Конспект відкритого заняття з ПДР у другій молодшій групі. Конспект заняття з ПДР у другій молодшій групі «Як Зайчик познайомився з ПДР, завдяки дітям Перспективні плани з ПДР у молодшій групі

Тематичний тиждень у дитячому садку "Давай дружити дорога". Молодший дошкільний вік

Що таке ПДР?Ми інколи легковажно ставимося до цієї абревіатури, зовсім забуваючи про те, що ці правила написані кров'ю. Побачивши по телевізору повідомлення про страшну аварію ми жахаємося і тільки тоді усвідомлюємо, що помилки на дорогах дуже дорого коштують. Багатьом із нас доводилося втрачати близьких у дорожніх трагедіях. Що ж ми маємо зробити, щоб цей дорожній кошмар зупинити? Як і хто має навчити наших дітей безпечній поведінці на дорозі? Мені здається, що цим питанням мають займатися всі і школа, і дитячий садок, і в першу чергу батьки. Чи легко навчити дитину поводитися на дорозі? На погляд легко. Потрібно лише познайомити його з основними вимогами ПДР та жодних проблем. Насправді дуже важко. Адже самі батьки щодня на очах своїх дітей порушують ці правила і не замислюються, що ставлять перед дитиною нерозв'язне завдання: як правильно? Як кажуть чи як роблять? Відомо, що звички, закріплені у дитинстві, залишаються протягом усього життя. Тому з раннього віку необхідно вчити дітей безпечної поведінки на вулицях, дорогах, у транспорті та правилам дорожнього руху.

У нашому дитячому садку робота з вивчення ПДР дошкільнятами має системний характер. В рамках цієї роботи проводяться проекти, конкурси, виставки дитячих малюнків, вікторини та багато інших заходів. У моєму блозі ви зможете знайти опис роботи з вивчення правил дорожнього руху зі старшими дошкільнятами. Зараз я працюю з малечею. У нашій групі проведено тематичний тиждень "Давай дружити дорога". У рамках цього тижня ми з дітьми вивчали правила дорожнього руху у грі, на заняттях, на прогулянці тощо. Пропоную вам план заходів на тиждень щодо ознайомлення малюків з ПДР.

Понеділок
Розгляд ілюстрацій "На вулиці міста" Книга "На вулиці міста" .
П/і «Воробки та автомобіль»
Спостереження на прогулянці за транспортом, що проїжджає. Продовжувати знайомити дітей із транспортними засобами, їх призначенням.
Д/і «Збери автомобіль» (розрізні картинки)
Ціль. Формувати в дітей віком вміння становити одне з 2-х частин і розрізняти зібраний вид транспорту. НОД Малювання. Тема. Доріжка для машин - малювання горизонтальної лінії не відриваючи руки.
Взаємодія із батьками. Разом із дітьми поспостерігати за роботою світлофора на перехресті

Вівторок
Розмова по картинках «Світлофор» Дати дітям елементарні уявлення про ПДР (світлофор регулює рух транспорту та пішоходів; червоне світло світлофора потрібно стояти, на зелене – рухатися; переходити вулицю можна тільки з дорослим, міцно тримаючись за руку).
П/і «Сигнали світлофора»;

Д/і «Збери Світлофор» Мета: закріпити уявлення про призначення світлофора на його сигнали. Збирати ціле із частин за зразком.
Читання Н. Мигунова «Вчимося переходити дорогу»
НОД Сенсорика. Тема. «Близько – далеко»
Ціль. Дати дітям уявлення про поняття близько – закріпити знання червоного, зеленого, жовтого кольору. Збагачувати сенсорний досвід малюків у процесі дій із різнобарвними іграшками.
Взаємодія із батьками. Разом з дітьми поспостерігати за легковим та вантажним транспортом

Середа
Д/і «Великий – маленький»Мета: закріпити вміння дітей підбирати гаражі відповідно до розміру машини, закріпити назви транспорту.
Д/упр «Автомобіль»(ЗКР)
Читання А. Барто «Вантажівка», Н. Павлова «На машині».
П/і «Кольорові автомобілі»,
НОД Розвиток мови. Тема. «Розгляд та опис іграшки» (машини). Мета. Удосконалювати уявлення про легкові та вантажні автомобілі. охарактеризувати основні частини та призначення кожної з них та дій з машинами. Формувати вміння словами описати машину у 2 – 4 реченнях.
Взаємодія із батьками. Консультація "Безпека дітей на вулиці";

