Nooremas rühmas joonistamine päikese teemal. II juuniorrühma joonistamistunni kokkuvõte “Päike paistab. Loomad, linnud, tulikärbes ja muud putukad

Kokkuvõte õppetegevusest “Päike külas lapsi” teises nooremas rühmas

Töö nimetus:“Päikesepaisteline kuttidele külla”
Kirjeldus: Juhin teie tähelepanu õppetegevuse "Päike lapsi külastamas" kokkuvõttele "Tund on mõeldud teise noorema rühma lastele.
Eesmärgid:
Jätkake sirgete pikkade joonte joonistamist erinevates suundades.
Tugevdada oskust ära tunda ja nimetada eseme kuju, teadmisi põhivärvidest: roheline, punane, sinine, kollane.
Rikastage passiivset sõnavara, nimetage ilmaolusid: päike paistab, päike soojendab.
Arendada artikulatsiooniaparaati ja käte peenmotoorikat.
Kasvatada lastes huvi kujutava kunsti vastu.
Sõnavaratöö: Särav, mitmevärviline.
Materjal: Vibud, rind, mannaga “ekraanid”, vihmavari, muusikaline mäng “Päike ja vihm”, värviline jooksja, rõngad, illustratsioonid päikesest, pilved.
Eeltöö: Päikesevaatlused; vestlused aastaaegade muutustest looduses; luule lugemine, mõistatused päikesest; illustratsioone vaadates.

Klasside edenemine.

Koolitaja:
Kõik lapsed kogunesid ringi
Sa oled mu sõber ja sa oled mu sõber.
Hoiame käed kõvasti kinni
Ja naeratagem üksteisele.

-Poisid, meil on täna külalised, ütleme neile tere (Tere).
- Poisid, ma tahan teile öelda ühe mõistatuse, kuulake tähelepanelikult.
See soojendab kogu maailma.
Ja ta ei tunne väsimust.
Aknale naeratades
Ja kõigi nimi on…….(päike).

Koolitaja:Õige "päike" (näita pilti päikesest).

Koolitaja:"Oh," poisid, see tuli meile täna külla. Vaata, see on nii ilus.
Päike ärkab enne kõiki teisi, peseb end pilvedest ja tõuseb kõrgele taevasse, et teha "Heategusid"
Ja milliseid "head tegusid" teeb päike?
Lapsed:- See särab.

Koolitaja: ja mida veel?
Lapsed:- See soojendab.
Kasvataja: Jah, poisid, päike valgustab maad ja soojendab meid kõiki oma kiirtega.
Ütle mulle, mis on meie päike?
Lapsed: Kollane, särav, rõõmsameelne
Koolitaja: Vaata, päikesel on pikad sirged kiired, nii et see kiirgab. Ütle mulle, mis päikesepaiste see on?
Lapsed: särav (2-3 last kordavad uut sõna)
Koolitaja: Ja milline kuju on peidus meie päikese käes?
Lapsed: ring.
Koolitaja:Õige. Poisid, kas me saame oma päikest kaunistada?
Lapsed: Jah.
Koolitaja: Kuidas saab päikest kaunistada?
Lapsed: müts, helmed, lilled, meik huuled, silmad, lipsud.
Koolitaja:: Jah, poisid, me kaunistame oma päikest vibudega. Kuid vibud on võlukastis ja me peame oma teed mööda selleni jõudma. Kui järgime seda, leiame rinnakorvi.

Siin on tee ees (kangast rada)
Kuidas me sellest läbi saame? (hoops)
Panime käed küljele, lükkame jalgadega,
Hüppa-hüppa, hüppa-hüppa (korda 3 korda)
Siin näeme rinda.

Koolitaja: Kui ilus rind ja selles on ilusad vibud.
- Mitu vibu mul on?
Lapsed: Palju.
Koolitaja:
Nüüd annan sulle vibud ja sa vaata neid.
- Anya, mitu vibu sul on? (üks). Mis värvi ta on? (Punane)
-Masha, mis värvi su vibu on? (roheline). Kui palju teil neid on? (üks)
-Vika, mitu vibu sul on ja mis värvi see on? (Üks, sinine).

Koolitaja: Tegi suurepärast tööd! Nüüd läheme laua juurde ja seome oma vibud päikese külge. Poisid, meil on "üks" päike ja "palju" kiiri kinnitame igale kiirele vibu (praktiline töö).

