Педразвітіе. Конспект заняття з образотворчої діяльності в групі раннього віку на тему: «Яблука На яблуні встигли яблука малювання в середній

Конспект НСД з малювання в середній групі «На яблуні встигли яблука»

«Яблуні для Каркуши».

Попередня робота: спостереження на прогулянках, читання віршів, розглядання ілюстрацій.

Мета: вчити дітей малювати дерево, передаючи його характерні риси: стовбур, що розходяться від нього довгі і короткі гілки, вчити дітей передавати в малюнку образ фруктового дерева. Закріплювати прийоми малювання листя. Підводити дітей до емоційної естетичної оцінці своїх робіт.

Попередня робота: читання віршів, розглядання ілюстрацій, д. І. «Овочі та фрукти», «Варимо компот».

Матеріали до заняття: кольорові олівці кольорові фломастери, папір розміром альбомного листа (на кожну дитину).

хід безпосередній освітньої діяльності:

Бесіда про осінь. Вихователь нагадує дітям, що настала осінь. Пожовкла на лузі трава; листя забарвилися в яскраві кольори: Червоний, помаранчевий; почервоніли ягоди на горобині; в лісі багато грибів, горіхів; тварини і птахи роблять запаси на зиму; з полів і городів збирають урожай овочів. А в садах і на плодових деревах встигли фрукти.

Бесіда на тему «Фрукти - корисні продукти»

А ви, хлопці, пробували вітаміни?

Вітаміни бувають не тільки в таблетках.

А в яких продуктах є вітаміни?

Треба їсти більше овочів і фруктів. У них багато вітамінів.

Сюрпризний момент: хлопці нам прийшов лист від Каркуши.

Привіт хлопці! Сьогодні, я до вас не прилечу. Я полетіла з перелітними птахами, в теплі краї подивитися на яблунях встигли яблука.

Вихователь: Хлопці, а наша Керкеша перелітний птах.

Відповіді дітей.

Звичайно ні, вона не зможе летіти так далеко. Вона втомиться, відстане від зграї і може загубитися. Треба щось робити. А давайте, Ви діти намалюєте ворона яблуні, на яких встигли яблука. І у Каркуши, буде свій яблуневий сад, тоді вона повернеться і не загубиться.

Діти: давайте.

Діти сідають за столи.

Вихователь: Перед тим як приступити до роботи, давайте зробимо пальчиковую гімнастику:

У дороги яблунька варто,

(Руки сплести над головою, пальці розтиснену)

На гілці яблучко висить.

(Скласти зап'ястя разом)

Сильно гілку я потряс,

(Руки над головою, руху вперед-назад)

Ось і яблучко у нас.

(Долоні перед грудьми, імітують, що тримають яблуко)

У солодко яблучко вопьюсь,

(З'єднати зап'ястя, долоні розвести)

Ах, який приємний смак.

А тепер приступимо до роботи (діти сідають)

Сіли, посміхнулися один одному, щоб бути добрими і радісними!

Діти малюють яблуню.

Ось які ми з вами молодці. Ми зараз підемо на прогулянку і попросимо птахів передати ворона, що у нас є свій яблуневий сад, нехай повертається.

Конспект НСД з малювання в середній групі «На яблуні встигли яблука»

«Яблуні для Каркуши».

Попередня робота: спостереження на прогулянках, читання віршів, розглядання ілюстрацій.

Мета: вчити дітей малювати дерево, передаючи його характерні риси: стовбур, що розходяться від нього довгі і короткі гілки, вчити дітей передавати в малюнку образ фруктового дерева. Закріплювати прийоми малювання листя. Підводити дітей до емоційної естетичної оцінці своїх робіт.

Попередня робота: читання віршів, розглядання ілюстрацій, д. І. «Овочі та фрукти», «Варимо компот».

Матеріали до заняття: кольорові олівці кольорові фломастери, папір розміром альбомного листа (на кожну дитину).

Хід безпосередній освітньої діяльності:

Бесіда про осінь. Вихователь нагадує дітям, що настала осінь. Пожовкла на лузі трава; листя забарвилися в яскраві кольори: червоний, помаранчевий; почервоніли ягоди на горобині; в лісі багато грибів, горіхів; тварини і птахи роблять запаси на зиму; з полів і городів збирають урожай овочів. А в садах і на плодових деревах встигли фрукти.

Бесіда на тему «Фрукти - корисні продукти»

- А ви, хлопці, пробували вітаміни?

