Заняття на тему транспорт. Конспект заняття «Різні види транспорту. Пояснення нового матеріалу

мета заняття : Активізація словникового запасу по темі.

завдання:

1. Розширювати знання дітей про транспорт і професіях пов'язаних з транспортом, закріпити вміння дітей відповідати на запитання повним відповіддю.

2. Розвивати навик правильного використання в мові відносних прикметників і погоджувати прикметники з іменниками в роді і числі, іменники з дієсловами, вміння утворювати іменники множини.

3. Виховувати бажання і повагу дітей вислуховувати відповіді своїх товаришів, розвивати вміння виправити або доповнити відповідь своїх товаришів.

Попередня робота:

1. Бесіда «Яким буває транспорт»;

2. дидактичні ігри: «Світлофор», «Назви професію»;

3. Розгляд ілюстрацій із зображенням різних видів транспорту.

Матеріал до заняття: наочний матеріал по темі транспорт і професії, дошка з проектором, ноутбук, розрізні картинки, м'яч.

Хід заняття:

1) Вступ

вихователь: Хлопці! Ви пам'ятаєте історію про те, як в казці «Ріпка» все допомагали один одному і йшли до однієї мети. Вони впоралися, тому що допомагали один одному і стали справжніми друзями. Вони хочуть познайомитися з хлопцями, які сьогодні дружно і злагоджено, будуть проходити всі випробування і завдання. А зараз ми всі разом відгадає загадки, які допоможуть нам дізнатися, яка тема заняття нас сьогодні чекає.

Він не лось, але він дворогий,

Важливо їде по дорозі.

Якщо ріжки раптом злітають

З двох контактних проводів -

Їх водій поправляє,

І вагончик в шлях готовий! (Тролейбус) слайд 1

Пасажирів ми катаємо

По маршрутах тут і там,

А туристів доставляємо

До історичних місцях.

Їдемо до мети дружно всі

По проспектах і шосе.

(Автобуси) слайд 2

Я машина не проста,

Вся з алюмінію.

І на крилах я злітаю

У цей небо синє.

Пасажирський, вантажний,

Іноді надзвуковий.

(Літак) слайд 3

Я важлива машина,

Є кузов і кабіна.

Воджу будь-які вантажі

За стрічок доріг.

І парти, і кавуни

Я вам доставлю в термін.

(Вантажівка) слайд 4

По дорозі з заліза

Швидко їду повз ліс,

Повз тундри і пісків,

Сіл і міст.

Мені вже чимало років.

Паровозом був мій дід.

(Поїзд) слайд 5

Якщо хтось захворів,

Терміново нас кличе на допомогу, -

Набери скоріше нуль-три ...

І приїде ...

(Швидка допомога) слайд 6

Я мчу з сиреною на пожежу,

Везу я воду з піною,

Згасимо вмить вогонь і жар,

Ми швидкі, немов стріли.

(Пожежна машина) слайд 7

2) Основна частина

вихователь: Хлопці ви здогадалися яка у нас тема нашого уроку.

діти: транспорт (Слайд 8)

вихователь: А зараз ми з вами пограємо.

Гра «Пливе, їде, літає».

(Діти перераховують різні види транспорту і виставляють їх на складальному полотні)

Що пливе? Човен, катер, яхта, вітрильник, корабель.

Що їде? Автобус, велосипед, машина, вантажівка, поїзд, мотоцикл.

Що літає? Ракета, літак, вертоліт, літак, дирижабль.

Транспорт, який рухається по воді, як називається? (Водний транспорт).

Транспорт, який рухається по повітрю, як називається? (Повітряний транспорт),

Транспорт, який рухається по землі, як називається? (Наземний транспорт).

Транспорт, який рухається під землею, як називається? (Підземний транспорт).

(Діти сідають на стільчики)

вихователь: Цей весь транспорт можна розділити на 3 групи. Як ви думаєте які?

діти: 1-вантажний 2-пасажирський

вихователь:А ще є спеціальний транспорт. У яких випадках ми викликаємо спеціальний?

діти: в випадки небезпеки.

вихователь: А які цифри треба набрати по телефону якщо у нас пожежа?

діти: 01 .

вихователь: Хтось захворів?

діти: 03

вихователь: А такі служби, ми називаємо -служба порятунку. Хлопці а які люди працюють в службі порятунку

діти: сильний, сміливі, відважні і витривалі.

(Діти сідають на стільчики)

Ті - ті - ті - летимо ми на літаку;

Років - років - років - готовий до зльоту літак;

Літа - літа - далеко до літака;

Льоту - льоту - підвезли нас до літака;

Влітку - влітку - внизу земля під літаком;

Лёте - лёте - літати не страшно в літаку;

вихователь: Я дуже рада, що і з цим завданням ви впоралися гідно.

Літак летить на посадку і я пропоную трохи пограти.

Гра: «Хто чим керує» - проводиться з використанням м'яча. (Діти стоять півколом на килимі).

Хто керує літаком? (Льотчик)

Хто керує машиною? (Шофер, водій)

Хто керує ракетою? (Космонавт)

Хто керує пароплавом? (Капітан)

Хто керує вертольотом? (Льотчик)

Хто керує автобусом? (Водій)

Хто керує поїздом? (Машиніст)

Як одним словом назвати те, що ви назвали? (Професії)

Физкультминутка.

Раз, два, три, чотири, п'ять (крокують на місці).

Будемо транспорт називати.

По землі пасажирів возять (плескають у долоні).

Машина, автобус і поїзд (обертають перед собою уявний кермо).

Літак йде на зліт (піднімають руки в сторони і похитують ними, як літак крилами).

Корабель по морю пливе (з'єднують долоні, зображуючи ніс корабля, при цьому злегка похитують руками, наче корабель погойдується на хвилях).

