Didaktiskās spēles bērniem par ziedu tēmu. Kartes fails par tēmu: Spēles "Ziedi". Roku darbs "Tauriņš"


Priekšvakarā sieviešu svētki Vēlos apsveikt visas māmiņas, vecmāmiņas, kā arī mūsu mazās princeses Starptautiskajā sieviešu dienā. Es piedāvāju tērēt Mātes dienas priekšvakarā, un šodien es ierosinu organizēt mūsu bērniem tematiskā nodarbība veltīts sev tradicionālā dāvana sievietes 8. martā - ziedi.

1. Lingvistiskais intelekta veids

1) Pirkstu spēle"Zieds".

Rokas ir pārvērtušās par ziedu. Ziedlapiņas ir aizvērtas, cieši noslēgtas.

Agri no rīta tas ir slēgts (rokas atrodas sākuma stāvoklī).
Bet tuvāk pusdienlaikam (plaukstas attālinās viena no otras, īkšķu spilventiņi ir piespiesti rādītājpirkstu galiem, rokas atgādina pusatvērtu pumpuru).
Atver ziedlapiņas, es redzu to skaistumu (rokas ir savienotas plaukstas locītavā, un pirksti vienmērīgi atšķiras dažādos virzienos, atgādinot atvērtu ziedu).
Līdz vakaram zieds atkal aizver vainagu (aizver pirkstus - neatvērts zieds).
Un tagad viņš gulēs (rokas sākuma stāvoklī).
Līdz rītam kā čalis (palieciet rokas zem vaiga - miega imitācija).

2) Vingrojums smalko motoriku attīstīšanai "Veļu šķipsnu puķe."

Bērns, kas jaunāks par 2 gadiem, var noņemt ziedlapiņas zem slavenā dzejoļa - zīlēšana par kumelīti. Vecāki bērni paši var izveidot šādu ziedu, piestiprinot drēbju šķipsnas - ziedlapiņas.

3) Vingrojums pirkstu koordinācijas attīstīšanai "Piesprādzējiet ziedlapiņu"
Šai spēlei jums jāizgatavo zieds no daudzkrāsaina blīva auduma, piemēram, filca.

2. Intelekta loģiski matemātiskais veids

1) Spēlēšanās ar krāsām. Katrai kumelītei izvēlieties savu krāsu lauku.

2) Orientēšanās spēle telpā.

3. Muzikālais intelekta veids

1) Mēs veicam kustības saskaņā ar Žeļeznova dziesmas "Zieds" tekstu.

2) Mēs spēlējam mūzikas spēle"Burtenes, kumelītes".

3) Klausāmies un skatāmies P.I. Čaikovska Ziedu valsis no baleta Riekstkodis.

4. Dabaszinātnes intelekta veids.

2) Skatāmies prezentāciju par botāniku bērniem "Ziedi".

3) Noskatieties video "Kā zied puķes".

5. Radošais intelekta veids.

1) Izgatavojam ziedus no plastilīna

2) Aplikācijas "Zieds" veidošana



6. Ķermeņa-kinētiskais intelekta veids

Veikt jautrus vingrinājumus ar ziediem

7. Intrapersonālais intelekta veids

Parunāsim par cilvēka dvēseles skaistumu.

1) Lasām bērnam pasaku "Kaktusa zieds", uzdodam jautājumus par pasaku.

8. Komunikatīvais intelekta veids

Skatāmies izglītojošo multfilmu “Labu manieres nodarbības. Kā dāvināt ziedus"

Mērķis: nostiprināt bērnu priekšstatus par raksturīgajām pazīmēm, kas palīdz saaukstēšanās gadījumos.

Spēles noteikumi: atrast karti ar ārstniecības auga attēlu atbilstoši tam raksturīgo pazīmju aprakstam.

Materiāls: kartītes ar augu attēlu.

Prezentētājs nosauc konkrētam augam raksturīgās iezīmes, kas palīdz pret saaukstēšanos, nenosaucot to vārdā. Bērni meklē viņa tēlu starp kartēm, zvana viņam, runā ārstnieciskas īpašības... Uzvar tas, kurš ātri un pareizi atrod vai nosauc atbildi.

Didaktiskā spēle« Atrodi to, kas dziedē»

Mērķis: mācīt bērniem, izmantojot paraugshēmas, atrast tās ārstniecības augu daļas, kas ir dziednieciskas.

Spēles noteikumi: izmantojot paraugshēmas, lai atrastu un runātu par noteiktas ārstniecības auga daļas (lapas, stublājs, zieds, sēklas, sakne utt.) ārstnieciskās īpašības.

