

Не російською мовою говорить.

По - блошачі стрибає,

По-людськи плаває.

Народилася у воді,

А живе на землі.

Діти:Жаба.

Педагог:Правильно. Якого кольору жаба? Діти:Зеленого.

Педагог:Правильно. Послухайте вірш про жабу.

Жаба-квакушка Посмішка до вух! Весела подружка І рибок і мишей. Пострибає по суші - Поплаває у воді, Весела жаба Не пропаде ніде!

Педагог:І сьогодні я хочу розповісти вам трохи про жаби.

3 . Вивчення нового за допомогою презентації.

Педагог:Хлопці, а ви знаєте, що у природі існує понад 3500 видів

жаб, давайте розглянемо жабу і опишемо її.

Діти:Форма тіла жаби - овальна, шкіра зелена, слизька, мокра, гладка. Голова: ніздрі, рот – у роті довгий, липкий та широкий язик. Очі великі, ноги передні короткі, задні довгі.

Педагог:Діти скажіть, а де живуть жаби?

Діти:На суші. У воді. У болоті.

Педагог:Хлопці, а ви знаєте, як називаються ці жаби? Жаба, що живе на суші – трав'яна, вона бурого кольору. Жаба, що живе у воді – водяна, ставкова, озерна – зеленого кольору. А ви знаєте, що жаба змінює колір шкіри чотири рази на рік.

Педагог:Скажіть, будь ласка, як називається дитинча жаби?

Діти:жабеня

Педагог:Абсолютно вірно. (Показ презентації).Подивіться як багато жаб. А тепер давайте подивимося які бувають жаби: (педагог вказує на слайдах у презентації ): жаба-квакушка, ставкова жаба, скляна жаба, леопардова, помаранчева, синя.

Педагог:Як ви думаєте, а чим харчуються жаби (відповіді дітей)

Діти:Комарами.

Педагог:Правильно, і не лише. Ще вони харчуються мухами та комахами.

4. Досвід.

Педагог:Діти, а що, щоб жила жаба у воді?

Діти:Повітря.

Педагог:Правильно. А тепер давайте, глибоко вдихнемо. Чим ми дихаємо?

Діти:Повітря.

Педагог:Абсолютно вірно повітрям, а яке повітря (відповіді дітей)

Діти:Прозорий, не видимий, він оточує нас.

Педагог:А у воді ми можемо побачити повітря, як ви вважаєте?

Діти:Так.

(Педагог проводить з дітьми досвід із повітрям:Ставить баночки з водою, пропонує подути через трубочку.З'являється багато бульбашок повітря).

Педагог:От ми з вами й побачили повітря!

Діти:Та побачили.

Педагог:Молодці! А тепер давайте трохи відпочинемо.

Фізхвилинка: «На болоті 2 жаби»

На болоті 2 жаби

Вранці рано вмивалися,

Рушником розтиралися,

Ручками плескали, ніжками тупотіли,

Вправо-ліворуч нахилялися

І назад поверталися.

Ось здоров'я у чому секрет!

Всім друзямФізкульт привіт!

5. Показ зразка виробу на слайді у презентації.

Педагог: Сьогодні ми з вами будемо робити ось таку жабу в стилі.

"орігамі".Виберіть колір паперу. (Вибір передбачуваний - усі вибирають однотонно зелений).

6. Практична робота.

(Педагогнагадує про правила роботи , техніки безпекиі звертає на них увагу під час усієї роботи).

Педагог: 1. Беремо аркуш паперу.

2. Перегинаємо по діагоналі.

3. Верхній куточок косиночки згинаємо до себе.

4. Куточки косиночки згинаємо до середини трикутника.

5. Приклеюємо очі і язичок, жабу можна розмалювати

різнокольоровими ручками чи фломастерами .

Педагог:Жабі подобаються слова, у яких є 3 літери – ДоВ А.

Хлопці, давайте хором 3 рази скажемо «Ква - кваква!» .

7 . Підсумок заняття:

Педагог:Час даремно ми не втрачали Всі завдання виконували Як вам це вдалося? Що ж вам зробити довелося? (Відповіді дітей.)

Педагог:Що нового ви сьогодні впізнали? (Відповіді дітей.)А кого ви навчилися робити?

Діти:Жабу.

Педагог:Правильно, тепер ви можете робити веселу жабу і навчіть своїх друзів і близьких. А коли вам буде сумно, згадайте про жабу, складіть її самі і стане веселіше.

8 . Рефлексія.

Педагог:А ТЕПЕР Я ПРОПОНУЮ ОЦІНИТИ ЗАНЯТТЯ, ПІДНЯТИ

СИГНАЛЬНІ КАРТКИ: ЧЕРВОНАсподобалося !!!

СИНЯ- не сподобалося з ь

Педагог:На цьому на цьому наше заняття закінчене всім дякую!!!