Гра «2, 5» Удосконалення граматичного ладу мови (узгодження іменників з числівниками два, п'ять)

Назвіть професію на своїй дошці. (Діти називають).

А тепер уявіть, що їх по два, по п'ять. Утворіть нові словосполучення.

1-й дитина. Два водія. П'ять водіїв.

2-й дитина. Два капітани. П'ять капітанів.

3-й дитина. Два кондуктора. П'ять кондукторів.

4-й дитина. Два машиніста. П'ять машиністів.

вихователь: А зараз пограємо в м'яч. Вам доведеться згадати, що роблять люди, що працюють на транспорті. Я кидаю м'яч одному з вас і називаю професію. Ви ловите м'яч, говорите, що робить ця людина, і повертаєте м'яч мені. Намагайтеся сказати якомога більше слів про кожну людину.

1-й дитина. Крутить кермо, міняє колесо, натискає на сигнал, тисне на гальмо.

2-й дитина. Дивиться в бінокль, тримає штурвал, віддає команди, дивиться на карту.

Машиніст.

3-й дитина. Дає сигнал, зупиняє склад, гальмує, веде поїзд.

Водій трамвая.

4-й дитина. Оголошує зупинки, відкриває двері, повертає ручку, сигналить, Логопед. Молодці! Це було дуже важка гра. Я пишаюсь вами.

вихователь: А зараз давайте згадаємо, чим заправляється автотранспорт. -

Чи можна сказати, заправляється електрикою (приєднується, підключається)

А) Тролейбусу потрібно електрику, а автобусу - бензин.

Б) Трамваю потрібно електрику - а маршрутному таксі - газ.

вихователь: Я складу пропозицію по своїй картинці «Легковий автомобіль складається з кузова, капота, багажника і коліс. Його приводить в рух бензин, автомобілем керує водій, автомобіль рухається по землі. »

А тепер ви спробуйте, скласти пропозицію про вантажному автомобілі.

1-2 дитини складають пропозиції

вихователь: Інше завдання викласти транспорт міський з розрізаних частин

Я теж буду викладати і про своє транспорті складу розповідь, а допоможе мені схема. «Це пасажирський транспорт, складається з кузова в ньому є салон, капот, колеса. Заправляється бензином, керує ним шофер. Їде завжди по дорозі. Перевозить людей ». Розповідь 2-3 хлопців.

Чому так назвали?

Самолёт- сам літає.

Вездеход- скрізь ходить.

Паровоз- пар возить (за допомогою пара працює).

Самосвал- сам звалює вантаж.

Самокат- сам котиться

Це хлопці складні слова, складаються з двох слів.

3) рефлексія

вихователь: Ось ми закінчили наше подорож. Хлопці, ви впоралися з усіма завданнями на п'ять з плюсом. Скажіть, яким було наше подорож?

Що найбільше запам'яталося з нашої подорожі?

Що допомогло нам подолати цей шлях і витримати всі випробування?

Про що ми говорили сьогодні на уроці (про транспорт) Про який?

Що ще робили? Становили розповідь за схемою про транспорт.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад дитячий садок №52

Фрунзенського району Санкт-Петербурга

Конспект заняття з розвитку мовлення.

Тема: «Транспорт, професії на транспорті»

підготовча група

вихователь

Отченаш Олеся Вікторівна

погоджено

Зам. завідувача з НВР

Сіманковой І.В.

22.01.2016

Санкт-Петербург

2016 рік

Мета заняття: Активізація словникового запасу по темі.

завдання:

  1. Розширювати знання дітей про транспорт і професіях пов'язаних з транспортом, закріпити вміння дітей відповідати на запитання повним відповіддю.
  2. Розвивати навик правильного використання в мові відносних прикметників і погоджувати прикметники з іменниками в роді і числі, іменники з дієсловами, вміння утворювати іменники множини.
  3. Виховувати бажання і повагу дітей вислуховувати відповіді своїх товаришів, розвивати вміння виправити або доповнити відповідь своїх товаришів.

Попередня робота:

  1. Бесіда «Яким буває транспорт»;
  2. Дидактичні ігри: «Світлофор», «Назви професію»;
  3. Розгляд ілюстрацій із зображенням різних видів транспорту.

Матеріал до заняття: наочний матеріал по темі транспорт і професії, дошка з проектором, ноутбук, розрізні картинки, м'яч.

Хід заняття:

  1. Вступ

вихователь: Хлопці! Ви пам'ятаєте історію про те, як в казці «Ріпка» все допомагали один одному і йшли до однієї мети. Вони впоралися, тому що допомагали один одному і стали справжніми друзями. Вони хочуть познайомитися з хлопцями, які сьогодні дружно і злагоджено, будуть проходити всі випробування і завдання. А зараз ми всі разом відгадає загадки, які допоможуть нам дізнатися, яка тема заняття нас сьогодні чекає.

Він не лось, але він дворогий,

Важливо їде по дорозі.

Якщо ріжки раптом злітають

З двох контактних проводів -

Їх водій поправляє,

І вагончик в шлях готовий! (Тролейбус)слайд 1

Пасажирів ми катаємо

По маршрутах тут і там,

А туристів доставляємо

До історичних місцях.

Їдемо до мети дружно всі

По проспектах і шосе.

(Автобуси) Слайд 2

Я машина не проста,

Вся з алюмінію.

І на крилах я злітаю

У цей небо синє.

Пасажирський, вантажний,

Іноді надзвуковий.

(Літак) Слайд 3

Я важлива машина,

Є кузов і кабіна.

Воджу будь-які вантажі

За стрічок доріг.

І парти, і кавуни

Я вам доставлю в термін.

(Вантажівка) Слайд 4

По дорозі з заліза

Швидко їду повз ліс,

Повз тундри і пісків,

Сіл і міст.

Мені вже чимало років.

Паровозом був мій дід.