Materiāls: 10-15 kartītes ar ārstniecības augu attēlu, modeļu shēmas ar zieda, lapas, saknes, kāta, zaru attēlu.

Organizācija un metodika: uz galda novietotas kartītes ar ārstniecības augu attēlu, kuras ir apgrieztas otrādi (10-15 kartītes). Skolotāja aicina bērnu paņemt kartīti, apskatīt un nosaukt, kurš ārstniecības augs redzams attēlā. Pēc tam pastāstiet, kura šī auga daļa ir dziedinoša (zieds, sakne, stublājs utt.) un attiecīgi nolieciet to blakus kartiņu shēmai. Par katru pareizo atbildi bērns saņem žetonu. Uzvar tas, kuram ir visvairāk žetonu.

Didaktiskā spēle« Zaļā aptieka»

Mērķis:; iemācīt savākšanas, sagatavošanas, pielietošanas noteikumus. Vingrojiet to atpazīšanu ilustrācijās.

Spēles noteikumi: uzminēt saaukstēšanās gadījumos lietojamos ārstniecības augus pēc to raksturīgajām pazīmēm, aprakstīt to savākšanas un ieguves noteikumus.

Materiāls: plakans grozs ar sarkanzaļu krustiņu vienā pusē, ārstniecības augu ilustrāciju komplekts.

Organizācija un metodika: skolotāja stāsta bērniem mīklas par ārstniecības augiem. Bērns grozā atrod pavedienu, nosauc augu un paskaidro, kāpēc viņu sauc par "zaļo dakteri", stāsta par ārstniecības augu vākšanas un sagatavošanas noteikumiem.

Mobilā didaktiskā spēle« Kurš ātrāk atradīs augu pēc nosaukuma»

Mērķis: apmāciet bērnus ātri atrast ārstniecības augu pēc nosaukuma.

Spēles noteikumi: rīkojieties pēc signāla, ātri atrodiet ārstniecības augu pēc nosaukuma.

Organizācija un metodika: spēle tiek organizēta kā aktīva. Skolotājs skaidro, ka pēc tam, kad viņš nosauc ārstniecības augu un saka: "Viens, divi, trīs līdz ... skrien", bērniem ātri jāatrod augs uz vietas un jānostājas tā tuvumā.

Didaktiskā spēle« Intervija ar ārstniecības augiem»

Mērķis: attīstīt vecāku pirmsskolas vecuma bērnu personības emocionālo un sensoro sfēru dabas izzināšanas procesā.

Spēles noteikumi: nākt klajā ar interviju ar ārstniecības augiem.

Materiāls: rotaļlietu mikrofons.

Organizācija un metodika: skolotāja aicina pirmsskolas vecuma bērnus iztēloties, ka ārstniecības augi ir atdzīvojušies un prot runāt. Tālāk tiek piedāvāts izdomāt jautājumus, ko puiši uzdotu ārstniecības augiem, ko viņi vēlētos no tiem uzzināt.

Par garākajām un interesantākajām intervijām bērns saņem čipu.

Didaktiskā spēle« Kurš var ātrāk atrast augu pēc nosaukuma?»

Mērķis: .

Spēles noteikumi:ātri atrodi kartītes ar skolotājas nosauktā ārstniecības auga attēlu.

Materiāls: augu kartes (katram augam vairākas kartītes).

Organizācija un metodika: skolotājs izklāj kartītes ar dažādu augu attēlu. Nosauc vienu no kartītē esošajiem ārstniecības augiem. Piemēram, kliņģerīte. Bērni savāc visas kliņģerīšu kartītes. Uzvar tas, kurš visātrāk atrod nosaukto augu.

Prokofjeva O.O., Korņienko S.V.

Tematiska spēļu un vingrinājumu izlase maziem bērniem par tēmu "Taurenis"

Mērķi:

Paplašināt bērnu zināšanas par tauriņiem.
Bagātināt bērnu vārdu krājumu par šo tēmu.
Veidot stabilus priekšstatus par objektu izmēriem, daudzumu, krāsu, izvietojumu telpā.
Iepazīstināt bērnus ar jēdzienu "simetrija".
Pilnveidot iemaņas tēlniecībā, līmēšanā, zīmēšanā ar zīmuļiem, pirkstiem un zīmogiem.
Iemācieties veikt vingrinājumu pareizas artikulācijas elpošanas attīstībai.
Attīstīt domāšanu, smalkās motorikas, kustību koordinācija.