- Вітаміни бувають не тільки в таблетках.

- А в яких продуктах є вітаміни?

Треба їсти більше овочів і фруктів. У них багато вітамінів.

Сюрпризний момент: хлопці нам прийшов лист від Каркуши.

Привіт хлопці! Сьогодні, я до вас не прилечу. Я полетіла з перелітними птахами, в теплі краї подивитися на яблунях встигли яблука.

Вихователь: Хлопці, а наша Керкеша перелітний птах.

Відповіді дітей.

- Звичайно ні, вона не зможе летіти так далеко. Вона втомиться, відстане від зграї і може загубитися. Треба щось робити. А давайте, Ви діти намалюєте ворона яблуні, на яких встигли яблука. І у Каркуши, буде свій яблуневий сад, тоді вона повернеться і не загубиться.

Діти: давайте.

Діти сідають за столи.

Вихователь: Перед тим як приступити до роботи, давайте зробимо пальчиковую гімнастику:

У дороги яблунька варто,

(Руки сплести над головою, пальці розтиснену)

На гілці яблучко висить.

(Скласти зап'ястя разом)

Сильно гілку я потряс,

(Руки над головою, руху вперед-назад)

Ось і яблучко у нас.

(Долоні перед грудьми, імітують, що тримають яблуко)

У солодко яблучко вопьюсь,

(З'єднати зап'ястя, долоні розвести)

Ах, який приємний смак.

А тепер приступимо до роботи (діти сідають)

- Сіли, посміхнулися один одному, щоб бути добрими і радісними!

Діти малюють яблуню.

Ось які ми з вами молодці. Ми зараз підемо на прогулянку і попросимо птахів передати ворона, що у нас є свій яблуневий сад, нехай повертається.

Завдання. Вчити дітей малювати яблука на гілці, закріплювати вміння дітей наносити один шар фарби на інший методом стусана; розширювати знання про фруктах; пробуджувати інтерес до природи, увага до її сезонних змін.

Матеріал. Альбомний аркуш паперу, гуаш, дві пензлики (одна обов'язково жорстка з натуральної щетини), маленький листочок паперу для перевірки кольору.

Хід заняття.

педагог читає або розповідає: «Осінь - одне з найкрасивіших пір року. Повільно кружляючи в повітрі, падають з дерев пожовкле листя, шелестять під ногами різьблені листя дуба, золоті сердечка листя берези. На їх фоні такими святковими здаються почервонілі кленове листя ... А в садах встигли яблука. Скільки їх! Соковитих, смачних і таких різних за величиною, формою і кольором. Жовті і зелені, червоні і білі, в смужку і в цяточку, з яскравими бочками і ніжним рум'янцем ... Яблука не тільки смачні, але і дуже корисні. У них багато вітамінів та інших необхідних організму людини речовин. Яблука подобаються і дорослим і дітям. Можна їсти свіжі яблука, можна варити з них варення, повидло, робити сік, сушити. А які смачні пироги з яблучною начинкою печуть наші мами і бабусі! »

«Уявіть собі, що до нас у вікно зазирає яблунева гілка. Ось така, наприклад ». Показати дітям зразок, уточнити разом з ними форму і колір яблук, листя, гілки. Запропонувати дітям намалювати гілку. Послідовність малювання: спочатку діти малюють жовтої гуашшю стусанами кола - яблука (кількість і розташування - за бажанням дітей); потім стусанами - гілки.

дітималюють. Не забувайте нагадувати їм щоразу, що, набравши фарбу на кисть, потрібно обов'язково зробити кілька пробних стусанів на листочку паперу, щоб прибрати зайву фарбу і перевірити її колір.

Перша пауза. Ритмічна гімнастика «Збір яблук» (музика будь-яка, з чітким ритмом).

педагог

діти

Ми йдемо у фруктовий сад.

Вдихаємо яблук аромат.

Хочемо зірвати яблука з дерева.

Може бути, допригнем до них?

Подумаємо, як же зірвати яблука?

Потрібно поставити драбину!

Зриваємо яблука і кладемо в кошик.

Яблука зібрали, тепер відпочинемо.

Ходьба на місці.

Дихальні вправи.

Піднімаються на носочки,

Тягнуть по черзі то одну. Те іншу руку вгору.

Те ж, тільки з стрибком.

полуприседание,

Руки трохи в сторони.

Імітують підйом по сходах.

Імітують збір яблук.

Сідають на стільчики, закривають очі.