(Поїзд) Слайд 5

Якщо хтось захворів,

Терміново нас кличе на допомогу, -

Набери скоріше нуль-три ...

І приїде ...

(Швидка допомога) Слайд 6

Я мчу з сиреною на пожежу,

Везу я воду з піною,

Згасимо вмить вогонь і жар,

Ми швидкі, немов стріли.

(Пожежна машина)слайд 7

  1. Основна частина

вихователь: Хлопці ви здогадалися яка у нас тема нашого уроку.

Діти: Транспорт (Слайд 8)

вихователь: А зараз ми з вами пограємо.

Гра «Пливе, їде, літає».

(Діти перераховують різні види транспорту і виставляють їх на складальному полотні)

Що пливе? Човен, катер, яхта, вітрильник, корабель.

Що їде? Автобус, велосипед, машина, вантажівка, поїзд, мотоцикл.

Що літає? Ракета, літак, вертоліт, літак, дирижабль.

Транспорт, який рухається по воді, як називається? (Водний транспорт).

Транспорт, який рухається по повітрю, як називається? (Повітряний транспорт),

Транспорт, який рухається по землі, як називається? (Наземний транспорт).

Транспорт, який рухається під землею, як називається? (Підземний транспорт).

(Діти сідають на стільчики)

вихователь: Цей весь транспорт можна розділити на 3 групи. Як ви думаєте які?

діти: 1-вантажний 2-пасажирський

вихователь: А ще є спеціальний транспорт. У яких випадках ми викликаємо спеціальний?

діти: в випадки небезпеки.

вихователь: А які цифри треба набрати по телефону якщо у нас пожежа?

Діти: 01.

Вихователь: Хтось захворів?

Діти: 03

вихователь: А такі служби, ми називаємо-служба порятунку. Хлопці а які люди працюють в службі порятунку

діти: сильний, сміливі, відважні і витривалі.

(Діти сідають на стільчики)

Вправа «Повтори чистоговорку»

Ті - ті - ті - летимо ми на літаку;

Років - років - років - готовий до зльоту літак;

Літа - літа - далеко до літака;

Льоту - льоту - підвезли нас до літака;

Влітку - влітку - внизу земля під літаком;

Лёте - лёте - літати не страшно в літаку;

вихователь : Я дуже рада, що і з цим завданням ви впоралися гідно.

Літак летить на посадку і я пропоную трохи пограти.

Гра: «Хто чим керує» - проводиться з використанням м'яча. (Діти стоять півколом на килимі).

Хто керує літаком? (Льотчик)

Хто керує машиною? (Шофер, водій)

Хто керує ракетою? (Космонавт)

Хто керує пароплавом? (Капітан)

Хто керує вертольотом? (Льотчик)

Хто керує автобусом? (Водій)

Хто керує поїздом? (Машиніст)

Як одним словом назвати те, що ви назвали? (Професії)

Физкультминутка.

Раз, два, три, чотири, п'ять (крокують на місці).

Будемо транспорт називати.

По землі пасажирів возять (плескають у долоні).

Машина, автобус і поїзд (обертають перед собою уявний кермо).

Літак йде на зліт (піднімають руки в сторони і похитують ними, як літак крилами).

Корабель по морю пливе (з'єднують долоні, зображуючи ніс корабля, при цьому злегка похитують руками, наче корабель погойдується на хвилях).

Гра «2, 5» Удосконалення граматичного ладу мови (узгодження іменників з числівниками два, п'ять)

Назвіть професію на своїй дошці. (Діти називають).

А тепер уявіть, що їх по два, по п'ять. Утворіть нові словосполучення.

1-й дитина. Два водія. П'ять водіїв.

2-й дитина. Два капітани. П'ять капітанів.

3-й дитина. Два кондуктора. П'ять кондукторів.

4-й дитина. Два машиніста. П'ять машиністів.

Гра з м'ячем «Хто що робить?»

вихователь: А зараз пограємо в м'яч. Вам доведеться згадати, що роблять люди, що працюють на транспорті. Я кидаю м'яч одному з вас і називаю професію. Ви ловите м'яч, говорите, що робить ця людина, і повертаєте м'яч мені. Намагайтеся сказати якомога більше слів про кожну людину.

Шофер.

1-й дитина. Крутить кермо, міняє колесо, натискає на сигнал, тисне на гальмо.

Капітан.

2-й дитина. Дивиться в бінокль, тримає штурвал, віддає команди, дивиться на карту.

Машиніст.

3-й дитина. Дає сигнал, зупиняє склад, гальмує, веде поїзд.

Водій трамвая.

4-й дитина. Оголошує зупинки, відкриває двері, повертає ручку, сигналить, Логопед. Молодці! Це було дуже важка гра. Я пишаюсь вами.

вихователь: А зараз давайте згадаємо, чим заправляється автотранспорт. -

Чи можна сказати, заправляється електрикою (приєднується, підключається)

А) Тролейбусу потрібно електрику, а автобусу - бензин.

Б) Трамваю потрібно електрику - а маршрутному таксі - газ.

вихователь: Я складу пропозицію по своїй картинці «Легковий автомобіль складається з кузова, капота, багажника і коліс. Його приводить в рух бензин, автомобілем керує водій, автомобіль рухається по землі. »

А тепер ви спробуйте, скласти пропозицію про вантажному автомобілі.

1-2 дитини складають пропозиції

вихователь: Інше завдання викласти транспорт міський з розрізаних частин

Я теж буду викладати і про своє транспорті складу розповідь, а допоможе мені схема. «Це пасажирський транспорт, складається з кузова в ньому є салон, капот, колеса. Заправляється бензином, керує ним шофер. Їде завжди по дорозі. Перевозить людей ». Розповідь 2-3 хлопців.

Гра: «Чому так називаються?»

Чому так назвали?