Aprīkojums:

Rotaļlieta "Tauriņš".
Attēlā redzami četri tauriņi, no kuriem viens atšķiras no citiem.
Attēls-diagramma, kurā attēlots tauriņš no ģeometriskās formas, ģeometriskas figūras izgrieztas no krāsaina kartona, skaitīšanas kociņi antenām.
Silueta attēls "Tauriņš" uz kura spārniem dažādu krāsu un izmēru apļi, kas atbilst pogas izmēram un krāsai.
Daudzkrāsainas drēbju šķipsnas, tauriņa rumpja un galvas silueti, izgriezti no bieza kartona.
Papīra krāsas tauriņi, kas piestiprināti pie aukliņām.
Uz zobu bakstāmajiem pielīmēti krāsaini tauriņi, uz putupolistirola krāsoti zili un sarkani ziedi.
No krāsaina papīra izgriezti plastilīna, zirņu, gliemežvāku, tauriņu silueti.
Tukša bilde ar krāsotiem baltiem ziediem (dažādu krāsu centri), krāsainiem zīmuļiem, līmi, tauriņu silueta attēliem ziedu centriem atbilstošā krāsā.
Pirkstu krāsas, tukša tauriņa bilde ar baltiem punktiem uz spārniem.
Sarkanas, zilas, zaļas, dzeltenas krāsas kāpuru un tauriņu silueta attēli.
Attēls-fons ar apgleznotiem dažādu krāsu un izmēru tauriņiem, pēc krāsas un izmēra atbilstošiem tauriņu siluetiem, izgriezts no krāsaina kartona.
No kartona izgriezti dažādu krāsu ziedi.
Izpletnis no četrām sekcijām dažādās krāsās.
Guaša, zīmogi "tauriņi", tukša bilde "pļava".
Audio ieraksts: "Tauriņš".

Nodarbības gaita:

Pārsteiguma brīdis "Kas ir aiz loga?"

Mūsu šodienas viesis drīz ieradīsies. Atveram logu. Un te viņa ir! Vai atpazini mūsu viesi? Kas viņa ir? Tauriņš.

Apskatiet attēlu un parādiet tauriņu, kas atšķiras no citiem, atšķiras no citiem tauriņiem.

Salieciet tauriņa konstrukciju

Diagrammā bērni izliek tauriņa attēlu, kas izgatavots no ģeometriskām formām. Skolotājs lūdz parādīt doto figūru un nosaukt tās krāsu.

Pogu spēle "Tauriņš"

Izklājiet pogas apļos piemērota krāsa un lielumi.

Didaktiskā spēle "Kāpuri kļūst par tauriņiem"

Katrs tauriņš kādreiz bija kāpurs. Izklājiet kāpurus sev priekšā. Nosauciet, kādā krāsā ir katrs kāpurs. Tagad pārvērtīsim kāpurus par tauriņiem. Dzeltenais kāpurs kļūs par dzeltenu tauriņu. Par kādiem tauriņiem kļūs citi kāpuri? (Bērni pēc krāsas pārklāj tauriņu silueta attēlus uz kāpuru siluetu attēliem).

Roku darbs "Tauriņš"

No liela plastilīna gabala, taisni velmējot, izveido biezu desas korpusu. No neliela gabala ar apļveida velmēšanu izveidojiet lodīšu galvu un piestipriniet to pie korpusa. No diviem čaumalām izveido spārnus un no zirņiem acis.

Mākslinieciskā darbība "Taureņi uz ziediem"

Pļavā izauguši ziedi. Ar zaļu zīmuli zīmējiet garas taisnas līnijas - ziedu stublājus. Un īsās līnijas būs zāles stiebri.


Lūdzu, ņemiet vērā, ka ziedu centriem ir dažādas krāsas. Tagad ielidos tauriņi un katrs sēdēs uz sava zieda - kura centrs ir vienā krāsā. kā pats tauriņš. Līmējiet tauriņus saviem ziediem.

Spēle brīvā dabā "Atrodi savu ziedu"

Izvēlieties sev tīkamākās krāsas ziedu. Novietojiet ziedu uz paklāja. Tagad bērni pārvēršas par tauriņiem un katrs sēž uz sava zieda - tauriņi guļ. Tauriņi pamodās un skatījās apkārt (galva griežas pa kreisi un pa labi).
Tauriņi izpleta spārnus un pacēlās. Tauriņi lidoja. (Kamēr bērni skrien, skolotāja maina ziedu vietas uz paklāja). Sākas lietus. Tauriņi, drīz lidojiet pie sava zieda! (Pēc tam, kad bērni ir atraduši savus ziedus, spēle tiek atkārtota).

Spēlēšanās ar drēbju šķipsnām "Tauriņš"

Izmantojiet dažādu krāsu drēbju šķipsnas, lai izveidotu tauriņam spārnus. tikai tauriņa spārniem jābūt vienādiem: jūs piestiprināt sarkanu drēbju šķipsnu pa kreisi, kas nozīmē, ka labajā pusē piestiprināt sarkanu drēbju šķipsnu.
No drēbju šķipsnām var izveidot arī tauriņam ūsas.