Koolitaja: Poisid, vaadake, kõik meie vibud on erinevat värvi, mis tähendab, et need on mitmevärvilised.
- Nadya, mis kummardab? (mitmevärviline)
- Dasha, mis kummardused? (mitmevärviline)
Kui päike paistab, saab mängida.
Hüppa, trampi, naudi lasteaias mängimist.
Tulge, lapsed, tõuske püsti, mängime päikesega.


Muusikaline mäng "Päikesepaiste ja vihm".
Kasvataja: Poisid, vaadake, "Tuchka-Plakuchka" on meie päikese katnud. Ja joonistame koos teiega päikest ja ehk siis piilub päike pilvede tagant välja, kõigil on sellest heledam ja soojem. Kas sa nõustud?
Lapsed: Jah!
Koolitaja: Mine laudadesse (maandumine).
-Me ei joonista pintslite või pliiatsitega, vaid sõrmedega, peame need kõigepealt soojendama.
Sõrmede võimlemine.
Päikest, päikest (viipab sõrmedega)
Vaata aknast välja (ühendage pöial ja nimetissõrm, tehes akna)
Tule meile päike (viipab kätega)
Andke sellele veidi valgust. (Keerake üles tõstetud käed pea kohal)

Praktiline osa.

Koolitaja: Poisid, me joonistame sõrmedega võluekraanidel.
Ütle mulle veel kord, millest päike tehtud on?
Lapsed: Ringist ja kiirtest.
Koolitaja:Õige.
Valmistasime ette sõrmeosuti ja õhus joonistame kõigepealt ringi ja nüüd on kiired pikad sirged. Joonista nüüd ise päikest.
Kui ilusad päikesed sul on! (tõuse lauast üles).
Hästi tehtud poisid, Väike Pilv – Väike Pilv lendas minema, me vabastasime oma päikese. Päike paistab ja hoiab lapsed soojas, kuid siin on teile mõned päikeselised maiused... (anda lastele)
Jätame päikesega hüvasti. Hüvasti!

Programmi sisu:

*Õppige leidma sarnasusi ja erinevusi ringi ja rõnga vahel (kujutamise tüübi ja meetodi järgi.

*Kinnitada ümarate esemete joonistamise ja pildi maalimise oskusi. Tugevdage tantsuliigutuste sooritamist (ühe jala trampimine, poolkükid).

*Harjutage pintsli ja värvidega joonistamist.

*Loo tingimused iseseisvaks materjalide ja kunstilise väljendusvahendite valikuks.

*Arendage kuju- ja värvitaju, peenmotoorikat, kuulmist, mõtlemist, kujutlusvõimet, esteetilist taju.

*Arenda oskust liikuda muusika saatel esemetega rütmiliselt, vastavalt muusikateose tekstile ja iseloomule.

*Loo saadud tööst rõõmus meeleolu ja rahulolu.

*Kasvatada huvi kunstilise ja esteetilise kunsti vastu.

Eelmised tööd:

Päikesekujutiste uurimine lasteraamatutes ning dekoratiiv- ja tarbekunsti esemetel. Päikese vaatamine kõndides. Luuletuste, laulude lugemine. “Tantsud sõrmustega” õppimine (vene rahvameloodia “Oh, sa varikatus, mu varikatus!”)

Õppetunni didaktiline tugi:

Lastele (jaotusmaterjal): sinised lehed (A4 formaadis), guaššvärvid, salvrätikud, veeklaasid, pintslid, vatitupsud, sõrmused.

Õpetajale (esitlusmaterjal): joonise näidis

Tunni struktuur:

1. Sissejuhatav osa (kestus 1-2 minutit) Eesmärk: tekitada tunni vastu huvi ja emotsionaalset meeleolu. Luule lugemine, mõistatuste lahendamine.

2. Põhiosa (kestus 10-12 minutit) Eesmärk: programmi sisuülesannete elluviimine. Metoodilised võtted: demonstratsioon, selgitamine, küsimused (probleemse iseloomuga), üllatusmoment, tunni analüüs, kunstiline väljendus

3. Lõpuosa (kestus 1-2 minutit) Eesmärk: teha tunnist kokkuvõte.

Tunni käik:

Koolitaja: Lapsed, vaadake hoolega tabeleid, milliseks tegevuseks me valmistume? Õige, joonistamise juurde. Ja selleks, et teada saada, mida me täna joonistame, peate ära arvama mõistatuse: "See on kuum, see on kuum, kas sellel on kiiri?"

