Заняття у підготовчій групі три порося. Конспект заняття з образотворчої діяльності в підготовчій групі дитячого садка «Малюємо казку» (за казкою «Три порося»). Дидактична вправа «Велика та маленька кукурудза»

Конспект НОД з розвитку мови

у старшій групі

«Подорож за казкою три порося»

Мета: сприяти розвитку вимовної сторони мови.

Завдання.

-Навчальна

Удосконалення граматичного та синтаксичного ладу мови.

-Розвиваюча задача.

Розвиток зв'язного мовлення, зорової уваги, логічного мислення, координації мовлення з рухом, спритності. Розвиток дрібної моторики рук.

-виховні завдання.

Формування навичок співробітництва, порозуміння, доброзичливості.

Хід НОД.

Діти стоять півколом.

Вихователь: Сьогодні ми подорожуватимемо казкою, яку ви знаєте. А що це за казка ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку:

«П'ятником у землі копаюсь,

У брудній калюжі колупаюсь,

З корита їм і п'ю,

А звуть мене хрю-хрю!

Відповіді дітей.

Вихователь: Назвіть ще твори, у яких є поросята.

Відповіді дітей.

Вихователь: Хто пам'ятає, як звати героїв цієї казки?

Відповіді дітей.

Вихователь: Молодці! Правильно назвали їхні імена. Давайте сьогодні здійснимо подорож у цю чудову казку і вирушимо до чарівного лісу, де живуть веселі брати поросята. Зараз ми закриємо очі (звучить музика) і станеться чаклунство. Можна розплющувати очі, от ми й опинилися у чарівному лісі. Подивіться. Що ви бачите?

Відповіді дітей.

Вихователь: правильно! Дві доріжки, але я не знаю, по якій треба йти. Давайте розділимося на дві команди і підемо піт цим доріжкам. Я покажу схеми наших маршрутів, а ви повинні їх запам'ятати і викласти у себе на столі: хлопчики-з сірників, а дівчатка-з квасолі.

(Діти сідають за столи)

Вихователь; Але перш ніж зайнятися справою, дівайте розімніть наші пальчики (пальчикова гімнастика)

Вийшли пальчики гуляти,

Цей пальчик у ліс пішов.

Цей пальчик – гриб знайшов.

Цей пальчик чистити став,

Цей пальчик смажити став.

Ну а цей тільки їв – того він товстішав.

Вихователь: Молодці! Зараз я ще раз вам покажу схеми і ви приступите до роботи.

(Діти викладають доріжки)

Вихователь: Яку стежку ви виклали? Молодці! Все це вдалося і тепер ми можемо дійти до галявини, де живуть поросята.

Діти разом з вихователем йдуть однією зі стежок.

Вихователь: Ой! Діти, подивіться, що я знайшла! Це листа, але від кого він? Давайте прочитаємо.

«У відомій старій казці

Ми весело живемо,

Ніхто нас не посварить

І ми завжди втрьох!

Дорогі хлопці! Ми просимо вас відгадати загадку. І тоді ви дізнаєтеся, кого ми боїмося найбільше.»

Вихователь: Діти тут лежать розрізні картинки. Давайте пройдемо до столів і зберемо їх.

Діти збирають.

Вихователь: То кого ж бояться поросята?

Відповіді дітей.

Вихователь: А як можна врятуватися від вовка? Правильно! Потрібно збудувати будиночок. А з чого були будиночки у поросят?

Відповіді дітей.

Вихователь: Молодці! А давайте трохи відпочинемо та пограємо у гру «П'ять поросят гуляли на просторі…» (Проводиться рухлива гра)

Вихователь: А давайте ми теж збудуємо з вами будиночок. Побудуємо ми його з лічильних паличок. Проходьте до столів і сідайте.

Діти будують будиночки.

Вихователь: Добре попрацювали ваші пальчики. А зараз виходьте в коло і ми всі разом згадаємо казку «Три порося».

Діти передають м'яч один одному та переказують казку.

Вихователь: Ось і закінчилася наша подорож.

Підведення підсумків.

