Конспекти занять з орігамі. Конспект заняття гуртка "чарівний світ орігамі" Орігамі жабеня схема для старшої групи

Наталя Блощицин

Заняття з орігамі "Жаба"

цілі: - продовжити знайомство з жабами, пояснити користь жаб в природі;

розглянути зовнішній вигляд жаб.

завдання: - навчити поетапного складання жаби;

Продовжити знайомство з мистецтвом конструювання з папери- орігамі;

Формувати культуру праці і вдосконалювати трудові навички;

Продовжити знайомити дітей з основними геометричними поняттями;

Розвивати творчі здібності.

устаткування: Демонстраційний матеріал-презентація. диск зі звуками трелей жаби.

Роздатковий матеріал-двостороння кольоровий папір (Зелена, фломастери.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

педагог: Доброго дня, хлопці!

Щоб природі другом стати,

Таємниці все її дізнатися,

Всі загадки розгадати,

Навчіться спостерігати,

Будемо разом розвивати у себе уважність,

А допоможе все дізнатися наша допитливість.

2. Введення в тему заняття.

педагог: Про кого сьогодні піде мова ви дізнаєтеся з вірша Є. Чарушина "Боягуз"

Зайчика запитує їжак:

Що ти, зайченя, ревеш?

Дуже я перелякався,

З диким звіром зустрівся,

Він зелений булькатий,

Чи не бачив таких жодного разу.

педагог: - Ну, хлопці, відгадали, про кого йде мова?

діти: Про жабі.

(Чи включаються звуки трелей жаби)

педагог: Правильно. І я хочу вам розповісти трохи про жаб.

3.Вивчення нового.

(Під час розповіді педагога йде показ слайдів фотографій жаб)

Жаб на Землі- величезна кількість видів. Є крихітні, є великі, витрішкуваті і широкороті. Вони відкладають свої яйця в воді. Яйця перетворюються в пуголовків, які живуть у воді, і з часом вони перетворюються в жабу. Жаби можуть жити як на суші, так і у воді. Навіть якщо жаби живуть на суші, їх середовище проживання повинна знаходитися поряд з водоймами. Це потрібно для того, щоб їх шкіра не висихала, якщо вона висохне, то жаба загине. Замість того, щоб пити воду, жаби поглинають її через шкіру. Вони використовують довгий, липкий мову, щоб ловити і ковтати їжу. Жаби можуть дивитися вперед, з боків і вгору одночасно. Вони ніколи не закривають своїх очей, навіть коли вони сплять.

педагог: Як називається дитинча жаби?

діти: Жабеня.

педагог: Скажіть, а чим харчується жаба?

діти: Комарами, комахами.

педагог: Молодці! А тепер трохи розімнемося.

На тропінку- стриб! - жаба.

Ти куди поспішаєш, жаба?

З купини стриб! На купину стриб!

У воду плюх! Ногами дриг!

Ось спокійно їжак йде,

На голках гриб несе.

Він проходить під кущами

І шарудить під лопухами.

4. Практична робота.

педагог: Сьогодні ми будемо робити ось таку жабу.

(Виготовлення жаб в стилі орігамі по слайдах в презентації)

5. Підсумок заняття.

(Всіх готових жаб садимо на лист латаття)

педагог: "Ква-ква-ква" співає жаба,

І чухає черевце,

На листочку їй затишно

Може співати майже весь ранок.

Тепер ви можете самі робити веселу жабу і дарувати їх своїм рідним і друзям.

Публікації по темі:

Даний майстер клас призначений для дітей старшого дошкільного віку Мета: виготовлення іграшки-забави "Жаба" Завдання: 1. Навчити робити.

Конспект НСД з ручної праці «Жаба» Мета і завдання: Формувати вміння створювати виріб на основі конуса; Продовжувати закріплювати навички вирізання предметів з листа, складеного.

Необхідні матеріали та інструменти: папір зелена, клей, ножиці, обрізки кольорового паперу. 1. Беремо аркуш паперу згинаємо нижній лівий кут.

Майстер-клас «Глазастая жаба». Орігамі. Майстер клас для педагогів з виготовлення логопедичного допомоги, але може бути використаний.

Майстер-клас «Трикутна жаба». Орігамі. Майстер клас для педагогів з виготовлення логопедичного допомоги в техніці орігамі. Може.

НОД з орігамі «Царівна-жаба» Мета: розвивати увагу, пам'ять, мислення, дрібну моторику рук. Виховувати доброзичливе ставлення до інших. Продовжувати удосконалювати.

цілі:Повторити і закріпити з учнями навички мистецтва орігамі.

завдання:

  • закріпити навички мистецтва орігамі;
  • розвинути мислення, увагу, тонку моторику рук;
  • виховати дбайливе ставлення до природи;
  • використовувати здоров'язберігаючих технологій.

устаткування:вироби виконані мистецтвом орігамі, аудіокасета із записами голосів Озера, Квадрата і «Піснею жабенят», плакат з умовними позначеннями, плакати з етапами роботи, зображення «живого» Квадрата, макет озера, консервні банки, пакети від чіпсів, пластикові бутилки, Пакет для сміття, маска жабеня, гітара, травинки, квіти червоного, жовтого, синього кольору.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

учитель: Привіт, хлопці. Випрямити спини, розправте плечі і потихеньку сідайте. Урок технології.

II. Повідомлення теми і цілей уроку.

- Сьогодні ми займемося мистецтвом орігамі.

III. Повторення і закріплення раніше досліджуваного матеріалу.

- Хто знає, що це за мистецтво?

орігамі- це мистецтво виготовлення різних фігурок шляхом складання прямокутного аркуша паперу з мінімальним використанням ножиць і клею.

Мистецтво орігамі виникло в Японії. Подивіться, які фігурки можна зробити (Показ моделей).

учитель: Який же матеріал нам знадобитися для виготовлення різних фігурок?

діти:Папір.

учитель: Хто знає, звідки береться папір? (Відповіді дітей)

учитель: Послухайте вірш, в якому говориться, як виходить папір.