Четвер
Розгляд тематичних картинок із серії «Транспорт». Д/і «Почини машину» Мета: удосконалювати уявлення про легкові та вантажні автомобілі, збирати ціле з геометричних фігур
Читання: С. Маршак "М'яч", В. Берестов "Про машину";
П/і "Автомобілі".
НОД Ліплення Тема. «Різнокольорові колеса»
Мета: формувати вміння скочувати кулі із пластиліну круговими рухами рук; розплющувати заготівлю; закріпити знання кольорів.

П'ятниця
Читання: В. Семерін «Тримайся дорожніх правил суворо»;
Відбитки машин на мокрому піску.
Пальчикова гімнастика
«Називати я транспорт буду»
Гра-інсценізація «Як машина звірять катала».
Батьки взяли активну участь у цій роботі. Завдяки їхнім старанням у групі тепер є макет вулиці з будинками, світлофорами та, звичайно ж, автомобілі. Ці машини виготовлені з картонних коробок, у яких передбачені лямки. Дитина встає в машину, одягає лямки на плічка, і ось вона вже не пішохід, а водій.



А іграшкові машини ми катаємо не підлогою чи паласою, у нас справжня дорога з пішохідними переходами. Приходьте до нас у гості, ми і вас навчимо дотримуватись правил дорожнього руху.

Місяць

Рухливі ігри, фізхвилинки

Додаткова діяльність

Вересень

Тема: "Вантажна машина".

Ціль: знайомити дітей з трансп. засобом: вантажна машина; дати уявлення про її складові (кузов, кабіна, колеса, вікна, кермо). Формувати уявлення про роботу водія. Розвивати мову. Виховувати повагу до праці водія.

Література:

1. Д/і «Вантажівка возить вантаж на будівництво».

Мета: закріпити уявлення про те, що вантажівки перевозять вантажі.

2. Д/і "Покажи, що назву". Ціль: закріпити знання частин вантажної машини.

2. П/і «Ми вантажівки». Мета: вчити дітей «водити» машини, не стикаючись один з одним.

3. П/і «Допоможемо Зайчику перевезти врожай». Мета: вміння працювати спільно.

1. Читання та розучування вірша А. Барто «Вантажівка»

Ціль: розвивати пам'ять, розвивати інтерес до художньої літератури.

2. Завчання лічилки «Стоп, машина, стоп, мотор!»

3. Читання вірша Я. Пишумова «Машина моя».

1. Розгляд вантажної машини (кузов, кабіна, колеса, вікна, кермо).

2. Спостереження на прогулянці за вантажною машиною.

3. Конструктивна гра «Побудуємо гараж»

Мета: познайомити дітей із поняттям «гараж», вчити будувати гараж із кубиків.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно – рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Жовтень

Тема: Знайомство з вулицею

Ціль: знайомити з поняттями "дорога", "вулиця"; уточнити знання про те, де їдуть машини, а де люди ходять.

Література: Гарнишева Т. П. Як навчити дітей ПДР? Планування занять, конспекти, кросворди, дидактичні ігри.

2. Д/і «Де ми гуляємо?». Мета: підводити дітей до розуміння, що гуляти можна лише у певних місцях.

1. Фізмінка «Подорож».

2. П/і «Світлофор».Ціль:

3. П/і «Горобці та кіт». Ціль: розвивати вміння виконувати нескладні рухи.

Читання художніх творів:

1. В. Сутєєва «Різні колеса».

2. І. Іщук «Швидкий поїзд».

3. С. Маршак "М'яч"

1. Відгадування загадок за правилами дорожнього руху.

2. Розгляд ілюстрацій та макету вулиці.

3. Розмова «Як треба переходити дорогу».

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Листопад

Тема: "Світлофорик".

Ціль : дати уявлення про світлофор.розуміти значеннячервоного, жовтого, зеленогосигналів світлофора;

розвивати мову, інтерес до правил дорожнього руху; виховувати увагу та культуру поведінки дітей на дорогах.

Література: Т. І. Данилова «Програма "Світлофор". Навчання дітей дошкільного віку ПДР».

1. Сюжетно – рольова гра «Відвеземо Катю до дитячого садка».