Грошева В.А., вихователь МБДОУ подітий. садок №31 «Райдуга», м. Йошкар-Ола

Конспект уроку з логіки у підготовчій до школи групі. Подорож за казкою «Три порося».

Тема:Подорож за казкою «Три порося».

Ціль:Вчити дітей вирішувати логічні завдання, використовуючи креслення.

Закріпити вміння відгадувати загадки, загадки-жарти, вміти класифікувати.

Виховувати інтерес до вирішення логічних завдань.

Матеріал:книга С.Маршака «Три порося», ілюстрації до логічних завдань, схеми, гра «Засіли мешканців».

Хід заняття:

(Діти стоять біля вихователя).

Діти, ви любите казки? (Відповіді дітей). Я теж люблю. Моя улюблена казка «Гидке каченя», яку написав Г.Х.Андерсен. Пограємо у гру «Вежа кохання» і я дізнаюся, які казки ви любите.

(Гра-вправа «Вежа-любові»).

Сьогодні ми побуваємо у гостях у казки. Але назву казки ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадку про його головного героя:

П'ятачком у землі копається,

У брудній калюжі скупається.

Запитання до дітей:

    Хто це?

    Чому вирішили, що це свиня?

    Що притаманно свині?

    Виберіть основні ознаки та скажіть, що означає слово свиня?

(Свиня – домашня тварина, у неї великий тулуб, короткі ноги, вона хрюкає. Купається у багнюці для захисту шкіри).

    Яку казку ви знаєте про свиня чи поросят?

("Три порося").

Сідайте за зручніше столи, слухайте і згадуйте англійську казку «Три порося».

(Діти сидять за столами).

Жили-були на світі три порося, три брати. Усі однакового зросту, кругленькі, рожеві, з веселими однаковими хвостиками. Навіть імена були схожі. Звали поросят: Ніф-Ніф, Нуф-Нуф та Наф-Наф. Все літо вони перекидалися в зеленій траві, грілися на сонці, ніжилися в калюжах.

(Вивішую на дошці картинку «Хто є хто?»).

Завдання:

Вгадайте, хто є хтось? У калюжі хлюпаються 3 порося: Ніф-Ніф, Нуф-Нуф і Наф-Наф. Ніф-Ніф - ліворуч від Нуф-Нуфа. Нуф-Нуф - праворуч від Наф-Нафа.

(Варіанти відповідей дітей).

Як дізнатися, чи правильно?

(Треба перевірити).

Давайте перевіримо. Намалюємо схему. Що відомо? Що ще відомо? Чи можна відповісти на запитання? Так, перший Наф-Наф, другий – Ніф-Ніф, третій – Нуф-Нуф.

«Але ось настала осінь»

Запитання:

    Яка пора року настала?

    Що було до осені?

    Що буде після осені?

(Використання просторової моделі пір року).

«Але настала осінь. Сонце вже не так припікало, сірі хмари тяглися над пожовклим лісом.

«Пора нам подумати про зиму, — сказав якось Наф-Наф своїм братам, прокинувшись рано-вранці. — Я весь тремчу від холоду».

(Вивішую картинку).

Завдання:

Термометр показує 3 градуси морозу. Скільки градусів у цей час показують 2 термометри?».

(Варіанти відповідей дітей).

Чому так вважаєте?

(Відповіді дітей).

«По дорозі вони співали і танцювали, коли увійшли в ліс, то так розшумілися, що розбудили вовка, який спав під сосною».

Кого в лісі більше вовків чи звірів?

(До звірів відносяться зайці, лисиці, олені, ведмеді, а вовки відносяться до цієї групи. Тому вовків менше, ніж звірів).

"Що за шум? — невдоволено пробурчав голодний вовк і поскакав до того місця, звідки долинали вереск і рохкання маленьких дурних поросят. Вовк приготувався до стрибка, клацнув зубами, моргнув правим оком, але поросята раптом схаменулися і, верещачи на весь ліс, кинулися навтьоки».

Запитання та завдання:

    Яким оком моргнув вовк?

    Моргніть не правим оком, заплющте очі, поморгайте очима, подивіться на кінчик пальця, на коло.