Didaktiskā spēle "Izklāj tauriņus"

Tauriņi izklīduši no bildes, palīdz tos atgriezt savās vietās. (Bērni bildē kārto tauriņus pēc krāsas un izmēra).

Elpošanas vingrinājums "Pasūti tauriņu lidot"

Bērni paņem tam piestiprinātu pavedienu papīra tauriņš un pūš viņai virsū (neizpūšot vaigus).

Pirkstu glezna "Skaistuma tauriņš"

Atstājiet pirkstu nospiedumus baltajos apļos. Izmantojiet krāsu tādā pašā krāsā kā spārns.

Dinamiskā pauze "Izpletnis"

Uz grīdas ir izplets četru dažādu krāsu sekciju izpletnis. Bērni tiek aicināti lidot kā tauriņi un sēdēt uz dotās krāsas, lēkt no vienas krāsas uz otru. Sakārtojiet savus ziedus atbilstošā krāsā uz izpletņa.

Didaktiskā spēle "Sēklu tauriņi uz ziediem"

Saskaiti, cik ziedu ir tavā priekšā? Trīs ziedi.
Novietojiet ziedus sev priekšā tā, lai vidū būtu sarkans zieds, bet sānos - zili ziedi... Iedur kociņu ar tauriņu sarkanā ziedā – iestādi.

Bareljefa modelēšana "Tauriņš"

Izveidojiet plānu desu un novietojiet tauriņa rumpi vietā. tagad uztaisi tauriņu skaists raksts uz spārniem - noplēš plastilīna gabaliņus un pielīmē uz spārniem. Vienīgi, ja uz viena spārna uztaisīji dzeltenu plankumu, tad uz otra spārna tajā pašā vietā jābūt tādam pašam dzeltenajam plankumam.

Zīmējums ar zīmogiem "Daudzi tauriņi"

Izmantojot zīmogu, uzzīmējiet daudz tauriņu.

Deju vingrinājums "Taureņi"

Bērni atkārto deju kustības skolotājam mūzikas pavadībā.

Valentīna Voskresenska

Ekoloģiskā projekta "Parūpējies par prīmulām" ietvaros didaktiskās spēles, mērķis kas:

1. Nostiprināt bērnu zināšanas par prīmulām, vingrināties klasifikācijā, salīdzināšanā, vispārināšanā.

2. Attīstīt sakarīgu runu, aktivizēt vārdu krājumu.

3. Prast risināt mīklas, izteiksmīgi lasīt dzejoļus, skaidri izrunājot visas skaņas.

4. Izkopt cieņu pret dabu.

Ražošana.

Uz aploksnēm ir kartītes ar ziedu attēlu - prīmulas (tās ir pielīmētas uz bieza kartona). Dažas bildes tiek sagrieztas gabalos turpmākai kolekcijai, citās - tiek rakstītas pirmās drukātiem burtiem vārdi.

Didaktiskā spēle "Atpazīt ziedu pēc apraksta".

Bērni iegūst skaistas bildes.

1. Skolotājs sniedz aprakstu, bērni atrod vajadzīgo attēlu un parāda to.

2. Bērns var sniegt aprakstu.

Didaktiskā spēle "Savākt ziedu".

Bērni saņem grieztus ziedu attēlus un pēc puzļu vākšanas principa veido veselumu. Jūs varat uzaicināt savu bērnu lasīt dzejoli par šo ziedu.

Didaktiskā spēle "Uzmini mīklu un atrodi ziedu."

Skolotāja piedāvā bērniem mīklas (no interneta).

1Ir vectēvs baltā cepurē, ja pūš, cepures nav!(pienene)

2.Viņš ir gan pamāte, gan māte, kā sauc šo ziedu?(Cultsfoot)

3. Zied tikai pavasarī, to var atrast meža ēnā:

Uz kāta kā krelles rindā karājas smaržīgi ziedi. (Ielejas lilija)

4. Kamenes zieds ļoti priecīgs, ah, medus garša!

Un ziedi ir skaisti - rozā, zilā krāsā. (plaušu zāle)

Uz galda ir apgrieztās kartes. Kurš uzminēja mīklu

pieiet pie galda un meklē īsto bildi, kad to atrod, parāda bērniem un nolasa dzejoli par šo ziedu.

Un mēs iemācījāmies daudz dzejoļu (izlase no interneta).

1. Saule nometa zelta staru.

Pienene ir izaugusi, pirmkārt, jauna.