Самолёт- сам літає.

Вездеход- скрізь ходить.

Паровоз- пар возить (за допомогою пара працює).

Самосвал- сам звалює вантаж.

Самокат- сам котиться

Це хлопці складні слова, складаються з двох слів.

  1. рефлексія

вихователь : Ось ми закінчили наше подорож. Хлопці, ви впоралися з усіма завданнями на п'ять з плюсом. Скажіть, яким було наше подорож?

Чому?

Що найбільше запам'яталося з нашої подорожі?

Що допомогло нам подолати цей шлях і витримати всі випробування?

Про що ми говорили сьогодні на уроці (про транспорт) Про який?

Що ще робили? Становили розповідь за схемою про транспорт.


Конспект заняття в старшій групі на тему «Транспорт»

мета : Формування знань про транспорт, його видах і призначенні.

Завдання (припускають реалізацію всіх освітніх областей):

Дати дітям початкові знання про транспорт.

Навчити розрізняти види транспорту і розуміти його призначення, закріплювати вміння працювати з інформацією, ставити цілі по її пошуку. Розвивати логічне мислення, пам'ять, орієнтацію в навколишньому дітей обстановці.

Формувати навички роботи з однолітками, домовлятися з однолітками збагачення словника дитини, вміння складати описовий розповідь адекватно оцінювати свої дії і отриманий результат, аналізувати роботу інших дітей.

Виховувати старанність і працьовитість.

Використання технологій:

ІКТ;

Здоров'я зберігаючі технології;

Розвиваючі технології.

Прийоми керівництва діяльністю дітей:

Прийоми постановки цілей і мотивації діяльності дітей: демонстрація фотографій, створення проблемної ситуації, можливість висловити способи вирішення.

Прийоми активізації діяльності дітей в процесі НСД: бесіда, ігри, створення проблемної ситуації, аналіз і висновки, физкультминутка.

Прийоми організації практичної діяльності дітей: ситуація вибору елементів для роботи, організація продуктивної діяльності.

Прийоми підтримки інтересу у дітей: ігрові ситуації, Ситуація вибору, планування, фізкультурна пауза, чергування видів дитячої діяльності.

Прийоми оцінки і самооцінки: заохочення, взаємодопомога дітей, обговорено

Хід заняття:

Вихователь: Гей, хлопці, підходите,

Один на одного подивіться.

Привітайтеся долоньками,

Посміхніться один одному.

В: Який настрій у вас стало?

Д: Гарне

Д: Це ми.

В: Правильно, подивіться, які ви були малюки.

Коли ви прийшли в дитячий сад ви не вміли, чи не одягатися, не вміли правильно тримати олівець. Минуло вже 3 роки.

Тепер, коли я дивлюся на вас, я бачу. Що ви дуже змінилися, підросли і багато чому навчилися, багато чого дізналися.

Яна, чому ти навчилася за цей час?

Саша, що нового і цікавого ти дізнався в дитячому садку?

А, від кого ти це дізнався? Як?

(Відповіді дітей)

Треба ж, який довгий шлях ми пройшли.

Хлопці вам подобається ходити в дитячий сад? Чому?

Я не дарма вас запитала адже ми пройшли такий шлях або проїхали? Або пролетіли?

Раз так, я знаю, що ви любите грати, і я зараз хочу з вами пограти в гру «Встаньте ті ...»

(Діти сідають по колу на стільчики).

Встаньте ті, хто любить грати в машинки?

Встаньте ті, хто приходить в дитячий сад пішки?

Встаньте ті, хто приїжджає в дитячий сад на автобусі?

Встаньте ті, кого привозять в дитячий сад на машині?

Встаньте ті, кого сьогодні привела мама в дитячий сад?

Встаньте ті, кого привів сьогодні тато?

Встаньте ті, то прийшов в дитячий сад один без дорослих?

Подивіться хлопці ви зараз все сидите, це означає, що ви все приходите в дитячий сад з дорослими. Як ви думаєте чому? (Відповіді дітей).

В: Хлопці, послухайте, до нас доносяться, які то звуки (Дати дітям послухати звуки транспорту)

Що це за звуки?

Д: Це їде поїзд, машина, летить літак, гуде корабель.

В: Правильно ці звуки видає різний транспорт. Хлопці, а ви здогадалися, про що ми сьогодні будемо розмовляти?

Д: Про транспорт

В: Правильно.

В: Хлопці, що ви знаєте про транспорт? А, що б ви хотіли дізнатися про транспорт? (Відповіді дітей)

А якими способами ми можемо дізнатися про транспорт?

Д: Запитати у дорослих, запитати у однолітка, подивитися в комп'ютері в журналах, книгах, подивитися картинки.

(На дошку вивішується схема, по якій діти будуть шукати інформацію)

В: З початок ми з вами подивимося фільм про транспорт, після чого ми всі разом будемо дізнаватися про транспорт, а щоб не забути, можна користуватися схемою, але з початок потрібно повторити наші правила:

(Діти повторюють правила поведінки).

Діти розходяться по бажанню, розглядають книги, журнали, картинки, запитують у дорослих, спілкуються з однолітками, дивляться в комп'ютері (ноутбуці).

В: Хлопці, а тепер спробуйте описати свій транспорт, а решта дітей спробують його вгадати. (Діти описують і вгадують транспорт і показують картинку зі своїм транспортом). Хвалити дітей, питати у кого, як і що вони дізналися.

Хлопці, а зараз ми з вами побудемо пішоходами.

Физкультминутка «Ми пішоходи».

Постовий варто впертий (крокуємо на місці)

Людям махає: Не ходи!