«Ніколи ще не доводилося так швидко бігати. Вони мчали, виблискуючи п'ятами і піднімаючи хмари пилу».

Запитання та завдання:

Спробуймо дізнатися, хто біг швидше, хто повільніше. Слухайте підказку. Ніф-Ніф біг швидше за Нуф-Нуфа. Як біг Наф-Наф – невідомо. Хто біг повільніше за Ніф-Ніфа?

Чи можна відповісти на запитання?

Чому?

(Відомо, що Ніф-Ніф біг швидше за Нуф-Нуфа. Значить, Нуф-Нуф біг повільніше за Ніф-Ніфа. А про Наф-Нафа нам нічого не відомо).

Перевіримо вашу відповідь. (Вивішую схему).

Запитання за схемою:

    Що відомо?

(Ніф-Ніф біг швидше, ніж Нуф-Нуф, отже, він був ближче до лісу. А Нуф-Нуф далі від лісу, Він біг повільно.)

    Що відомо про Наф-Нафа?

(Нічого).

    Отже, як треба відповісти на питання?

(Нуф-Нуф біг повільніше за Ніф-Ніфа).

Як допомогти поросятам врятуватися від вовка?

(Варіанти відповідей: у лісі, на небі, у місті та ін.).

Давайте оберемо три місця для порятунку поросят: ліс, місто, небо. Візьміть аркуші зі схемами, намалюйте стежки – можливі шляхи порятунку братів. Підпишіть. Порахуйте, скільки всього доріжок вийде. Якою доріжкою треба бігти друзям поросятам та вовку? (В-1, П-2).

«Прибігши до міста Веселих поросят» вони впали від утоми. А потім вирішили будувати новий будинок усі разом.

Фізкультхвилинка:

Ніякий у світі звір,

Хитрий звір, страшний звір

Не відчинить ці двері,

Ці двері, ці двері.

Відкрийте зошити. Що потрібне для будівництва?

(Гра «Це правда чи ні?»).

Запитання:

    На малюнках є предмети, які необхідні для будівництва. Чи всі предмети потрібні для будівництва?

    На малюнку немає жодного предмета для будівництва,

    Деякі предмети потрібні для будівництва.

    Що зайве?

(Робота в зошитах, стор. 26).

Збудували будинок поросята та запросили жити до себе друзів. Усі вони були різні: сумні, веселі, серйозні. Розселіть друзів поверхами, щоб вони не повторювалися.

(Гра «Засіли мешканців»)

Перевірте правильність заселення мешканців свого сусіда і підніміть картку.

Поросята надіслали вам цінного листа. Знайдіть його серед інших листів.

(Гра-лабіринт «Знайди листа»).

Поросята дякують за допомогу і на згадку дарують вам свої портрети.

Підсумок заняття.

МАДОУ «Дитячий садок № 305» Радянського району м. Казані

Конспект заняття
з образотворчої діяльності
у підготовчій групі дитячого садка № 305

ТЕМА: «Малюємо казку» (за казкою «Три порося»)

Цілі:
Активізація творчих здібностей дітей;
Розвиток навичок малювання аквареллю, створення малюнка за власним задумом;
Розвиток мовних навичок;
Емоційний розвиток дітей.

Матеріали:
прості олівці,
акварельні фарби,
книги з ілюстраціями,
іграшки: порося, бантик.

Вихователь: Яковлєва Г.Г.

Дата проведення: лютий 2013р.

Казань, лютий 2013
План заняття:
1. Прослуховування фрагментів казки «Три порося».
2. Знайомство з поняттями "ілюстрація", "ілюструвати", "редакція".
3. Покрокове навчання малювання героїв казки.
4. Оформлення композиції малюнка за задумом дітей.
5. Підбиття підсумків.