У лісі густому і темному Ялинка жила
І вище і стрункіше всіх вона була.
Була вона прекрасною в сонячних променях,
У своїх чудових зелених мереживах.
Приїхали машини в ліс темний і густий,
І Ялинка впала під гострою пилкою.
Сумувала наша Ялинка про зрубаних коренях,
І не було тієї принади в зелених мереживах.

Ось ялинкою приснився якийсь дивний сон:
Неначе обрубали її з усіх боків
І перетворили в стружки красивий стрункий стовбур
За різними коридорами кудись він пішов.
Купалася наша Ялинка в різних речовинах,
У багатьох побувала талановитих руках.
І ось коли закінчився весь цей дивний сон,
Оглядає Ялинка себе з усіх боків:
«Ах! Я тепер пофарбована в різні кольори.
У папір перетворилася я, - яка краса! »

учитель: З чого ж отримують папір? (Відповіді дітей)

Папір дуже ранима. Вона може пом'ятися, порватися, забруднитися. А може перетворитися і в виріб мистецтва. А ще її завжди не вистачає, особливо кольоровий. Тому з нею потрібно звертатися дбайливо, обережно і економно.

озеро: Допоможіть! Допоможіть! Це кажу я, озеро! Мені погано! Я захворіло! (В озері «плавають» консервна банка, пляшка, сміття).

учитель:Хлопці! Як ви думаєте, чому захворіло Озеро? Давайте задамо йому питання, щоб дізнатися причину хвороби ( діти запитують).

озеро:(Відповідає на запитання дітей) Зовсім недавно у мене була найчистіша і прозора вода. Риби було видимо-невидимо. У заростях очерету жило багато водної птиці, а вночі в багні жаби влаштовували концерти. Було тихо і спокійно.

Але ось на береги мої стали приїжджати люди. Вони розважалися, відпочивали, купалися в моїх водах. Я їм приносило радість. Здавалося, нічого страшного не відбувається. Але люди стали кидати сміття в мою воду, мити свої автомобілі. І я захворіло ...

учитель: Та ні весела історія. Хлопці, як же нам допомогти Озера?

діти: Очистити озеро від сміття.

Діти прибирають з озера консервні банки, папірці та інше сміття в пакет для сміття і викидають в урну класу.

учитель: Що ж потрібно робити, щоб не засмічувати наші річки і озера?

діти: Потрібно прибирати за собою сміття і викидати його в спеціально відведені місця.

учитель:Хлопці, я пропоную вам повернути озеру життя. Для цього потрібно запустити в нього веселих жабенят, щоб вони сово пісенькою допомогли озеру одужати. Чи згодні?

Почнемо роботу з фізкультхвилинки.

На озері дві подружки,
Дві зелені жаби
Вранці рано вмивалися
рушником розтиралися
ніжками тупотіли
ручками плескали
Вправо, вліво нахилилися
І назад повернулися.
Ось здоров'я в чому секрет
Всім друзям Фізкультпривіт!

учитель: Повторимо умовні позначення, які нам знадобляться для приготування жабенят.

учитель: Допоможе нам виготовити жабенят наш живий Квадрат. Адже саме з нього і виходять веселі жабенята.

квадрат:Так, я, хлопці, можу вам допомогти зробити веселих жабенят. Але останнім часом я став такий розсіяний, що всі етапи виготовлення жабенят розгубив по класу. Якщо ви зможете зібрати їх, то у вас ці жабенята вийдуть, і ви допоможете Озера, а якщо немає, то воно так і буде продовжувати хворіти.

учитель: Чи зможемо, хлопці, знайти і по порядку виконати всі етапи роботи?

На стінах класу в різному порядку розвішані етапи виконання «жаби» (Всього 7 етапів). Діти називають і пояснюють словами де знаходиться етап (праворуч, ліворуч, вгорі, внизу і т.д.) виконується робота.

(За технологією Базарнова. Вправа для пофілактікі короткозорості).

Етапи роботи

учитель: Лягушата готові! Молодці!

А зараз давайте трохи відпочинемо. Виконаємо вправу «Травинка» і повернемо озеру травинки.

Вправа для профілактики сколіозу.

Магнітофонний запис (звучить заспокійлива, плавна музика )

учитель:

  1. Підніміть руки повільно через вгору в сторони.
  2. Потягніться, як травинка тягнеться назустріч сонячному теплу.
  3. Покачайтеся, як травинка на вітрі, з одного боку в інший, а тепер вперед-назад.
  4. Повільно опустіть руки через сторони вниз ( виставляється на озеро трава).

учитель: Тепер над нашим озером засвітить променисте сонечко.

Вправа для профілактики порушення зору «Малюємо сонечко».

учитель: Очима намалюйте сонечко в одну сторону, потім в іншу. тепер промінчики (Вивішується над озером сонечко).

учитель: Ну а тепер саме час запустити в наше озеро веселих жабенят. (Діти виставляють свої роботи в ожівшее Озеро).

учитель: Заспіваймо пісню для Озера.

Виконується «Пісенька веселих жабенят» з інсценуванням.

учитель: Озеро ожило. А тепер передамо галявині навколо озера наш настрій.

Якщо у вас радісний настрій, посадіть на галявинці біля озера червоний квіточку, якщо трохи сумне, посадіть жовта квіточка, якщо поганий настрій, посадіть синій квіточку ( діти «садять» квіти і проходять на місця).

озеро: Спасибі хлопці! Ви врятували мені життя. Я сподіваюся, що ви будете друзями природи і не допустите її забруднення. До побачення!

учитель: Хлопці, перед вами лежать маленькі квадратики. Спробуйте з них зробити маленьких жабенят для вихованців дитячого садка. Сходіть до них у гості і подаруйте цих жабенят, розкажіть історію про Озері, яку ви дізналися на сьогоднішньому уроці.

Діти виконують роботу самостійно.

- Дякую за роботу. До побачення!

Вихователь: Хлопці, так це ж сама принцеса Орігамі, володарка країни Орігамі. Але чому ж вона така сумна? Давайте запитаємо її!