2. Д/і «Червоний та зелений». Мета: закріпити, що світлофор має три сигнали.

3. Д/і «Збери світлофор»

1. П/і «Горобці та кіт». Ціль: розвивати вміння виконувати нескладні рухи.

3. П/і «Світлофор».Ціль: вміння точно виконувати команди.

1. Читання твору С. Маршака «Якщо колір спалахнув червоний…».

2. Заучування вірша про світлофор.

1. Розмова «Небезпечна дорога». Ціль: нагадати, що переходити дорогу можна тільки з дорослими на зелений сигнал світлофора, на пішохідному переході.

2. Ситуація спілкування "Мій друг - світлофор".

3. Загадування загадок про світлофор.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

грудень

Тема: "Як транспорт людям допомагає".

Ціль: познайомити дітей зі спеціалізованим транспортом (пожежна, швидка, поліція тощо); формувати в дітей віком уявлення у тому, як машини допомагають людям.

Література:

1. "Четвертий зайвий". Мета: розвиток уваги, мислення, мовлення дітей.

2. Сюжетно – рольова гра «Водій». Мета: формувати вміння взаємодіяти у сюжетах із двома дійовими особами.

1. Фізмінка «Машини».

2. П/і «Кольорові автомобілі».Мета: вправляти дітей у вмінні реагувати на колір, розвиваємо увагу, закріплюємо ПДР.

1. Читання твору В. І. Мірясової «Легковий автомобіль», «Вантажний автомобіль».

2. Читання уривка із твору С. Волкова «Про правила руху».

1. Загадування загадок про транспорт.

2. Спостерігаємо за рухом транспорту з ділянки дитячого садка.

3. Конструктивна гра «Гараж». Мета: розвивати бажання споруджувати споруди за власним задумом, вчити обігравати споруди.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Січень

Тема: «Праця водія».

Ціль: знайомити дітей із професією водія, показати її суспільну значущість. Закріплювати знання про вантажний, пасажирський, легковий транспорт. Розвивати дрібну моторику рук. Виховувати увагу, повагу до дорослих.

Література: Т. І. Данилова «Програма "Світлофор". Навчання дітей дошкільного віку ПДР».

1. Сюжетно - дидактична гра "Шофер". Мета: формувати вміння взаємодіяти у сюжетах із двома дійовими особами.

2. Д/ та «Покажи транспорт, який покажу». Ціль: закріплювати знання різних видів транспорту.

3. Гра – імітація «Я – водій».

1. П/і "Водії".

Мета: розвиток уваги, мови дітей, рухової активності.

2. П/і "Водій автобуса".

Мета: закріпити поняття "вперед", "назад", вчити діяти за сигналом вихователя.

3. Фізхвилинка «Машини»

1. Заучування вірша А. Барто «Вантажівка».

2. Читання Є. Павлова «Швидка допомога».

3. Читання Н. Дедяєва «Швидкі машини».

1. Ситуативна розмова «Шофер привіз овочі до дитячого садка».

2. Конструктивна гра "Автобус".

3. Загадування загадок про транспорт.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Лютий

Тема: "Що таке транспорт".

Ціль: активізувати словник "пішохід", "водій", "пасажир"; закріпити види транспорту (легковий, вантажний), виховання безпечної поведінки на дорозі.

Література: Правила дорожнього руху. Молодша та середня групи./Л. Б. Піддубна.

1. Сюжетно – рольова гра «Поїздка до міста».

2. Д/і "Транспорт". Мета: розвиток пам'яті, уваги, мислення, мови.

1. П/і «Вантажівка» . Ціль: виховання командного духу, розвиток швидкості, рухової активності, бажання перемогти.

2. П/і «Кольорові автомобілі».Мета: вправляти дітей у вмінні реагувати на колір, розвиваємо увагу, закріплюємо ПДР.

1. Читання Г. Георгієв «Світлофор».

2. Заучування лічилки:

«Де ти був досі?

Затримав світлофор.

Червоний – ясно,

Шлях небезпечний.

Жовтий – те саме,

Що й червоний,

А зелений попереду -

Не затримуй, йди!

1. Спостереження за дорогою, транспортом із ділянки дитячого садка. Мета: продовжуємо говорити про безпеку на дорозі взимку.

2. Ситуативна розмова "Безпека на ділянці".

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Березень

Тема: "Три сигнали".