Діти після паузи малюють тонким пензлем листя, місце прикріплення яблук до гілки і їх серцевину.

Друга пауза. дидактична гра "Хто більше?"

Що можна робити з яблук? (Варення, повидло, мармелад, з них вичавлюють сік, їх сушать, маринують і т. Д.)

Які бувають яблука на смак? (Солодкі, кислі, соковиті, кисло-солодкі, м'які, жорсткі і ін.)

Які бувають яблука за кольором? (Відповіді дітей.)

Якими словами описуються яблука в російських казках? (Рум'яне, наливне, золоте.)

Жовта фарба на яблуках до цього часу висохла - можна на них малювати легкими стусанами рум'янець.

педагог:«Який яблуневий сад у нас вийшов! Яблука великі, рум'яні, так і просяться в рот.

Що за дивні плоди -

Немає смачніше, соковитою їжі!

Кольором жовтим, кольором червоним

Осінь щедро прикрашає їх.

Неможливо повз них

Пройти поруч байдуже,

Так і хочеться їх з'їсти.

А вони, налившись соком,

З гілок стиглим своїм боком

Ваблять нас, є дратуючи,

Ніби говорять: «З'їж мене»!

"Яблуко - стигле, червоне, солодке"

завдання:
  • Вчити дітей малювати гуашевими фарбами багатобарвне яблуко.
  • Показати можливість зображення половинки яблука (кольоровими олівцями або фломастерами).
  • Розвивати естетичне сприйняття, здатність передавати характерні особливості художнього образу.
  • Виховувати художній смак.
Попередня робота:
  • дидактична гра "Чудовий мішечок" .
Хід гри:
вихователь:У мене в «Чудесному мішечку» лежать овочі і фрукти. Сьогодні ми будемо вчитися розрізняти їх на дотик », - починає гру вихователь.
Викликаний дитина на дотик вибирає один предмет і, не виймаючи руки з мішечка, повідомляє, що він знайшов ( «Я знайшов морквину»), потім показує овоч (фрукт) дітям. Якщо овоч був названий правильно, вихователь залишає його на столі, при цьому дитина повинна сказати, куди слід покласти предмет - на тарілку або в вазу. (Якщо дитина помилився, овоч кладеться назад в мішечок.)
Діти розглядають овоч, визначають його колір, форму. «Ось яку чудову морквину знайшов Павлуша, - говорить педагог і уточнює, - вона яка?» ( «Довга і товстенька, помаранчева», - хорової відповідь і 1-2 індивідуальних.)
У мішечку можуть лежати морква, ріпа, горох, картопля, яблуко, слива (для дитячих садків середньої смуги Росії) або будь-який інший набір з 5-7 предметів.
В кінці гри вихователь уточнює, що лежить на тарілці (овочі) і що у вазі (фрукти), питає, де ростуть овочі та де фрукти.
  • дидактична гра "Фрукти і овочі"
Хід гри:

Для даної гри необхідна магнітна дошка, або виготовлений фланелеграф. Вихователь зміцнює на магнітній дошці або фланелеграфе зліва контур дерева - це сад, праворуч смужку чорного паперу - город. Вихователь пояснює дітям, що знаходиться зліва і що справа, потім каже: «Зараз я покажу вам картинку. Той, кого я викличу, скаже, що на ній намальовано і куди її помістити: туди, де сад, або туди, де город ».
Показує картинку, на якій намальована буряк, звертається до дитини: «Коля, що це? Де росте? Куди поставити картинку? Правильно. Справа, туди, де город ». Далі педагог прикріплює картинки одну за одною на магнітну дошку між садом і городом. Діти переносять картинки або в сад, або в город і обгрунтовують своє рішення. Якщо хтось помиляється, вихователь повертає картинку на колишнє місце, а дитині пропонує вибрати інше зображення.
Послідовно пред'являються лимон (абрикос, персик), морква, огірок, груша, слива, капуста, горох.
Закінчується гра узагальненням: зліва - фрукти, праворуч - овочі. Фрукти ростуть в саду, овочі - на городі.

Див.: В.В.Гербова, "Заняття з розвитку мовлення в середній групі дитячого садка", М., 1983.

  • Загадки про овочі і фрукти, в тому числі і про яблуко ; прислів'я.
Кругле, рум'яне з дерева дістану я,
На тарілку покладу, «Їж, мамочка», - скажу.