(Руху руками в боки, вгору, в сторони, вниз)

Тут машини їдуть прямо (руки перед собою)

Пішохід, ти постривай! (руки в сторони)

Подивіться: посміхнувся (руки на пояс)

Запрошує нас йти (крокуємо на місці)

Ви, машини, не поспішайте (хлопки руками)

Пішоходів пропустіть! (Стрибки на місці)

Практичне заняття

Мета: виготовлення аплікації «Світлофор» з підручних засобів.

завдання:

Вчити складати зображення предмета з кількох частин;

розвивати дрібну моторику пальців;

Вчити акуратному наклеювання, правильно користуватися клеєм і пензликом;

Виховувати інтерес до роботи з різними матеріалами.

Матеріали та інструменти, необхідні для роботи: кольоровий папір, Ножиці, губка господарська, клей ПВА, простий олівець, картон, гофрований картон.

Хлопці, а зараз ми свами будемо робити світлофори. Проходьте до столу і сідайте за свої робочі місця.

Виставка робіт.

Проводиться гра «Світлофор».

Ціль гри: навчання в ігровій формі основним ви-дам руху, розвиток уважності, дис-ціплінірованності і вміння грати в дитячому колектив-ви платника.

А зараз давайте поіграем.Я буду по черзі піднімати червоні, жовті, зелені кружечки. Коли я підніму червоний гурток - ви стоїте, жовтий - стрибаєте, якщо підніму зелений - крокуєте на місці.

В:Хлопці ви сьогодні були дуже уважними, що вам найбільше сподобалося, а що ні? У чому були труднощі, а що давалося з легкістю?

Діти висловлюють свою думку і пропонують свої варіанти.

підготувала: Вихователь Білоусова Інна Володимирівна

Час використання:при вивченні лексичної теми «Транспорт. Види транспорту".

мета: сформувати уявлення дітей про транспорт, видах транспорту, навчити виділяти основні ознаки (функції, колір, форма, величина, тощо).

Освітні завдання:

Формувати уявлення про види транспорту, його призначення, закріпити узагальнююче поняття «Транспорт».

Уточнити і розширити словник по темі (автомобіль, автобус, трамвай, тролейбус, потяг, човен, корабель, літак, вертоліт, дорога, повітряний, водний, наземний, їхати, пливти, летіти ін.).

Розвиваючі завдання:

удосконалювати граматичну будову мови: вчити підбирати визначення до заданого слова, узгоджувати іменники і прикметники.

Розвивати зв'язне мовлення: вчити відповідати на питання вихователя; складати прості речення за опорними картинок.

Розвивати інтонаційну виразність мови, темпо-ритмічну організацію.

Розвивати слухове увагу (фонематичні сприйняття), пам'ять, мислення на матеріалі загадок, сюжетних картинок.

Розвивати загальну, дрібну і мімічну моторику.

Виховні завдання:

Виховувати навички співпраці в грі і на занятті, самостійність, ініціативність, відповідальність.

устаткування:іграшки - різні види транспорту, предметні картинки транспорту, предметні картинки дороги, річки, хмар, гаражі з конструктора.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Мадоу №4 « Дитячий садок комбінованого виду »

м Кемерово Кемеровської області.

Конспект заняття «Транспорт. Види транспорту"

підготувала: Вихователь Білоусова Інна Володимирівна

Час використання:при вивченні лексичної теми «Транспорт. Види транспорту".

мета: сформувати уявлення дітей про транспорт, видах транспорту, навчити виділяти основні ознаки (функції, колір, форма, величина, тощо).

Освітні завдання:

  • Формувати уявлення про види транспорту, його призначення, закріпити узагальнююче поняття «Транспорт».
  • Уточнити і розширити словник по темі (автомобіль, автобус, трамвай, тролейбус, потяг, човен, корабель, літак, вертоліт, дорога, повітряний, водний, наземний, їхати, пливти, летіти ін.).

Розвиваючі завдання:

  • Удосконалювати граматичну будову мови: вчити підбирати визначення до заданого слова, узгоджувати іменники і прикметники.
  • Розвивати зв'язне мовлення: вчити відповідати на питання вихователя; складати прості речення за опорними картинок.
  • Розвивати інтонаційну виразність мови, темпо-ритмічну організацію.
  • Розвивати слухове увагу (фонематичні сприйняття), пам'ять, мисленняна матеріалі загадок, сюжетних картинок.
  • Розвивати загальну, дрібну і мімічну моторику.

Виховні завдання:

  • Виховувати навички співпраці в грі і на занятті, самостійність, ініціативність, відповідальність.

устаткування: іграшки - різні види транспорту, предметні картинки транспорту, предметні картинки дороги, річки, хмар, гаражі з конструктора.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1 ЧАСТИНА. Вступна.

1.1. Сюрпризний момент (організаційний момент).

мета: створити позитивний емоційний фон; активізувати увагу;познайомити з різними видами транспорту у віршованій формі;розвивати увагу, пам'ять, мислення.

Вихователь. Привіт хлопці. До нас сьогодні прийшов незвичайний гість, це щеняче патруль.

Вихователь. Давайте привітаємося з щенячим патрулем.

Діти (всі разом).Привіт цуценятка.

Вихователь. Щенячий патруль прийшов не один, а з друзями (автомобіль, автобус, літак).

Щенячий патруль любить згадувати загадки про своїх друзів. Спробуйте відгадати загадки і тоді ми дізнаємося, хто прийшов до нас в гості разом з щенячим патрулем.

Вихователь загадує загадку і пропонує дітям знайти відгадку серед розкладених перед ними іграшок.

Чи не летить, що не дзижчить,

Жук по вулиці біжить.

І горять в очах жука.

Два блискучих вогника.

(Автомобіль)

залізний птах

У небі кружляє.

За сигналом пілота

На землю сідає.

(Літак)

Що за диво - синій будинок,

Дітлахів багато в ньому.

Носить взуття з гуми

І харчується бензином.

