Kokkuvõtted origamistundidest. Kokkuvõte ringi "origami maagilise maailma" origami konnaskeemi õppetükist vanemale rühmale

Natalia Bloshchitsyna

Origamiklass "Konn"

Eesmärgid: - jätkake konnadega tutvumist, selgitage konnade eeliseid looduses;

Mõelge välimus konnad.

Ülesanded: - õpetada konna järkjärgulist voltimist;

Jätkake tutvumist paberi valmistamise kunstiga - origami;

Kujundage töökultuur ja parandage tööoskusi;

Jätkake lastele põhiliste geomeetriliste mõistete tutvustamist;

Arenda loovust.

Varustus: demomaterjal - esitlus. konnatrillide helidega ketas.

Jaotusmaterjal - kahepoolne värviline paber(roheline, markerid.

Tunni käik:

1. Aja korraldamine.

Koolitaja: Tere kutid!

Looduse sõbraks saamiseks

Uuri välja kõik tema saladused,

Lahendage kõik mõistatused

Õpi jälgima

Arendame koos tähelepanelikkust,

Ja meie uudishimu aitab kõigest teada saada.

2. Tunni teema sissejuhatus.

Koolitaja: Kelle üle arutletakse täna E. Charushini luuletusest "Argpüks"

Siil küsib jänkult:

Mida sa, zayinka, ulgud?

Mul oli väga hirm

Kohtasin metsalist,

Ta on roheline prillisilmaga

Ma pole selliseid inimesi näinud.

Koolitaja: - Noh, poisid, kas olete arvanud, kellest räägite?

Lapsed: Konnast.

(Konnatrillide helid on lisatud)

Koolitaja: Õige. Ja ma tahan teile konnadest natuke rääkida.

3.Uute asjade õppimine.

(Õpetaja jutustuse ajal on konnade fotode slaidiseanss)

Maal on tohutult palju konnaliike. On pisikesi, on suuri, popsilma ja laia suuga. Nad munevad vette. Munadest saavad vees elavad kullesed ja aja jooksul konn. Konnad võivad elada nii maal kui ka vees. Isegi kui konnad elavad maal, peaks nende elupaik olema veekogude lähedal. See on vajalik selleks, et nende nahk ei kuivaks, kuivades konn sureb. Vesi joomise asemel neelavad konnad selle läbi naha. Toidu püüdmiseks ja neelamiseks kasutavad nad pikka kleepuvat keelt. Konnad võivad samal ajal vaadata nii ette, külgedele kui ka üles. Nad ei pane kunagi silmi kinni, isegi kui nad magavad.

Koolitaja: Mis nime kannab konn?

Lapsed: Konn.

Koolitaja: Ütle mulle, mida konn sööb?

Lapsed: Sääsed, putukad.

Koolitaja: Hästi tehtud! Nüüd soojendame veidi.

Teel - hüppa! - konn.

Kus teil on kiire, konn?

Hüppa muhult maha! Hüppa muhule!

Pritsige vette! Peksmine!

Siin kõnnib siil rahulikult,

Seen on tihvtidel ja nõeltel.

See möödub põõsaste alt

Ja kohiseb takjade all.

4. Praktiline töö.

Koolitaja: Täna teeme just sellise konna.

(Origami stiilis konnade valmistamine esitluse slaididelt)

5. Tunni tulemus.

(Panime kõik valmis konnad vesiroosilehele)

Koolitaja: "Kva-kva-kva" konn laulab,

Ja kriibib kõhtu

Ta on paberitükil mugav

Oskab laulda peaaegu terve hommiku.

Nüüd saate ise teha naljaka konna ja tutvustada neid oma perele ja sõpradele.

Seotud väljaanded:

See meistriklass on mõeldud vanematele lastele koolieelne vanus Eesmärk: mänguasjade valmistamine - lõbus "Konn" Eesmärgid: 1. Õpeta tegema.

Abstraktne GCD füüsilise töö jaoks "Konn" Eesmärk ja eesmärgid: kujundada võime luua koonusel põhinev käsitöö; Jätkake volditud lehelt esemete lõikamise oskuste tugevdamist.

Vajalikud materjalid ja tööriistad: roheline paber, liim, käärid, värvilise paberi tükid. 1. Võtke paberileht ja klappige alumine vasak nurk.

Meistriklass "Suur silmadega konn". Origami. Meistriklass õpetajatele logopeediliste abivahendite valmistamiseks, kuid seda saab kasutada.

Meistriklass "Kolmnurkne konn". Origami. Meistriklass õpetajatele origami tehnikas logopeediliste abivahendite valmistamiseks. Võib olla.

GCD origami "Konna printsess" jaoks Eesmärk: arendada käte tähelepanu, mälu, mõtlemist, peenmotoorikat. Soodustage heatahtlikku suhtumist teistesse. Jätkake paranemist.

Eesmärgid: Vaadake üle ja tugevdage õpilastega origamioskusi.

Ülesanded:

  • kinnistada origamikunsti oskusi;
  • arendada mõtlemist, tähelepanu, käte peenmotoorikat;
  • kasvatada austust looduse vastu;
  • kasutada tervist säästvaid tehnoloogiaid.

Varustus: origamikunsti tehtud käsitöö, helikassett järve-, väljaku- ja "konnalaulude" häälte salvestustega, legendaarsete sümbolitega plakat, tööetappidega plakatid, "elava" väljaku kujutis, järvemudel, purgid, laastukotid, plastpudelid, prügikott, konnamask, kitarr, rohulibled, punastest, kollastest lilledest, sinist värvi.

Tundide ajal

I. Organisatsiooniline hetk.

Õpetaja: Tere kutid. Sirgendage oma selga, sirutage õlad ja istuge vaikselt. Tehnoloogia tund.

II. Tunni teema ja eesmärkide edastamine.

- Täna hakkame tegelema origamikunstiga.

III. Varem uuritud materjali kordamine ja konsolideerimine.

- Kes teab, mis kunst see on?

Origami Kas erinevate kujukeste valmistamise kunst on ristkülikukujulise paberilehe voltimine, kasutades minimaalselt kääre ja liimi.

Origamikunst sai alguse Jaapanist. Vaadake, milliseid jooniseid saab teha (Mudelinäitus).

Õpetaja: Millist materjali vajame erinevate kujukeste valmistamiseks?

Lapsed: Paber.