Принцеса Орігамі: Так як же мені не сумувати! Хлопці, я дуже люблю птахів !!! У моєму царстві їх було так багато і називала я їх пташками-орігамікамі. Але зла чаклунка нагнала сірі хмари на моє царство, але ж ви знаєте, що де хмари, там і дощ, а моє царство адже паперовий ... мої пташки-орігамікі не встигли сховатися і ... (плаче)
Вихователь: Хлопці, нічого не зрозумію, до чого тут пташки і дощ? Що могло статися? Чому принцеса плаче?

Вихователь: Хлопці, щоб дізнатися точно, яке нещастя трапилося з пташками, пропоную провести досвід! Давайте візьмемо папір і будемо капати на неї водою, як дощ капав на паперових пташок і відразу все з'ясується!
(Діти спільно з вихователем проводять досвід, переконуються, що папір зіпсована)
Вихователь: Хлопці, мені здається, що ми можемо допомогти принцесі Орігамі! Як ви думаєте як ми зможемо це зробити?
Вихователь: Правильно, адже на заняттях з конструювання ми вчилися виготовляти вироби з паперу, і я думаю, що ми без особливих зусиль надамо допомогу посмутнілого принцесі!
Підготовка до виготовлення вироби. Робота зі схемою. (Педагог садовить дітей за столи і роздає післяопераційні схеми)
Вихователь: Подивіться спочатку на схеми. Яка базова модель нам потрібна? Правильно, «Повітряний змій». Хто розповість, як її треба зробити?
Вихователь: Все це показано на малюнку. Що далі відбувається з базовою моделлю?
Що ми робимо далі? Скажіть, про що розповідає наступний малюнок?
Вихователь: Пропонує дітям вибрати необхідні матеріали і приступити до роботи).

Вихователь: Виконання вироби за схемою.
Нам знадобляться квадратні аркуші кольорового паперу - яскравою, можливо, не однотонної, прикрашеної візерунками. Розміри паперу теж можуть бути різними - від 20 * 20 см до 13 * 13 см. Тоді у нас вийдуть і великі і маленькі пташки-орігамікі.)

Поопераціооние схеми.
1. Покласти папір кольоровий стороною вниз, від себе. Скласти квадрат по діагоналі, точно поєднуючи бічні протилежні кути. Зробити чіткий згин по діагоналі, потім знову розгорнути.
2. Покласти квадрат кольоровий стороною вниз так, щоб діагональний згин розташовувався вертикально. Зігнути бічні верхні сторони до діагоналі.
3. Ту ж операцію повторюємо з нижніми сторонами - згинаємо їх до діагональної лінії.
4. Згинаємо заготовку навпіл по вертикальній діагоналі, поєднуючи протилежні бічні кути.
5. Верхній кут відгинаємо спочатку від себе, потім на себе, роблячи чіткі згини. Потім заправляємо його всередину заготовки.
6. З гострим кутом відігнутої частини чинимо також: згинаємо його на себе, потім від себе, потім заправляємо всередину заготовки.
7. Операція повторюється з нижнім кутом: він відгинається на себе і від себе уздовж пунктирною лінії, потім заправляється всередину заготовки.
8. Тепер необхідно доповнити пташок яскравими деталями: зробити гребінець і крила, наклеїти очі.
(При цьому важливо надати дітям можливість проявити фантазію, застосувати ті вміння, яким вони вже навчилися).
Вихователь: Ну ось ми і впоралися! Хлопці, а поки ви складали з квадратика птахів, я знайшла найкрасивіше дерево в країні Орігамі! Пропоную на нього, і посадити наших пташок!

Педагог: А тепер можна кликати принцесу! Так хочеться, щоб вона більше ніколи не сумувала! Давайте покличемо її!
(До зали повертається принцеса Орігамі)
Принцеса Орігамі: Хлопці, ви мене кликали? Навіщо? Що трапилося? Невже щось змінилося?
Принцеса Орігамі: Какая красота !!! Не може такого бути!!! Що за чудеса? Як вам це вдалося?
Вихователь: Принцеса, зараз хлопці заспівають частівки і ви самі все зрозумієте !!

Принцеса Орігамі: так значить ви своїми руками створили це диво?
Принцеса Орігамі: Тоді я можу вважати вас наші почесними гостями, можете приходити в нашу країну коли захочете знову скласти з паперу що-небудь прекрасне! Наші двері для вас завжди відкриті! І в знак подяки я хочу кожному з вас подарувати ключики від мого царства, можете повісити їх як медальйончики на шию і в будь-яку хвилину, взявши чарівний паперовий квадратик в руки, з його допомогою у вас вийдуть найкращі вироби! (Принцеса Орігамі вручає чарівні ключики )

конспект

заняття по «Орігамі»

на тему: «Виготовлення жаби по типу орігамі».

цілі: - змінити у дітей традиційно неприязне ставлення до жабам, пояснити, наскільки корисні і потрібні в природі жаби; - звернути увагу на зовнішній вигляд, будова жаби;

завдання:

Навчити поетапного складання жаби.

Продовжити знайомство з мистецтвом конструювання з паперу -орігамі;

Формувати культуру праці і вдосконалювати трудові навички. сприяти створенню ігрових ситуацій, Розширювати комунікативні здібності дітей.

Збагачувати словник дитини

Знайомити дітей з основними геометричними поняттями і базовими формами орігамі.

Робити щеплення художній смак.

Розширювати кругозір учнів.

устаткування:

демонстраційний матеріал - презентація.

Роздатковий матеріал кольоровий папір, ножиці, фломастери,

клей, вологі серветки, клейонки.

Попередня робота: розгляд ілюстрацій в

альбомах і енциклопедіях.

План заняття:

1.Opганізаціонний момент.

2.Введеніе в тему заняття.

4. Досвід.

5. Показ зразка вироби на слайді в презентації.

6. Практична робота.

7. Підсумок заняття.

8. Рефлексія.

Хід заняття:

    Opганізаціонний момент.

В: Привіт, хлопці.

Сьогодні у нас незвичайне заняття: присутні гості. Давайте подаруємо один одному гарний настрій.