Ціль: продовжуємо знайомити дітей із призначенням світлофора; вчити бути старанним пішоходом; виховувати бажання дотримуватися ПДР.

Література: Авдєєва Н. Н. Безпека на вулицях / Н. Н. Авдєєва. - М.: ТОВ «Видавництво АСТ - ЛТД», 1997.

1. Д/і «Збери світлофор». Ціль: закріплювати навички організованої поведінки на вулиці.

2. Д/і «Запали вогник». Мета: вміння розрізняти кольори світлофора та називати їх.

1. П/і «Найуважніший»

Ціль: закріпити вміння діяти в залежності від сигналу світлофора.

2. П/і «Світлофор».Ціль: вміння точно виконувати команди.

3. П/і «Кольорові автомобілі».Мета: вправляти дітей у вмінні реагувати на колір, розвиваємо увагу, закріплюємо ПДР.

1. Розучування уривка вірша З. Михалкова «Світлофор»

Ціль: закріпити знання дітьми сигналів світлофора, розвивати пам'ять дітей.

2. Читання віршів М. Сорокіна «Перекресток».

1. Розмова «Для чого потрібний світлофор?» Мета: продовжуємо говорити про призначення світлофора та його три кольори.

2. Малювання «Світлофор». Ціль: підводити дітей до зображення предметів округлої форми.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Квітень

Тема: "Подорож на транспорті".

Ціль: систематизувати знання дітей про те, що подорожувати можна літаком, поїздом, автомобілем, пароплавом. Формування навичок безпечної поведінки дітей на дорозі.

Література: Правила дорожнього руху. Молодша та середня групи./Л. Б. Піддубна.

1. Сюжетно - рольова гра "Автобус". Мета: формувати вміння взаємодіяти у сюжетах із двома дійовими особами.

2. Д/і «Знайди та покажи». Ціль: розвиток уваги, пам'яті.

1. П/і "Ми машини"

2. Фізмінка «На вулиці машини».

1. Читання Є. Кузьмін «Мої машинки»

2. Читання В. Лясковський «Якщо ви виховані»

1. Спостереження автомобілів на дорозі. Ціль: нагадати, що автомобіль це небезпека. Правила переходу через дорогу.

3. Ліплення «Машинка». Мета: продовжувати вчити дітей ліпити з пластиліну предмети, які з кількох частин.

Місяць

Основна освітня діяльність

Дидактичні, сюжетно-рольові ігри

Рухливі ігри, фізхвилинки

Читання художньої літератури

Додаткова діяльність

Травень

Тема: "Наша вулиця".

Ціль: уточнити уявлення про тротуар, вулицю, дорогу, легковий, вантажний, пасажирський транспорт. Розвивати у дітей увагу, мислення, мовлення

Література: Т. І. Данилова «Програма "Світлофор". Навчання дітей дошкільного віку ПДР».

1. Сюжетно - рольова гра "Транспорт". Мета: формувати вміння взаємодіяти у сюжетах із двома дійовими особами.

2. Сюжетно – рольова гра «Ми – пішоходи».

1. П/і "Ми машини"

Мета: вчити дітей імітувати рух та гудіння мотора, «їздити» дорогою, не виїжджаючи на тротуар.

2. П/і «Горобці та кіт». Ціль: розвивати вміння виконувати нескладні рухи.

1. А. Барто «Вантажівка».

2. Є. Кузьмін "Мої машинки".

3. В. Лясковський «Якщо ви виховані».

1. Загадування загадок про ПДР. Ціль: розвиток мислення.

2. Ситуативна розмова "Що я бачив на вулиці". Мета: продовжувати знайомити із найближчим оточенням.

Література:

1. Авдєєва Н. Н. Безпека на вулицях / Н. Н. Авдєєва. - М.: ТОВ «Видавництво АСТ - ЛТД», 1997.

2. Гарнишева Т. П. Як навчити дітей ПДР? Планування занять, конспекти, кросворди, дидактичні ігри. – СПб.: ТОВ Видавництво «Дитинство – прес», 2011.

3. Данилова Т. І. «Програма "Світлофор". Навчання дітей дошкільного віку ПДР». - СПб.: ТОВ Видавництво "Дитинство - прес", 2011.

