Конспект відкритого заняття моє місто. Конспект інтегрованого заняття в середній групі «Моє місто. За пізнавальному розвитку

Тема тижня: Моє місто.

Форма проведення: вікторина «Що? Де? Коли? »

Дата проведення: март 2012.

Інтеграція освітніх областей:

Пізнання, комунікація, соціалізація, читання художньої літератури, Художня творчість.

Мета: Продовжувати формувати елементарні уявленнявихованців про малу Батьківщину - місті Новокуйбишевську.

освітні:

Систематизувати уявлення про те, що для кожної людини мала Батьківщина - це місце, де народився, де пройшло дитинство;
продовжувати знайомити з визначними пам'ятками міста Новокуйбишевська;
продовжувати закріплювати знання свого прізвища та по батькові;
удосконалювати вміння шляхом малювання по заготівлях (силуетах архітектурних будівель) створювати будинки різної величини і архітектури; самостійно підбирати колір фарб для створення загальної композиції.

Розвиваючі:

Розвивати творчі, композиційні здібності, уяву вихованців;
Розвивати навички мовного спілкування, формувати вміння виразно читати вірші.

виховні:

Виховувати патріотичні почуття, любов до Батьківщини;
Продовжувати виховувати доброзичливі взаємини між дітьми.

Матеріали та обладнання:

«Казковий клубок» з ниток, комп'ютер для показу презентацій з серії «Моє місто», ватман із зображенням міського пейзажу, фарби, пензлики для малювання, серветки, заготовки для індивідуальної роботи (силуети архітектурних будівель), аудіозапис з музикою пісні «Блакитний вагон» , дзига зі стрілкою; плакати: «Не знайдеш гравців - краще наших знавців!», «Новокуйбишевський - 60 років»; значки - емблеми для команд: «Знавці» і «Ерудити»; «Ребус з буквами»; призи; емблеми «Міський ерудит», маски - шапочки квітів для гри, два конверти, пазли з картинками герба міста Новокуйбишевська, картки з загадками «Загадкова вікторина», м'який будівельник для гри «Будівельники».

Попередня робота:

Бесіди: «Я і моя сім'я», «Моє місто».
Розгляд ілюстрацій про місто Новокуйбишевську, карти міста Новокуйбишевська, розглядання державних символів (гербів) міст Самарської області;
Читання і розучування віршів про місто, слухання і розучування пісень про наше місто в грамзапису,
Малюнки дітей на тему: «Моє місто»,
Виготовлення атрибутів.
Індивідуальна робота: Допомогти затрудняющимся дітям у виборі заготовок (силуетів архітектурних будівель) і в процесі самостійної творчої роботи.

Хід гри: на магнітній дошці панно із зображенням порожній і сумній міської вулиці, дитячими малюнками улюбленого міста, плакатами. Звучить музика, діти заходять, вітаються з гостями.

Вихователь: - Хлопці, я прийшла сьогодні до вас не одна, а з маленьким другом.
- Постарайтеся відгадати, хто ж це -

Швидше мені скажіть,
Що за м'яч з м'яких ниток?
Він схожий на колобок, з довгим хвостиком ...
(Клубок)

(До групи укочується клубок. Вихователь бере його в руки, прикладає до вуха ...)

Вихователь: - Клубочек хоче привітатися і познайомитися з кожним з вас. Як же це зробити? (Діти пропонують свої варіанти вітання. З подачі педагога діти приймають рішення передавати клубок по колу, кажучи слова вітання і називаючи своє ім'я, прізвище та по батькові).

Вихователь: - Ребята. Сьогодні ми з вами будемо грати в гру «Що? Де? Коли? ».

Для цього ми повинні з вами поділитися на дві команди. А допоможе нам в цьому наш чарівний клубочок. Він буде задавати вам запитання, а ви відповідати. Хто відповість правильно сяде на стільчик в одну з команд.

вихователь:

Хлопці, ви все тепер називали своє прізвище, ім'я та по батькові.
- Хто ж вам дав ім'я, по батькові та прізвище? (Батьки)
- А коли батьки дали вам ім'я, по батькові та прізвище? (Коли ми народилися)

(За допомогою клубочка, який вихователь передає з рук в руки дітям, діти відповідають на питання, сідають на стільчики і отримують емблеми учасників гри різні за кольором)

вихователь:

Правильно. Кожна сім'я, кожна людина відзначає свої сімейні та особисті свята.

Який же з них найголовніший? (День народження)

День народження може бути не тільки у людини.

Вихователь: - У кого ще може бути день народження? (Відповіді дітей)

Вихователь: - Свій день є і у книги, іграшки, будинки і навіть у цілого міста. Містам, як і людям, дають «імена», городяни відзначають їх дні народження.

Ось і у нашого міста ювілей, йому виповнилося 60 років.

Вихователь: - Хлопці, скажіть мені, як називається місце, де людина народилася і виросла? (Росія, Батьківщина, мала Батьківщина)

Що означають слова Батьківщина і мала Батьківщина? (Батьківщина - це країна, в якій ми живемо, а мала Батьківщина це місце, де людина народилася і виросла.)

Назвіть вашу малу Батьківщину? (Місто Новокуйбишевськ)

Як називаються жителі нашого міста? (Новокуйбишевци).

В якому році почалося будівництво міста? (В 1947 році)

Назвіть людину, яка керувала будівництвом нашого міста і ім'ям якого названа одна з вулиць нашого міста? (Іван Гнатович Миронов)
- Які ще ви знаєте вулиці в нашому місті? (Свердлова, Ворошилова, Пирогова та т. Д.)