Tam ir brīnišķīga zelta krāsa.

Viņš ir mazs lielas saules portrets.

2. Svilpo jautri strazdi, uz katra koka ir dziedātāji.

Un zem krūma zālē bite atrada zilu vijolīti.

3. Mežā zied vijolītes, plaušu zāle pavasarī

Un anemones zvaigznes šur tur kļūst baltas.

Un maza sniegpulkstenīte ir mīļais pavasara dēls,

Uzticami un maigi viņi skatās uz tevi un mani

Didaktiskā spēle "Pievieno vārdu".

1. Draugs iznāca no sniega apakšas - un pēkšņi bija pavasara smarža.

Pavasara viņš ir sarkans skauts, maigs, niecīgs ... (sniegpulkstenīte)

2. Brīnišķīgs zieds, kā spilgta gaisma,

Sulīgs, svarīgs, kā panna, maigs, samtains…. (Tulpe)

3. Viņš ir puķu princis - dzejnieks, dzeltenā cepurē.

Viņš mums nolasīs sonetu pieskaņai par pavasari... (narcise)

4. Uz zemes tukši aug dzelteni, balti, zili.

Pavasarim ir daži triki: ziedēšana…. (krokusi)

Didaktiskā spēle "Nosauciet prīmulu noteiktā skaņā"


Skolotājs nosauc skaņu, un bērniem jāparāda kartīte ar zieda attēlu, kura nosaukums sākas ar šo skaņu.

Šīs didaktiskās spēles palīdz attīstīt sakarīgu runu, paplašināt, aktivizēt bērnu vārdu krājumu.

Saistītās publikācijas:

"Ceļojums uz prīmulām" GCD kopsavilkums par tēmu "Ceļojums uz prīmulām" (Roku darbs un iepazīšanās ar dabu). MĒRĶIS: Paplašināt un padziļināt bērnu zināšanas par prīmulām.

Kādas dāvanas ir visdārgākās bērnam, kā arī cilvēkam kopumā? Tie, kas viņam kalpo kā līdzeklis, lai viņu izvērstu vistīrāk.

Loviška, paņem lenti. Spēlētāji sarindojas aplī. Katrs spēles dalībnieks saņem krāsaina materiāla strēmeli vai lentīti, kuru viņš noliek.

Nozīmē objektus ar ciparu Spēles mērķis: elementāru veidošana matemātiskie attēlojumi, uzmanības, atmiņas, domāšanas attīstīšana, kā arī.

Didaktiskās spēles par satiksmes noteikumiem Didaktiskā spēle pēc noteikumiem ceļu satiksme Spēle "Teremok" Mērķis: iemācīt bērniem atšķirt ceļa zīmes, zināt to mērķi.

Integrētās nodarbības "Ciemojumā pie prīmulām" sagatavošanas grupa augstākās kategorijas modrs Tretjakova SN Mērķis: paplašināt.

Nadežda Baranova
Spēļu kartītes par tēmu "Ziedi"

Es piedāvāju jūsu uzmanībai spēļu (aktīvās, didaktiskās, pirkstu, runas) kartotēku par tēmu "Ziedi". Viņa ņēma vērā spēles dažādos avotos, ievietoja tās kartītēs. Tie vienmēr ir pie rokas īstajā brīdī. Spēles palīdzēs bērniem atcerēties ziedu nosaukumus, to augšanas vietas, iemācīs zīmēt aprakstošie stāsti, iemācīs mīlēt un rūpēties par dabu.

SAVĀK PUŠI (kustamu)

Tiek izvēlēts "dārznieks". Pārējie bērni sēž aplī un saliek rokas aiz muguras. Centrā tiek novietota vāze vai puķu pods. Iznāk "dārznieks". Viņam rokās ir kartītes ar ziediem. Viņš saka vārdus: "Es mīlu savus ziedus, es laistīšu savus ziedus." Attēlots, kā viņš laistīja ziedus un pasniedz kartītes dažiem bērniem. "Dārznieks" sauc šīs kartītes: "Magone, kumelīte, rudzupuķe ..." Tad bērni saka vārdus: "Viens, divi, trīs, izvēlieties pušķi!" Spēlētājiem, kuri saņēma kārtis, ir jāpieceļas, jāiziet ārpus apļa, jāskrien ap apli uz savu vietu, jāskrien aplī un jāieliek savs zieds vāzē. Spēlētājs, kurš vispirms novieto ziedu, kļūst par "dārznieku". Viņš izņem ziedus no vāzes, un spēle atkārtojas.