4. Колдіна Д.: Ліплення з дітьми 3-4 років. Конспекти занять

5. Від народження до школи. Орієнтовна основна загальноосвітня програма дошкільної освіти / За ред. Н. Є. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої. – К.: МОЗАЇКА-СИНТЕЗ, 2012.

6. Перспективне планування виховно – освітнього процесу за програмою «Від народження до школи» за ред. Н. Є. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої. Друга молодша група / авт.-упоряд. Н. А. Атарщикова, І. А. Осіна,Є. В. Горюнова. - Волгоград: 2011.

7. Правила дорожнього руху. Молодша та середня групи./Л. Б. Піддубна. - Волгоград: ВТД "Корифей".

8. Правила дорожнього руху для дітей дошкільного віку/Упоряд. М. А. Извекова, А. Ф. Медведєва, Л. Б. Полякова, А. Н. Федотова.; За ред. Є. А. Романової, А. Б. Малюшкіна. - М.: ТЦ Сфера, 2006.


Організація: МБДОУ №41

Населений пункт: Красноярський край, м. Красноярськ

Конспект НОД з ПДР у другій молодшій групі:

«Як діти допомогли Їжачку потрапити до його бабусі на день народження»

Ціль:Закріплювати знання дітей про місця переходу вулиці.

Інтегративні завдання:

«Безпека»:

  • закріплювати знання про спеціально відведені місця переходу вулиці;
  • розширювати та закріплювати знання дітей про сигнали світлофора, ПДР;
  • продовжувати знайомити дітей із дорожніми знаками;

«Комунікація»:

  • збагачувати словник дітей назвами дорожніх знаків:

1) Закріпити у мовленні дітей слова: пішохідний перехід, «зебра», підземний пішохідний перехід, постовий;

2) Закріпити у мові назви дорожніх знаків.

«Соціалізація»:

  • розвивати ігрову діяльність дітей;
  • розвивати орієнтування у просторі, вміння діяти за сигналом;
  • долучати до елементарних загальноприйнятих норм та правил взаємовідносини з однолітками.

«Читання художньої літератури»:

  • розширювати словниковий запас дітей віршами, загадками;
  • удосконалювати виконавські навички під час читання віршів.

«Художня творчість»:

  • розвивати вміння орієнтуватися на аркуші паперу;
  • виховувати самостійність, розвивати вміння активно та творчо застосовувати раніше засвоєні способи аплікації з чергуванням кольорів.

Форми проведення:інтегроване заняття.

Прийоми: сюрпризний момент – Їжачок.

Методи: словесні, наочні, практичні

Попередня робота:З дітьми проводяться заняття з ПДР, в ході яких вони дізнаються: для чого потрібен світлофор, знак пішохідного переходу, як пішохідний перехід виглядає на дорозі та інша назва пішохідного переходу – «зебра».

Обладнання:Ноутбук, проектор, іграшка – їжачок. Клей, клейова кисть, ганчірочка (кількість відповідає числу дітей).

Роздатковий матеріал:Прямокутник у вигляді світлофора із зображенням трьох кіл, круги: зелений, червоний, жовтий; прямокутний аркуш паперу із зображенням дороги, три смужки білого кольору та три смужки чорного.

Етапи заняття:

1.Вступна частина

2. Основна частина

3. Практична частина

4. Рефлексія

Хід заняття

(Діти сидять на стільчиках, виставлених півколом, для виконання завдання вони проходять до столів, на яких заздалегідь підготовлені матеріали для завдання, слайд №1)

  1. Вступна частина.

Вед:Хлопці, до нас сьогодні в гості прийде гість із лісу – це Їжачок. Давайте сильніше поплескаємо в долоні, щоб він знав, що ми йому раді і скоріше вийшов до нас. (Діти ляскають у долоні, входить їжачок).

Їжачок: (Сумно)Доброго дня, хлопці. (Діти вітаються з Їжачком).

Вед:Привіт, Їжачку! А чому ти такий сумний?

Їжачок:Тому що мене на гості чекає бабуся, сьогодні її день народження. Вона мешкає у місті.

Вед:То це ж добре! День народження – це свято, радіти треба!

Їжачок:Так, але щоб до неї потрапити, мені треба кілька разів перейти дорогу, а я не знаю як, адже нею весь час їздять машини, а в нас у лісі немає машин, і ми, лісові звірі ходимо там, де захочемо!

Вед:Хлопці, а ви вмієте правильно переходити дорогу?