У кожного міста є свій герб. Що зображено на гербі міста Новокуйбишевська? (На синьому фоні три білих лілії)

вихователь:

Команди «Знавці» і «Ерудити» готові до гри. Виберемо капітанів команди лічилки:

Раз два три чотири п'ять
Ми зібралися пограти.
До нас сорока прилетіла
І тобі водити веліла. (Діти кожної команди лічилки обирають капітанів команди)

вихователь:

Підводити підсумки нашої гри будуть глядачі.

Шановні гравці, дозвольте представити вам вашого суперника - це чарівний клубочок, який буде задавати вам запитання. (Діти кожної команди крутять дзига)

клубочок:

Увага, шановні гравці. Перший конкурс «Розминка».

Зараз гравцеві від кожної команди потрібно прочитати вірш про рідне місто голосно і виразно.

Команда «Знавці».

1 дитина:

У російській глибинці, далеко від столиць,
Розкинулися вулиці крилами птахів.
Робоче селище знайшов новий вид -
І ось нове містона Волзі варто.

2 дитина:

Моє місто коханий! Квітни і рости!
Рідніше тебе мені ніде не знайти!
Я славлю тебе, Новокуйбишевськ мій!
І де б я не був - ти поруч зі мною!

Команда «Ерудити».

1 дитина.

Є невеликий, але славне місто.
Над Волгою, руською рікою.
Роки йдуть, а він все молодий,
Наш Новокуйбишевськ рідний.

2 дитина.

Своє місто любить кожен житель,
Народ хороший, трудової.
Нафтовик, хімік і будівельник
Живуть тут дружною родиною.

Клубочок: - Молодці! Обидві команди впоралися з першим конкурсом.

(Діти крутять дзига)

Клубочок: - Приступаємо до гри. Другий конкурс «Відповідай на питання».

Питання команді «Знавці».

1. Чому місто носить таку назву - Новосибірськ? (Тому що наше місто звели на місці селища Ліпягі, поруч з містом Куйбишева (нині м Самара)

2. Близько який великої російської річки стоїть місто Новокуйбишевськ? (Новосибірськ коштує близько річки Волги - великої російської річки)

Молодці! Це правильна відповідь.

Клубочок: - Третій конкурс «Хто уважний». (Показ презентації про місто за типом гри «Четвертий зайвий»)

Клубочок: - Питання команді «Знавці».

1. Який вулиці немає в Новокуйбишевську? Вулиці Свердлова, вулиці Квітковій, вулиці Горького, вулиці Дзержинського? (Діти вибирають правильну відповідь: вулиці Квітковій немає в м Новокуйбишевську)

Молодці! Це правильна відповідь.

Клубочок: - Питання команді «Ерудити».

2. Який пам'ятки немає в місті Н-КУЙБИШЕВСЬКЕ? Парк «Дубки», площа ім. Леніна, Вічний вогонь, оперний театр? (В місті немає оперного театру)

Молодці! Це правильна відповідь. На ці питання обидві команди дали правильні відповіді.

4. Гра «Ми - будівельники» (Діти за сигналом будують будинок з конструктора)

Клубочок: - А зараз прийшла пора пограти скоріше. Зараз ми з вами попрацюємо будівельниками. Кожна команда буде будувати свою будівлю з конструктора.

Завдання - зробити її якомога швидше і надійніше. Отже, приступаємо до завдання.

Молодці, із завданням впоралися обидві команди.

5. Показ презентації за типом гри «Четвертий зайвий».

Клубочок: - Питання команді «Знавці.

1. Які професії є в нашому місті? - Учитель, будівельник, хлібороб, шофер. (В нашому місті є професії: вчитель, будівельник, водій)

Питання команді «Ерудити».

2. На якій вулиці знаходиться наш дитячий сад?

На вулиці Ворошилова, вул. Будівельників, вул. Пр. Перемоги, вул. Карбишева. (Наш дитячий садок знаходиться на вулиці Карбишева)

Молодці. Обидві команди впоралися з цими завданнями.

6. Комплекс загальнорозвиваючих вправ «Професія»

Зараз все разом відпочинемо, будемо виконувати руху відповідно до тексту.

Я - шофер - помив машину, (Мандрівний крок)
Сів за кермо і вигнув спину.
Загудів мотор, і шини
Зашелестіли у машини.
Підмітає двірник двір,
Прибирає двірник сміття. (Нахили вперед з одночасними ривками рук, імітуючи підмітання)
Наш охоронець на посту
Сміливо дивиться в темряву. (Повороти вправо і вліво, приставляючи долоню до очей)
А швець чоботи
Для будь-якої пошиє ноги. (Руки на поясі, присісти, встати, виставляючи по черзі ногу на п'яту)
До чобіт пришиє підкови
І - танцюй без зупинки.
Наші льотчики - пілоти (нахили корпусу вправо-вліво, прямі руки в сторони)
Приготувалися до польоту.
Я - гімнаст. моя вправність
Захоплює всіх навколо. (Різні види стрибків)
Бачиш, як на брусах спритно
Виконую складний трюк.
Веселіше дивись навколо: (спокійний вдих через ніс і тривалий видих)
Дитячий лікар - хлопцям один.

Молодці. Відпочили добре. Граємо далі.

7. Наступний конкурс «Склади слово» (на увагу)
(Командам дається завдання - якомога швидше скласти і розгадати слово)

Завдання команді «Знавці».

РА - МА - СА
Евского - ПА - ЧА
Рань - сиз
ТИ -ят - толь

Завдання команді «Ерудити».

ГА - ВОЛ
КА - МАР - СА
КА - ЕВ - ПА - ЧА
КА - ЯН - тать

Молодці. Команди впоралися зі своїми завданнями.