1. (Звучить аудіозапис казки «Три порося», зупиняється на пісні поросят. З'являються іграшки: веселий бантик та Наф-наф).
Бантик: Доброго дня, Наф-наф! Радий тебе бачити! А чого ти не в книжці?
Наф-наф: Знаєш, Бантик, стало якось нудно мені в моїй книжці. Тільки літери та слова: жодної картинки.
Бантик: Не сумуй! Ми з хлопцями тобі миттю допоможемо. Ми оформимо твою книгу картинками. Стане веселіше тобі та твоїм братикам жити.
Наф-наф: Ото було б чудово! Я вийду таким гарним... на обкладинці... на кожній сторінці.
Бантик: Допоможемо йому, хлопці? Тільки ось казку я забув. Допоможіть мені її згадати.
(Пропонує хлопцям гру «Закінчи фразу» з метою розвитку навички переказу).
2. Вихователь: Хлопці, сьогодні ми проілюструємо книжку «Три порося».
"Ілюстрація" - це картинка до твору в книзі.
«Ілюструвати» – означає оформляти художню частину книги, видання.
У видавництві книга проходить довгу дорогу, перш ніж вона буде готова. Автор книги складає текст, віддає його до редакції. У редакції текст переглядають, виправляють, якщо це потрібно.
Потім художники додають свої ілюстрації, книгу набирають на друкарському верстаті чи комп'ютері та друкують. Залишається пошити всі листочки і відправити в магазин. Читати книгу з ілюстраціями набагато приємніше, ніж без них.
(Вихованець пропонує дітям розглянути ілюстрації до книг казок «Морозко», «Червона шапочка» та інші).
Хлопці, як має виглядати ілюстрація?
- Має бути яскрава, барвиста, відповідати сюжету.
Назвіть головних персонажів нашої казки.
- Три порося, вовк.
Де живуть поросята, що їх оточує?
- Ліс, три різні будиночки.
Які сюжети казки вам здалися найцікавішими? Уявіть свій сюжет на листку.
3. Малюнок порося (малюнок пробний, оформляється в олівці)




4. Перенесення зображення головних героїв на чистовий лист.
Виконання малюнка у кольорі аквареллю.
Оформлення довкілля, будинків, лісу.
Промальовування дрібних деталей: мордочки – з передачею настрою та емоцій, будиночків – з передачею відмінностей один від одного.
Важливо: Повторення правил змішування фарб для отримання півтонів: рожевого, сірого, цегляного кольору.
5. Наф-наф: Мені так хочеться подивитись яким мене зобразили хлопці на своїх ілюстраціях.
Бантик: А ми зараз відкриємо виставку малюнків ілюстрацій. Але ти маєш подякувати хлопцям.
Наф-наф: Дякую, хлопці! За вашу працю.
Розповім я вам історію про свою подорож.
А.Усачов.
«Їхало порося на світанку».

Гучний звук пролунав рано-вранці.
Я у вікно виглянув спросоння:
Рожевий, веселий, акуратний
На машині їхав Порося.

Порося було гарне собою:
Був костюм у клітинку на ньому.
Він крутив досить головою,
Разом із головою крутив кермом.

На копитцях білі рукавички.
І панамка вишита квітами:
Їхав він на траві повалятися,
Або ж до села в гості до мами...

Їхав Порося на світанку,
Рожевий, схожий на зорю.
І попереджаючи всіх у світі,
Натискав на п'ятачок:

- ХРЮ ХРЮ!

Організація безпосередньо освітньої діяльності дітей у різновіковій групі з 5 до 7 років

по темі Інсценування казки«Три порося» в обробці С . Михалкова.

Автор конспекту безперервної безпосередньо освітньої діяльності (далі – ННОД):Денк Тетяна Миколаївна, 1 кваліфікаційна категорія, Муніципальний казенний дошкільний навчальний заклад Краснозерський дитячий садок №5,Краснозерський район Новосибірської області

Пріоритетна освітня сфера:мовний розвиток та художньо-естетичний розвиток

Освітні завдання:

1. Формувати вміння слухати зміст казки, відповідати на поставлені питання, розрізняти літературні жанри, удосконалювати мову через збагачення словника, працювати з фразеологізмами, маєток інсценувати казку, передаючи характер героїв.

2. Розвивати фантазію, творчу уяву, комунікативне спілкування, слухову та зорову увагу.