Я посміхаюся вам, а ви посміхніться один одному і нашим

гостям.

Отже, почнемо наше заняття.

« Кожен день завжди, всюди:

На заняттях, у грі

Вірно, чітко говоримо,

Нікуди ми не поспішай м ».

2. Введення в тему заняття.

В: Тему нашого заняття ви дізнаєтесь отгадав загадку:

ЗАГАДКА ПРО жаби:

Витріщивши очі сидить,

Не по-російськи говорить.

За - блошачьі стрибає,

По-людські плаває.

Народилася в воді,

А живе на землі ...

діти: Жаба.

В: Правильно.Якого кольору жаба?

діти: Зеленого.

В: Правильно. Послухайте вірш про жабу.

Жаба-квакушка
Посмішка до вух!
Весела подружка
І рибок і мишей.
Пострибає по суші -
Поплавати у воді,
Весела жаба
Чи не пропаде ніде!
І тут і там вона своя,
Вона ж земноводних,
Її люблю за це я,
Хоча вона холодна.

педагог: І сьогодні я хочу розповісти вам трохи про жаб.

3. Вивчення нового з використанням презентації.

В: хлопці, давайте розглянемо жабу і опишемо її.

діти: Форма тіла жаби - овальна, шкіра зелена, слизька, мокра, гладка. Голова: ніздрі, рот- в роті довгий, липкий і широкий мову. Очі великі, ноги- передні короткі, задні довгі.

В: Діти скажіть, а де живуть жаби?

діти: На суші. В воді. В болоті.

В: Скажіть, будь ласка як називається дитинча жаби?

діти: жабеня

В: Абсолютно вірно.(Показ презентації).

В: Як ви думаєте, а чим харчуються жаби (відповіді дітей)

діти: Комарами.

В: Правильно, і не тільки. Ще вони харчуються мухами і комахами.

4. Досвід.

В: Діти, а що, треба щоб жила жаба в воді?

діти: Повітря.

В: Правильно. А тепер давайте, вдихнемо глибоко. Чим ми дихаємо?

діти: Повітрям.

В: Абсолютно вірно повітрям, а яке повітря (відповіді дітей)

діти: Прозорий, не видимий, він оточує нас.

В: А в воді ми можемо побачити повітря, як ви думаєте?

діти: Так.

(Педагог проводить з дітьми досвід з повітрям: Ставить баночки з водою, пропонує подути через трубочку. З'являється багато бульбашок повітря).

В: Ну ось ми з вами і побачили повітря!

діти: Так побачили.

В. Хлопці, а тепер закрийте очі

(Діти закривають очі і включається диск зі звуками лісу). Все відкривають очі)

В. - Хлопці, ми з вами опинилися в лісі, який знаходиться в чарівній країні Орігамії. Прислухайтеся до лісових звуків. Що ви чуєте? (Відповіді дітей). Хлопці, ви чуєте, хтось плаче? Плач лунає з боку лісового болота, швидше за ходімо туди! Хтось потрапив в біду і потребує нашої допомоги!

(Діти разом з вихователем підходять до «болоту», де сидить «жаба з короною на голові»)

В. - Це ж плаче жаба, та не проста, а Цариця всіх жаб країни Орігамії. Що ж з нею сталося, яка біда? Як же нам це дізнатися?

(Близько «жаби» лежить записка).

В. - Хлопці, жаба залишила записку, давайте її прочитаємо!

Записка: «Зла лісова чаклунка перетворила моїх маленьких жабенят в зелені паперові квадрати. Будь ласка, расколдую їх!

В. - Ну, що, хлопці, допоможемо Цариці - жабі? Чи зможемо зняти чари маленьких жабенят? (Відповіді дітей).

В: Молодці! А тепердавайте трохи відпочинемо.

Физминутку: «На болоті 2 жаби».

На болоті 2 жаби

Вранці рано вмивалися,

Рушником розтиралися,

Ручками плескали, ніжками тупотіли,

Вправо-вліво нахилялися

І назад поверталися.

Ось здоров'я в чому секрет!

Всім друзям Фізкультпривіт!

5. Показ зразка вироби на слайді в презентації .

В : Сьогодні ми з вами будемо робити ось таких жабенят в стилі

«Орігамі». Виберіть кольори паперу.( Вибір передбачуваний - все вибирають однотонно зелений).

6. Практична робота.

пальчикова гімнастика

Дві веселі жаби
(Діти стискають руки в кулаки і кладуть їх на стіл пальцями вниз)

Ні хвилини не сидять
(Різко распрямляют пальці руки як би підстрибують над столом)

Спритно стрибають подружки.
(Кладуть долоні на стіл)

Тільки бризки вгору летять.
(Різко стискають кулаки і знову кладуть їх на стіл)

( педагог нагадує про правила роботи, техніки безпеки і звертає на них увагу в ході всієї роботи)

В: (Скласти квадрат навпіл по діагоналі і загнути кути трикутника)

(Загнути наверх кути трикутників і перевернути виріб)

(Зігнути куточок тільки одного шару паперу)

В. - Хлопці, жабенята майже готові. Як ви думаєте, що не вистачає для того, щоб наші жабенята ожили? Повернувши очі нашим жабенятам, ми тим самим пожвавимо їх!

В. - Хлопці, сталося диво! Наші жабенята ожили! Швидше несіть їх мамі, Царице - жабі, вона дуже скучила за своїм діткам!

(Діти садять своїх жабенят біля великої жаби)

В. - Подивіться, Цариця - жаба залишила для вас записку, давайте прочитаємо її!

Записка. «Хлопчики і дівчатка! Велике спасибі вам за те, що ви не побоялися Злий лісової чаклунки і змогли зняти чари моїх діток жабенят. »

педагог: Жабі подобаються слова, в яких є 3 букви -До В А .

Хлопці, давайте хором 3 рази проізнесём «Ква - ква- ква!» .

7. Підсумок заняття:

В: Час даремно ми не втрачали
Всі завдання виконуються
Як вам це вдалося?
Що ж зробити вам довелося?
(Відповіді дітей.)