8. «Музична пауза». (Діти співають пісню «Цікавий городянин» на мелодію пісні «Блакитний вагон»)

1. Якщо настрою чомусь немає,
Якщо засумували мені знову.
Я беру друзів з собою і жменю цукерок,
І йду по місту гуляти.

Приспів:
У місті, в місті
Життя завжди б'є ключем,
Колись місту нашому нудьгувати.
Здорово, здорово
І туга дарма,
Все мені про місто хочеться дізнатися.

2. Чому назвали вулицю Озерній?
А проспект Перемоги чому?
Ллються почемучки з мене рікою,
Може розберуся я що до чого?

3. Скільки площ у нас?
І скільки шкіл?
І який відкрився тут музей?
Я ще відповіді не на все знайшов,
Але хочу знайти їх скоріше.

Клубочок: - Молодці. Ви дуже добре заспівали пісню про своє місто.

9. «Загадкова вікторина».

Шановні гравці, вам випав щасливий сектор «Загадкова вікторина».

У вас з'явилася можливість загадати питання - загадки один одному. (З кожної команди виходить дитина, бере листочок з питанням - загадкою і читає загадку іншій команді)

Отже, завдання команді «Знавці».

Загадкова вікторина.

1. Відгадайте-но, хлопці,
Ви про місто загадки.
Я почну вірші читати,
Вам доведеться продовжувати.
Шумлять всюди поїзда,
І їдуть люди хто куди.
З усіх боків, з усіх кінців,
Хто чекає прибуттів поїздів.
Того ми запрошуємо в зал,
Що називається…
(Вокзал)

2. У ньому є картини дивовижні,
Картини рідкісні і чудові.
Але купувати їх не дозволять.
Чи не тому, що багато коштують.
Адже це скарб країни моєї,
Чи не магазин тут, а ...
(Музей)

3. Тут можна опустити лист,
Послати телеграму.
По телефону зателефонувати
У відрядження мамі.
Ти можеш тут купити конверт
Послати посилку терміново.
Всім передати великий привіт
Адже це зданіе- ...
(Пошта)

4. Люди в білому, не нудьгують,
Чи не сидять склавши руки,
Курс лікування призначають
Ці люди в білому.
Якщо хтось захворів
Всі йдуть лікуватися
У міську, обласну,
Дитячу ...
(Лікарні)

5. Це що за дивний будинок?
Сто дітей в тім домі,
Будинок дітлахам дуже радий.
Що ж це?…
(дитячий садок)

6. Якщо холодильник порожній,
Їсти якщо нічого,
Немає ні хліба, ні капусти,
Масла немає і гречки.
Ти сюди заходь швидше
І бери кошик,
Купуй, що повкуснее
В нашому…
(Магазині)

Молодці. Всі загадки відгадали.

10. «Збери картинку».

Клубочок: - Наступне завдання «Хто швидше збере пазли» з символом міста Новокуйбишевська. Кожній команді в конверті дається завдання - зібрати картинку з символом міста і відгадати, що на ній зображено. (На екрані комп'ютера з'являється «ціла» картинка з гербом міста, діти порівнюють зі своєю картинкою).

Молодці, обидві команди успішно впоралися із завданням.

11. Гра малої рухливості «Посади квіти на клумбу».

Мета: Закріпити знання квітів, вміння орієнтуватися в просторі, рухатися під музику, виконувати правила гри. (Діти одягають маски - шапочки квітів, на підлозі розкладаються великі квіти червоного, синього і жовтого кольорів. Звучить музика, діти - квіти гуляють. Коли музика перестає грати, діти, займають свої місця на «клумбі» відповідно до кольору.)

Клубочок: - Молодці, ви красиві квітипосадили на свої клумби.

Підведення підсумків гри «Що? Де? Коли? »

Клубочок: - Хлопці, ви молодці! Ви сьогодні дуже добре відповідали на мої запитання. Я бачу ви знаєте і любите своє місто, в якому ви живете. Я вітаю обидві команди з перемогою і вручаю всім гравцям значки «Міського ерудита» (Дітям одягаються емблеми «Міського ерудита»).

12. Художня творчість дітей.

Створення загальної композиції «Моє місто».

Клубочок: - У міста ювілей, день народження - 60 років, а в такі дні прийнято дарувати подарунки. Я поклав у свій чарівний скринька ось такі паперові силуети будівель, квіти, дерева, пензлики, фарби.

А ще у нас з вами є великий аркуш паперу, на якому зображена абсолютно порожня і похмура міська вулиця. А найголовніше, що кожен з вас маленький художник і фантазер.

І ви зараз створите колективну композицію, прикрасите наше місто будівлями, деревами і квітами. (Звучить музика, діти виконують завдання)

Вихователь: - Ось наш подарунок готовий. Кожен з вас вклав частинку своєї любові до рідного міста. Як ми назвемо нашу роботу?

Діти придумують назву і вивішують колаж на огляд в групі дитячого саду.

Щербакова Ірина Олександрівна,
вихователь З / п «Дитячий садок« Кораблик »
ГБОУ ЗОШ №19 м Новокуйбишевськ Самарської області

За пізнавальному розвитку

Конспект НСД в середній групі «Про місто своєму веду я свою розповідь»

Каюрова І.І., вихователь ГБОУ СПДС №6
«Сонечко» г.Жігулевск Самарська область

мета:

  • Уточнити і закріпити знання дітей про рідне місто - Жигулівське, про основні визначні пам'ятки рідного міста, вчити впізнавати їх на фотографіях.
  • Формувати любов і інтерес до малої Батьківщини.
  • Словникова робота:
  • Мала батьківщина.

    Велика Родина.

    Пам'ятки.

    Жігулёвци

  • Розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення.

Матеріали та обладнання для обіймання: листівки з видами м Жигульовска; м'яч; папір (Альбомний лист), Олівці, фломастери.