3. Виховувати здатність відчувати співчуття та співчуття до героїв казки, шанобливе ставлення до праці, до дружби.

Розвиваюче предметно-просторове середовище теми ННОД:Матеріал для прослуховування. Розрізні картинки за казкою. М'яч, серія сюжетних картинок про правила етикету в дитячому садку, лист білого паперу А-4, олівці. Група прикрашена кулями, вистав ширма, театр на руці «Три порося», декорації до казки.

Вступна частина (мотиваційний, підготовчий етап)

Освітні

завдання

Форми реалізації Програми

Засоби реалізації ООП

Запланований результат

Викликати у дітей інтерес та пізнавальну мотивацію до заняття

Розвиток спілкування, взаємодія дитини з дорослим

Продовжувати розвивати інтерес та любов до музики, музичну чуйність на неї.

1.Організаційний момент.

Діти: Так!

Вихователь: . .

Діти:

"Три порося" .

Нам не страшний сірий вовк,

Сірий вовк, сірий вовк.

Де ти ти ходиш, сірий вовк,

Злий та страшний вовк?

Вихователь:

Художньо-естетичний розвиток

Музично-художня

Мовний розвиток

Комунікативна

Слухання музики до казки три порося, бесіда

Матеріал для прослуховування

сформовано мотивацію дітей на майбутню спільну діяльність, забезпечено спілкування та взаємодію дитини з дорослим

Основна частина (змістовний, діяльнісний етап)

Освітні

завдання

Освітня область, вид діяльності

Форми реалізації Програми

Засоби реалізації ООП

Заплановані результати

Формувати вміння слухати змістказки, відповідати на поставлені питання, розрізняти літературні жанри, удосконалювати мову через збагачення словника, працювати з фразеологізмами, маєток інсценувати казку, передаючи характер героїв

Удосконалювати фізичні якості у різноманітних формах рухової діяльності.

Формування пізнавального інтересу через творчість.

2 .Інсценування казки

"Три порося"

3. Фізкультхвилинка:

Три пухкі порося

Купаються у ставку

Три спритні порося

Грають у чехарду.

Три сильні порося

Грають у баскетбол.

Три найбільш швидконогі

Забивають гол.

Три маленькі веселі

Танцюють та співають

Як наші поросята

Весело живуть.

4.Вихованець: «Чарівне відерце»

Запитання:

(З каменю – кам'яний)

(З соломи – солом'яний)

(З гілок та лозин)

(У Наф – Нафа)

(Веселими) . А вовк? (Злим)

, що поросята тікають?(мчать, мчать).

Фея : Можна ще сказати, що вони працювали"Спустивши рукави" , тобто зовсім не намагалися.

(«У поті чола» , "Не покладаючи рук")

Мовний розвиток

Читання худ.літр.

Фізичний розвиток

Двигуна та пізнавальна

соціально-комунікативне

Ігрова

Художньо-естетичний розвиток, художня творчість

бесіда

інсценування казки

Фізкультхвилинка

Дидактична гра

Атрибути для інсценування

Відерко з питаннями

М'яч

Розрізні картинки за казкою

є первинні уявлення про День знань.

Володіння зв'язковим мовленням, як засобом спілкування.

Виявляють інтерес до фіз.вправ, до перегляду вистави

можуть слідувати соціальним нормам поведінки та правилам у різних видах діяльності

Заключна частина (рефлексивний етап)

Освітні

завдання

Освітня область, вид діяльності

Форми реалізації Програми

Засоби реалізації ООП

Заплановані результати

Розвиток спілкування; взаємодія дитини з дорослим;

Саморегуляція власної діяльності

Б) Що таке театр?

Д) що сподобалося?

Мовний розвиток

Соціально-комунікативний розвиток

Комунікативна

Спеціальне моделювання ситуацій спілкування

діалог

слово педагога,

мова дітей

взаємодія дитини з дорослим та з однолітками; самооцінка своєї діяльності.

1.Організаційний момент.

Вихователь: А ви любите казки?

Діти: Так!

Вихователь: Чудово! Я теж дуже люблю казки. І запрошую вас до театральної студії подивитись одну дуже цікаву казку.

Що таке театральна студія?

Діти: Місце де ставлять та показують вистави

Щоб відправитися на театральну виставу, вам потрібно відгадати, що це за казка, прослухавши аудіозапис.

Звучить аудіозапис пісеньки з мультфільму"Три порося" .

Нам не страшний сірий вовк,

Сірий вовк, сірий вовк.

Де ти ти ходиш, сірий вовк,

Злий та страшний вовк?

Вихователь: Ви пам'ятаєте, із якої казки ця пісня? Молодці!

Проходьте і сідайте по - зручніше.

2. Основна частина.

1. Розмова про правила поведінки під час вистави

Перш ніж вирушити дивитися спектакль згадаємо як поводитися при перегляді спектаклю.

2 .Інсценування казки

Вихователь та 4 дитини показують за допомогою театру на руці"Три порося" решті дітей спектакль – казку С. Михалкова «Три порося».

3. Фізкультхвилинка:

Три пухкі порося

Купаються у ставку

Три спритні порося

Грають у чехарду.

Три сильні порося

Грають у баскетбол.

Три найбільш швидконогі

Забивають гол.

Три маленькі веселі

Танцюють та співають

Як наші поросята

Весело живуть.

4.Вихованець: Хлопці! Поросята з казки надіслали вам сюрприз«Чарівне відерце»з питаннями, щоб подивитися чи ви були уважні в театрі.

Запитання:

1. Як звали поросят із казки?(Ніф-Ніф, Нуф-Нуф і Наф – Наф)

2. Який будинок збудував собі Наф-Наф?(З каменю – кам'яний)

3. Який будинок збудував собі Нуф-Нуф?(З соломи – солом'яний)

4. Який був будиночок у Ніф-Ніфа?(З гілок та лозин)

5. У кого був найміцніший будинок?(У Наф – Нафа)

6. Подивіться на ілюстрацію. Якими тут зображені поросята?

(Веселими) . А вовк? (Злим) Зобразіть – радість, агресивність.

7. Як можна сказати по-іншому, що поросята тікають?(мчать, мчать).

8. Як працювали Ніф-Ніф і Нуф-Нуф? Як про це можна сказати?

Фея : Можна ще сказати, що вони працювали"Спустивши рукави" , тобто зовсім не намагалися.

9. Як працював Наф-Наф? Як ще про це можна сказати?

(«У поті чола» , "Не покладаючи рук")

4.Д.І. «Збери картинку за казкою»

На столах лежать розрізні картинки із зображенням будиночків та поросят. Діти збирають малюнки.

6. Переказ казки по ланцюжку

(Діти передають м'яч один одному та переказують казку).

А зараз виходьте в коло і ми всі разом згадаємо казку «Три порося».

3. Заключна частина.

а) Де ми з вами сьогодні побували, хлопці?

Б) Що таке театр?

в) Як називалася казка, яку ви дивилися?

г) Які завдання ми виконували?


Наталія Швецова

Ціль: узагальнити та систематизувати знання у підготовчої до школи групи, розвивати пізнавальний інтересі мотивацію до навчальної діяльності за допомогою включення різноманітних ігрових завдань, закріплювати вміння об'єднувати предмети групу за ознакою, формувати навички груповий роботи; виховувати активність, самостійність, ініціативність, принести дітям задоволення від ігор спрямованості, що розвиває.

Інтеграціяосвітніх областей: пізнання (ФЕМП, ознайомлення з навколишнім світом, соціалізація, комунікація, читання художньої літератури)

Завдання:

Освітні:

закріпити знання дітей про казках російських письменників;

вчити знаходити та порівнювати властивості різних матеріалів (солома, дерево, камінь);

закріпити знання дітей про геометричні постаті;

закріпити вміння та навички при виконанні звуко-літерного аналізу слова (визначати кількість складів, ставити наголос у слові, характеризувати звуки у слові).

Розвиваючі: розвивати увагу, мислення, зв'язне мовлення, працювати над виразністю мови, продовжувати розвивати вміння відповідати питання повним поширеним пропозицією.