Õpetaja: Kes teab, kust paber pärineb? (Laste vastused)

Õpetaja: Kuula luuletust, mis selgitab paberi valmistamist.

Kalasilm elas paksus ja pimedas metsas
Ja ta oli kõigist teistest pikem ja saledam.
Ta oli ilus päikese käes,
Oma uhkes rohelises pitsis.
Autod saabusid pimedasse ja tihedasse metsa,
Ja jõulupuu kukkus terava sae alla.
Meie jõulupuu oli kurb langetatud juurte pärast,
Ja rohelises pitsis polnud seda võlu.

Siin nägi jõulupuu kummalist und:
Nagu oleksid nad selle igast küljest ära lõiganud
Ja muutis ilusa peene pakiruumi laastuks
Ta läks kuhugi mööda erinevaid koridore.
Meie jõulupuu suples erinevates ainetes,
Olen käinud paljude andekate käte juures.
Ja siis see kogu kummaline unistus lõppes,
Kalasilm vaatab ennast igast küljest:
"Oh! Nüüd olen maalitud erinevates värvides.
Minust sai paber - milline ilu! "

Õpetaja: Millest paber valmistatakse? (Laste vastused)

Paber on väga haavatav. See võib kortsuda, rebeneda, määrduda. Või võib see muutuda kunstiteoseks. Ja sellest on alati puudus, eriti värviliselt. Seetõttu tuleb seda käsitseda hoolikalt, hoolikalt ja säästlikult.

Järv: Aita! Aita! Ma ütlen seda, järv! Ma tunnen end halvasti! Jäin haigeks! (järves "hõljub" plekkpurk, pudel, prügi).

Õpetaja: Kutid! Mis sa arvad, miks järv haigestus? Esitame talle haiguse põhjuse väljaselgitamiseks küsimuse ( lapsed küsivad).

Järv:(vastab laste küsimustele) Viimati oli mul kõige puhtam ja puhtam vesi. Kala oli nähtav ja nähtamatu. Roostikutes elas palju veelinde ja öösiti korraldasid konnad mudas kontserte. Oli vaikne ja rahulik.

Siis aga hakkasid inimesed minu kallastele tulema. Nad lõbutsesid, lõdvestusid, ujusid minu vetes. Tõin neile rõõmu. Tundus, et midagi kohutavat ei juhtunud. Kuid inimesed hakkasid minu vette prügi viskama, autosid pesema. Ja ma jäin haigeks ...

Õpetaja: Üldse mitte naljakas lugu... Poisid, kuidas saame Ozerot aidata?

Lapsed: Puhastage järv prahist.

Lapsed eemaldavad järvest purgid, paberid ja muu prügi prügikotis ja viskavad selle klassi prügikasti.

Õpetaja: Mida tuleks teha, et mitte risustada meie jõgesid ja järvi?

Lapsed: Prügi on vaja puhastada ja visata spetsiaalselt selleks ettenähtud kohtadesse.

Õpetaja: Poisid, soovitan teil järv taas ellu äratada. Selleks peate vette laskma rõõmsad konnad, nii et nad oma lauluga aitaksid järvel taastuda. Kas sa nõustud?

Alustame sellest kehaline kasvatus.

Järvel on kaks sõbrannat
Kaks rohelist konna
Pesime end varahommikul
Hõõrusid end rätikuga
Trampivad jalad
Nad plaksutasid käsi
Parem, vasak kallutatud
Ja nad pöördusid tagasi.
See on tervise saladus
Tere kõigile sõpradele!

Õpetaja: Kordame kordi, mis konnade küpsetamisel kasuks tulevad.

Õpetaja: Meie elav väljak aitab meil konni teha. Lõppude lõpuks saadakse temalt naljakaid konni.

Ruut: Jah, kutid aitavad teil teha naljakaid konni. Aga sisse viimasel ajal Muutusin nii hajameelseks, et kaotasin kõik konnade valmistamise etapid klassiti. Kui suudate neid koguda, siis õnnestuvad need konnad ja aitate järve ning kui ei, siis teeb see haiget ka edaspidi.

Õpetaja: Kas me kutid suudame kõik tööetapid järjekorras üles leida ja läbi viia?

Klassiruumi seintele riputatakse "konna" teostamise etapid teises järjekorras (kokku 7 etappi). Lapsed nimetavad ja selgitavad sõnadega, kus lava asub (parem, vasak, ülemine, alumine jne) tööd tehakse.

(Bazarnovi tehnoloogia järgi. Harjutus lühinägelikkuse ennetamiseks).

Töö etapid

Õpetaja: Konnad on valmis! Hästi tehtud!

Nüüd puhkame veidi. Teeme harjutuse "Rohuleht" ja tagastage rohi järve.

Harjutus skolioosi ennetamiseks.

Lindi salvestamine (kõlab rahustavalt, sujuvalt muusika )

Õpetaja:

  1. Tõstke käed aeglaselt ülespoole.
  2. Venita nagu rohutera ulatub päikesesoojuse poole.
  3. Loksutage nagu rohutera tuules, küljelt küljele ja nüüd edasi-tagasi.
  4. Laske käed aeglaselt läbi külgede alla ( kokku puutunud järvemuru).

Õpetaja: Nüüd paistab meie järve kohale kiirgav päike.

Nägemispuude ennetamise harjutus "Joonista päikest".

Õpetaja: Oma silmadega tõmmake päike ühes suunas, siis teises suunas. Nüüd kiired (päike riputatakse järve kohale).

Õpetaja: Noh, nüüd on aeg lustlikud konnad meie järve lasta. (Lapsed eksponeerivad oma tööd taaselustatud järves).

Õpetaja: Laulame järve jaoks laulu.

Esitas etendusega "Lustlike konnade laulu".

Õpetaja: Järv ärkas ellu. Ja edastame nüüd oma meeleolu järve ümbritsevale heinamaale.

Kui teil on rõõmus meeleolu, istutage punane lill järveäärsele heinamaale, kui veidi kurb, siis istutage kollane lill, kui teil on halb tuju, istutage sinine lill ( lapsed "istutavad" lilli ja lähevad oma kohale).

Järv: Aitäh, kutid! Sa päästsid mu elu. Loodan, et olete looduse sõbrad ja ei luba selle reostamist. Hüvasti!

Õpetaja: Poisid, teie ees on väikesed ruudud. Proovige teha neist õpilastele väikesi konni lasteaed... Külastage neid ja esitage neid konni, rääkige järvest lugu, mille õppisite tänases tunnis.

Lapsed teevad tööd iseseisvalt.

- Tänan teid töö eest. Hüvasti!

Koolitaja: Poisid, see on Origami riigi valitseja, printsess Origami ise. Aga miks ta nii kurb on? Küsime temalt!

Printsess Origami: Kuidas ma ei saaks kurb olla! Poisid, ma tõesti armastan linde !!! Minu kuningriigis oli neid nii palju ja ma kutsusin neid origami lindudeks. Kuid kuri nõid jõudis minu kuningriiki hallide pilvedega järele ja teate, et seal, kus on pilvi, on vihma ja minu kuningriik on paber ... minu origami lindudel ei olnud aega varjata ja ...
Koolitaja: Poisid, ma ei saa millestki aru, kust tuleb lind ja vihm? Mis oleks võinud juhtuda? Miks printsess nutab?

Koolitaja: Poisid, et täpselt teada saada, milline õnnetus lindudega juhtus, soovitan teha katse! Võtame paberi ja tilgutame sellele vett, nagu vihma sadas paberlindudele ja kõik saab kohe puhtaks!
(lapsed koos õpetajaga teevad katse, veenduge, et paber oleks kahjustatud)
Koolitaja: Poisid, mulle tundub, et saame aidata Origami printsessi! Mis sa arvad, kuidas me seda suudame?
Koolitaja: Täpselt nii, sest disainitundides õppisime paberitöö tegemist ja arvan, et aitame kurba printsessi kergesti!
Ettevalmistus meisterdamiseks. Kavaga töötamine. (Õpetaja istub lapsed laudadesse ja jagab operatsiooniskeeme)
Koolitaja: vaadake kõigepealt skeeme. Millist põhimudelit vajame? Just, "Lohe". Kes ütleb teile, kuidas seda teha?
Koolitaja: see kõik on näidatud joonisel. Mis saab edasi baasmudeliga?
Mida me edasi teeme? Ütle mulle, millest järgmine pilt räägib?
Kasvataja: palub lastel valida vajalikud materjalid ja asuda tööle).

Koolitaja: meisterdamine vastavalt skeemile.
Vajame ruudukujulisi värvilise paberi lehti - helgeid, võib-olla mitte tavalisi, kaunistatud mustritega. Paberi suurused võivad olla ka erinevad - 20 * 20 cm kuni 13 * 13 cm. Siis saame nii suured kui ka väikesed origamilinnud.)

Operatsiooniskeemid.
1. Asetage värviline pool allapoole, endast eemale. Pange ruut diagonaalselt kokku, joondades täpselt külgmised nurkad. Tehke selge diagonaalvolt ja seejärel uuesti lahti.
2. Asetage ruut värvilise küljega allapoole, nii et diagonaalvolt oleks vertikaalne. Painutage külgmised tipud diagonaalini.
3. Korrake sama toimingut alumiste külgedega - painutage need diagonaaljooneni.
4. Painutage toorik pooleks mööda vertikaalset diagonaali, joondades külgmised nurkad.
5. Painutage ülemine nurk kõigepealt endast eemale, seejärel enda poole, tehes selged voldid. Seejärel täidame selle tooriku sees.
6. Painutatud osa terava nurga korral teeme sama: painutame seda enda poole, seejärel eemale endast, seejärel pange see tooriku sisse.
7. Toimingut korratakse alumise nurgaga: see volditakse mööda punktiirjoont enda poole ja endast eemale, seejärel surutakse tooriku sisse.
8. Nüüd peate lindudele lisama erksad detailid: tehke kamm ja tiivad, liimige silmad.
(samal ajal on oluline pakkuda lastele võimalust kujutlusvõime näitamiseks, rakendada neid oskusi, mida nad on juba õppinud).
Koolitaja: Noh, me saime hakkama! Poisid, kui lisasite ruudult linde, leidsin Origami riigi kõige ilusama puu! Ma teen ettepaneku istuda sellel ja istuda meie lindudel!

Õpetaja: Nüüd saate helistada printsessile! Ma tõesti tahan, et ta ei ärrituks enam kunagi! Helistame talle!
(Printsess Origami naaseb saali)
Origami printsess: Kas te kutsite mulle? Milleks? Mis juhtus? Kas midagi on tõesti muutunud?
Origami printsess: milline ilu !!! See ei saa olla!!! Milliseid imesid? Kuidas sa sellega hakkama said?
Koolitaja: Printsess, nüüd laulavad tüübid dittti ja te ise saate kõigest aru !!

Origami printsess: Nii et lõite selle ime oma kätega?
Printsess Origami: Siis võin teid pidada meie austatud külalisteks, võite tulla meie maale alati, kui soovite paberist midagi ilusat kokku voltida! Meie uksed on teie jaoks alati avatud! Tänutäheks tahan anda teile kõigile minu kuningriigi võtmed, võite need riputada medaljonidena oma kaela ja igal hetkel, võttes võlupaberi ruudu enda kätte, saate selle abil parim käsitöö! (Printsess Origami annab võluklahvid üle)

Abstraktne

Origamiklassid

teemal: "Konna valmistamine origami tüübi järgi."

Eesmärgid: - muuta laste traditsiooniliselt vaenulikku suhtumist konnadesse, selgitada, kui kasulikud ja vajalikud konnad on looduses; - pöörake tähelepanu konna välimusele, struktuurile;

Ülesanded:

Õpetage konna järkjärgulist voltimist.

Jätkake tutvumist paberi valmistamise kunstiga - origami;

Töökultuuri kujundamine ja tööoskuste parandamine. Aidake loomisel kaasa mängu olukorrad, laiendada laste suhtlemisoskust.

Rikastage lapse sõnavara

Tutvustage lastele põhilisi geomeetrilisi mõisteid ja põhivormid origami.

Sisenda kunstimaitset.

Laiendage õpilaste silmaringi.

Varustus:

Demomaterjal - esitlus.

Jaotusmaterjal värviline paber, käärid, viltpliiatsid,

liim, niisked salvrätikud, õliriie.

Eeltöö: illustratsioonide vaatamine

albumid ja entsüklopeediad.

Tunniplaan:

1. Organisatsiooniline hetk.

2. Sissejuhatus tunni teemasse.

4. Kogemused.

5. Näidake toote näidist slaid esitluses.

6. Praktiline töö.

7. Tunni kokkuvõte.

8. Peegeldus.

Tunni käik:

    Organisatsiooniline hetk.

IN: Tere kutid.

Täna on meil ebatavaline tegevus: külalised on kohal. Anname üksteisele hea tuju.

Ma naeratan sulle ja sina naeratad üksteisele ja meie

külalised.

Alustame siis oma õppetundi.

« Iga päev, alati, kõikjal:

Klassiruumis, mängus

Täpselt nii, me räägime selgelt,

Meil pole kuhugi kiiret m ".

2. Tunni teema sissejuhatus.

IN: Meie õppetunni teema õpib mõistatus lahendades:

MÕELDUD KONNA KOHTA:

Ta istub punnis silmadega,

Ta ei oska vene keelt.

Po - kirpude hüppamine,

Ujub nagu inimene.

Sündinud vees

Ja ta elab maa peal ...

Lapsed: Konn.

IN: Õige.Mis värvi on konn?

Lapsed: Roheline.

IN: Õige.Kuula konnaluuletust.

Konnakonn
Naerata kõrvast kõrva!
Rõõmsameelne sõbranna
Ja kalad ja hiired.
Hüppamine üle maa -
Ujub vees
Lustlik konn
Ei kao kuhugi!
Ja siin ja seal on ta oma,
Ta on kahepaikne
Ma armastan teda selle eest
Kuigi on külm.

Õpetaja: Ja täna tahan teile konnadest natuke rääkida.

3. Uute asjade õppimine esitluse abil.

IN: Poisid, vaatame konna ja kirjeldame seda.

Lapsed: Konna keha kuju on ovaalne, nahk on roheline, libe, märg, sile. Pea: ninasõõrmed, suu- pikk, kleepuv ja lai keel suus. Suured silmad, jalad- esiosa lühike, tagumine pikk.

IN: Lapsed ütlevad mulle, kus konnad elavad?

Lapsed: Maal. Vees. Rabas.

IN: Palun öelge mulle, mis on konnakonni nimi?

Lapsed: konn

IN: Täitsa õige.(Näita esitlust).

IN: Mis sa arvad, mida konnad söövad (laste vastused)

Lapsed: Sääsed.

IN: Täpselt nii ja mitte ainult. Nad toituvad ka kärbestest ja putukatest.

4. Kogemused.

IN: Lapsed, mida on vaja konna vees elamiseks?

Lapsed: Õhk.

IN: Õige. Hingame nüüd sügavalt sisse. Mida me hingame?

Lapsed: Õhu kaudu.

IN: Õhuga üsna täpselt ja missugune õhk (laste vastused)

Lapsed: Läbipaistev, mitte nähtav, see ümbritseb meid.

IN: Ja vees näeme õhku, mida sa arvad?

Lapsed: Jah.

(Koolitaja viib lastega läbi õhuga katse: paneb veepurgid, pakub põhust läbi puhuda. Ilmub palju õhumulle).

IN: Noh, siin me oleme teiega ja nägime õhku!

Lapsed: Jah, nad tegid.

IN. Poisid, nüüd sulgege silmad

(Lapsed sulgevad silmad ja ketas metsamürinatega lülitub sisse). Kõik avavad oma silmad)

V. - Poisid, meie ja teie sattusime metsa, mis asub maagilises Origamia riigis. Kuula metsahääli. Mida sa kuuled? (Laste vastused). Kas te kuulete kedagi nutmas? Metsasoo suunast kostab nuttu, läheme sinna varem! Keegi on hädas ja vajab meie abi!

(Lapsed tulevad koos õpetajaga "rabasse", kus istub "krooniga peas konn")

D. - See on nutev konn, kuid mitte lihtne, vaid kõigi Origami riigi konnade kuninganna. Mis temaga juhtus, mis häda? Kuidas me seda teame?

("Konna" lähedal on märkus).

V. - Poisid, konn jättis noodi, loeme läbi!

Märkus: „Õel metsanõid muutis mu väikesed konnad rohelisteks paberiruutudeks. Palun lahutage neid!

V. - Noh, poisid, kas me saame konnakuningannat aidata? Kas me suudame väikesed konnad ära petta? (Laste vastused).

IN: Hästi tehtud! Ja nüüdpuhkame veidi.

Fizminutka: "Rabas on 2 konna."

Rabas 2 konna

Varahommikul pesime,

Hõõrusid end rätikuga,

Nad plaksutasid käsi, trampisid jalgu,

Vasak ja parem kaldus

Ja naasis tagasi.

Siin on tervise saladus!

Tere kõigile sõpradele!

5. Näidake toote näidist slaid esitluses .

IN : Täna teeme sina ja mina sellised konnad stiilis

"origami". Valige paberi värv.( Valik on etteaimatav - kõik valivad kindla rohelise).

6. Praktiline töö.

Näpuvõimlemine

Kaks naljakat konna
(Lapsed suruvad käed rusikatesse ja asetavad need pöialt lauale)

Nad ei istu minutitki
(Sirutage käe sõrmed järsult sirgeks, nagu hüppaks üle laua)

Sõbrannad hüppavad osavalt.
(Nad panid peopesad lauale)

Ainult pritsmed lendavad ülespoole.
(Nad suruvad rusikad järsult kokku ja panevad uuesti lauale)

( Koolitaja tuletab meelde tööreegleid, ohutusnõudeid ja juhib neile tähelepanu kogu töö ajal)

IN: (Pange ruut diagonaalselt pooleks ja painutage kolmnurga nurki)

(Pange kolmnurkade nurgad üles ja pöörake veesõiduk ümber)

(Painutage ainult ühe paberikihi nurka)

V. - Poisid, konnad on peaaegu valmis. Mis teie arvates ei ole meie konnade ellujäämiseks piisav? Tagastades silmad oma konnade poole, elustame nad seeläbi!

V. - Poisid, juhtus ime! Meie konnad on ellu ärganud! Pigem tooge need oma ema, kuninganna juurde - konn, ta tundis oma lastest väga puudust!

(Lapsed istutavad oma konni suure konna lähedale)

K. - Vaadake, konnakuninganna jättis teile märkuse, loeme selle läbi!

Märge. "Kallid poisid! Suur aitäh selle eest, et te ei kartnud kurja metsanõida ja suutsite minu lastele konni välja võluda. "

Õpetaja: Konnale meeldivad sõnad, millel on 3 tähte -K B A .

Poisid, ütleme 3 korda kooris "Kwa - kwakwa!" ...

7. Õppetunni kokkuvõte:

IN: Me ei raisanud aega asjata
Kõik ülesanded täideti
Kuidas sa sellega hakkama said?
Mida sa pidid tegema?
(Laste vastused.)

IN: Tänu teile on kuningannal täna konnad suur pidu... Täna olete teist pisut võlurid saanud, sest oskasite lihtsast ruudukujulisest paberilehest teha origami "Konn".

Õpetaja: Nüüd saate ise teha naljaka konna ja õpetada oma sõpru ja perekonda. Ja kui tunnete kurbust, meenutage konna, murdke see ise kokku ja tunnete end lõbusamalt.

8. Peegeldus.

IN: PAKUN NÜÜD NING HINNAST,LIFT

SIGNAALKAARDID:PUNANE - meeldis !!!

SININE - ei meeldinud

IN: See lõpetab meie õppetunni, aitäh kõigile !!!

Õppetunni kokkuvõte füüsiline töö aastal keskmine rühm laste

aed

Teema: konn (origami tehnika)
Valdkonnad:

kirjandus.
Eesmärgid: - tervikliku maailmapildi kujundamine

Tutvustada verbaalset kunsti

Sõnaraamatu rikastamine ja aktiveerimine.

Kujundada võime mõista põhjuse ja tagajärje seoseid loetud tekstis

Et tekiks püsiv huvi lugemisprotsessi vastu, loetu päheõppimine.

Edendada eluslooduse austamise arengut

Jätkame tutvust origamipaberi voltimise tehnikaga.

Peenmotoorika arendamine


Materjal: N. Sladkovi loo tekst "Žaleikin ja konn", loo illustratsioonid

väljastamine: origami leht roheline värv, viltpliiatsid.
Eeltöö: konnade piltide uurimine; Didaktilised mängud "Kes elab vees", "Neljas ekstra"; Lugemine ilukirjandus: vees elavate imetajate kohta; välimäng "Konnad".

Tarkvara sisu:
Poisid, kuulake ühte väga huvitavat lugu, mille kirjutas Nikolai Sladkov.

Selle loo nimi on "Žaleikin ja konn"
Niiskes soos hummocki all märkas Zhaleikin nõrka konna. - Vaene, õnnetu laps! - hüüdis Žaleikin. - Kui halb on teil, vaeseke, selles räpases soos! Pime, niiske, külm! Kuid ärge heituge! Ma päästan teid, minu majas on teil hea ja mugav. Kodus pani Žaleikin konna kõige kaunimasse maalitud karpi, pani põhja pehme kuiva vati, pani kasti sooja päikese kätte ja naeris rõõmsalt rõõmsalt. - Pidage meeles, konn, mu mured! Te elate nüüd soojuses, kuivuses ja puhtuses. Mitte nagu teie räpases soos! Ja konn pole õnnelik. Ja konnal pole aega lõbutsemiseks. Ta on väga halb, ta on vaevalt elus. See kuumenes päikese käes üle, kuivas kokku ja sassis vati sisse. Kui Žaleikin teda nägi, müristas ta. Kogu konn valas pisaratest ja aja jooksul: natuke veel - ja konn oleks surnud. Žaleikin tormas konnaga rabasse. See, kus on niiske, määrdunud ja külm, kuid kus konn on sama hea kui Žaleikin oma soojas ja puhtas toas.

Poisid, mis on selle loo nimi, mida te just kuulasite? (Žaleukin ja konn)

Mida tegi Zhaleikin? (viis konna rabast koju)

Kas konn oli õnnelik? Mis temaga juhtus? (konn päikese käes ülekuumenenud, kuivanud ja peaaegu surnud. Konn on halb Zhaleikini majas)

Mida tegi Zhaleikin? (viis konna tagasi rabasse)

Miks ei saa konni rabast välja viia? (kuna soo on konnade kodu, tunnevad nad end seal hästi ja mugavalt)
Poisid, teeme konna, kes tunneb end meie kodus hästi. Valmistame selle origami tehnikas paberist. Kuid kõigepealt kujutame end konnadena:
Kehaline kasvatus "Konnad"

Siin on konn mööda teed
Sõidab, jalgu sirutades.
Nägin sääske
Ta karjus ... Kva-Kva-Kva!
Nüüd minge oma laudade juurde - alustame kujundamist.

Nüüd peate konna silmad joonistama. Selleks võtke vildikad.

Siin on, kui ilusad konnad me saime. Ja mis kõige tähtsam, sellised konnad on meie kodus väga head. Sa tegid väga head tööd, hästi tehtud kutid.


Teema: Voodi Katya nukule
Valdkonnad: Kunstiline looming, suhtlemine, tunnetus, tervis, kunsti lugemine

kirjandus.
Eesmärgid:- õppida mõistma üldist sõna "mööbel".

Nimisõnade deminutiivvormide kujunemise konsolideerimine.

Parandage mõistatuste arvamise oskust.

Jätkake teksti järgi liikumiste õppimist.

Õpetage moraalselt suunatud toiminguid tegema (aidake Kukla Katya).

Kujundada võime kujundada vastavalt kontseptsioonile, võttes arvesse materjali omadusi.

Julgustage ja tugevdage soovi töötada.

Õpeta lapsi tulemuse üle rõõmustama.


Materjal: pall, nukk Katya (väike), nukumööbli esemete kujutisega pildid;

Jaotusmaterjal: tikutoosid (igaüks 4 tükki), värviline papp, kangatükid vastavalt suurusele

võrevoodid, käärid, liim, liimipintsel, niisked salvrätikud, õliriie.

Eeltöö: vestlus teemadel "Mööbel", "Mis on meie rühmas"; äraarvamine

mõistatused teemal "Mööbel", "Mänguasjad"; rollimäng "Pere",

Emad ja tütred; tööülesanne: korista nukumaja

Tarkvara sisu:
Poisid, mängime teiega mängu nimega "Helista hellalt". Ma viskan teile palli ja ütlen sõna, ja teie hääldate sama sõna, kuid viskate õrnalt palli mulle tagasi. Näiteks vaip on vaip.

Kui head stipendiaatid sa oled. Kõik teavad hellitavaid sõnu.