Mis see on? (päike) Just, see on päike!

(näidis joonistus "päike kiirtega")

“Päikest, päikest! Jalutage jõe äärde!

Päikest, päikest! Aja rõngad laiali!

Sõrmused korjame kokku, kuldsed võtame!

Me viime teid sõitma, mängime ja anname selle teile tagasi!

Koolitaja: Lapsed, täna me ei joonista lihtsalt rõõmsat päikest, vaid päikest, mis mängib rõngastega! Seega võtan pintsli ja joonistan ringi, värvin seest üle. Vaata, kui ilusa ringi ma tegin! Ja et ta näeks välja nagu päike, mida on vaja talle lisada?? Täpselt nii, kiired! Milliseid kiiri saab päikese jaoks joonistada? (punane, kollane, oranž) Hästi tehtud! Ja kiired on ka erineva kujuga ja neid saab erinevalt joonistada. Vaata, meie laudadel on lisaks harjadele ka vatitupsud. Pintsel aitab meil joonistada sirgeid ja lainelisi kiiri (näidatud näidisel) ning täppidest kiiri tõmbame vatitupsudega (näidatud näidisel). Oh, kui ilus päike meil on! Ja nüüd joonistab pintsel värvilisi ringe! (saade) Vaadake, poisid, meil on rõngaste sees auk, me ei värvi keskelt.

Koolitaja: Kui ilus joonistus "Päikesepaisteline, päikesepaiste! Aja sõrmused laiali!"

FISMUTKA:(näpumäng)

"Ja päike on juba selge (tõstame käed üles)

Kuum on, palav (vehitame kätega)

Ja kulda voolas kõikjale, voolas (lasime aeglaselt lahti)

Vooged tänaval, kõik lobisevad, kõik lobisevad (sõrmed liiguvad)

Kraanad kirevad (mängivad pilli)

Ja nad lendavad ja lendavad” (käed risti)

Koolitaja: Lapsed, vaadake hoolega, kuhu me teiega lina ülaossa või alla päikese joonistame? See on täpselt tipus, sest päike paistab siin kõrgelt ja päike hajutas rõngaid allpool. Võtame pintsli-assistendi pihku. Näidake meile, kuidas seda õigesti hoida. (sõrmed puudutavad ainult puutükki, raudseelikut me ei puuduta. Värvi korjamisel me pintsli seelikut ei määri, pigistame üleliigse värvi salvrätikule välja ja kui pintsel ei 'ei taha maalida, see on õige, "lase juua", kasta pintsel vette. Ja nüüd hakkame joonistama. Saate kõik ilusad joonised! (rahulik muusika lülitub sisse)

(Iseseisva töö käigus aitab õpetaja lapsi nõuga, näidates eraldi tehnikalehel vatitikuga kiirte kujutisi. Tuletab meelde, et sõrmuseid on erineva suuruse ja värviga.)

Koolitaja: Lapsed, lõpetame joonistamise. Kõik andsid endast parima ja joonistasid ilusat kiirgavat päikest ! (muusika kõlab, "Sunny" siseneb)

Koolitaja: Lapsed, vaadake, kes meile külla tulid? (Päike)

Päike: Tere lapsed! Tüdrukud ja poisid! Ma nägin, kuidas sa püüdsid mind joonistada ja otsustasin sulle külla tulla!

Koolitaja:“Päikest, päikest! Kohtume teiega! Päikest, päikest! Ülistame lauluga! Me laulame teile nüüd ja hakkame tantsima!" Tulge, poisid, lahkume kõik laudadest ja tantsime Sunnyga "Ring Dance'i". (õpetaja ja Sunny jagavad lastele värvilisi sõrmuseid, mängima hakkab heliriba “Tantsud sõrmusega”)

- "Võtame kõik sõrmused, tantsime ja laulame nendega (nad kõnnivad sõrmustega ringi)

Me lööme oma kontsad ja alustame rõõmsat tantsu (nad trampivad jalgu)

Vaatame aknast välja ja rõõmustame kõiki ümberkaudseid. Väikesed vaatavad sõrmuseid nii hästi (vaata sõrmust, tee poolkükki)

Vaadake meid kõiki, me tantsime teie jaoks mütsides (need "paneme" pähe)

Kuttidel pole sõrmuseid, nad magavad selja taga! (nad peidavad rõngad selja taha)

Päike: Kus on poiste sõrmused? (lapsed osutavad) Siin nad on!

Koolitaja: Kas teile meeldis päike, kuidas lapsed tantsisid?

Päike: Hästi tehtud! Kuna te kõik mind nii kaunilt joonistasite ja nii lõbusalt tantsisite, valmistasin teile koos minuga mõned maiuspalad! (ulatab kuivatid välja) Nüüd on mul aeg lahkuda! Hüvasti!

Avatud joonistamise tund 2. juuniorrühmas teemal “Päike”.

Ülesanded:

    Kujundada huvi ja positiivset suhtumist mängu vastu, soovi osaleda üldises tegevuses, aidata muinasjututegelasi;

    Julgustada lapsi aktiivselt suhtlema ja kõnet arendama;

    Kinnitada teadmisi päikese kohta (milleks see mõeldud on? milline see on?);

    Õppige päikest joonistama, õppige piirjoone sees maalima.

    Edendada lastes soovi lõpetada alustatu.

Materjal:

    päikese, pilvede, mägede maastik;

    metsaloomad: Jänes;

    paks papp, suurus A4;

    kollane guašš;

    tutid;

    kätepuhastus;

    kontuurid päikese kujutisega.

Tunni edenemine

1. Organisatsiooniline osa.

Lapsed istuvad poolringis toolidel, õpetaja on nende ees.

Kasvataja: Lapsed, vaadake, täna on meil palju külalisi, tervitame neid: "Tere!" (lapsed tervitavad külalisi).

Kasvataja: Poisid, kas kuulete, et keegi koputab meie uksele! Kes meie juurde tulid?

Lapsed: Jänku!

Jänku: Tere kutid.

Lapsed: Tere.

Jänku: Tulin teie juurde abi otsima. Juba mitu päeva pole meie muinasjutus päikest olnud ja ilma päikeseta on meil külm, üksildane ja kurb. Poisid, aidake meil päikest leida.

Kasvataja: Noh, poisid, aitame oma muinasjutujänkul päikest leida?

Lapsed: Aitame.

Kasvataja: Siis peame minema koos sinuga muinasjuttu. Metsa taga on suur mägi, suurel mäel pilvede vahel elab päike . Siis lähme!

Kehalise kasvatuse minut

Päikese taga, päikese taga (Kõndige paigal, tõstke põlved kõrgele).
Heinamaa rada
Lähme kõik rõõmsalt
Mõnikord kevadel.
Helisevad linnud siristavad, (Kõnnib, käed püsti.)
Koid lehvivad (Kõndimine kätega üles-alla).
Võililled muutuvad kollaseks (Kõndimine keha pööramisega paremale, parem käsi küljele, vasakule selja taha ja korda vastupidi.)
Rukkililled lähevad siniseks.

Lapsed koos jänkuga lähenevad suurele mäele, mille tipus on palju pilvi.

Lapsed ja jänku(koos):

Kopp päikest!
Vaata aknast välja!
Teie lapsed nutavad
Nad hüppavad üle kivide! Vedrud on paigas.
Sunny, riietu!
Red, näita ennast! Kohale hüppamine.

Lapsed ja jänku kutsuvad päikest, aga seda ei paista.

Kasvataja: Poisid, päike ei paista, ilmselt ei tunne ta end hästi. Joonistame teda, kui päike on haige. Võib-olla ajab see siis pilved laiali ja hakkab kõigile oma soojust andma.

Lapsed lähevad laudadesse, jänes jääb mäe lähedusse.

Kasvataja: Ja me värvime värvidega päikest. Selleks, et päike näeks välja nagu tõeline, meenutagem, milline see on. Kuidas see välja näeb?

Lapsed: Pallil, nupul, pallil.

Kasvataja: Mis värvi on päike?

Lapsed: Kollane, punane.

Kasvataja: See on õige, poisid.

2. Praktiline osa.

Kasvataja: Vaadake, poisid, kuidas ma päikest joonistan (võtab guaššivärvi, joonistab ringjate liigutustega päikese paberilehele). Kõigepealt värvin ringi ja siis joonistan kiired. Nüüd joonista päike.

Lapsed lõpetavad oma töö, sel ajal paistab päike pilve tagant. Jänku hüppab rõõmust.

Kasvataja: Poisid, päike, hajutanud pilved, hõljus taevasse. Jõudsime jänku aidata.

Õpetaja juhib laste tähelepanu ilmunud päikesele. Lapsed on rõõmsad. Jänku tänab lapsi abi eest.