(яблуко)

Я рум'яну Матрьошку
Від подруги не відірву,
Почекаю, коли Матрьошка
Впаде сама в траву.
(яблуко)
Саме з кулачок, червоний бочок,
Помацати - гладко, відкусиш - солодко.
(яблуко)
Кругле, рум'яне,
Я росту на гілці.
Люблять мене дорослі,
І маленькі дітки.
(яблуко)
Прислів'я: "Не тряси яблуко поки зелено: дозріє - саме впаде". Питання до дошкільнятам: Як ви розумієте це прислів'я? Як можна сказати по - іншому, щоб передати прихований сенс прислів'я?

  • Читання тексту Л. Толстого "Старий садив яблуні":
- Старий садив яблуні. Йому сказали: "Навіщо тобі яблуні? Довго чекати з цих яблунь плода, і ти не з'їси з них яблучка". Старий сказав: "Я не з'їм, інші з'їдять, мені подякують".
Питання: Чому старий так відповів? ( Дерево виростити - велика копітка праця, що вимагає тривалої турботи. Старий це розумів, але йому хотілося подарувати радість людям.)
Матеріали, інструменти, обладнання: Фарби гуашеві, кисті 2-х розмірів (велика і тонка), палітри пластмасові або квадратики щільного паперу, картону, банки з водою, серветки, кольорові олівці (або фломастери), аркуші паперу білого кольору (Формату А8), Половинка яблука на блюдце - одне на стіл - для малювання яблука з натури.

Вихователь пропонує дітям відгадати загадки Г. Лагздинь про яблука:

Воно з гілочки впало,

Покотилося і пропало.
- І зовсім і не пропало!
В руки до Янику попало!
Відгадай же: що впало?
Що котилося? Що пропало?
***

Якщо не зріле, -

Я дерев'яне.

Хоч і зелене,

Збоку рум'яне.

Коли не зірвете, -

Коли не візьмете, -

Цілі заняття:навчити дітей зображати яблуко, використовуючи засіб виразності: колір, форму, розмір, правильне розташування на аркуші, закріплювати навички формотворчих рухів і ведення кисті по ворсу, виховання естетичного сприйняття натюрморту.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект заняття з образотворчого мистецтва (в середній групі)

«ЯБЛУКО»

Програмні Завдання:

Вчити дітей зображати яблуко, використовуючи засіб виразності: колір, форму, розмір, правильне розташування на аркуші.

Закріплювати навички формотворчих рухів і ведення кисті по ворсу.

Виховання естетичного сприйняття натюрморту.

Попередня робота:

Дидактичні ігри «Фрукти -Овочі», «Вгадай на смак», «Чудесний мішечок».

Обстеження і опис різних фруктів.

Розгляд натюрморту П.П.Кончаловского «Яблука на столі»

Матеріали, інструменти, обладнання:

Фарби гуашеві, пензлики, стаканчики, серветки, картонні тарілочки, палітри, яблука за кількістю дітей, мішечок, іграшка Зайка.

вихователь: Хлопці, подивіться, що я знайшла! (Показую мішок)

Коли я входила в групу, він лежав біля порога. Може бути нам, хтось вирішив зробити подарунок? Цікаво, що там? (заглядаю в мішок)

Я вам зараз загадаю загадку, а відгадка знаходиться в цьому мішку.

кругле рум'яне

Я росту на гілці

Люблять мене дорослі

І маленькі дітки

Діти: Яблуко!

вихователь: Молодці! Ви відгадали загадку. У мішку лежить яблуко.

(Чути плач)

вихователь: Хлопці ви чуєте, хтось плаче!

Цікаво, піду, подивлюся. (Вихователь вносить зайця)

Зайчик: У-у - у! (Плаче)

вихователь: Здрастуй зайчик! Чому ти плачеш?

зайчик: Я зібрав цілий мішок яблук, щоб пригостити всіх своїх лісових друзів, але раптом я побачив лисицю, вона потихеньку стала до мене підкрадатися, я злякався і побіг. Тільки вдома побачив, що мішка у мене немає - я його втратив.

вихователь: Подивися, Зайка, це твій мішок?

Зайка: Так! Де ви його знайшли?

вихователь: Ми знайшли його тут в групі, але тут тільки одне яблуко.

Зайка: Як же так, куди поділися інші яблука?

вихователь: Подивися Зайка! У твоєму мішку велика діра. Поки ти втік, майже всі яблука розгубив по дорозі.

Зайка: Що ж робити, як я повернуся до своїх друзів без частування?

вихователь: Здається я придумала! Ми зараз з хлопцями, яблука намалюємо. Ти зайка, живеш в казковому лісі? А там все намальоване перетворюється на справжнє.