Попередня робота:

  • читання віршів про рідне місто;
  • розглядання фотографій, буклетів;

Хід заняття:

вихователь:Сьогодні ми поговоримо про наш улюблений місті.

Вранці рано ми встаємо,

Місто бачимо за вікном.

Він прокинувся, він живе.

Нас на вулицю кличе.

Діти, а в якому місті ви все живете? (Жигульовськ)

А як називаємося ми все з вами - жителі Жигульовска? (Жігулёвци.)

Жигульовськ - це наша мала Батьківщина.

Що ми називаємо Батьківщиною? (Місце, де народилися, живемо, ходимо в дитячий сад, де живе наші тата і мами, друзі.)Правильно.

Що ми Батьківщиною кличемо?

Будинок, де ми з тобою ростемо.

І берізки край дороги,

За якою ми йдемо.

Що ми Батьківщиною кличемо?

Сонце в небі блакитному.

І запашний, золотистий

Хліб за святковим столом.

Що ми Батьківщиною кличемо?

Край, де ми з тобою живемо,

І рубінові зірки -

Зірки світу над Кремлем. (В. Степанов)

- Діти, а в якій країні ви живете? (Росія)Росія - це наша велика Батьківщина, це те, що об'єднує всіх людей, що живуть в одній країні. Ми всі росіяни, все говоримо на одній мові. Ми гаряче любимо свою Батьківщину.

Гра з м'ячем «Сімейка слів»

Давайте утворимо слова з однієї сімейки зі словом Батьківщина.

  • Кирило, 5 вересня твоя мама тебе. .. (Народила).
  • Яким словом можна назвати тата і маму? (Батьки.)
  • А яким словом ти назвеш рідних дядька і тітку? (Родичі.)
  • Який брат у тебе є? (Рідний.)
  • А хто живе в нашій країні? (Народ.)
  • Яку пісню ми співали? (Народну.)
  • Як по-іншому можна назвати ключ, що б'є з-під землі? (Джерело.)

(Перерахуйте всі слова з однієї сімейки зі словом Батьківщина.)

ось яка велика родинавийшла! І ви тепер знаєте, що Батьківщина - це та земля, де ми народилися, де живе наш народ. Батьківщина - рідна земля.

пальчикова гра "В нашому місті"

(Самомасаж подушечок пальців, один палець на один рядок.)

Збори вулиць, площ, - 5

Машин, автобусів, людей, - 4

Багатоповерхові будинки - 3

Стоять як книжкові томи. - 2

Але все ж, любимо місто ми - 1

(Зміна рук)

За те, що з літа до зими - 1

Зустрічаємо радісних друзів, - 2

А з ними можна і в музей, - 3

І в цирк піти, і на каток - 4

І погуляти в будь-який деньок! - 5

вихователь:Діти, до нас по стільниковому телефону прийшло SMS - повідомлення. Давайте його прочитаємо. У ньому говориться, що до нас їдуть гості з самої столиці, з Москви. Вони дуже хочуть познайомитися з нашим містом, з цікавими пам'ятками Жигульовска. Треба їм допомогти.

Ви знаєте, що таке пам'ятка? (Це красиві, пам'ятні місця, які прикрашають наше місто.)

Чи є в нашому місті місця, якими ми пишаємося і з задоволенням показуємо жителям інших міст і країн?

Я думаю, що головною визначною пам'яткою нашого міста є люди, що живуть тут. Адже у нас проживають люди різних національностей. Ви зможете назвати їх? (Росіяни, татари, мордва, чуваші і багато інших народів.)Всі вони живуть дружно в нашому красивому і затишному місті.

Гостей ми завжди зустрічає головній площі нашого міста. Як вона називається? (Площа Миру.)Як ви думаєте, чому вона так називається? (Відповіді дітей.)

Діти, а з якими пам'ятками ви хотіли б познайомити наших гостей? (Волзька ГЕС, Краєзнавчий музей, Площа Миру, Палац культури, Пам'ятник Воїну - визволителю на площі Перемоги, Набережна Волги.)

Так, діти, в нашому місті, дійсно, дуже багато визначних місць, де можна добре відпочити, дізнатися багато нового і цікавого.

дидактична гра «Дізнайся на фото»

(Вихователь пропонує дітям по черзі розповісти трохи про кожну пам'ятки, діти розглядають листівки з видами Жигульовска і розповідають про цей об'єкт)

вихователь:Я відправлю SMS повідомлення, що ми готові до зустрічі наших гостей.

Діти, я дуже рада, що ви добре знаєте своє місто. Ви з таким інтересом розповідали про нього, що одразу було видно, як сильно ви його любите. І зараз я хочу від вас почути добрі словапро наше місто.

(Відповіді дітей)

Нехай немає у нас висоток і метро,

І спозаранку не гримлять трамваї,

Зате тут роблять цукерки і ситро,

І хліб печуть, і булкікараваі.

Таких тінистих вулиць і дворів

Ви багато зустрінете в Росії,

Живи, моє місто, шикуйсь, будь здоров!

І ставай з роками все красивіше.

вихователь:Подивіться, скільки хороших, добрих і ласкавих слівви сказали своїм улюбленим містом. Ви, дійсно, його любите і бережете. Адже майбутнє залежить від вас, хлопці, від того, як сильно ви любите свою Батьківщину, що хорошого зможете для неї зробити, коли станете дорослими людьми.

Гра «Можна - не можна».

Діти стають в коло.

Діти давайте поговоримо про те, що можна робити вдома, на вулицях міста і чого робити не можна. Я буду задавати питання, а ви будете відповідати мовчки, використовуючи знак. Вказівний палецьверх - правильно, вниз - ні.