(Автобус)

Братики в гості спорядилися,

Один за одним вчепилися

І помчали в путь далекий,

Лише залишили димок.

(Вагони поїзда)

Вихователь. Молодці, всіх друзів відгадали.

2 ЧАСТИНА. Основна.

2.1. Розгляд іграшкового транспорту і предметних картинок із зображенням транспорту (Автомобіль, автобус, трамвай, тролейбус, потяг, човен, корабель, літак, вертоліт, ін.).

мета: вчити дітей визначати і розрізняти транспорт.

Вихователь. Молодці, всіх друзів відгадали. А ви знаєте, що всіх друзів можна назвати одним словом - транспорт. Транспорт - це машини, які допомагають нам перевозити вантажі і людей. А давайте розглянемо на картинках, який ще транспорт буває.

2.2. Розгляд сюжетних картинок.

мета: закріпити назви транспорту.

Вихователь. Подивіться на картинку і скажіть ..

Вихователь називає ім'я дитини і задає питання.

  • Хто їде в автобусі? - В автобусі їдуть ведмежата.
  • Де їдуть ведмежата? - Ведмежата їдуть в автобусі.
  • Хто їде в трамваї? - У трамваї їдуть зайчики.
  • Де їдуть зайчики? - Зайчика їдуть в трамваї?
  • Хто веде тролейбус? - Тролейбус веде лисиця?
  • Що веде Лиса? - Лисиця веде тролейбус.
  • Хто веде вантажівка? - Вантажівка веде кіт.
  • Що веде Кот? - Кот веде вантажівка.
  • Що везе вантажівка? - Пісок.

2.3. Рухлива гра: «Поїхали»

мета: розвивати загальну моторику, копіювання, творчу уяву.

Вихователь. А давайте тепер самі перетворимося в машинки, пароплави і літаки.

Діти встають, повторюють слова і руху за вихователем.

На конячці їхали,

До кута доїхали. Стоп.

«Їдемо на конячці»

Сіли на машину,

Налили бензину,

На машині їхали,

До річки доїхали. Стоп.

Изображаем, що крутимо кермо.

На річці - пароплав.

Пароплавом їхали,

До гори доїхали

Робимо руками хвилі, спочатку правою рукою, Потім лівої

Треба сісти в літак.

Літак летить,

У ньому мотор гуде: у-у-у-.

Изображаем руками крила літака.

Стоп. Приїхали.

Сідаємо на місця.

І. Токмакова

2.4. Гра «Слухай уважно» (читання віршів, виділення назв транспорту).

мета: розвивати слухове увагу, пам'ять; закріпити назви транспорту.

Вихователь. Увага. Наш щеняче патруль хоче прочитати вам вірші про транспорт. А ви слухайте уважно, і назвіть потім нашим цуценятко назва транспорту, про який говорилося в вірші.

«Літак»

літак побудуємо самі,
Понесемо над лісами.
Понесемо над лісами,
А потім повернемося до мами.

А. Барто.

«Самоскид»

Самоскидом я звуся:

Сам я скидаю вантаж.

Розвантажувати мене не треба.

Все такій машині раді.

Н. Нищева

«Мчить поїзд»

Чух-чух, чух-чух,
мчитьпоїзд щодуху,
Паровоз пихкає.
- Поспішаю! - гуде, -
поспішаю,
поспішаю,
Кваплю-у-усь!
Е. Мошковская

«Кораблик»

По річці пливе кораблик.

Він пливе здалеку.

На кораблику чотири

Дуже хоробрих моряка.

Д. Хармс

«Вантажівка»

Ні, даремно ми вирішили

Прокатати кота в машині:

Кот кататися не звик -

Перекинув вантажівку.

А. Барто.

2.5. Гра «Що робить?».

мета: розширити словник по темі (види транспорту), закріпити вміння ловити і кидати м'яч.

Вихователь. Ой, щенячий патруль запитує, а чим відрізняється вантажівка від літака.

діти: Літак літає, вантажівка їде по дорозі.

Вихователь. Давайте допоможемо щеняча патрулю розібратися, що вміє робити транспорт. Якщо у вас в руках опиниться м'яч, щенячий патруль покаже вам картинку, а ви розкажіть цуценятко, що робить транспорт: їде, летить або пливе. Давайте я почну.

Це автобус. Автобус їде по дорозі.

Це літак. Літак лети в небі.

Це човник, Човник пливе по воді.

Вихователь кидає м'яч дитині (або діти передають м'яч один одному по черзі), і показує на іграшковий транспорт або картинку, дитина ловить м'яч і говорить, як цей транспорт пересувається.

В кінці кільком дітям можна запропонувати відповісти на питання, який транспорт вміє:

літати - ... (літак, вертоліт).

Вихователь узагальнює: «Значить це все повітряний транспорт».

їздити - ... (автобус, трамвай, тролейбус, автомобіль, вантажівка).

Вихователь узагальнює: «Значить це все наземний транспорт».

плавати - .. (корабель, човен, катер).

Вихователь узагальнює: «Значить це все водний транспорт».

2.6. пальчикова гімнастика «Транспорт».

мета: розвивати дрібну моторику.

О.І. Крупенчук

2.7. Угруповання транспорту за видами.

мета: розвивати словник по темі.

Вихователь. А давайте познайомимо щеняче патруль з Вашими домашніми іграшками. Тільки тепер ми вже знаємо, як красиво називаються різні види транспорту, тому будемо говорити, що це не просто іграшка, а наприклад, це вантажівка - наземний транспорт. Або. Це літак - повітряний транспорт.

Хто хоче почати, ... підійди до щеняча патрулю, візьми з кошика іграшку і уяви її нашим цуценятко.

А тепер постав біля гаража. Повітряний транспорт будемо ставити на цей стіл біля гаража під хмарами (аеропорт). Наземний транспорт постав на цей стіл біля гаража біля дороги (автостоянка).Водний транспорт постав на цьому столі біля гаража біля річки (Водний порт).