Діти:Вміємо.

Вед:Проводимо їжачка до бабусиного будинку?

Діти:Проводимо.

  1. Основна частина.

Вед:Добре, але давайте, перед тим як вирушити в дорогу, згадаємо, чи скрізь можна переходити дорогу?

Діти:Ні. Можна тільки там, де є світлофор або пішохідний перехід!

Вед:Правильно, тепер можна вирушати в дорогу, а доки ми йдемо до першої дороги, проведемо фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка

(Діти марширують)

Наші маленькі ноги

Крокують жваво дорогою діти

Шлях скрізь відкрито для нас

Пішоходи ми зараз

(діти біжать)

А тепер ми побіжимо

Їжачку допомогти поспішаємо

(діти сідають)

Запізнитися боялися ми

Дуже турбувалися

Ось тепер ми пасажири

Добре влаштувалися

Довго, довго їхали

І до Красноярська приїхали.

(Діти встають, милуються)

Гарне місто та велике (широко розставляють руки убік)

Гостей зустрічає він із душею

Багатоповерхові будинки, (Потягнулися вгору)

Потік машин туди сюди. (крутять головою в різні боки)

(загрожують пальчиками)

Все у нас без винятку

Знають правила руху

(Діти сідають на місця, перед ними слайд №2, на якому зображено дорогу та світлофор)

Вед:Ось ми з вами і потрапили надвір, перед нами перша дорога! Ви бачите місце, де його можна перейти?

Діти:Ми бачимо світлофор!

Вед:Починаємо розмову про триокий світлофор,

Він не дарма горить над нами різнобарвними вогнями! (Слайд №3: світлофор з вогниками, що миготять по черзі.)

Їжачок:Це ще що за тварина?

Вед:Світлофор допоможе перейти дорогу. Він скаже, можна переходити чи ні.

Їжачок:Він ще й розмовляє?

Вед:Ні, він нам не словами скаже, а очима.

Їжачок:А як це вічками?

Вед: У світлофора є три вогники – сигнали: червоний, жовтий та зелений. (Ведуча показує кольори). Їх і називають очима, але вони спалахують не відразу, а по черзі. Їжачок, як ти думаєш, на яке світло можна переходити дорогу?

Їжачок:Не знаю я, хлопці, допомагайте.

(Діти читають заздалегідь підготовлені вірші)

Найсуворіше - червоне світло.
Якщо він горить,
Стоп! Дороги далі нема,
Шлях для всіх закритий.

Щоб спокійно перейшов ти,
Слухай нашу пораду:
- Чекай! Незабаром побачиш жовтий
У середині світло.

А за ним зелене світло
Спалахне попереду.
Скаже він – перешкод немає,
Сміливо в дорогу йди.

Якщо зробиш невірно,
І, на червоний перейдеш –
Знай, у біду ти неодмінно,
Неодмінно потрапиш!

Усі в ДАІ твердять нам хором:
«Треба бути уважним
І сигнали світлофора
Пам'ятати обов'язково!»

Вед: Давайте закріпимо ... На який сигнал світлофора переходимо дорогу?

Діти:Зелений.

Вед:А якою, не можна переходити дорогу?

Діти:На червоний.

Вед:А якщо горить жовтий?

Їжачок:Треба подумати, зачекати.

Вед:Так, треба зупинитися і почекати, коли загориться потрібне нам, зелене світло. Але біда, у нас тут особливий світлофор, у нього працюють тільки червоне і жовте вічка, а зелене включиться, тільки якщо кожна дитина збере свій власний світлофор, розташовуючи кольори в правильному порядку - червоний, жовтий, зелений.

Гра «Збери світлофор»(Дітям видається прямокутний лист у вигляді світлофора з трьома намальованими колами і три кола: зелений, жовтий, червоний.)

Вед:Молодці хлопці, давайте подивимося, чи всі справилися із завданням? (слайд №4, на якому зображено світлофор, з зеленим світлом, що горить). Усі впоралися, цю дорогу ми перейшли! (Слайд №5, на ньому зображена дорога і знак пішохідного переходу, але немає самого пішохідного переходу.)

Їжачок:Ой, а тут немає світлофора, як ми перейдемо цю дорогу?