Виховні: виховувати загальну культуру поведінки дітей, вчити бути ввічливими та доброзичливими, вміти працювати у колективі.

Оздоровчі: створити позитивний емоційний настрій, забезпечити здоров'язберігаючу форму проведення НОД

Попередня робота: відгадування загадок, повторення казок російських письменників, розучування нової фізкультхвилинки

Методичні прийоми: пошуково-дослідні, наочні, словесні, практичні, ігрові (сюрпризні моменти: лист із загадкою, макети будиночків, подарунки).

Словесні прийоми (художнє слово, бесіда, проблемні пізнавальні питання, позитивно стимулююче оцінювання – заохочення).

Обладнання та технічні засоби: лист від трьох поросят, кольорові картки з геометричними фігурами на кожну дитину, комплект великих геометричних фігур на магнітах, набір літер російського алфавіту на магнітах, виготовлені вихователем макети трьох будиночків (з соломи, гілок, каменю, матеріал для дослідів (солома, гілочки дерева, камінь, прозора ємність з водою, ялинки з картону, фігурки трьох поросят та вовкапортрет С. Михалковаз різними виданнями казки"Три порося".

Хід заняття.

Вступне слово вихователя.

Здрастуйте, хлопці! Сьогодні вранці я прийшла в групуі виявила під дверима листа, на якому написано: "Відкрити тільки разом із хлопцями!" Мені дуже цікавощо ж там? Давайте подивимося: "Дорогі хлопці! Запрошуємо вас у гості! Будемо дуже раді бачити вас!" А щоб дізнатись, хто нас запрошує в гості, відгадайте загадку.

Носики – круглим п'ятачком,

Хвостики маленьким гачком,

Троє їх і до чого

Брати дружні схожі

Відгадайте, без підказки

З якої герої казки? (Відповіді: "Три порося")


Діти: Сергій Михалков.

Вихователь: Правильно! Молодці! Готові вирушити в гості до трьох поросятам?

Діти: Так!

Вихователь: Раз усі готові, вирушаємо у дорогу!

Якось у деякому царстві,

У тридесятій державі,

Жили були поросята -

Цікаві хлопці.

За вікном був літній день,

І працювати було ліньки.

Але природа не дрімала

Незабаром осінь раптом настала.

Стали мерзнути поросята -

Цікаві хлопці.

І вирішили, що час

Збудувати собі вдома.

А тепер давайте згадаємо:

Що Ніф-Ніф собі збудував? (Відповіді дітей)

Правильно! Будиночок із соломи!

А ви готові до дослідів?

Проводиться досвід, що відкриває для дітей властивості соломи. (легка, тендітна, тонка, легко ламається, пропускає воду).


Вихователь: Хлопці, який висновок ми можемо зробити? Чи можна будувати будинки із соломи? Матвію, як ти вважаєш?

Дитина: З соломи будувати будиночок не можна, тому що вона тонка, легка, тендітна, легко ламається і промокає, може спалахнути, може здути вітер

А Нуф-Нуф помітив влучно:

"Треба зробити будинок із гілок!"

І давайте ми вивчимо,

Як же міцний будинок із лозин!

Проводиться досвід, що показує властивості дерева (легке, ламається складніше, ніж солома, не тоне у воді, гнучкі гнучкі тощо).



Вихователь: Хлопці, який висновок ми можемо зробити? Чи можна будувати будинки з гілочок? Даша, як ти думаєш?

Дитина: З гілочок будувати будиночок не можна, тому що вони тонкі, легко ламаються Якщо буде сильний вітер, то він може здути будиночок.

А Наф-Наф поспішати не любить

Він спочатку все обговорить.

"Щоб будиночок був міцнішим,

Його збудую з каміння".

А тепер подивимося разом,

Чим же каміння цікаві?

Вивчаються властивості каменю (важкий, гладкий, якийсь гострі, не можна зламати, тоне у воді тощо).


Вихователь: Хлопці, який висновок ми можемо зробити? Чи можна будувати будинки з каменю? Чи міцним буде такий будинок? Юля, як ти гадаєш?