3 ЧАСТИНА. Підведення підсумків.

мета: закріплення матеріалу; заохочення за роботу; зв'язок з наступним заняттям.

Вихователь. Хто до нас приходив сьогодні в гості?

Діти (всі разом). Щенячий патруль.

Вихователь. Як звуть друзів щенячого патруля? (Показати на іграшки)

Діти (всі разом).Автомобіль, автобус, літак.

Вихователь. А як, одним словом можна назвати друзів.

Діти (всі разом).Транспорт.

Вихователь. Автомобіль, автобус, тролейбус, трамвай

Вихователь. Човен, корабель - це якийсь вид транспорту (наземний, повітряний, або водний)?

Вихователь. Літак, вертоліт - це якийсь вид транспорту (наземний, повітряний, або водний)?

Вихователь. За те, що ви так добре грали з щенячим патрулем, він приготував для вас подарунки. Ось такі картинки, ми з вами їх прикрасити в наступний раз.

Вихователь. А зараз давайте попрощаємося з щенячим патрулем.

Діти (всі разом). До побачення.


Тема: «Транспорт».

мета:

1.Закрепленіе і розширення словника по темі.

2.Закрепленіе навички словозміни: однини і мн.ч. іменників у родовому відмінку.

3.Закрепленіе навички практичного вжитку префіксальних дієслів.

4.Закрепленіе вміння складати складне речення з союзом а.

устаткування: складальне полотно; предметні картинки з транспортом; іграшковий транспорт; макет частини міста;

Хід заняття.

I. Організація початку заняття.

(Відгадування загадок)

Мчу, тримаючись за дроти. Чи не заблуджуся я ніколи. (Тролейбус)

Що за птах? Пісень не співає, гнізда не в'є. Людей і вантаж везе? (Літак)

Що за диво синій будинок, вікна чисті кругом.

Носить взуття з гуми, а харчується бензином? (Автобус)

Без розгону вгору злітає, бабку нагадує,

Відправляється в політ, наш російський ... (Вертоліт)

Надягаємо взуття гумову, годуємо водою і бензином. (Автомобіль)

В поле сходи лежить, будинок по сходах біжить. (Поїзд)

Чудо-птах, червоний хвіст прилетіла в зграю зірок? (Ракета). І т.д.

(Діти сідають на свої місця)

II. Постановка мети заняття.

(Всі відгадки виставляються на дошку)

Як все це можна назвати одним словом? (Це транспорт)

Сьогодні на занятті ми продовжимо говорити про транспорт.

III. Основна частина.

1.Беседа по темі.

Для чого нам потрібен транспорт? (Щоб їздити і перевозити вантажі)

Назвіть види транспорту. (Водний, повітряний, наземний, пасажирський, вантажний).

2.Дідактіческая гра: «Один-багато» (Логопед виставляє на дошку картинку, наприклад літак).

Що це? (Літак)

Так це один літак, а в аеропорту багато чого ...? (Літаків) І т.д.

3.Використання префіксальних дієслів. (На столі макет частини вулиці. Логопед демонструє ряд дій з іграшковим автомобілем, діти обговорюють ці дії)

«Машина з гаража-« виїхала », на гору-« в'їхала », будинок кругом-« об'їхала », з гори-« з'їхала », по вулиці-« поїхала »і далі-« поїхала », до мосту-« під'їхала », в гараж- «заїхала», по мосту «проїхала», перекресток- «переїхала» і додому «приїхала».

IV. Фіз. хвилинка.

«Літак»

Літак побудуємо самі (стукаючи кулак про кулак)

Полетимо над лісами (заводять мотор)

Полетимо над лісами (літають)

А потім повернемося до мами (встають на одне коліно)

4. Д.І. «Що зайве?» (Логопед виставляє на набірне полотно

предметні картинки)

Літак, поїзд, вертоліт, ракета (зайвим буде поїзд)

Чому? (Тому що поїзд наземний вид транспорту, а інше-повітряний вид транспорту). І т.д.

V. Підсумок заняття.

Про що ми сьогодні говорили на занятті? (Про транспорт) (Логопед оцінює роботу дітей на занятті).

Муніципальне бюджетне дошкільний

освітній заклад

«Дитячий сад загальнорозвиваючого виду №93»

КОНСПЕКТ

по комунікативної діяльності

Тема: «Транспорт»

підготувала:

Вихователь Морозова О.О.

Братськ 2016р

Програмне зміст:

Закріпити знання дітей по темі «Транспорт»;

Уточнити поняття про різні види транспорту (наземний, водний, повітряний, а також про назви деяких професій (льотчик, льотчик - космонавт, шофер, капітан);

- Формувати вміння утворювати прикметники від іменників; утворювати дієслова префіксальних способом гра «Їхали - їхали»;

Удосконалення навичок фонематичного аналізу, розвиток навичок читання (визначення першого звуку в слові, запис букв);

Виховувати почуття товариськості, доброзичливості.

Словникова робота:

- Збагачення і активізація словника дітей по темі «Транспорт» (вантажний, пасажирський, паром, суховантаж, льотчик-космонавт, вантажівка).

Закріплення в промові навичок словотворення за допомогою приставок (доїхали, приїхали, з'їхали, заїхали, об'їхали

устаткування:магнітно - маркерна дошка, крейда, підбір картинок до слова «транспорт» (танк, риба, ананас, ніж, самоскид, пальто, окунь, робот, трава), підбір картинок по темі «транспорт»; тканину синього, коричневого, блакитного кольорів, Телевізор, мультфільм «Доктор Машінкова», мнемотабліца для розучування вірша «Капітани».

організаційний момент

Раз два три чотири п'ять

Запрошую всіх грати.