AIZMIRSTI (kustams)

Tiek atlasīts "neaizmirstamais" un vadītājs. Pārējie bērni ir ziedi, katram tiek dota viena kartīte ar zieda attēlu. "Ziedi" izklīst pa visu istabu. Šoferis izvēlas trīs ziedus, saliek bērnus vienā rindā un saka: “Es vienmēr priecājos par visiem ziediem. Stādīšu puķes pēc kārtas. Magones, kumelītes, rudzupuķes (vai citi trīs ziedi). Vadītājs ieliek ziedus noteiktā secībā. Turklāt trīs izvēlētie "ziedi" tiek "pazaudēti" starp citiem. Neaizmirstamajam tie ir jāatrod, jāsakārto pareizā secībā un jānosauc.

FLOWERS-MEDONOS (didaktisks)

Tiek atlasītas "bites", tām tiek izdalīti rotaļlietu spaiņi. Pārējiem bērniem tiek izdalītas kartītes, kurās attēloti mīkstziedi (pienene, ivana tēja, rudzupuķe, āboliņš) un vienkāršie ziedi (kumelīte, zvaniņš, maijpuķīte).

Prezentētājs (pieaugušais) vēlreiz izrunā visu ziedu nosaukumus, pievērš bērnu uzmanību, kuri no tiem ir medus augi, tad prezentētājs saka: “Bites, bites, pļavā! Savāc savu medu!" “Bites ņem no bērniem kartītes ar ziediem-mirdzošiem ziediem, nosauc un liek spaiņos. Tad bērni mainās lomās un spēle tiek atkārtota.

BIJUŠI. ZĀĻI, TAURENI, ZIEDI (kustamie)

Bērni tiek sadalīti sienāžos, tauriņos, ziedos, zaļumos un iemēģinās lomās: sienāži lēkā, zālītes tup, tauriņi vicina rokas, puķes saloka plaukstas kā ziedu krūzes. Raidījuma vadītājs (pieaugušais) izrunā vārdus: "Spēle sākas, ir pienācis laiks visiem mosties." Bērni pārvēršas par pļavu iemītniekiem un veic savas kustības. Tad raidījuma vadītājs saka: "Saule pazuda līdz rītam, laiks visiem gulēt pļavā." Bērni pietupās un aizmieg. Tad bērni izvēlas sev citas lomas, un spēle tiek atkārtota.

VINGROŠANA ZIEDIEM

Bērni kļūst par ziediem. Pirmkārt, viņi veic vingrošanu "saknēm": saspiediet kājas, pietupieties, paceliet kājas uz priekšu. Pēc tam vingrošana "stiebriem": tie stiepj rokas pret debesīm, šūpojas vējā, noliecas, sagaidot labus ceļotājus. Tad “ziedi” vingro “lapām”: nolaiž un paceļ rokas, noliec rokas pa labi un pa kreisi un sit plaukstas. Un, visbeidzot, viņi vingro "ziediem": atver un aizver plaukstas, liek "zibspuldzēm" saspiest un atvilkt pirkstus.

KURŠ ĀTRĀK NOLIKS ZIEDU. (kustams)

Bērni tiek sadalīti 2 vienādās komandās. Uz grīdas ir izklātas 2 ziedlapu margrietiņas. (ziedlapiņām jābūt tik daudz, cik komandā ir bērnu). Komandas aicinātas pārvietot ziedus noteiktā attālumā (5-7 metri) un izlikt ziedlapiņas ap sagatavotajiem centriem. Komandas ir aiz svītras. Katrs dalībnieks var paņemt tikai vienu ziedlapiņu Spēlētājs sāk kustēties pēc tam, kad iepriekšējais spēlētājs iepļaukās ar roku. Uzvar komanda, kas pirmā savāc ziedu.

BELL (muzikāls un didaktisks)

Šoferis atstāj istabu. Pārējie bērni grupā paslēpj ziedu zvanu (puķes attēlu), paņem zvaniņus, uzaicina šoferi un sāk zvanīt. Šoferis meklē ziedu. Jo tuvāk puķei nāk šoferis, jo skaļāk bērni sāk zvanīt – tā viņi stāsta vadītājam, kur meklēt zvaniņu.

TIEŠRAIDES KLUBS. (zema mobilitāte)

Bērni kļūst par ziediem: vītols, asinszāle, āboliņš. Pievērsiet uzmanību bērniem, ka vītolu tēja ir visaugstākā starp šiem ziediem. Bērni, kas attēlo vītolu tēju, stāv apļa centrā un paceļ rokas uz augšu. Asinszāle ir vidēja auguma zieds. Bērni, kas attēlo asinszāli, stāv augstu ziedu aplī un staigā pa apli, sadevušies rokās. Āboliņš ir zems - bērni veido otro apli: viņi ieskauj "ivan-tēju" un tupus. Pēc saimnieka vārdiem: viens, divi, trīs, puķu dobe, sasaldē! ”- bērni salst.

"ATRASTI PĀRI" (didaktika)

Kartītes ar dažādu ziedu attēliem tiek pārgrieztas uz pusēm, bērniem tiek dota viena zieda puse. Bērni meklē savu dvēseles palīgu. Uzvar pāris, kurš pirmais izveido ziedu no 2 pusēm.

ZIEDI (pirksts)

Mūsu koši ziedi zied ziedlapiņām.

(pirksti atvērti, rokas griežas pa kreisi un pa labi)

Vējiņš mazliet elpo, ziedlapiņas šūpojas.

(lēnām kustiniet pirkstus)

Mūsu košie ziedi, kas pārklāj ziedlapiņas,

(salieciet pirkstus kopā pumpuriņā)

Viņi klusi aizmieg, krata galvas.

(nolaidiet rokas uz leju, veiciet apļveida kustības ar rokām).

Paķer ziedu

Katrs spēlētājs izvēlas zieda nosaukumu. Vairākiem bērniem nevar būt viens un tas pats vārds. Izlozes kārtībā izvēlēts zieds, piemēram, "Roze", sāk spēli: nosauc kādu ziedu, piemēram, "Magone". "Magone" skrien, un "Rose" viņu panāk. Kad viņam draud noķert, viņš izrunā kādas citas puķes nosaukumu, nākamais zieds aizbēg. Noķertais maina savu nosaukumu un atkal pievienojas spēlei. Jūs nevarat izgudrot to pašu ziedu nosaukumu no jauna.

IESILDI

Lai novāc mums ziedus

Vajag tupēt kopā.

Novācam magones, rudzupuķes un veidojam pušķus.

UZ LIKUMU (kustams)

Kumelīte uz zāliena (jūs varat mainīt ziedu nosaukumus)

Vabole lidoja krāsainā kreklā.

Zhu-zhu-zhu, zhu-zhu-zhu, es esmu draugs ar margrietiņām,

Klusi šūpojoties vējā, zemu un zemu liecoties (darbības tiek veiktas pēc teksta).

1-2-3- ZIEDI IR UZauguši (iesildīšanās)

(bērni apsēdās, imitējot neatvērtus ziedu pumpurus).

1-2-3- ziedi izauguši!

(bērni lēnām ceļas, izstiepj rokas uz augšu un ar izstieptiem pirkstiem atver plaukstas - pumpuri ir atvērušies).

Augsti izstiepts pret sauli (uz pirkstgaliem)

Viņiem kļuva patīkami un silti!

Vējš lidoja garām, kāti drebēja (bērns "vējš" skrien starp bērniem)

Pagriezās pa kreisi - zemu noliecās,

Pagriezts pa labi - zemu saliekts (kustības pa tekstu)

Brīz, bēdziet!

Nelauziet ziedus!

Lai viņi zied, aug, sagādā prieku bērniem! ("Brīziņš" aizbēg)

Zieds (pirksts)

Agri no rīta tas ir slēgts

Bet tuvāk pusdienlaikam

Atver ziedlapiņas - es redzu to skaistumu!

Vakarā zieds atkal aizver vainagu.

Un tagad gulēs līdz rītam, kā cālītis.

(darbības var pārrunāt ar bērniem un veikt pēc saviem ieskatiem)

BITES UN vaboles (pirksts)

Esmu dzīvespriecīga maijvabole

Es zinu visus apkārtējos dārzus. (opcija: ziedi apkārt)

Es riņķoju pāri zālieniem, un mani sauc Zhu-Zhu (opcija: es arī draudzējos ar ziediem)

(saspiežot dūres, rādītājpirksts un mazais pirkstiņš tiek izplests uz sāniem un ar tām tiek izkustinātas "ūsas").

Bite apsēdās uz zieda, viņa dzer smaržīgu sulu.

(izstiepiet rādītājpirkstu labā roka un pagrieziet to, tad tas pats - ar kreisās rokas pirkstu).

Sitiens uz pienenes (elpošana)

Spoži saulainā dienā

Uzziedēja zelta puķe.

Pūš viegls vējiņš - mūsu puķe šūpojās.

Pūš stiprs vējš - ziedlapiņas sajūsmā.

(bērni pūš pa dažāda stipruma pieneņu ziedlapiņām un vēro ziedlapu kustības intensitāti)

Balta pūkaina bumbiņa

Uzpūties tīrā laukā, viegli pūt viņam virsū,

Bija zieds un nav neviena zieda.

(pēc tam pūšot uz vilnas - "pienene" neuzpūšot vaigus).

Pienene (iesildīšanās)

Pienene, pienene! (pietupties, lēnām celties)

Kāts ir tievs kā pirksts.

Ja vējš ir ātrs, ātrs (izkliedē)

Tas ielidos izcirtumā

Apkārt viss čaukstēs. (saki sh-sh-sh)

Pieneņu putekšņlapas lidos apaļā dejā (turieties rokās un staigājiet pa apli)

Un tie saplūdīs ar debess klājumu).

PSIHOLOĢISKĀ PĒTĪJUMS "ZIEDS"

Bērni - "sēklas" ieņem vietas uz paklāja, sēžot uz ceļiem, slēpjot galvas.

Raidījuma vadītājs (pieaugušais) iet starp viņiem, pieskaroties visiem, saka: “Kvēpi

kliņģerītes (vai kādu citu bērnu ieteiktu puķīti) Sēkliņas apkaisu ar zemi, aplaistīju ar ūdeni (veic attiecīgās darbības, atraisu (glāsta bērniem muguriņas).

Audz, kliņģerītes, par manu prieku, par kaimiņu skaudību (var teikt par darbu).

Pēc "laistīšanas", "irdināšanas" bērni attēlo, kā izaug sakne, parādās lapas, izaug kātiņš. Bērni iztaisnojas, rāda, kā vējiņš puķes šūpo, sasver, kā tās griežas pret sauli.

VĀC PUŠI (didaktisks)

Bērnu uzmanība tiek pievērsta atsevišķiem ziedu elementiem, tiek ziņots, ka vējš ziediem norāvis visas ziedlapiņas. Ziedi ir jāsavāc un jāatdzīvina (atbilstoši galvenajām spektra krāsām).

KAS ZIEDE IR ĀRPRĀTA (runa)

Vadītāja nosauc puķu dobē augošās puķes un vienu pļavu starp tām.

Bērnam jānosauc, kurš zieds augšanas vietā ir lieks.

Kā arī – atrodi starp pļavas puķēm kādu dārza puķi.

ES ZINU 5 DĀRZA (PĻAVU) ZIEDU NOSAUKUMU).

Bērns uzskaita ziedus:

zvans-viens, rudzupuķe-divi, aizmirsti-trīs utt.

ZIEDU VEIKALS (pēc mnemoniskām tabulām)

Bērns atnāk uz "veikalu", nosauc ziedam raksturīgās pazīmes, sniedz aprakstu izskats, nosauc vietu, kur zieds aug.

ZIEDU SKAITĪŠANA (runa)

Viena tulpe, divas tulpes, trīs tulpes un tā tālāk.

KĀ ZVANIET? (runa)

Lauks, kurā aug rudzupuķes, ir rudzupuķe

Lauks, kurā aug kumelītes, ir kumelīte

Violetas acis - violetas

Neaizmirstiet acis - neaizmirstiet

Āboliņa medus - āboliņš

Maijpuķītes aromāts - maijpuķītes un citi.

IESTĀDĪT ZIEDU (didaktiski)

Lapā redzama puķu dobe, lauks (vidū). Lapas malās dažādi ziedi(atkarībā no bērnu zināšanām).

Bērni tiek aicināti norādīt augšanas vietu ar savienojošo līniju.

VĀC ZIEDU (didaktiski).

Izgrieziet kartīti ar zieda attēlu un aiciniet bērnu to salikt, nosauciet ziedu, norādiet, kur tas aug.

NEGAIDĪTA SKAISTUMA ZIEDI (izglītojoši un pētnieciski)

Bērni izgriež sev ziedu pēc veidnes (vai iegūstiet gatavu, pavirpiniet ziedlapiņas, ielieciet ūdenī, vērojiet, kā zieds "zied")

DZELTENS, BALTS, ZILS (runa)

Bērni tiek aicināti uzskaitīt noteiktas krāsas ziedus:

Sarkanie ir skaisti

Baltās ir maigas

Dzeltens - saulains,

Zils ir debesu (vai bērnu varianti).

VIENS, DIVI, TRĪS - UZ ZIEDU LĪDZEKĻU (kustams)

Iepazīstinot bērnus ar savvaļas puķēm, ieteicams:

Bērni, jūs esat bites, jums jālido pie nosauktā zieda:

1, 2, 3, lidot uz kumelītēm, 1,2,3, lidot uz zvaniņu ...

Bērniem var piedāvāt bitītes, kas izgatavotas no kindera vai uzlikt cepures.

Ziedi - kārtis vai mākslīgie tiek izlikti uz "pļavas".

Tāpat ziedu lomā var iejusties bērni vecāku darinātās cepurītēs – puķēs.