Зайка: Всі яблука, які ви мені намалюєте в моєму казковому лісі перетворяться в справжні яблука? Такі ж соковиті і рум'яні?

Вихователь: Звичайно?

Зайка: Ось здорово!

вихователь: Подивіться хлопці, наш зайчик повеселішав, танцює.

Зайка: Давайте потанцюємо разом!

Физкультминутка «Зайка сіренький ...»

вихователь: Молодці! Здорово повеселилися!

Допоможемо зайчику намалювати яблучка?

Діти: Так!

(Діти сідають за столи)

вихователь: Ми будемо малювати наші яблучка на тарілочці. Тарілочки ці не прості, вони чарівні, як тільки вони потраплять в казковий ліс, намальовані яблучка перетворяться на справжні. Для цього нам треба постаратися, і стати художниками.

Художники це хто?

діти: Художники пишуть картини.

Вихователь: Вони дивляться на світ не так, як ми з вами. Вони намагаються помічати в звичайних предметах прекрасне, красиве, незвичайне.

А, зараз я хочу познайомити вас з роботами справжніх художників, які писали натюрморти. Натюрморт це картина на якій зображені квіти, фрукти, предмети побуту, то чим користується людина. Ці художники теж в своїх картинах зображували яблука.

(Саджу зайчика на підставку) Сідай зайка і уважно слухай.

І.Хруцкій «Квіти і плоди».

Вихователь: Уважно подивіться на цей натюрморт.

Він вам подобатися?

Що вам подобається найбільше?

У цій картині все виглядає, як справжнє. Гарні квіти, Соковиті яблука, оксамитові персики, прозорий виноград.

К.С. Петров-Водкін «Яблуко і вишня»

Вихователь: А, це натюрморт іншого художника.

Чим відрізняється цей натюрморт від попереднього?

Тут художник зобразив тільки яблуко і вишню.

Коли я дивлюся на цей натюрморт, мені здається, що яблуко і вишня сперечаються між собою. Яблуко говорить вишні: «Подивися на мене, яке я велика, щільне, у мене гладкі пружні боки, червоного кольору з жовтим бочком, це промінчик сонечка подарував мені цей колір.»

Вишенька відповідає: «Так, я менше тебе, але дуже ніжна, шкірка моя прозора і тонка. Я наповнена ароматним соком. І колір мій набагато яскравіше, ніж твій. У мене насичений червоний колір ».

Як ви думаєте, хто переміг в цій суперечці?

Чому художник зобразив фрукти на блакитному тлі?

А. Ляпін «Яблука і вилка»

Ця робота сучасного художника

Чим цей натюрморт відрізняється від попередніх?

(Він намальований олівцями)

Тут немає детальної прорисованности фруктів. Художник і не прагнув до цього. У цій картині важливий колір. Це ошатний декоративний натюрморт.

вихователь: Ми зараз з вами подивилися три натюрморту.

І в кожній картині ми бачили, як художники по різному зображували яблуко. Це не означає, що хтось пише картини гірше або краще. У кожного художника своє бачення світу.

Зараз ми будемо малювати це яблуко (показую).

З чого починає свою роботу художник?

(Уважно розглядає той предмет, який він буде зображувати)

Давайте і ми уважно розглянемо наше яблучко.

Яке воно?

(Кругле, велике, гладке, пружне, соковите, червоного кольору з жовтим бочком)

Вихователь: Всі взяли в праву руку пензлик. Давайте спробуємо намалювати наше яблуко в повітрі (діти водять пензликом по повітрю, описуючи коло)

Намочимо пензлик у воді і малюємо мокрій пензликом на тарілочці,

Намагаємося, щоб вийшла гарна правильна форма яблука.

Ну ось, ми з вами зробили начерк, як справжні художники, і тепер починаємо малювати.

(Під час заняття Зайка підходить до дітей і пояснює, як правильно намалювати яблуко)

вихователь: Ну, ось Зайка ми намалювали для твоїх лісових друзів яблучка.

Зайка: Які ви всі молодці! Здорово у вас вийшло! Яблучка, як справжні, так і хочеться відкусити шматочок. Я обов'язково візьму ці яблучка для своїх друзів, коли висохне фарба

Зайка: Як здорово я сьогодні з вами потанцював і повеселився! Ви самі чудові, добрі і чуйні хлопці. Мені час іти.

До побачення!

вихователь: До побачення зайка!