  • Переходити вулицю на червоне світло.
  • Рвати квіти на клумбі.
  • Милуватися квітучої клумбою.
  • Садити дерева і квіти.
  • Кидати фантики від цукерок.
  • Переходити дорогу на зелене світло світлофора.
  • Кричати, шуміти в громадських місцях.
  • Розмовляти в спокійному ввічливому тоні.

Місто близька, рідна

Над широкою рікою,

Що зветься вулицею головною.

Місто нашої мрії

Жигульовськ - це ти.

Ми пишаємося долею твоєї славетної.

Місто в море вогнів,

ГЕС - гігант Жигулів.

Горизонт грає блискавицею.

Місто нашої мрії

Жигульовськ - це ти.

Красою з тобою хто зрівняється.

вихователь:Пропоную кожному з вас намалювати вашу рідну вулицю, ваш рідний дім.

Будинки бувають різні:

Високі і низькі,

Зелені і червоні

Далекі і близькі.

Панельні, цегляні

Начебто звичайні.

Корисні, прекрасні -

Будинки бувають різні.

пальчикова гра «Порисуємо»

Один два три, (Пальці стиснуті в кулаки, показувати цифри)

Чотири п'ять, (По черзі розгинаючи пальці)

Будемо разом малювати (Обертання кистей рук в одну сторону)

Порісуйте разом з нами: (Обертання кистей рук в іншу сторону)

Будиночок - татові, будиночок - мамі, (Показ будиночка з пальців)

Цей будиночок для тебе (Показ указ. Пальців, піднятих вгору - труба будиночка)

Цей будиночок для мене (Показ мізинців, піднятих вгору - маленька труба)

Намалюємо сад навколо.

У ньому дерева там і тут (Показ дерев з розчепірених пальців).

В сад підемо ми погуляти

І почнемо гру знову. (Рух пальчиками по столу «ходьба»)

малювання: "Моє місто"

Які різні у всіх нас вийшли вулиці і будинки, але всі разом вони складають нашу малу Батьківщину, наше рідне місто.

Ми живемо, ми ростемо

У нашому місті рідному.

Для кого-то він великий,

А для нас - величезний!

Хай живе!

Нехай росте!

Городок наш скромний!

Вихователь дякує дітей за цікаву бесіду і пригощає цукерками, які зроблені у нас, на нашій кондитерській фабриці.

Використовувана література:

Тема заняття:Вітаємо! Це я, а це моє місто

програмне зміст: Нагадати дітям елементарні правила поведінки, етику спілкування і вітання. Розвивати комунікативні здібності по відношенню до однолітків і дорослим. Спонукати дітей бути привітними при спілкуванні в дитячому садку і вдома, використовувати в своїй промові «ввічливі слова». Уточнити знання дошкільнят про назву рідного міста, головних його визначні пам'ятки. Ознайомити з історією виникнення міста Воронежа як сторожовий фортеці в період царювання Петра I. Виховувати культуру поведінки, любов і почуття гордості до малої Батьківщини.

матеріал:лялька Незнайка, фотографії з видами Воронежа. Фотографії дітей біля будинків, де вони проживають. Макет «Сторожова фортеця Воронеж».

хід заняття

Вихователь повідомляє дітям, що до них в гості сьогодні прийде дуже хороший друг. Він дуже часто приходив до дітей в минулому році. Діти багато чому навчили його. Хоча цей друг часто на багато питань відповідав «Не знаю!».

- Ви здогадалися, хто прийде до нас в гості? (Відповіді дітей обговорюються)

Лунає стук у двері і в кімнату входить лялька Незнайка. Незнайка дуже радий зустрічі з дітьми, він посміхається і вітається (при цьому навмисно плутає імена дітей). Вихователь картає Незнайку і пропонує дітям представитися Незнайка: назвати своє ім'я та адресу проживання.

проводиться дидактична гра«Як тебе звати, і де ти живеш?»

Діти називають своє ім'я, прізвище та адресу. знаходять фотографію

із зображенням цієї вулиці і викладають на магнітній дошці. Якщо вулиця повторюється, то дитина вказує на це.

Незнайка, мене звуть Олег Кулешов. Я живу на вулиці Домобудівників, будинок 25, квартира 51.

Незнайка, мене звуть Маша Іванова, я теж живу на вулиці Домобудівників, будинок 17, квартира 2.

Незнайка, мене звуть Єгор Тарасов, я живу на вулиці Маршака, будинок 5, квартира 40 і т.д.

Незнайка дивується, що діти так добре знають свою адресу, своє ім'я та прізвище.

Всі ці фотографії поміщаються на магнітній дошці. Вихователь ще раз називає виставлені фотографії: вулиця Домобудівників, Маршака, Пирогова, цирк, дитяча бібліотека та т.д. Обводить всі ці фотографії кольоровим маркером і пропонує дітям назвати одним словом все, що вони виклали.

Як можна все це: вулиці, будинки, магазини, цирк і т.д., назвати одним словом? Що ми з вами виклали за допомогою фотографій? (Місто)

Як називається місто, в якому ми живемо? (Воронеж)

Незнайка милується містом і задає питання: «Який гарний місто. А він завжди був таким? »

Вихователь пропонує дітям і Незнайка сісти на стільчики і дізнатися, як з'явився місто Воронеж.

Вихователь на килимі викладає макет «Дозорної фортеці» і супроводжує дії розповіддю:

Це було давним-давно, коли на нашій землі були густі, непрохідні ліси, ось такі (виставляється ліс).

В дрімучих лісах водилося безліч птахів і тварин, (виставляються ведмідь, вовк, лисиця, білка, лось, ворона, сова, їжак, заєць).