Дитина: З каміння можна будувати будинок, тому що він буде міцний, його не зможе здути вітер, не промочить дощ і ніхто не зламає

"Молодці ви всі, хлопці! - кажуть вам поросята -

Ми тепер усе розуміємо, додому до Наф-Нафа тікаємо. "


Хлопці, станемо дружно на хвилинку,

Зробимо фізкультхвилинку!

Фізкультхвилинка.

Ви підстрибнете зараз,

Скільки будиночків у нас. (3)

Скільки ялинок зелених,

Стільки зробіть нахилів. (4)

Ви сядьте стільки разів,

Скільки дружніх поросят. (3)

Скільки круглих п'ятачків,

Стільки зробіть бавовни. (3)

Поверніть праворуч, ліворуч.

Знову візьмемося до справи!

(Діти виконують рухи за завданням, потім проходять на свої місця).

Ось з того часу три дружні брати

У міцному будиночку живуть.

Гостинні хлопці

До себе у гості всіх кличуть.

Сірий вовк засмучений дуже -

Його в гості не кличуть.

Тільки вовк став хорошим,

І зараз він поряд, тут.

Нічого не розуміє,

Геометрію не знає.

Як же треба будувати будинок,

Прямо тут дізнається він!

Діти, вовк теж дуже хоче побудувати собі будинок, ось тільки він зовсім не знає, які геометричні фігури для цього потрібні. Допоможемо йому? (Відповіді дітей)Перед вами лежать різні геометричні постаті. Маша, перерахуй, будь ласка, свої фігури (квадрат, коло, трикутник, великий прямокутник, ромб, овал, трапеція та маленький прямокутник). А тепер, хлопці, збудуйте кожен свій будиночок у себе на столі, а я подивлюся, які фігури вам знадобляться. А Ліка збудує нам будиночок на дошці. (Діти виконують завдання).



Молодці, хлопці, все впоралися із завданням.

Вихователь. Ваня, назви, будь ласка, фігури, які ти використав для свого будиночка.

(Відповідь дитини: "Я використовував квадрат, трапецію та маленький прямокутник").

Вихователь. Соня, які геометричні постаті виявилися зайвими? (Відповідь дитини: овал, ромб).

Вихователь. Маша, скільки всього було геометричних фігур (Відповідь дитини: "Всього було 8 фігур".)


Вихователь.

Скільки фігур ти використав для будиночка (Відповідь дитини: "Я використав 3 фігури".)

Дякую, хлопці, тепер вовк легко побудує собі будиночок і не буде шкодити трьом братам поросятам.

Говорить вам вовк: "Дякую!"

І за все дякує.

Тільки є ще питання:

"З чого БУДИНОК складається?"

Про квадрат та трикутник

Все йому зрозуміло.

Але як слово написати,

Йому зовсім не зрозуміло.

Грамоті вовк не вчився

Літери він писати не може

Тому він засмутився.

Може, ми йому допоможемо?

На листочках діти пишуть слово БУДИНОК і роблять звуко-літерний аналіз слова. Одна дитина виконує завдання на дошці.


Ділимо на склади, ставимо наголос ДО/МІК.

Д - я позначу звук д синім кольором, тому що це твердий приголосний.

О - я позначу звук про червоний колір, тому що це голосний.

М - я позначу звук м зеленим кольором, тому що це м'який приголосний.

І – я позначу звук і червоним кольором, бо це голосний.

До - я позначу звук до синім кольором, тому що це твердий приголосний.

5 букв, 5 звуків.

Молодці, хлопці, я гадаю, ви дуже допомогли вовку. Тепер він знає, як пишеться слово БУДИНОК, і з яких звуків воно складається.

Ви великі молодці, впоралися з усіма дорученнями, всі разом ми дізналися сьогодні багато цікавого: провели експеримент, повторили геометричні фігури, зробили звуко-літерний аналіз слова Ну, а три порося дуже раді, що ви прийшли до них у гості, і залишили для вас частування!

Час швидко пролетів,

Закінчилися завдання.

Я вам усім дякую!

Дякую за увагу!