Jänku: Noh, tänan teid päikese eest!

3. Lõpuosa.

Kasvataja: Täna oli meil väga huvitav tund. Tuletame meelde, mida me tunnis tegime?

Lapsed: Käisime Jänkuga päikese käes, kutsusime päikest, joonistasime päikest. (Mitu vastust lastelt).

Kasvataja: Meie tund on läbi, võite puhata.

Anna Strakhova
II juunioride rühma joonistamise tunni kokkuvõte “Päike paistab”

Ülesanded: õppige kujutist joonisel edasi andma päikesepaiste, mis ühendab ümara kuju sirgete joontega. Asetage pilt õigesti lehe keskele, värvige see ettevaatlikult, ilma piirjoonest kaugemale minemata; harjutamise tehnikad värvidega värvimine. Jätkake õppimist, kuidas pistikupesa serval liigset värvi välja pigistada, pintslit hoolikalt loputada ja lapil kuivatada; õppige oma joonistusi nautima. Arendada esteetilist taju, arendada loovat kujutlusvõimet.

Varustus: näidis ja komplekt joonistamine värv õpetajalt; sinise toonitud paberilehed, pintsel, kollane guašš, veepurgid,

kaltsud, harjahoidjad - vastavalt laste arvule.

1. Org. Hetk, motivatsioon

Poisid, lähme akna juurde ja vaatame sealt välja.

Mida sa seal näed?

Milline Päike? (Lapsed lähevad akna juurde)

Rohi, puud, majad, päike taevas.

Suur, särav, soe, kollane

(Kui päikest pole, See küsi: mis veel taevast puudu on)

2. Teadmiste värskendamine, probleemse küsimuse püstitamine

Mine oma toolide juurde.

Täna ärkame joonista päikest.

Näidake näidist.

Mis värvi Päike? (kollane)

Mis kuju Päike? (Ring)

Kuidas see välja näeb Päike? (ringis)

Kuidas kiired välja näevad? (pulkadel)

Kuidas kiired paiknevad? (Ümber ringi)

Lapsed lähevad oma kohtadele

3. Uute teadmiste staadium

jah, tõesti ümmargune päike, ja kiired on erinevates suundades ulatuvad pulgad. Kes mind aitab joonista ring?

Kes tuleb välja ja tõmbab kiiri?

Laps läheb välja ja joonistab ringi, seejärel värvib selle sisse.

Teine laps tuleb välja ja joonistab kiiri.Õpetaja hääldab iga liigutuse.

4. Uute teadmiste kinnistamine

Soovitan lastele:

Joonistame selle kõik koos päikese sõrm õhus.

Mine laudadesse

Sõrmede võimlemine:

Uksel on lukk (käed lukus)

Kes võiks selle avada? (tõmbame sõrmi lahti ilma lahti)

Tõmbatud (tõmmati)

Väändunud (pööra käsi)

Nad koputasid (koputage peopesade kandadega)

Ja - nad avasid selle! (käed lahti)

lapsed, kordades õpetajale, joonistage õhku ring, seejärel iseseisvalt

Lapsed käivad töökohtadel

5. Iseseisev töö

Hästi tehtud! Nüüd sa saad Joonista ennast.

Töötamise ajal jälgi, et hoiad pintslist kolme sõrmega õigesti kinni, korjad värvi, pigistades purgi servalt üleliigse välja, pesed vett maha laskmata ja kuivatad salvrätikul.

Lapsed joonistavad

6. Kokkuvõtete tegemine Koguge töö kokku, andke positiivne hindamine:

Vaata, kui palju ilusaid sa joonistasid päikest! Hästi tehtud! Täna näitame joonistusi oma emadele.

7. Peegeldus – Poisid, mis me teiega täna oleme? maalitud?

Kas teile meeldis meie klass?

Mis oli raske?

Teemakohased publikatsioonid:

Integreeritud joonistamistund teisele juuniorrühmale “Transport” VALLAEELARVE KOOLIEELNE HARIDUSASUTUS lasteaed nr 40 “Vikerkaar” Sarov 607188, Nižni Novgorodi oblast, Sarov.

II juuniorrühma kunsti-esteetilise tegevuse kokkuvõte “Päike paistab” II juuniorrühma kunsti- ja esteetilise tegevuse kokkuvõte “Päike paistab”. Tegevuse liik: otsene hariv.