В: Завдяки вам у Цариці - жаби сьогодні велике свято. Ви сьогодні стали трішечки чарівниками, адже з простого квадратного аркуша паперу змогли зробити орігамі «Жабу».

педагог: Тепер ви можете самі робити веселу жабу і навчіть своїх друзів і близьких. А коли вам буде сумно, згадайте про жабу, складіть її самі і вам стане веселіше.

8. Рефлексія.

В: А ТЕПЕР Я ПРОПОНУЮ ОЦІНИТИ ЗАНЯТТЯ,ПІДНЯТИ

СИГНАЛЬНІ КАРТКИ:ЧЕРВОНА - понравилось !!!

СИНЯЯ - не сподобалося

В: На цьому на цьому наше заняття закінчене всім спасибі !!!

Конспект заняття з ручної праці в середній групі дитячого

саду

Тема: Жаба (техніка орігамі)
області:

літератури.
Цілі: -формування цілісної картини світу

Долучати до словесного мистецтва

Збагачення і активація словника.

Формувати здатність розуміти причинно - наслідкові зв'язки в прочитане тексті

Формувати стійкий інтерес до процесу читання, запам'ятовування прочитаного.

Сприяти розвитку дбайливого ставлення до живої природи

Продовжуємо знайомство з технікою складання паперу орігамі.

Розвиток дрібної моторики


матеріал:текст розповіді Н. Сладкова «Жалейкін і жабеня», ілюстрації до розповіді

роздатковий:лист для орігамі зеленого кольору, Фломастери.
Попередня робота:розглядання картинок із зображенням жаб; Дидактичні ігри «Хто живе у воді», «Четвертий зайвий»; читання художньої літератури: Про ссавців, що мешкають у воді; рухлива гра «Жаби».

Програмне зміст:
Хлопці, послухайте один дуже цікавий розповідь, який написав Микола Сладков.

Розповідь цей називається «Жалейкін і жабеня»
Під купиною в сирому болотце зауважив Жалейкін маленького слабенького жабеня. - Бідний, нещасний малюк! - вигукнув Жалейкін. - Як же погано тобі, бідолаха, в цьому брудному болоті! Темно, сиро, холодно! Але ти не сумуй! Я врятую тебе, у мене вдома тобі буде добре і затишно. Будинки Жалейкін посадив жабеня в найкрасивішу расписную шкатулку, постелив на дно м'яку суху вату, поставив шкатулку на тепле сонечко і весело розсміявся від радості. - Пам'ятай, жабеня, мої турботи! Будеш жити тепер в теплі, сухості і чистоті. Не те, що в твоєму брудному болоті! А жабеня не радіє. А жабеня не до веселощів. Йому дуже погано, він трохи живий. Він перегрівся на сонці, засох і заплутався в ваті. Як побачив його Жалейкін, так і зірвали. Всього жабеня облив сльозами, і вчасно: ще трошки - і жабеня б загинув. Помчав Жалейкін з жабеням до болота. Тому самому, де сиро, брудно і холодно, але де жабеняті так само добре, як Жалейкіну в своїй теплій і чистій кімнаті.

Хлопці, як називається розповідь, який ви тільки що прослухали? (Жалейкін і жабеня)

Що зробив Жалейкін? (Забрав з болота жабеня до себе додому)

Зрадів жабеня? Що з ним сталося? (Жабеня перегрівся на сонці, засох і мало не загинув. Жабеня погано у Жалейкіна будинку)

Що зробив Жалейкін? (Відніс жабеня назад в болото)

Чому не можна жаб забирати з болота? (Тому що болото - це будинок жаб, їм там добре і затишно)
Хлопці, давайте ми змайструємо жабу, якій буде добре у нас вдома. Ми її зробимо з паперу по техніці орігамі. Але спочатку ми самі уявімо себе жабенятами:
Физкультминутка «Жаби»

Ось жаба по доріжці
Скаче, простягнувши ніжки.
Побачила комара,
Закричала ... Ква-Ква-Ква!
Тепер підходите до своїх столів - почнемо конструювати.

Тепер потрібно намалювати жабеняті очі, Для цього візьміть фломастери.

Ось які гарні у нас вийшли жаби. А головне, таким жабам буде дуже добре у нас вдома. Ви дуже добре попрацювали, Молодці, хлопці.


Тема: Ліжко для ляльки Каті
області:Художня творчість, Комунікація, Познань, Здоров'я, Читання художньої

літератури.
цілі:- вчити розуміти узагальнююче слово «меблі».

Закріплення освіти зменшувальні форм іменників.

Удосконалювати вміння відгадувати загадки.

Продовжувати вчити виконувати руху у відповідність з текстом.

Вчити здійснювати морально-спрямовані дії (допомогти Ляльці Каті).

Формувати вміння конструювати за задумом з урахуванням особливостей матеріалу.

Заохочувати і закріплювати бажання трудиться.

Вчити дітей радіти отриманому результату.


матеріал:м'яч, лялька Катя (маленька), картинки із зображенням предметів лялькової меблів;

Роздатковий: сірникові коробки (по 4 штуки), кольоровий картон, шматочки тканини за розміром

ліжечка, ножиці, клей, пензлик для клею, вологі серветки, клейонки.

Попередня робота:бесіда на тему «Меблі», «Що стоїть в нашій групі»; відгадування

загадок на тему «Меблі», «Іграшки»; сюжетно-рольова гра «Сім'я»,

«Дочки-матері»; трудове доручення: наведи порядок в ляльковому будинку

Програмне зміст:
Хлопці, давайте з вами пограємо в гру, яка називається «Назви ласкаво». Я буду кидати вам м'яч і говорити слово, а ви будете вимовляти той же слово, але ласкаво і кидати мені м'яч назад. Наприклад, килим - килимок.

Які ви молодці. Всі знають ласкаві слова.