Ви дізналися їх? (Діти називають птахів і тварин)

Поруч з лісом протікала велика глибоководна річка. У цій річці було дуже багато риби (викладає річку). Саме відповідне місце для поселення.

Але чомусь ніде не видно людей. Як ви думаєте, чому? (Відповіді дітей обговорюються)

Люди в цій місцевості дійсно були, але вони йшли далеко в дрімучі ліси, Так як на нашу землю дуже часто нападали вороги. І звали їх татарами. Набіжать татари, розорять наші землі і знову втечуть. В ту пору нашої Руссю правив цар Петро I. Дізнався про це цар і написав указ:

«Щоб припинити татарських орд лютість,

Святу Русь від недругів зберегти

Цар наказав рубати на узгір'ї фортеця

І оту Воронежем наректи »

А Жигулін

Так на березі глибоководної річки поруч з дрімучим лісом виросла фортеця (виставляється паркан, сторожова вежа, кілька будиночків, гармати і т.д.). Обнесена вона була високим зубчастим парканом. Іноді його називають частокіл, як ви думаєте, чому? (Високі кілки встановлювали близько (або часто) один до одного). Уздовж стін вирили глибокий рів і заповнили його водою. Біля воріт спорудили міст, який кріпився до паркану ланцюгами. Як ви думаєте, для чого? (Щоб під час біди можна було піднімати його). За високим парканом побудували високу вежу з дзвоном. День і ніч стояв там людина. Хто з вас здогадався, що він робив? (Відповіді дітей обговорюються і підводяться до того, що він спостерігав за ворогами і вчасно повідомляв про їх наближення). Інакше можна сказати, що він вартував. Крім сторожової вежі, за парканом були збудовані будинки. У цих будинках жили стрільці, гармаші, сторожа. Як ви думаєте, чим вони займалися? (Відповіді дітей обговорюються). А як можна назвати фортеця, яка весь час стояла в дозорі, на сторожі і захищала околиці нашої Батьківщини? (Дозорна або сторожова).

Як же відбивали атаки захисники фортеці, якщо нападав ворог?

Проводиться дидактична гра «Як ми захистимо свою фортецю?»

(Діти по ходу розповіді вихователя виставляють на макеті предмети).

Якщо сторож бачить небезпеку, починає дзвонити в дзвін. Стрільці і гармаші займають своє місце у гармат і біля віконця в фортеці. Коміри швидко закривають ворота на засув і піднімають міст, щоб ворог не пробрався до фортеці.

Вихователь пропонує дітям послухати уривки з вірша «Фортеця Воронеж» Віктора Будакова.

І побачили фортеця круту ординці -

Пояс стін, так ворота, та вежі.

І своїх коней взяли в облогу ординці,

Чи не скопитіться слов'янські ріллі.

Так, вони і хитрі, і сильні, і летючий,

Але перешкодою загрожує ця фортеця на кручі -

Гримнув дзвін! Хан похитав головою:

«Не хороша фортеця Воронеж!»

І ординці, пилять, повернули назад,

У дикому полі безслідно зникли.

У цій фортеці, як і у будь-який інший, є своя емблема, або інакше її називають герб. Герб може дуже багато про що нам розповісти. Давайте розглянемо герб нашої фортеці.

Що зображено на ньому? (Гармата, на гарматі сидить ворон)

Чому на гербі зображено гармата? (Щоб відбивати удари ворогів)

Чому на гербі зображено ворон? (Відповіді дітей обговорюються)

Якого кольору цей птах? (Чорного) Чи можна в темряві побачити ворона?

Ворон - це птах, який літає високо і бачить далеко.

Які якості цього птаха знадобляться захисникам нашої фортеці? (Пильність, спостережливість, непомітність, швидкість)

Про що нам розповів герб нашої фортеці? (Відповіді дітей обговорюються)

Минуло дуже багато років і зараз наше місто зовсім сторожова фортеця. Тому і герб у нашого міста інший.

Діти з вихователем розглядають герб сучасного міста Воронежа.

Чого не стало на цьому гербі? (Гармати, ворона)

Як ви думаєте, чому? (Немає небезпеки, люди живуть мирно)

Що ж зображено на новому гербі? (Гора, глечик. А з глечика тече вода).

Якщо землю весь час поливає вода, то що можна сказати про таку землі? (Вона родюча, багата водою і т.д.).

Без води немає життя на планеті. Вода - це джерело доброти, краси і радості всіх, хто живе на нашій землі. З кожним роком наше місто стає все кращим, він розвивається і змінюється. Буде змінюватися і герб нашого міста.

Незнайка дякує всім, хто допоміг йому дізнатися, як з'явився на землі місто Воронеж. Прощається з дітьми і обіцяє знову прийти в гості.

мета:

    Уточнити і закріпити знання дітей про рідне місто - Бронниці, про основні визначні пам'ятки рідного міста, вчити впізнавати їх на фотографіях.

    Формувати любов і інтерес до малої Батьківщини.

    Словникова робота:

Мала батьківщина.

Велика Родина.

Пам'ятки.

Броннечане

    Розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення.

Матеріали та обладнання для обіймання: листівки з видами, презентація з визначними пам'ятками м Бронниці; м'яч; папір(Альбомний лист) , Олівці.

Попередня робота:

    читання віршів про рідне місто;

    розглядання фотографій, буклетів;

Хід заняття:

вихователь: Сьогодні ми поговоримо про наш улюблений місті.

Вранці рано ми встаємо,

Місто бачимо за вікном.

Він прокинувся, він живе.

Нас на вулицю кличе.

Діти, а в якому місті ви все живете?(Бронниці)

А як називаємося ми все з вами - жителі Бронниця?(Броннечане.)

Бронниці - це наша мала Батьківщина.

Що ми називаємо Батьківщиною?(Місце, де народилися, живемо, ходимо в дитячий сад, де живе наші тата і мами, друзі.) Правильно.

Що ми Батьківщиною кличемо?

Будинок, де ми з тобою ростемо.

І берізки край дороги,

За якою ми йдемо.

Що ми Батьківщиною кличемо?

Сонце в небі блакитному.

І запашний, золотистий

Хліб за святковим столом.

Що ми Батьківщиною кличемо?

Край, де ми з тобою живемо,

І рубінові зірки -

Зірки світу над Кремлем.(В. Степанов)

- Діти, а в якій країні ви живете?(Росія) Росія - це наша велика Батьківщина, це те, що об'єднує всіх людей, що живуть в одній країні. Ми всі росіяни, все говоримо на одній мові. Ми гаряче любимо свою Батьківщину.

Ось яка велика родина вийшла! І ви тепер знаєте, що Батьківщина - це та земля, де ми народилися, де живе наш народ. Батьківщина - рідна земля.

пальчикова гра "В нашому місті"

(Самомасаж подушечок пальців, один палець на один рядок.)

Збори вулиць, площ,- 5

Машин, автобусів, людей,- 4

Багатоповерхові будинки- 3

Стоять як книжкові томи.- 2

Але все ж, любимо місто ми- 1

(Зміна рук)

За те, що з літа до зими- 1

Зустрічаємо радісних друзів,- 2

А з ними можна і в музей,- 3

І в цирк піти, і на каток- 4

І погуляти в будь-який деньок!- 5

вихователь: Діти, до нас по стільниковому телефону прийшло SMS - повідомлення. Давайте його прочитаємо. У ньому говориться, що до нас їдуть гості з самої столиці, з Москви. Вони дуже хочуть познайомитися з нашим містом, з цікавими пам'ятками Бронниця. Треба їм допомогти.

Ви знаєте, що таке пам'ятка?(Це красиві, пам'ятні місця, які прикрашають наше місто.)

Чи є в нашому місті місця, якими ми пишаємося і з задоволенням показуємо жителям інших міст і країн?

Гостей ми завжди зустрічає головній площі нашого міста. Як вона називається?(Площа Тимофєєва.) Як ви думаєте, чому вона так називається?(Відповіді дітей.)

Діти, а з якими пам'ятками ви хотіли б познайомити наших гостей?(Красиві церкви, Краєзнавчий музей, Площа Тимофєєва, Фонтан, Вічний вогонь, Більське озеро.)

Так, діти, в нашому місті, дійсно, дуже багато визначних місць, де можна добре відпочити, дізнатися багато нового і цікавого. (Показ презентації про визначні пам'ятки

дидактична гра «Дізнайся на фото»

(Вихователь пропонує дітям по черзі розповісти трохи про кожну пам'ятки, діти розглядають листівки з видами Бронниця і розповідають про цей об'єкт)

вихователь: Я відправлю SMS повідомлення, що ми готові до зустрічі наших гостей.

Діти, я дуже рада, що ви добре знаєте своє місто. Ви з таким інтересом розповідали про нього, що одразу було видно, як сильно ви його любите. І зараз я хочу від вас почути гарні слова про наше місто.

(Відповіді дітей)

вихователь: Подивіться, скільки хороших, добрих і ласкавих слів ви сказали своїм улюбленим містом. Ви, дійсно, його любите і бережете. Адже майбутнє залежить від вас, хлопці, від того, як сильно ви любите свою Батьківщину, що хорошого зможете для неї зробити, коли станете дорослими людьми.

Гра «Можна - не можна».

Діти стають в коло.

Діти давайте поговоримо про те, що можна робити вдома, на вулицях міста і чого робити не можна. Я буду задавати питання, а ви будете відповідати мовчки, використовуючи знак. Вказівний палець верх - правильно, вниз - ні.

    Переходити вулицю на червоне світло.

    Рвати квіти на клумбі.

    Милуватися квітучої клумбою.

    Садити дерева і квіти.

    Кидати фантики від цукерок.

    Переходити дорогу на зелене світло світлофора.

    Кричати, шуміти в громадських місцях.

    Розмовляти в спокійному ввічливому тоні.

вихователь: Пропоную кожному з вас намалювати вашу рідну вулицю, ваш рідний дім.

Будинки бувають різні:

Високі і низькі,

Зелені і червоні

Далекі і близькі.

Панельні, цегляні

Начебто звичайні.

Корисні, прекрасні -

Будинки бувають різні.

пальчикова гра «Порисуємо»

Один два три,(Пальці стиснуті в кулаки, показувати цифри)

Чотири п'ять,(По черзі розгинаючи пальці)

Будемо разом малювати(Обертання кистей рук в одну сторону)

Порісуйте разом з нами:(Обертання кистей рук в іншу сторону)

Будиночок - татові, будиночок - мамі,(Показ будиночка з пальців)

Цей будиночок для тебе(Показ указ. Пальців, піднятих вгору - труба будиночка)

Цей будиночок для мене(Показ мізинців, піднятих вгору - маленька труба)

Намалюємо сад навколо.

У ньому дерева там і тут(Показ дерев з розчепірених пальців) .

В сад підемо ми погуляти

І почнемо гру знову.(Рух пальчиками по столу «ходьба»)

малювання: "Моє місто"

Які різні у всіх нас вийшли вулиці і будинки, але всі разом вони складають нашу малу Батьківщину, наше рідне місто.

Ми живемо, ми ростемо

У нашому місті рідному.

Для кого-то він великий,

А для нас - величезний!

Хай живе!

Нехай росте!

Городок наш скромний!