Poisid, ma ütlen teile saladuse, et külaline peaks täna meie juurde tulema. Aga kui see külaline hilineb. Oletame, kes peaks meie juurde tulema:
Olen hea mänguasi
Ma olen tüdrukute sõber.
Ma saan istuda kärus
Ma tean, kuidas silmad sulgeda.
Ma palun, et sa mind armastaksid
Ära lase mind maha, ära löö mind.
(Nukk)

Jah, poisid, see on nukk.

(Uksele koputatakse).

Koolitaja: Ja siin on meie väike külaline (toob sisse nuku). Ütleme talle tere.

See on Katya nukk. Ta on juba ammu tahtnud teiega kohtuda. Küsime, kus Katya elab.

Katya elab mängumaal oma nukumajas.

Katya, räägi meile oma majast.

(Nukk näitab mööblipilte. Puudu on ainult voodi. Lapsed nimetavad kõiki mööblitükke.)

Hästi tehtud poisid. Nüüd nimetage ühe sõnaga, mida nägite piltidel. Täpselt kutid, see on mööbel.

Kas olete märganud, et Katya majas on üks mööbliese puudu? Milline? (kui lapsed on kahjumis, küsib õpetaja).

Katya majas pole voodit ja tal pole midagi magada. Aitame Katjat ja teeme talle kena voodi.

Esiteks peame tegema harjutused:

Kehaline kasvatus "mööbel"


Tool ja laud, diivan, kummut -

Me painutame sõrmi, loetledes mööblit.

Inimesed nõuavad mööblit!

Näita peopesasid.

Meie garderoob teenib

Laiendage käed külgedele.

Pesu sinna panema!

Küünarnukkidest kõverdatud käed rindkere ees
(liikumine ülespoole).


Milleks voodi sobib?

Laiendage käed külgedele.

Et oleks mugav magada!

Pange oma peopesad põse alla.

Mööbel loob hubasust

Käed vööl, keerutused poolkükidega
parem - vasak (4 korda).


Ja maal, majas, siin!

Laiendage käed külgedele.

Laadimine on tehtud, nüüd võite hakata mööblit kujundama. Katya valib kõige ilusama voodi ja magab sellel oma väikeses majas.

Katya voodi teeme tikutoosidest, papist ja kangatükist. Minge oma töökohtadele ja alustame.

Alustuseks liimime tikutoosid kokku, moodustades madratsi. Võtke tükk pappi ja lõigake see mööda joont kaheks ebavõrdseks tükiks. Liimige need kahele kitsale otsale. Need on peatoed. Seejärel liimige kangatükk, et voodi oleks ilus. Kelle voodi on valmis, pange see Katya kõrvale. Las ta imetleb.

Noh, kõik võrevoodid on valmis. Katya vaatas neid ja ei suutnud valida kõige ilusamat. Talle meeldisid kõik voodid väga. Anname Katjale ja tema sõbrannadele - nukkudele kõik, mis me oleme teinud.

Vaadake, kui õnnelik on Katya, rõõmus. Ta ütleb aitäh. Ta ei jõua ära oodata, kuni võrevoodi oma sõpradele näitab. Jätame temaga hüvasti ja ootame, kuni ta külla tuleb.

Töö kokkuvõtte tunni kokkuvõte lasteaia keskmises rühmas
Teema: "Rõõmsad kokad"
Valdkonnad: Kunstiline looming, suhtlemine, tunnetus, tervis, kunsti lugemine

kirjandus.

Eesmärgid:- Tutvustada lapsi kokk-kondiitritööga, välise iseloomulike tunnustega

Et kujundada arusaam paljudest keerukamatest elukutsetest, millele on suunatud

üksikisikute ja ühiskonna vajaduste rahuldamine.

Laiendage laste silmaringi ja sõnavara.

Parandage mõistatuste arvamise oskust

Suurendada huvi koka-kondiitri koka tööaktiivsuse vastu.

Kujundada võime kujundada vastavalt kontseptsioonile, võttes arvesse materjali omadusi.

Tutvustame lastele soolataignat ja selle omadusi.

Julgustage ja tugevdage soovi töötada.

Õpeta lapsi tulemuse üle rõõmustama.

Jätkake teksti järgi liikumiste õppimist.

Loova kujutlusvõime arendamine.

Materjal: Pilt kokaga, kondiitri kokaga;

Muusikaline saade "Piparkoogid" (arranž. A. Frunze)

Väljastamine: värviline soolane tainas, oad, erinevad makaronid, modelleerimislauad,

niisked salvrätikud, papist alused.

Eeltöö:

Didaktiline mäng„Nimetage elukutse“, „Kes mida teeb“, „Mida kokk vajab?“;
- ekskursioon lasteaia kööki, vestlus kokaga;

Vestlus teemal "Kõik ametid on olulised"

Tarkvara sisu:
Poisid täna räägime väga oluline elukutse... Kuid kumba võite ise arvata:

Ütle mulle, kes on nii maitsev

Kapsasupi keetmine,

Lõhnavad kotletid,

Salatid, vinegretid,

Kõik hommikusöögid, lõunasöögid?

Vastus: kokk
Täpselt nii, me räägime täna teiega peakokast. Vaata pilti ja ütle mulle, kes on kokk. Jah, kutid, kokk, see on inimene, kes valmistab toitu: salateid, suppe, borši, pastat, kartuliputru, friikartuleid, teeb pelmeene, keedab putru.
Kuid täna tutvume koka - kondiitri erialaga.

Kondiitri peakokk on inimene, kes teeb süüa, küpsetab ja seejärel kaunistab saiakesi, kooke, küpsiseid, piparkooke.
Kondiitri eriala on väga keeruline ja samas väga huvitav, loominguline ja ... maitsev.
Igaüks teist on ilmselt käinud kohvikus või poest maitsvaid saiakesi ja kooke ostnud. Kui kaunid need on kaunistatud: lillede ja seentega ning erinevate pallide ja südametega. Nii palju on kauplustes müügil erinevad tüübid küpsised ja piparkoogid. Kõike seda valmistas peakokk - kondiitritootja!

Küpsetan pirukaid

Ja piparkooke ja sarvi.

Mul on selline kingitus:

Olen kondiitritootja - kokandusspetsialist.

Saiakokal on spetsiaalsed riided, mida ta kannab tööle tulles. See on rüü, põll, müts või rätik. Ja ta teeb seda selleks, et mitte riideid määrida, ja et villid ja juuksed ei satuks toidu sisse.