Хлопці, скажу вам по секрету, що до нас сьогодні повинен прийти гість. Але поки цей гість затримується. Давайте відгадає, хто ж до нас повинен прийти:
Я хороша іграшка,
Буду дівчаткам подружкою.
Я можу сидіти в колясці,
Закривати вмію очі.
Я прошу мене любити,
Чи не упускати мене, не бити.
(Лялька)

Так, хлопці, це лялька.

(Лунає стук у двері).

Вихователь: А ось і наша маленька гостя (вносить ляльку). Давайте привітаємося з нею.

Це лялька Катя. Вона давно хотіла з вами познайомитися. Давайте запитаємо, де Катя живе.

Катя живе в іграшкової країні в своєму ляльковому будиночку.

Катя, розкажи нам про свій будиночок.

(Лялька показує картинки, на яких зображена меблі. Бракує тільки ліжка. Діти називають всі предмети меблів.)

Молодці, хлопці. Тепер назвіть одним словом те, що ви бачили на картинках. Правильно, хлопці, це меблі.

Ви помітили, що одного предмета меблів немає в Катриному будинку? Якого? (Якщо діти не можуть, вихователь підказує).

У Катриному будинку немає ліжка і їй нема на чому спати. Давайте допоможемо Каті і зробимо для неї гарну ліжко.

Спочатку нам потрібно зробити зарядку:

Физкультминутка «Меблі»


Стілець і стіл, диван, комод -

Загинаємо пальці, перераховуючи меблі.

Меблями кличе народ!

Показати долоньки.

Шафа наш служить для того,

Розвести руки в сторони.

Щоб класти туди білизну!

Руки, зігнуті в ліктях перед грудьми
(Руху наверх).


Для чого потрібна ліжко?

Руки розвести в сторони.

Щоб зручно було спати!

Долоні скласти і під щоку.

Меблі створює затишок

Руки на поясі, повороти з напівприсідання
вправо - вліво (4 рази).


І на дачі, в будинку, тут!

Розвести руки в сторони.

Зарядку зробили, тепер можна приступити до конструювання меблів. Катя вибере найкрасивішу ліжечко і буде на ній спати в своєму будиночку.

Ліжечко для Каті ми зробимо із сірникових коробок, картону і шматочка тканини. Проходьте на свої робочі місця і приступимо.

Для початку ми склеим сірникові коробки, так щоб вийшов матрац. Візьміть картон і розріжте його по лінії на дві нерівні частини. Приклейте їх з двох вузьких кінців. Це спинки ліжка. Потім приклеїмо шматочок тканини, щоб ліжечко стала красивою. Чия ліжечко готова, ставте її поруч з Катею. Нехай вона помилується.

Ну ось, все ліжечка готові. Катя на них подивилася, і вибрати найкрасивішу не може. Всі ліжечка їй дуже сподобалися. Давайте ми подаруємо Каті і її подружкам - лялечкам все що, ми змайстрували.

Подивіться яка Катя задоволена, радісна. Вона вам дякує. Їй не терпиться показати ліжечка своїм подружкам. А ми попрощаємося з нею, і будемо чекати її ще в гості.

Конспект заняття з ручної праці в середній групі дитячого садка
Тема: «Веселі кухарчуки»
області:Художня творчість, Комунікація, Познань, Здоров'я, Читання художньої

літератури.

цілі:- Ознайомити дітей з працею кухаря - кондитера, з характерними особливостями зовнішнього

Формувати уявлення про ряд біліше складних професій, спрямованих на

задоволення потреб людини і суспільства.

Розширити кругозір і словниковий запас дітей.

Удосконалювати вміння відгадувати загадки

Виховувати інтерес до трудової діяльності кухаря - кондитера.

Формувати вміння конструювати за задумом з урахуванням особливостей матеріалу.

Знайомство дітей з солоним тістом і її властивостями.

Заохочувати і закріплювати бажання трудиться.

Вчити дітей радіти отриманому результату.

Продовжувати вчити виконувати руху у відповідність з текстом.

Розвиток творчої уяви.

матеріал:Картинка із зображенням кухаря, повара- кондитера;

Музичний супровід «Пряники» (обробка А. Е. Фрунзе)

роздатковий:кольорове солене тісто, Квасоля, різні макаронні вироби, дошки для ліплення,

вологі серветки, підставки з картону.

Попередня робота:

дидактична гра «Назви професію», «Хто що робить», «Що потрібно кухареві?»;
- екскурсія на кухню дитсадка, бесіда з кухарем;

Бесіда на тему «Всі професії важливі»

Програмне зміст:
Хлопці сьогодні ми з вами поговоримо про дуже важливою професією. Але який ви відгадайте самі:

Скажи, хто так смачно

Готує щи капустяні,

Пахучі котлети,

Салати, вінегрети,

Всі сніданки, обіди?

Відповідь: Кухар
Правильно, ми сьогодні поговоримо з вами про кухаря. Подивіться на картинку і скажіть хто такий кухар. Так, хлопці, кухар, це людина, яка готує їжу: салати, супи, борщі, макарони, картопляне пюре, смажить котлети, ліпить пельмені, варить каші.
Але сьогодні ми познайомимося з професією кухар - кондитер.

Кухар - кондитер - це людина, яка готує, випікає, а потім прикрашає тістечка, торти, печиво, пряники.
Професія кондитера дуже складна, і в той же час дуже цікава, творча і ... смачна.
Кожен з вас, напевно, був у кафе, або купували в магазині смачні тістечка і торти. Як красиво вони прикрашені: і квіточками, і грибочками, і різними кульками, і сердечками. Так багато продається в магазинах різних видів печива і пряників. Це все приготував кухар - кондитер!

Напечу я пиріжків,

І пряників і ріжків.

Ось такий маю дар:

Я кондитер - кулінар.

У кухаря - кондитера є спеціальний одяг, яку він одягає, приходячи на роботу. Це - халат, фартух, ковпак або косинка. А робить він це для того, щоб не забруднити свій одяг, і щоб ворсинки, волосся не потрапило в їжу.

Хлопці, скажіть, як називається людина, яка випікає тістечка і торти? Правильно, кондитер.

Який одяг він одягає, прийшовши на роботу?

А зараз я хочу запропонувати вам стати кондитерами і приготувати красиві тістечка. Тістечка ми будемо ліпити з кольорового, солоного тіста. Їсти їх можна, але зате з ними можна грати, коли вони висохнуть, в «Кафе», в «Магазин», пригощати ляльок або просто подарувати.

Давайте зробимо зарядку для наших ручок:
пальчикова гімнастика

Тісто ручками пам'ятаємо. (Стискати і розтискати пальчики).
Солодкий тортик спечемо (прихлопувати долонями).
Серединку змажемо джемом, (кругові рухи пальцями по долоні).
А верхівку, солодким кремом. (Кругові рухи пальцями по долоні).
І кокосовою крихтою (сипем «крихітку» пальчиками обох рук).
Ми посиплемо торт трошки.
А потім заваримо чай, (пальці «пучкою», кругові рухи кистями обох рук).
В гості одного запрошуй! (Долоні вгору, стискати і розтискати пальці).
Тепер займайте свої робочі місця. Візьміть в руки солоне тісто. Скажіть, яке воно на дотик. Правильно, м'яке, еластичне, пружне, тягуче. Спочатку ми скачаємо куля з грудочки солоного тіста. Сплющуємо його. Це основа. Розміщуємо на підставку. Зараз потрібно прикрасити наше «тістечко» макаронними виробами, квасолею, надаючи виробу закінченого вигляду. Намагаємося зробити «тістечко» якомога красивіше. У кого тістечко вже готове, ставте його сушитися. Ось які гарні, апетитні вийшли вироби. На кожному з них неповторний візерунок. Хлопці, та ви справжні кухарі - кондитери.

І ще, ми повинні дати обіцянку «Веселих кухар»!
А тепер ми посміхнемось,
Міцно за руки візьмемося.
І один одному на прощання
Ми подаруємо обіцянку.
Будемо з тестом ми дружити,
І ліпити! Ліпити! Ліпити!

Конспект заняття з конструювання з природного матеріалу в середній групі.

«Кораблик»

області:Художня творчість, Комунікація, Познань, Здоров'я, Читання художньої літератури.
цілі:

Знайомити дітей з природним матеріалом (шкаралупа волоського горіха, листя дерев).

Вчити дітей конструювати виріб з природного матеріалу, поєднуючи деталі шматочками пластиліну.

Формувати вміння конструювати за задумом з урахуванням особливостей матеріалу.

Вчити дотримуватися інструкції дорослого при виконанні трудової діяльності з небезпечними інструментами

і матеріалами (ножицями, клеєм).

Вчить здійснювати морально-спрямовані дії (допомогти жабі).

Розвивати уяву, слухове і зорове увагу.

Вчити дітей радіти отриманому результату.

Продовжити знайомство з тваринами.

Продовжувати вчити виконувати руху у відповідність з текстом.

Активація і збагачення словника по темі.

матеріал:

Покриття для дерева для казкового лісу; іграшки - заєць, їжак, вовк, ведмідь, жаба; аудіозапис - звуки лісу і голосів тварин (вовк, ведмідь, жаба); полотно блакитної тканини (річка).
роздатковий:

Половина шкаралупи волоського горіха; листок будь-якого дерева; паличка; прапорець, вирізаний з кольорового паперу; пластилін; дошки для ліплення; клей; кисть для клею; серветки; зразок вироби.

Попередня робота:
Читання казки «Теремок», бесіда з її змістом.

Розгляд ілюстрацій різних видів транспорту.

Дидактична гра «На чому будемо їздити, на чому плавати?».

Гра на розвиток слухового уваги «Чий це голос?» (Голоси тварин)
Програмне зміст:

Вихователь збирає дітей навколо себе.

Хлопці, ви хочете опинитися в казці?

Але ця казка буде незвичайною. У ній ми навчимося конструювати з природного матеріалу щось дуже цікаве. Ви готові? Тоді закривайте очі і слухайте уважно (помічник вихователя розставляє дерева і іграшки, звучить музика).

Хлопці відкривайте очі і подивіться, де ми опинилися. Так, це чарівний ліс. Давайте погуляємо по цьому лісі. Подивіться, хто це тут сидить біля дерева?

Вихователь: Давайте згадаємо, як їжак у нас розмовляє?

Діти: Пих-пих.

Звучить запис виття вовка.

Вихователь: Ой, хто це так виє? Послухайте уважно.

Діти: Вовк.

Вихователь: Так, це вовк.

Подивіться, хто це тут сховався під ялинкою?

Діти: Заєць.

Вихователь: Так, хлопці, це заєць. Як ви думаєте, від кого ж він сховався тут?

Діти: від вовка.

Діти: Ведмідь.

Вихователь: А ось і ведмідь. Подивіться, хлопці, він вже спить. Давайте з вами пройдемо тихенько на носочках, щоб його не розбудити (йдемо на носочках повз ялинки з ведмедем).

(Лунає квакання жаби).

Вихователь: Хлопці, ідіть швидше сюди, тут така велика річка.

Вихователь показує дітям іграшкову жабу: Подивіться, хто до нас прийшов у гості?
Діти: Жаба, жаба-жаба ...
Вихователь: Жаба пристрибала до нас з казки. Як ви думаєте, з якої?
Діти: «Теремок».

Вихователь: Правильно, наша гостя пристрибала до нас з казки «Теремок». Згадаймо героїв цієї казки.
Діти: жаба, мишка, зайка, дзига, лисичка, ведмідь.

Вихователь: Жаба дуже по ним скучила і хоче вирушити в подорож по річці в гості до своїх друзів, героям казки «Теремок». Хлопці, скажіть, на чому потрібно плисти по річці?

Діти: На човнику, кораблику.
Човен по річці пливе,

Парус надувається,

Дме вітер пустотливий,

Човник хитається.
Вихователь: Правильно на кораблику. А давайте їй допоможемо побудувати човник з вітрилом?

Діти погоджуються.

Вихователь: Але, перш ніж ми приступимо до роботи, давайте потренуємо пальчики. Зробимо пальчиковую гімнастику.

Пальчикова гімнастика «Кораблик»
По річці пливе кораблик, він пливе з далека.
(Розгойдувати човен з боку в бік)
На кораблику чотири дуже хоробрих моряка.
(Показати чотири пальці)
У них вушка на маківці (руці до голови)
У них довгі хвости (рукою внизу показати хвіст)
І страшні їм тільки кішки, тільки кішки і коти.
(Рукою зробити мордочки котів).
Вихователь: Тепер проходите до своїх місць і давайте подивимося з яких частин складається наш кораблик. Корпус і щогла з вітрилом.

З чого зроблений корпус човники? (З половинки шкаралупи горіха);

З чого зроблений парус? (З листочка);

Для чого потрібна паличка? (Щоб змайструвати щоглу).

Тепер давайте зробимо кораблики для жаби.

Спочатку ми візьмемо шматок пластиліну, розімніть його і заповнимо їм шкаралупу горіха.

Потім застромимо в пластилін паличку і на неї прикріпимо листочок. Це наш парус.

І щоб кораблик наш був ошатним, зробимо прапор на щоглу. Візьміть пензлик для клею і приклейте прапорець на самий верх щогли.

Ось наші кораблики і готові.

Подивіться, як багато красивих човників вийшло, тому не тільки жаба-жаба, а й все її друзі зможуть відправитися в подорож.

Конспект заняття з ручної праці в середній групі дитячого садка
Тема: Сніговик
області:Художня творчість, Комунікація, Познань, Здоров'я, Читання художньої

літератури.
цілі: - уточнити знання дітей про зимові природні явища, взаємозв'язку їх з життям людини.

Розширювати і активізувати словник по темі.

Продовжувати вчити виконувати руху у відповідність з текстом.

Вчити здійснювати морально-спрямовані дії (допомогти сніговика).

Формувати елементарні перцептивні (обслідницькі) дії.

Формувати вміння конструювати за задумом з урахуванням особливостей матеріалу.

Формувати вміння конструювати за задумом з урахуванням особливостей матеріалу.

Удосконалювати вміння працювати ножицями.

Вчити дотримуватися інструкції дорослого при виконанні трудової діяльності з небезпечними

інструментами і матеріалами (ножицями, клеєм).

Заохочувати і закріплювати бажання трудиться.

Вчити дітей радіти отриманому результату.

Розвиток творчої уяви.
матеріал:картон синього кольору, на якому зображений контур сніговика, дрібна біла яєчна

шкаралупа в коробочках, картон коричневого кольору (для відра і рук сніговика), червоний

картон для морквини і рота сніговика, пензлик, клей, серветки, ножиці.

Попередня робота:- Розгляд ілюстрацій.

Читання оповідань про зиму М. Зощенко «Ялинка», В. Одоєвського

«Мороз Іванович», «Перший сніг» С. Городецького, «Старий-годовик»

В. Даль, «Зима» І. Суринов, «Зима недарма злиться» Ф. Тютчев,

«Береза» С. Єсенін.

Заучування віршів Е. Трутневу і А. Барто, загадок.

Ліплення сніговиків зі снігу на прогулянці.

Ліплення з пластиліну, малювання сніговиків.

Програмне зміст:

Хлопці, Яка зараз пора року? Правильно, зараз пора року зима. Скажіть, як ви дізналися, що на вулиці зима? (Холодно, лежить сніг, люди одягнені в теплу одежу і т.д.)

Послухайте вірш, який написала Катерина Сєдова:
Білий сніг йде обертом -
Снігом землю замело.
З пухнастого сніжку
Я сліпли сніговика
З довгим-довгим носом,
Назву Морозом.

Зробила величезний ком
І ще один потім,
Очки - уголёчкі,
Біленькі щічки,
А потім морквину
Прикріпила спритно -
Це буде червоний ніс.

Ось і вийшов мій Мороз.
В руку дам йому мітлу,
Чи не замерзне на вітрі.
Мій добрий сніговик
Відразу ж до зими звик.
(Вихователь показує картинку з контуром сніговика)

Хлопці, ось наш сніговик. Тільки він дуже сумний. Як ви думаєте, чому? (Він не прикрашений, не гарний, немає на голові відра, немає мітли і т.д.) Як ви думаєте, що потрібно зробити? (Діти пропонують допомогти сніговика і прикрасити його)

Які ви молодці! Звичайно, потрібно допомогти сніговика. Проходьте до своїх робочих місць і подивіться, чим ми будемо прикрашати сніговика.

Подивіться, що лежить в коробочці? Візьміть це в руки, гарненько пощупайте. Як ви думаєте, що це? Правильно, це яєчна шкаралупа. Яка вона на дотик? (Тендітна, суха, тверда). Сьогодні ми будемо прикрашати сніговика яєчною шкаралупою, відро і руки зробимо з картону. Очки і носик ми після намалюємо фарбами.

Але спочатку давайте зробимо зарядку:
Пальчикова гімнастика "Сніговик"

Давай, дружок, сміливіше, дружок, "Ліплять сніжок".
Каті по снігу свій сніжок - "Котять".
Він перетвориться в товстий кому, Показують куля руками.
І стане кому снеговиком. "Малюють" руками сніговика.
Його усмішка так світла! Показують посмішку.
Два очі, капелюх, ніс, мітла. Показують.
Але сонце припече злегка - Рука у лоба, дивляться на сонце.
На жаль - і немає сніговика. Знизують плечима, руки в сторони.
Тепер приступимо до роботи. Візьміть пензлик і намажте клеєм сніговика. Тільки акуратніше, не заходьте за контур малюнка. На клей потрібно докласти яєчну шкаралупу і притиснути її. Щоб вона гарненько приклеїлася. Поки підсихає клей, ми виріжемо відро і руки з картону. Приклеїмо їх.

Тепер можна намалювати очі, рот і носик-морквину.

Ось які чудові вийшли у нас сніговики. Вони так радісно посміхаються. Давайте, і ми посміхнемося нашим сніговикам.

Конспект заняття з ручної праці в середній групі дитячого садка