Märkmeid joonistamise kohta teises juunioride rühmas “Päike paistab” II juuniorrühma „Päike paistab“ joonistamise alaste otseõppetegevuste kokkuvõte (maalimine) Koostatud.

Eesmärk: arendada kognitiivset huvi loodusmaailma vastu. Eesmärgid: Õppeala “Tunnetus”: õpetada lapsi mõistma ja kasutama.

Teise juuniorrühma "Blizzard" joonistamise tunni kokkuvõte Olga Latõšova II juuniorrühma “Blizzard” joonistamistunni kokkuvõte Programmi sisu: - õpetada lapsi pintslit õigesti hoidma.

Teema: "Päike paistab taevas." Eesmärgid: - kutsuda esile elav emotsionaalne vastukaja folkloorilisele päikesepildile, õpetada looma päikesepilti.

Tundub, et talv on meie jaoks möödas, veetsime selle ära, ta sõitis hobuse seljas. aga väljas on kuidagi jälle talv ja külm. Seetõttu otsustasime selle kevadeks teha.

Neenetsi autonoomse ringkonna riigieelarveline koolieelne õppeasutus “Krasnoje lasteaed”

Tunni märkmete joonistamine

teises juunioride rühmas

Teema: "Päikesepaiste"

Valmistas õpetaja: Olga Nikolaevna Vyucheyskaya

Otsene õppetegevus teises nooremas rühmas.

Teema: "Päikesepaiste"

Haridusvaldkonnad: sotsialiseerimine, suhtlemine, kunstiline ja esteetiline kasvatus.

Ülesanded:

Hariduslik:

Tutvustada lastele uut tüüpi ebatavalist švammvärvimise tehnikat.

Arendada oskust eristada eseme värve ja kuju;

Parandada värvidega töötamise oskust;

Hariduslik:

Arendada kõnest arusaamist, aktiveerida sõnavara;

Arendada peenmotoorikat ja värvitaju;

Arendada tähelepanu ja vaatlusoskust.

Hariduslik:

Edendada iseseisvust ja algatusvõimet;

Arendada kultuurilisi ja hügieenilisi oskusi;

Äratada huvi kunsti- ja loometegevuse vastu.

Materjal:

Demonstratsioon: õhupall, ümbrik (sees kollane ring), igale lapsele kollased kirjaklambrid.

Jaotusmaterjal: kollane guašš, sinine maastikuleht (keskele tõmmatud ring), švamm, salvrätikud, õhupall igale lapsele.

Haridustegevuse edenemine

1.Korralduslik moment

Koolitaja: Täna on meil külalised, ütleme kõigile "Tere".

Õpetaja küsib mõistatuse:

Särab, sädeleb

Hoiab kõiki soojas (päike)

Õpetaja kutsub lapsi teda lastesalmi saatel tervitama.

Päike vaatab aknast välja,

See paistab meie tuppa.

Plaksutame käsi

Oleme päikese üle väga õnnelikud.

2. Põhiosa.

Koolitaja: Päike saatis tema sõbra - päikeselise palli, kes jääb meie juurde mängima.

Mis suurus see on? (suur) ja mis värvi? (kollane)

Mis on päikese kuju (ümmargune). Poisid, miks päikesel ei ole? (kiired)

Mäng "Päike ja vihm"

Nüüd peame tööle asuma. Mine laudadesse.

Joonistame sõrmega õhku ümmarguse päikese (joonistame sõrmega õhku väikese ringi).

Nüüd joonistame natuke päikest (joonistame sõrmega õhku väike ring)

Ja nüüd suur päike (joonista suur ring).

Poisid, joonistame suurt päikest, et kõik tunneksid end soojalt ja rõõmsana.

Kasvataja. Kas see on see, mida ma joonistasin? (Päike)

Poisid, miks päikesel ei ole? (kiired)

See on õige, poisid, rays. Nüüd joonistame need. Sul on laual taldrikud värvi ja svammidega, kõik võtavad käsna ja kastavad selle värvi sisse. Ja joonistame kiiri.

3. Tunni kokkuvõte

Kasvataja. Me rõõmustame ja ma naeratan sulle ja teie naeratate üksteisele!

Vaata, kui kergeks ja soojaks on meie rühmas Sinu päikesepaistest muutunud. Millised vapustavalt ilusad ja naljakad joonistused!

Tore, et me kõik koos oleme! Ja päikese jätame rühma, las see teeb meid õnnelikuks!