Муніципальне дошкільний навчальний заклад

«Дитячий сад загальноосвітнього виду №6» г Бронниці

Конспект інтегрованого заняття в середній групіна тему: «Моє улюблене місто»

Вихователь: Кузищина О.К.

Анна Михайлівна
Відкрите заняття на тему «Моє улюблене місто»

мета: Формування патріотичних почуттів.

завдання:

1. Формувати початкові уявлення про рідне місті, Його дні народження, головних вулицях, окремих історичних, культурних, архітектурних пам'яток;

2. Сприяти прояву інтересу до інформації про рідних місцях;

3. Стимулювати використання отриманої інформації в ігровій діяльності.

4. Матеріали: Ілюстрації із зображенням рідного міста, Фотоапарат, конверт, кермо, стільчики, дошка.

Вихователь. Хлопці, до мене в гості з іншого містаприїжджала племінниця Катя. Вона ніколи не була в наших місцях, тому дуже хотіла все подивитися, вона взяла з собою фотоапарат, щоб зробити знімки і показати друзям. Але раптово вона захворіла і тому терміново виїхала додому, так і не побачивши нашого красивого міста, Наших мальовничих місць. Вчора я отримала від неї листа. Адресований він дітям середньої групи. Катя пише, що ви добре знаєте свій Містоі просить прислати їй фотографії найкрасивіших і пам'ятних місць, пам'яток і з розповідями про них. Давайте, хлопці, розповімо Каті про наш місті?

Вихователь. Нещодавно ми з вами їздили на екскурсію. Сьогодні я пропоную згадати, де ми були, що ми бачили і розповісти про це Каті, ще раз проїхатися по нашому маршруту, а почнемо ми подорож від нашого дитячого садка. Хлопці, а скажіть, будь ласка, на якому виді транспорту ми подорожували на нашу місту?

Діти. автобус

Вихователь. Правильно, ось і сьогодні засобом нашого пересування буде автобус. прошу зайняти ваші місця, ми починаємо. (Діти сідають на стільчики, розставлені в ряд по два трохи навскоси для кращого огляду фотографій, які буде демонструвати педагог.)

1. Дитячий сад №17 - пункт відправлення. (Хлопці, скажіть, будь ласка, на якій вулиці знаходиться наш дитячий сад? Відповіді дітей)

2. Парк "Дружба". Ми прибули до першої зупинки, улюбленого місця всіх городян - дитячому парку. ЛюбітьЧи ви бувати в дитячому парку? Що є в цьому парку?

3. Площа Перемоги. Хлопці, скажіть, будь ласка, хто з вас бував на цій площі раннє.

4. Кінотеатр Киномакс. Що роблять в кінотеатрі? Хто з вас був у кінотеатрі? Які мультфільми, фільми дивилися? Як треба поводитися в кінотеатрі?

5. Драмтеатр. Діти, хто з вас був у драмтеатрі? Що там роблять люди?

6. Золоті ворота. Хлопці, хто з вас може мені назвати, що це за пам'ятка?

7. Водонапірна вежа. А це що за спорудження?

8. Пам'ятник вишні. Чому цей пам'ятник називається так?

9. Пам'ятник вченому коту. Що зображено на цій картинці?

10. Аптека. Що зображено на малюнку?

11. Художник. Діти, скажіть, як ви думаєте з чого зроблена ця скульптура?

12. Композиція "Музика" Що зображено на цій картинці і з чого зроблено?

13. Музей Народної творчості. розповіді дітей

Вихователь. Хлопці, а ви пам'ятаєте, як називається ваш Місто? Як ви думаєте, чому він так називається?

15. Пам'ятник князю Володимиру

Ось ми з вами і приїхали до нашого дитячого садка, До того місця, звідки ми почали нашу подорож. Подивіться, діти, скільки у нас вийшло багато цікавих фотографій Їх ми з вами відправимо Каті.

Физкультминутка.

Ось ми руки розвели, немов здивувалися,

І один одному до землі в пояс вклонились.

Нахилилися, випростались, нахилилися, випростались.

Нижче, нижче, не лінуйся, вклонися і посміхнися.

Вихователь. У кожної людини є свій день народження. Як ви думаєте, у нашого міста він теж є?

Коли у нашого міста день народження? Як святкують день народження міста?

У день народження містазбираються всі його жителі, вони святкують і веселяться, тому що всі ті, хто живе в ньому, дуже люблять його. У цей день святково прикрашають вулиці, співають пісні, приходять з квітами до пам'ятних місць, слухають, виступи людей, які багато зробили для свого міста. У день містапрацюють різні розважальні майданчики, як для дітей, так і для дорослих. На стадіонах проводяться спортивно розважальні заходи, на протязі дня працюють різні ярмарки. жителі містазапускають в небо повітряні кульки. Святкування завершується залпи феєрверку.

Вірші про рідний місті.

В дитячому садкудізналися

Ми прекрасні слова.

Їх вперше прочитали

Мама, Батьківщина, сім'я.

Пролетять весна і літо,

Чи стане сонячної листя,

Осяється новим світлом

Мама, Батьківщина, сім'я.

Сонце ласкаво нам світить,

Ллється з неба блакить,

Нехай завжди живуть на світі

Мама, Батьківщина, Сім'я.

Дидактична гра "Угадай, де я перебуваю".

Вихователь роздає дітям розрізні картки із зображенням знатних місць міста Володимира. Діти збирають і називають, що зображено на картинці.

Ось ми з вами відповіли на лист Каті: Вибрали місця, які сфотографуємо, розповіли про них про те, чому так називається наш Місто. Я думаю, що Катя і її друзі обов'язково захочуть побачити наші рідні місця. А зараз ми підемо на прогулянку і подивимося, що можна сфотографувати у нас на ділянці, наведемо порядок близько будівель, щоб фотографії були красивими.