Вед:На шляху хлопців – дорога,
Транспорт їздить швидко, багато.
Світлофора поруч немає,
Дорожній знак дасть пораду.
Треба трохи вперед пройти,
Там, де "Зебра" на шляху.
"Пішохідний перехід"
Можна рухатися вперед.

Діти, а ви бачите місце для переходу дороги?

Діти:Так, бачимо знак пішохідного переходу!

Вед:Але де сам перехід? Як його ще називають?

Діти:Його немає! Називають ще "Зебра".

Їжачок:Зебра? Вона ж у спекотних країнах живе.

Вед:"Зебра" - це ділянка дороги, якою нам пішоходам дозволяється переходити вулицю, позначається широкими білими лініями: біла смуга, чорна смуга і знову біла, і т.д. Подивіться, хлопці, у нас знак пішохідного переходу є, а самого переходу немає, мабуть, шляховики забули його намалювати! Ми зробимо «Зебру» із кольорового паперу . Щоб пальчики краще працювали, їх потрібно розім'яти.

Пальчикова гімнастика:

Раз два три чотири п'ять.

(Розтискаємо пальці з кулака по одному, починаючи з великого.)

Вийшли пальчики гуляти.

(Ритмічно розтискаємо та стискаємо всі пальці разом.)

Раз два три чотири п'ять.

(Стискаємо по черзі, широко розставлені пальці в кулак, починаючи з мізинця.)

У хатинку сховалися знову.

(Ритмічно стискаємо всі пальці разом.)

3.Практична частина.

(Дітям видається прямокутник з кольорового паперу, білі та чорні смужки клей, клейова кисть, ганчірочка. Вони наклеюють «зебру», чергуючи кольори. Після того, як діти впораються із завданням, включається слайд №6, на якому зображено дорогу з пішохідним переходом. )

Їжачок:О! А ось і "Зебра". Можна переходити дорогу.

(Включається слайд №7, на якому зображено дорогу: з одного боку знак підземного пішохідного переходу, з іншого бабусин будинок та бабуся Їжачка у вікні.)

Їжачок:Ура! А ось і моя бабуся, вона мене вже зачекалася! Залишилося востаннє перейти дорогу! Але я не бачу ні світлофора, ні Зебри! Не потраплю я, мабуть, до неї на свято.

Вед:Не переймайся, Їжачку, ми обов'язково що-небудь придумаємо! Ой, хлопці, а подивіться, там ще якийсь дорожній знак! (слайд №8, знак підземного пішохідного переходу).Ви знаєте, що означає цей знак? Що на ньому зображено? (вислуховує відповіді дітей та підсумовує).

Вед:Пішохідний знак стоїть,
Значить, шлях для нас відкритий.
Ось підземний перехід,
Він нас до мети доведе,
Сходами ти спускайся,
І анітрохи не лякайся.

Це знак підземного пішохідного переходу! На ньому намальована людина, що йде сходами вниз! Навіщо він потрібний, як ви думаєте?

Діти:Щоб переходити дорогу під землею!

Вед:Правильно, він розташований у місцях, де їздить дуже багато машин. Залишилося тільки спуститися сходами і пройти дорогу! (Слайд №9, із зображенням спуску у підземний перехід)

  1. Рефлексія.

(Включається слайд № 10 із зображенням постового)

Вед:Ой, хлопці, це постовий, він нас не пропустить через підземний перехід, доки ми не відгадаємо його загадки:

Виходячи на вулицю

Приготуй заздалегідь

Ввічливість та стриманість,

А головне - ……(Увага.)

На дорозі став у дозор

Витрішкуватий … (Світлофор)

Зелене світло відкрило дорогу:

Переходити хлопці... (Можуть!)

Червоне світло нам каже:

Стій! Небезпечно! Шлях... (Закрито!)

Все водієві розкаже,

Швидкість вірну вкаже.

Біля дороги, як маяк,

Добрий друг - ... (Дорожній знак.)

Де ведуть сходи вниз,

Ти спускайся, не лінуйся.

Знати зобов'язаний пішохід:

Тут…? (Підземний перехід)

Якщо потрібно пішоходу

Мостову перейти?

Відразу шукає пішохід

Знак дорожній… (Перехід.)

(Включається слайд № 11, на якому зображено будинок з бабусею їжачка у вікні.)

Вед:Ось, Їжачку, хлопці і провели тебе до твоєї бабусі! Тепер ти знаєш, що дорогу потрібно переходити у спеціально відведених для цього місцях.