Poisid, öelge mulle, kuidas nimetatakse saiakesi ja kooke küpsetavat inimest? Täpselt nii, kondiiter.

Milliseid riideid ta tööle tulles kannab?

Ja nüüd tahan kutsuda teid kondiitritootjaks ja ilusaid kooke tegema. Valmistame koogid värvilisest soolasest tainast. Sa ei saa neid süüa, kuid sa võid nendega mängida, kui nad on kuivad, „Kohvikus“, „Poes“, nukke ravida või neile lihtsalt kinkida.

Teeme mõned pastakate jaoks harjutused:
Näpuvõimlemine

Meenutame sangadega tainast. (pigista sõrmed lahti ja lahti).
Me küpsetame magusat kooki (lüüa see peopesadega).
Määrige keskosa moosiga (ringikujulised liigutused sõrmedega peopesal).
Ja pealmine, magus koor. (ringikujulised liigutused sõrmedega peopesal).
Ja kookosepuru (vala "puru" mõlema käe sõrmedega).
Piserdame kooki veidi.
Ja siis me keedame teed (sõrmed "näpistavad", ümmargused liigutused mõlema käega).
Kutsu sõber külla! (peopesad üles, pigistage ja vabastage sõrmed lahti).
Võtke nüüd oma tööd. Võtke soolane tainas oma kätesse. Räägi mulle, mis tunne see on. Õigesti, pehme, elastne, elastne, viskoosne. Kõigepealt veeretame pallist palli soola tainas... Tasandame seda. See on vundament. Asetame selle alusele. Nüüd peame oma "kooki" kaunistama pasta, ubadega, andes tootele valmis välimuse. Püüame teha "kooki" võimalikult ilusaks. Kellel on kook valmis, pange see kuivama. Siin on mõned ilusad suussulavad tooted. Igal neist on ainulaadne muster. Poisid, te olete tõelised kokad - saiakokad.

Ja ometi peame andma lubaduse "Õnnelikud kokad"!
Ja nüüd me naeratame
Hoiame tihedalt käest kinni.
Ja üksteisega hüvasti
Anname lubaduse.
Saame tainaga sõbrad,
Ja skulptuur! Skulptuurid! Skulptuurid!

Kokkuvõte kujundamise õppetunnist alates looduslik materjal keskmises rühmas.

"Laev"

Valdkonnad: Kunstiline looming, suhtlemine, tunnetus, tervis, ilukirjanduse lugemine.
Eesmärgid:

Laste tutvustamine loodusliku materjaliga (kest pähkel, puulehed).

Õpetage lapsi ehitama käsitööd looduslikust materjalist, ühendades osad plastiliinitükkidega.

Kujundada võime kujundada vastavalt kontseptsioonile, võttes arvesse materjali omadusi.

Õpetada järgima täiskasvanu juhiseid ohtlike tööriistadega tööd tehes

ja materjalid (käärid, liim).

Õpetab moraalselt suunatud toiminguid tegema (aita konna).

Arendage kujutlusvõimet, kuulmis- ja visuaalset tähelepanu.

Õpeta lapsi tulemuse üle rõõmustama.

Jätkake loomadega tutvumist.

Jätkake teksti järgi liikumiste õppimist.

Teema sõnavara aktiveerimine ja rikastamine.

Materjal:

Põrandapuud haldjametsa jaoks; mänguasjad - jänes, siil, hunt, karu, konn; helisalvestis - metsa- ja loomahääled (hunt, karu, konn); sinise kangaga lõuend (jõgi).
Väljastamine:

Pool kreeka pähkli kest; mis tahes puu leht; võlukepp; värvilisest paberist lõigatud lipp; plastiliin; modelleerimislauad; liim; liimipintsel; salvrätikud; käsitööproov.

Eeltöö:
Muinasjutu "Teremok" lugemine, vestlus selle sisust.

Erinevate transpordiliikide illustratsioonide kaalumine.

Didaktiline mäng "Mida me sõidame, mida me purjetame?"

Mäng kuulmisele tähelepanu arendamiseks "Kelle hääl see on?" (loomade hääled)
Tarkvara sisu:

Õpetaja koondab lapsed enda ümber.

Kas te tahate olla muinasjutus?

Kuid see lugu saab olema ebatavaline. Selles õpime, kuidas looduslikust materjalist midagi väga huvitavat üles ehitada. Kas olete valmis? Seejärel sulgege silmad ja kuulake tähelepanelikult (abiõpetaja korraldab puid ja mänguasju, muusika helisid).

Poisid avavad teie silmad ja näevad, kus me oleme. Jah, see on maagiline mets. Jalutame selles metsas. Vaata, kes siin puu otsas istub?

Koolitaja: tuletame meelde, kuidas siil meiega räägib?

Lapsed: Puff-puff.

Kõlab hundi ulgumise lindistus.

Koolitaja: Oh, kes niimoodi ulgub? Kuula tähelepanelikult.

Lapsed: Hunt.

Koolitaja: Jah, see on hunt.

Vaata, kes siin kuuse all peidus on?

Lapsed: Jänes.

Koolitaja: Jah, poisid, see on jänes. Mis sa arvad, keda ta siin peitis?

Lapsed: hundist.

Lapsed: Karu.

Kasvataja: Ja siin on karu. Vaadake poisid, ta on juba maganud. Kõnnime teiega vaikselt kikivarvul, et teda mitte äratada (käime kikivarvul karuga jõulupuust mööda).

(Konn krooksub).

Koolitaja: Poisid, minge pigem siia, seal on nii suur jõgi.

Õpetaja näitab lastele mänguasja konna: Vaata, kes meile külla tuli?
Lapsed: konn, konn-konn ...
Koolitaja: konn galopeerus meile muinasjutust. Kumb sa arvad?
Lapsed: Teremok.

Koolitaja: Täpselt nii, meie külaline tuli meie juurde muinasjutust "Teremok". Meenutagem selle loo kangelasi.
Lapsed: konn, hiir, jänku, tops, kukeseen, karu.

Koolitaja: konn igatses neid väga ja tahab minna mööda jõge reisile, et külastada oma sõpru, Teremoki muinasjutu kangelasi. Poisid, öelge mulle, mida on vaja jõest alla sõita?

Lapsed: paadis, paadis.
Paat sõidab jõel

Purje täispuhub

Tuul puhub ulakalt

Paat kiigub.
Koolitaja: otse paadis. Aitame tal purjega paati ehitada?

Lapsed on sellega nõus.

Koolitaja: Aga enne tööle asumist harjutame sõrmi. Teeme sõrmevõimlemist.

Näpuvõimlemine "Korablik"
Mööda jõge sõidab paat, seilab kaugelt.
(kiik paati küljelt küljele)
Paadis on neli väga vaprat madrust.
(näita nelja sõrme)
Neil on võra kõrvad (käsi peaga)
Neil on pikad sabad(näita saba käega allpool)
Ja nad kardavad ainult kasse, ainult kasse ja kasse.
(tee kätega kasside nägusid).
Koolitaja: minge nüüd oma kohtadesse ja vaatame, millistest osadest meie paat koosneb. Kere ja mast purjega.

Millest paadi kere koosneb? (poolest pähklikoorest);

Millest puri on tehtud? (lehest);

Milleks on võlukepp? (masti tegemiseks).

Nüüd teeme konnale paate.

Kõigepealt võtame tükk plastiliini, mudime selle ja täidame selle pähklikoorega.

Seejärel pistame plastiliini pulga ja kinnitame sellele paberitüki. See on meie puri.

Ja et meie paat oleks tark, teeme mastile lipu. Võtke liimipintsel ja kleepige lipp masti kõige tippu.

Siin on meie paadid ja valmis.

Vaadake, kui palju ilusaid paate on välja tulnud, nii et mitte ainult konn-konn, vaid ka kõik tema sõbrad saavad rännakule minna.

Töö kokkuvõtte tunni kokkuvõte lasteaia keskmises rühmas
Teema: Lumememm
Valdkonnad: Kunstiline looming, suhtlemine, tunnetus, tervis, kunsti lugemine

kirjandus.
Eesmärgid: - selgitada laste teadmisi talvistest loodusnähtustest, nende suhetest inimeluga.

Laiendage ja aktiveerige selle teema sõnavara.

Jätkake teksti järgi liikumiste õppimist.

Õpi sooritama moraalselt suunatud toiminguid (aita Lumememme).

Vormi elementaarsed taju (uuringu) toimingud.

Kujundada võime kujundada vastavalt kontseptsioonile, võttes arvesse materjali omadusi.

Kujundada võime kujundada vastavalt kontseptsioonile, võttes arvesse materjali omadusi.

Parandage kääridega töötamise võimet.

Õpetada järgima täiskasvanu juhiseid ohtlike töödega

tööriistad ja materjalid (käärid, liim).

Julgustage ja tugevdage soovi töötada.

Õpeta lapsi tulemuse üle rõõmustama.

Loova kujutlusvõime arendamine.
Materjal: sinine papp, mis näitab lumememme, väikese valge muna kontuure

karbid, papp Pruun(ämbri ja lumememme käte jaoks), punane

papp porgandi ja lumememme suu jaoks, pintsel, liim, salvrätikud, käärid.

Eeltöö:- illustratsioonide uurimine.

Talvest lugude lugemine M. Zoštšenko "Yolka", V. Odoevsky

"Moroz Ivanovitš", S. Gorodetsky "Esimene lumi", "Vanamees-aastane"

V. Dahl, "Talv" I. Surinov, "Talv pole põhjuseta vihane" F. Tjutšev,

"Kask" S. Jesenin.

E. Trutneva ja A. Barto luuletuste päheõppimine, mõistatused.

Lumememme modelleerimine lumest jalutuskäigul.

Plastiliinist modelleerimine, lumememmede joonistamine.

Tarkvara sisu:

Poisid, mis aastaaeg see on? Täpselt nii, see on talvine aastaaeg. Ütle mulle, kuidas sa teadsid, et väljas on talv? (on külm, sajab lund, inimesed on riidesse pandud soojad riided jne.)

Kuula Ekaterina Sedova kirjutatud luuletust:
Valge lumi käib ringi -
Lumi kattis maad.
Kohevast lumest
Pimestan lumememme
Pika ja pika ninaga
Ma nimetan seda Frostiks.

Tegi tohutu tükikese
Ja siis veel üks
Silmad on sütel
Valged põsed
Ja siis porgand
Nutikalt kinnitatud -
Sellest saab punane nina.

Nii et minu Frost tuli välja.
Ma annan talle harja tema käes,
Ei külmu tuule käes.
Mu hea lumememm
Kohe talvega harjunud.
(Õpetaja näitab pilti lumememme kontuuriga)

Poisid, siin on meie lumememm. Ainult ta on väga kurb. Miks sa arvad? (see pole kaunistatud, pole ilus, pole kopp peas, pole luuda jne.) Mida tuleks teie arvates teha? (lapsed pakuvad lumememme aidata ja kaunistada)

Kui head stipendiaatid olete! Muidugi peate lumememme aitama. Minge oma töökohtadele ja vaadake, millega me lumememme kaunistame.

Vaadake, mis karbis on? Võta see kätte, tunneta hästi. Mis see teie arvates on? Täpselt nii, see on munakoor. Mis tunne see on? (habras, kuiv, kõva). Täna kaunistame lumememme munakoortega, teeme papist ämbri ja käed. Värvime silmad ja nina värvidega.

Kuid kõigepealt teeme mõned harjutused:
Sõrmevõimlemine "Lumememm"

Tule, sõber, julgem, sõber, "Lumepalli meisterdamine".
Katie su lumepall lumes - "Nad veerevad."
Sellest saab paks tükk Näidake palli kätega.
Ja temast saab lumememme tükk. "Joonista" lumememme kätega.
Tema naeratus on nii särav! Näita naeratust.
Kaks silma, müts, nina, luud. Näita.
Kuid päike küpsetab veidi - Käsi on otsmikul ja vaatab päikest.
Paraku - ja lumememme pole. Kehita õlgu, käed külgedele.
Nüüd asume tööle. Võtke harja ja levitage lumememmile liimi. Lihtsalt olge ettevaatlik, ärge ületage joonise piirjooni. Peate liimile kinnitama munakoor ja vajutage seda alla. Nii et see kleepuks hästi. Kuni liim kuivab, lõikame ämber ja käed papist välja. Me liimime need.

Nüüd saate joonistada silmad, suu ja porgandi nina.

Need on meie tehtud imelised lumememmed. Nad naeratavad nii rõõmsalt. Tule ja me naeratame oma lumememmedele.

Töö kokkuvõtte tunni kokkuvõte lasteaia keskmises rühmas