Станом поряд по колу

Скажімо «Здрастуйте» один одному

Нам вітатися не лінь.

Всім привіт!" і «Добрий день!»

Якщо кожен посміхнеться -

Утро доброе почнеться.

Доброго ранку!!!

Сьогодні ми з вами будемо говорити про що, зараз самі здогадаєтеся.

Сідайте. (Діти сідають на килим). Це картинки, зараз ми будемо визначати перший звук в слові. Хто зможе записати літери на дошці? (Хлопці не бачать як викликаний дитина записує літери).

У слові торт, який перший звук? «Т»

(Дитина бере наступну картку і каже: в слові риба, перший звук «Р» і т.д)

Ананас - «А»

Ніж - «Н»

Самоскид - «С»

Пальто - «П»

Окунь - «О»

Робот - «Р»

Трава - «Т»

(Розвертаємо дошку, читаємо слово Транспорт)

Як ви здогадалися, сьогодні будемо говорити про транспорт.

Для чого нам потрібен транспорт?

(Кажуть діти)

Допомагає перевозити людей і вантажі. Транспорт, який перевозить вантаж, він який? (Вантажний) Як називаються вантажні машини? (Вантажівки). Яке слово ховається в цьому слові? (Вантаж). По річках, морях пливуть великі вантажні кораблі, везуть овочі, фрукти, іграшки, машини, різний вантаж. Як називаються вантажні кораблі? (Баржа, паром, суховантаж).

На туристичних кораблях (пасажирських) пливуть туристи. А хто такі туристи? (Любителі далеких подорожей). Багато людей намагаються швидше дістатися до місця відпочинку в цьому допомагають, як ви вже сказали літаки. По місту допомагають нам пересуватися машини, таксі, автобуси, тролейбуси. Автобуси, тролейбуси, маршрутне таксі, одним словом це якийсь транспорт? (Пасажирський). Чому так називається? Яке слово ховається в цьому слові?

Будемо з вами ми грати,

Будемо транспорт називати.

гра (у колі) «Назви транспорт»

Це все ви назвали транспорт.

Транспорт ділиться на різні види. Які види транспорту ви знаєте?

(Підходимо до столу, діти встають біля столу.)

Ігрове поле.Що може зображати блакитний колір? Це колір неба.

Діма, що зображує коричневий колір? (Колір землі)

Ліля назви останній колір, і що він зображує на ігровому полі?

(Синій колір, колір води).

Хлопці, по черзі візьміть по одній картці із зображенням транспорту і знайдіть їй місце на ігровому полі.

(Діти беруть картку, називають транспорт і знаходять місце на ігровому полі), Наприклад: У мене ракета, це повітряний вид транспорту і т.д.

Лена назви повітряний транспорт.

Хто керує літаком?

(Літаком управляє льотчик)

Хто керує ракетою? (Ракетою управляє льотчик-космонавт)

Зараз будемо порівнювати літак і ракету.

Гра «Закінчи речення»

Літак летить високо, (діти відповідають по черзі) а ракета летить вище;

Літак летить далеко, (Валера) а ракета летить далі.

Літак летить швидко, (Мілана) а ракета летить швидше;

Літак летить великий, (Стьопа) а ракета летить більше;

Літак летить важкий, (Микита) а ракета летить важче;

Літак летить потужний, (Віра) а ракета летить могутніше;

Літак летить довгий, (Максим) а ракета летить довше.

Андрій, назви водний транспорт. Артем, хто головний на кораблі?

Капітан повинен бути, яким?

Сьогодні ви всі капітани, ви все розумні, кмітливі, сміливі і т.д.

(Підводжу дітей до мольберта)

Сідайте. (Діти сідають на килим).

Розучування вірша З. Петрової «Капітани»(По мнемотабліце)

Водять сміливо капітани

Кораблі по океанах.

Цікаво плавати їм

По дорогах блакитним.

Вдень і вночі, вдень і вночі

Курс прокладають точно

І кидають якоря

В океанах і морях.

Гра «слухач».Нам потрібно розділитися на три компанії. Подумайте, за допомогою чого ми поділимося на три компанії? (Діти пропонують)

Хлопці, що це за слово загадаємо слухач. Він повинен складатися з трьох складів. (Літак)

1 компанія вимовляє склад «СА»

2 компанія вимовляє склад «МО»

3 компанія «Років»

Слухач заходить в групу, підходить до першої, другої, третьої компанії слухає і збирає слово. ЛІТАК і т.д. (Машина, ракета)

Марк, назви наземний транспорт.

А де роблять машини? Хто з вас був на автозаводі, і бачив, як збирають легкові машини? А вам хотілося б подивитися?

Ну що, тоді вперед на автозавод до лікаря Машінковой, вона нам розповість, і покаже, як збирають машини. Беремо в руки кермо. Ми хто з вами? (Шофери).

Гра «Їхали -ехалі» (Рух з промовою)

Їхали, ми їхали, до гірки ......... (доїхали),

Їхали, ми їхали до ями ...... .. (доїхали),

Їхали, ми їхали, до річки ...... .. (доїхали),

Їхали, ми їхали до автозаводу ... .. (доїхали),

У двір ... .. (заїхали), ось і ... .. (приїхали).

Сідайте. (Діти сідають на стільчики перед телевізором)

Показ мультфільму «Складання автомобіля».

Доктор Машінкова дарує вам автомобілі, і просить розфарбувати їх в ваш улюблений колір.

Перш ніж ви будите розфарбовувати машини, попрошу вас відповісти: що нового ви сьогодні дізналися? Що тобі Валера запам'яталося? Спробуйте оцінити вашу роботу.

література:

С.Н. Сазонова «Розвиток мови дошкільників з ОНР» АСАДЕМА. М.ізд.ц. «Академія" 2007

Мнемотабліца для заучування. bib. conv docs.org/v 16185 /