Їжачок:Дякую вам хлопці! Назад до лісу я тепер сам зможу дійти. Дорогу я перейти зумію! Ну, все я побіг вітати бабусю, бо вона мене вже зачекалася! До побачення! (Діти прощаються з їжачком.)

Вед:А тепер хлопці сідайте на велосипеди, і поїдемо назад до дитячого садка.

Гра - інсценування(вірші С. Михалкова)

На двох колесах я качу, (Ідуть по колу один за одним.)

Двома педалями верчу, (Ідуть, високо піднімаючи коліна.)

За кермо тримаюся, дивлюся вперед, (Тримають руками уявне кермо.)

Я знаю: незабаром поворот. (Повертаються і йдуть в інший бік.)

Після закінчення сідають на стільці.

Вед:Ось ми й повернулися до дитячого садка! Скажіть, хлопці, вам сподобалася наша подорож? Чого ми з вами навчили Їжачка, і що самі впізнали нового?

Діти:Навчили Їжачка переходити дорогу. Розповіли про світлофор, про пішохідний перехід, «Зебру». Ми дізналися про підземний пішохідний перехід тощо. (Ведучий узагальнює відповіді та підбиває підсумок.)

Список використаної літератури:

  1. Данилова Т.І. Програма "Світлофор" Навчання дітей дошкільного віку ПДР. – СПб., видавництво «ДИТИНСТВО-ПРЕС», 2009.
  2. Козловська О. Дорожньо-транспортні пригоди за участю дітей дошкільного віку. Причини та умови, що сприяють їх виникненню // Дошкільне виховання. 2011. №10.
  3. Правила дорожнього руху. Молодша та середня групи. / Упоряд. Піддубна Л. Б. – Волгоград: ВТД «Корифей».

Підготувала та провела
вихователь
О. А. Тимофєєва

Програмний зміст:

Розширювати орієнтування у навколишньому

просторі.

Продовжувати знайомити дітей із правилами дорожнього руху.

Вчити розрізняти проїжджу частину дороги, тротуар, розуміти значення

зелений і червоний сигнали світлофора.

Формувати первинні уявлення про безпечну поведінку на

дорогах (переходити дорогу, тримаючись за руку дорослого).

Закріплювати знання дітей щодо транспорту.

Розвивати дрібну моторику, закріплювати вміння відщипувати маленькі шматочки пластиліну від більшого шматка, скочувати кульку, приліплювати до плоскої основи.

Обладнання: розрізні картинки "Транспорт", прямокутники з картону для світлофорів, пластилін 3 кольорів-червоний, жовтий, зелений; картинка із зображенням автобуса, кермо, каса, квитки для гри «автобус»

Попередня робота:

Спостереження за дорогою, знайомство зі світлофором; спостереження за транспортом на дорозі;

Розгляд ілюстрацій із зображенням ситуацій;

— Сьогодні я запрошую вас пограти у подорож…

На чому можна вирушити в дорогу? (Машина, автобус, поїзд, літак).

Як назвати все це одним словом? (Машини, транспорт).

— Подивіться, як багато у нас різних машин! Але сталося ось що – машини були на ремонті та всі частини переплуталися. Чи допоможемо зібрати машини?

Д/гра «Збери машини» (розрізні картинки).

Тепер машини готові їхати.

Де їздять машини?

Хто такі пішоходи?

Як називається частина вулиці, якою ходять пішоходи?

Відгадайте загадку, на чому ми сьогодні вирушимо в дорогу:

Ось який довгий будинок!
Пасажирів багато у ньому.

Друг за одним усі сидять

І в віконця дивляться.
Він везе їх на вокзал,

Щоб ніхто не спізнився

Колеса з гуми,
Живиться бензином.

(автобус)

Ми поїдемо автобусом!

Але, щоб вирушити в дорогу, необхідно купити квитки. Проходьте до каси, касиром у нас буде Сашко, а контролером буду я.

Діти підходять до каси, кажуть: дайте мені, будь ласка, квиток на автобус.

З квитками проходять до автобуса, контролер перевіряє квитки.

Контролер: покажіть, будь ласка, ваш білет.

Діти сідають у «автобус» (стульчики стоять парами один за одним, спереду шофер).

Ось і наша зупинка. Час виходити. