Rakendus juurviljade teemal keskel. Rakendus "köögiviljad ja puuviljad" erinevate vanuserühmade lastele lasteaias. Harjutuste kompleks "Köögiviljad aias"

Natalia Rybakova

Lõimitud tunni kokkuvõte peal visuaalne tegevus

Integratsioon: tutvumine teistega

visuaalsed tegevused

Sihtmärk: laste ideede laiendamine neid ümbritseva maailma kohta,

arendame uudishimu, teadmistehimu.

Ülesanded: 1. Jätkame sügise kui aastaaja ideede arendamist.

2. Kinnitage kontseptsioon « Köögiviljad»

3. RAM-i arendamine

4. Laste loovuse arendamine

Materjal ja varustus:

Korv koos köögiviljad

Paber (värv)

Valge paberi lehed

Käärid, liim

I etapp. Organisatsiooniline

Kasvataja: Poisid, ma tulin sügisene aeg... Hooaeg on sügis.

Kasvataja: Milliseid kingitusi on sügis meile toonud?

Lapsed: laste kavandatud vastused (köögiviljad ja puuviljad)

Kasvataja: Mis on « Köögiviljad» poisid?

Lapsed: laste kavandatud vastused (tomatid, kartul, porgand, kurk)

Kasvataja: Hästi tehtud! Kui palju köögiviljad, mida sa tead!

I etapp. Motiveeriv

Üllatushetk

V rühma kuulub Sügis

Sügis: Tervitan teid sõbrad! Mul on hea meel kõiki jälle näha!

Tuli ja minu oma, et tulge ja toon teile kingitusi!

Korvis juurviljad valetavad! Maa, vee ja päikese viljad!

Ja need, kes köögiviljad süüa tervist päästab kaua!

Kasvataja: Aitäh Sügis kingituste eest! Me kõik tahame tervena kasvada, seega ütlen teile seda ausalt me kõik sööme köögivilju!

Sügis: Annan korvi teile sõbrad! Ma läksin teiste poiste juurde! Aga ma tulen sulle jälle külla, toon korvi puuvilju!

III etapp. Põhiline

Kasvataja (lastele): See on nii sügisene ilu! Kui palju ta tõi!

(õpetaja võtab ükshaaval korvist välja juurvilja ja küsib lastelt)

Kasvataja: Punane, küps, ümar ja minu nimi on….

Lapsed: Tomat

Kasvataja: Magus, krõmpsuv, istun sügaval maa sees, hoian teie hambaid, kasvan teie jaoks üles, sööge julgelt, te olete mulle väga kasulikud.

Lapsed: Porgand

(õpetaja näitab köögiviljad lastele)

Kasvataja: Sõbrad ja kus nad kasvavad köögiviljad?

Lapsed: Aias

Kasvataja: Otse aias! Köögiviljad maa viljad, vesi ja päike!

Kasvataja: Poisid, mis kuju on tomat?

Lapsed: oodatav reaktsioon lastelt (ümmargune)

Kasvataja: Mis värvi on tomat?

Lapsed: (oodatud vastus lastelt) Punane

Kasvataja: Poisid, mis kujuga porgand on?

Lapsed: (oodatud vastus) näeb välja nagu kolmnurk

Kasvataja: Mis värvi on porgandid?

Lapsed: (oodatud vastus lastelt) oranž

Kasvataja (korjab paberit ruudu kuju) Nüüd tekkis äkki probleem, kuidas teha ruudust ring?

Lapsed: (oodatud vastus lastelt) Kärbi nurgad

Kasvataja: Õiged poisid! Kõik neli nurka tuleb hoolikalt kärpida.

Kasvataja (ristkülikukujulise paberi käes) Poisid, kuidas sa porgandit lõikad?

Lapsed (oodatud vastus lastelt) lõika ära ka ristküliku nurgad

Kasvataja: Hästi tehtud! Teeme koos aias tööd!

Lapsed hakkavad nikerdama köögiviljad ja pealekandmiseks.

Lõpus klassid arvestage laste tööga ja andke igale lapsele oma positiivne hinnang.

Tagasiside: Küsige igalt lapselt, mis oli raske ja mis kerge (edasiseks individuaalseks tööks).

Seotud väljaanded:

Eesmärk: Ruumi mõiste laiendamine vanematel lastel. Haridusvaldkonnad: Kunstiline ja esteetiline areng, kognitiivne,.

Kokkuvõte vanema rühma kandideerimistunnist "Jagasime apelsini" Kokkuvõte vanema rühma rakendustunnist "Jagasime apelsini." Eesmärgid: rikastada laste ideid erinevate omaduste kohta (pehme,.

Vanemas rühmas kandideerimise õppetunni kokkuvõte "Värvikaar" Eesmärk: Õpetada lapsi värviliste paberitükkide abil mosaiikmustrit looma. Ülesanded: 1. Iseseisva leiutamisoskuse kujundamine.

"Vanemas rühmas kandideerimise õppetunni kokkuvõte" Haldjalind "-2. Eesmärk: õpetada lapsi värvide abil aplikatsioonimustrit tegema.

Vanemas rühmas kandideerimise tunni kokkuvõte "Reisimine lendaval vaibal"Ülesanded: Õpetada lapsi paberist volditud akordioni välja lõikama. Tugevdage ringi lõikamise võimet. Arendage mälu, tähelepanu, keskendumist.

Eesmärgid: Lavastada pildiliste ja ekspressiivsete vahendite otsimine paberrakendustes lihtsa süžee loomiseks, loometegevuse toetamiseks.

Munitsipaalkoolieelne õppeasutus Lasteaed number 1

Vlasikha linnaosa "Vikerkaar".

Abstraktne

rakendusklassid

teemal: "Köögiviljad taldrikul"

(lastele vanem rühm)

õpetaja poolt ette valmistatud

Kalmõkova Julia Viktorovna

v. Vlasikha,

2016

1. Tunni eesmärk : rakenduse "Köögiviljad taldrikul" loomine

2. Eesmärgid:

    Korrake köögiviljade ja puuviljade nimetusi

    Harjutus lõigatud ringi ja ovaalsed kujundid ruutudest ja ristkülikutest, sujuvalt nurkade lõikamine

    Kombineeri kompositsioonielemente värvi, suuruse, kuju järgi

    Arendage mõlema käe liigutuste koordinatsiooni.

    Kujutise täpse kleepimise võimaluse kindlustamiseks.

3. Tegevuse liik : tegevus - loovus.

4. Tunni vorm : üksikisik, rühm.

5. Kestus : 20 minutit.

6. Osalejad: kasvataja, vanema rühma lapsed.

7. Õpilaste vanus: 5-6 aastat vana.

8. Seadmed ja materjalid:

Köögiviljade mannekeenid kandikul, taldriku makett ristkülikukujulisel alusel, ruudu- ja ristkülikukujulised värvilised toorikud, käärid, liim, liimipintsel, õliriie, kandik.

9. Esialgne ettevalmistus:

10. Lastega töötamise meetodid ja võtted:

Praktiline: lõikamine, liimimine.

Visuaalne: köögiviljade mannekeenide uurimine.

Verbaalne: mõistatuste lahendamine.

11. Tunni ülesehitus:

Tunni etapp

Sisu

Aeg

Aja organiseerimine.

Suhtlemine. Ärata huvi eelseisvate tegevuste vastu.

3 min.

Põhiosa.

Aktiivne assimilatsioon, teadmiste ja oskuste kinnistamine.

12 minutit

Lõpuosa.

Emotsioonide taaselustamine.

Laste tööde analüüs.

Arendage kõnetegevust dialoogi ja küsimustele vastamise kaudu.

5 minutit.

12. Tunni käik

Etapid

tegevused

Hooldaja tegevused

Laste tegevused

Motiveeriv

stiimul

Toob kandiku juurvilju, sätib juurvilju.

Pealplaat - saak ,

Mida iganes sa tahad, vali.

Borši ja salati jaoks.

Ema saab olema väga õnnelik

Lapsed jälgivad huviga õpetaja tegevust

Organisatsiooniline otsing

Ta küsib juurviljade kohta, küsib nende kuju, värvi kohta.

Aias.

Salapäraste, siiani arusaamatute seaduste järgi,

Kurk kasvab roheliseks punase tomati kõrval.

Baklažaanid on kollase meloni kõrval sinised.

Ja maa on must-must ja maa on üks kõigi jaoks.

Teeb mõistatusi

Meie põrsad kasvasid aias

Päikese poole külili, heegelda sabad.

Need põrsad mängivad meiega peitust.

(kurgid)

Seeköögiviljad väga kiiresti

Lahendame muide.

Ta on lihav, punane, sile,

See kasvab kõigil aias.

Pange see päikese kätte.

See küpseb aknal

See lihav senor

Tuntud.(Tomat)

Mõistatused aiast

Lehed kogutakse kapsapea sisse

Külarahva aias.

Ilma selleta pole kapsasupp paks.

Mis on tema nimi? (kapsas)

Võtsime ta riided

Vannid pole enam tühjad -

Nad hakkavad käärima ... (kapsas)

Pered elavad maa all

Kastame neid kastekannu.

Ja Polina ja Antoshka

Helistame kaevama ... (kartulid)

Oh, me nutame temaga,

Kui tahame seda puhastada.

Aga sajast vaevusest

Kibe teeb meid terveks ... (sibul)

Ta kasvab aias

Ei solva kedagi.

Noh, ja kõik ümberringi nutavad,

Sest nad koorivad ... (sibul)

Pea ja vuntsid peal.

Ei, see ei maitse magusalt.

Nad jooksid täiest jõust

Õhtusöögiks valime ... (küüslauk)

Nagu arbuus -

Ka paksunahalised.

Olen harjunud kollase kleidiga,

Peesitamine päikese käes ... (kõrvits)

See köögivili on kõrvitsa vend -

Nad näevad ka paksud välja.

Asetage tünnile lehe alla

Voodite vahel ... (suvikõrvits)

Need kõvad poisid

Nad peidavad end aiapeenras lehtede sisse.

Nõrgad kaksikud

Muutke roheliseks ... (kurgid)

Nööri otsas ronimine

Vennad mäenõlva voodist.

Need vennad on kaksikud

Ja nende nimi on ... (kurgid)

Ta on kasvuhoones elas suvel,

Olin kuuma päikesega sõber.

Temaga koos lõbus ja entusiastlik.

See on punane ... (tomat)

Suvel, kartmata kuumust,

Küpsed punased pallid.

Nad küpsesid nagu tikk.

Millist köögivilja? (Tomat)

Ilusa paksu mehe juures

Erkpunased küljed.

Hobusesabaga mütsis, signor -

Ümar küps ... (tomat)

Kollane pall on maasse kasvanud,

Üleval on ainult roheline saba.

Hoiab tugevalt aiapeenralt kinni

Ümmargune köögivili. See on ... (naeris)

Vana maja lagunes:

Selles oli vähe ruumi.

Kõik üürnikud on ärevil.

Kes nad on? (herned)

Aias kasvavad jõulupuud

Nõelad ei torgi neid.

Kavalalt maa sisse peidetud

Nende juur ... (porgand)

Kasvab maa all

See sai ümmargune ja veinipunane.

Aias vihma käes ligunenud

Ja ma sattusin meile borši sisse ... (peet)

Kutsub lapsi juurviljavaagnale kompositsiooni koostama – sügise kingitused.

Selgitab juurviljade lõikamise tehnikaid.

Lapsed, mida me vajame aplikatsiooni tegemiseks? (käärid, valge ja värviline paber, liim). Lapsed teavad, kus see asub, võtavad ise liimi ja leiavad sealt ettevalmistatud paberi. Kui kõik laudade taga istuvad, jagab õpetaja käärid, tuletades meelde ohutusnõudeid.

Mis kujuga kurk välja näeb? (ristkülik). Mis värv see on? (roheline). Võtame rohelise ristküliku, lõikame kurgi välja, lõigates nurgad ära, nagu õpetaja (näita). Me liimime selle "plaadile".

Millise kujuga tomat välja näeb? (ruut). Mis värv see on? (roheline, mitte veel küps ja küps - punane). Võtame punase ruudu, lõikame tomati välja, lõigates nurgad ära, nagu õpetaja (saade). Me liimime selle "plaadile".

Töö ajal läheneb õpetaja lastele ja aitab neid, kiidab Hea töö, ütleb teile, kuidas seda teha.

Köögiviljade uurimine, küsimustele vastamine -

tomat näeb välja nagu pall, kurk näeb välja nagu ovaalne.

Kuulake luulet

Lapsed arvavad

Kuulake hoolikalt õpetajat.

Iseseisev töö.

Köögiviljad lõigatakse välja ja tehakse kompositsioone.

Peegeldav – korrigeeriv

Korraldab töödest näituse.

Millest me täna rääkisime.

Mida olete aplikatsioonil kujutanud.

Kiida hea töö eest, imetle täidetud avaldust.

Nad järjestavad oma töid, valivad endale meelepärasemad.

Oodatud Tulemus:

Tea: geomeetrilised kujundid, et võrrelda pilti loodusega.

Omama: lõikamismeetodi idee - ümardamine.

Suuda: lõika välja pall - tomat; ovaalne - kurk;

Kasutatud kirjanduse loetelu

1. Zimina A.N.Laste muusikalise kasvatuse teooria ja metoodika koolieelne vanus... - M .: TC Sphere, 2010.

2. Zvereva OL, Krotova TV, Ganicheva A.N.Perepedagoogika ja kodune haridus varajases ja eelkoolieas lapsed. - M .: TC "Sfäär", 2009.

3. Kapranova V.A. Pedagoogika ajalugu. - M .: Akadeemia, 2005.

4. Kutsakova L.V.Disain ja käsitsitöö lasteaias. - M .: Mosaika-Sintez, 2008.

5. Komarova T.S. „Visuaalse tegevuse tunnid kooliks ettevalmistavas rühmas lasteaed". Mosaiik – süntees. 2011. aastal

6. Lasteaia kasvatus- ja koolitusprogramm, toimetaja M.А. Vassiljeva, V.V. Gerbova, T.S. Komarova. - 3. väljaanne, Rev. ja lisage. - M. Mosaiik - Süntees. 2005 aasta

7. Shvaiko G.S. “Visuaalse tegevuse tund lasteaias. Kooli ettevalmistusrühm: Programm, märkmed. Juhend koolitajatele koolieelsed asutused". M. Humanitaar toim. keskus VLADOS. 2000

Abstraktne avatud klass taotluse alusel

"Köögiviljade konserveerimine"

Keskmine rühm

Eesmärgid: Jätkake lastele ümarate ja ovaalsete esemete tutvustamist.

Ülesanded:Õppige liimimise, liimiga hajutamise võtteid tagakülg vormid, tööta õliriide peal, suru vormid salvrätikuga paberile ja üle kogu peopesa. Äratada huvi täiskasvanute tegemiste vastu aias juurviljade korjamisel. Kinnitada teadmisi köögiviljadest, nende valmistamisest.

Materjal: liim, pintslid, salvrätikud, purkide siluetid, juurviljade mudelid, rool, jänku, lõikepildid.

Tunni käik:

1. Üllatushetk.

Nukk Marina toob lasteaeda lastele korvi ja mis selles peitub, saame teada, kui mõistatame ära:

Ta on rohekasroheline, lihtsalt vaade valusatele silmadele,

See on nii värske kui soolane, lihtsalt maitsev ... (kurk) (värv, kuju)

Signor seisis aiapeenras, punane nagu valgusfoor.

Nad näevad kitsi punaseid - aeda pole teed ... (tomat)

Poisid, kuidas saate neid kingitusi ühe sõnaga kokku kutsuda? (köögiviljad)

Kus köögiviljad kasvavad? (aias, maal, aias)

Läheme nüüd ka aeda juurvilju korjama.

  1. Mäng "Saak"

Võtame korvid

Laulame kooris laule:

Korja saak

Ja säilita talveks ( käest kinni hoidnud jalad mööda teed, lähme ringi)

Me poisid oleme suurepärased

Kogume kurke,

Tomatid ja herned

Meie saak pole halb. ( nõlvad, köögiviljade korjamise imitatsioon)

Me läheme, me läheme koju

Veoautoga.

Ava värav

Saaki tuleb põllult.

Oh jah, ava see,

Saaki tuleb põllult. ( rivistatud õpetaja / autojuhi taha / lähme)

  1. Mäng "Lõika pilte"

Poisid, sel ajal, kui me veoautoga sõitsime, olid kõik meie köögiviljad segamini, kogume need kokku ja imetleme, kui ilusad need on ...

(lapsed on jagatud 2 võistkonda, igaühel on oma pilt)

4. Rakenduse "Köögiviljade konserveerimine" tegemine

Sõrmede võimlemine "Köögiviljad"

Tüdrukul Marinochkal on köögiviljad korvis.

(Pöörake oma peopesad "korvi")

Siin on tünni pandud kõhukabatšokk, Pipar ja porgand nutikalt laotud. Tomat ja kurk. (Painutage sõrmi, alustades pöidlast)

Siin on Marina suurepärane. (Näita pöial)

  1. Töö lõpetamine.

Pöörake tähelepanu töö tegemise tehnikale: kasutage liigse liimi eemaldamiseks salvrätikut, kandke harjaga liimi malli valele poolele ...)

  1. Kokkuvõtteid tehes. Kõik purgid pannakse sahvri riiulile (kinnitame need magnetitega tahvli külge). Lapsed on õnnelikud, et neil on palju köögivilju, millest igaüks saab proovida: isadele, emadele ja lastele.

Omavalitsuse autonoomne koolieelne õppeasutus

Laste arenduskeskus - lasteaed nr 18 "Rodnichok"

Inna Šuvalova

Teema: « Köögiviljad taldrikul»

Sihtmärk: õppige looma kompositsiooni rakendusi.

Ülesanded:

Hariduslik: õppige objekte mustri järgi järjestama.

Areneb: arendada tähelepanu, mõtlemist.

Hariduslik: Kasvatage huvi tunni vastu.

Materjalid ja seadmed: mannekeenid köögiviljad: tomat, kurk, porgand, valged paberilehed ümara kujuga, pasta, pintslid, salvrätikud, õlilapid.

1. Mäng "Võlukott".

Jänku tuleb külla, toob koti. Lapsed võtavad kotist välja ühe eseme korraga. Tomat, kurk, porgand. Võtame kokku, et see on köögiviljad.

2. Jänku ütleb, et ta ootab külalisi ja tal on vaja laud katta.

Aitan jänku panna köögiviljad taldrikule.

Ja külalisi tuleb palju. Rebane, hunt, karu, siil ja muud loomad. Üks juurvilju tuleb vähe taldrikuid.

Jänku palub lastel aidata tal seda teha köögiviljad taldrikule.

Otsustades teha aplikatsioon.

3. Kaalutlus köögiviljad, nende kujundid ja värvid, samuti kujundid taldrikud.

4. Pea meeles kääridega käitumisreegleid.

Fizminutka « Köögiviljad»

Üks kaks kolm neli, (paigal kõndides)

Lapsed juurvilju õpetas: (Hüppab paigale)

Sibul, redis, suvikõrvits, (Kallutab vasakule ja paremale)

Mädarõigas, porgand, küüslauk. (Käsi plaksutama)

5. Rakendus"Köögiviljad taldrikul"

Lapsed lõikavad välja tomati, kurgi ja porgandi, asetavad need peale plaat ja seejärel kleepige see külge.

6. Jänku tänab lapsi abi eest. Nüüd saab ta kõiki külalisi toita.

Kes tulid külla?

Kuidas sa jänkut aitasid?

Milline köögiviljad taldrikule?

8. Tööde näitus.

Seotud väljaanded:

"Köögiviljad". Kognitiivse tegevuse õppetunni kokkuvõte koos rakenduselementidega lasteaia keskmises rühmas Eesmärk: kinnistada laste teadmisi teemal "Köögiviljad". Õppeülesanded: 1. värskendada laste teadmisi teemal "Köögiviljad"; õppige aplikatsiooni tegema.

Modelleerimine "Köögiviljad taldrikul". Pidev õpetlik modellitöö 6-7 aastastele puuetega lastele Eesmärk: Modelleerimine, kasutades eelnevalt õpitud tehnikaid: tõmbamine, silumine; kujundite teadmiste täpsustamine: pall, silinder; plastiliiniga töötamisel.

Munitsipaalautonoomne koolieelne õppeasutus "Lasteaed nr 89"

GCD sisse keskmine rühm.

Rakendus "Köögiviljad ja puuviljad"

(koostöötehnoloogia)

Koostanud:

Esimese kvalifikatsioonikategooria koolitaja

Pukhova Antonina Aleksandrovna

Berezniki, märts 2015

Tund keskmises rühmas.

Rakendus "Köögiviljad ja puuviljad" (koostöö tehnoloogia).

Eesmärgid:

* õpetada lapsi lõikama köögivilju ja puuvilju mööda etteantud kontuuri, asetama need paberilehele optimaalselt

* julgustada lapsi jagama tegusid, materjali

* säilitada soov koos tegutseda, kujundada harjumus oodata

Tunni käik:

Sest ühistegevus paaris on vaja organiseerida ruumiline keskkond(korrasta lauad poolringi), tekita probleemsituatsioon.

Poisid, mis aastaaeg on? (sügis)

Mis valmib aedades ja viljapuuaedades sügisel? (köögiviljad ja puuviljad)

Milliseid köögivilju sa tead? (kartul, tomat, suvikõrvits, peet, porgand, kapsas ...)

Meil on kohapeal rikkalik saak. Kogume selle saagi alusele. Selleks täidame koos teiega avalduse. Köögiviljad ja puuviljad tuleb hoolikalt lõigata ja liimida taldrikule nii, et iga köögivili oleks nähtav, mitte ei jääks üksteise peale. See töö on vaevarikas ja meil on vähe aega, seega töötame paaris. Iga laps valib endale partneri. Ja nüüd peate jaotama kohustused: üks lõikab osad ja teine ​​jääb külge. Poisid, kui ühel teist pole aega, peate teise ootama. Peate ka rolle vahetama: kui üks teist nikerdas kaks figuuri, siis peate rollid vahetama.

Te olete suurepärased. Teil läks kõik korda, sest tegite tööd koos, ei tülitsenud, nõustusite. Sinu ilus töö paneme need teie vanematele imetlemiseks välja.

Poisid, kas teile meeldis paaristöö? Jätkame teiega koostööd.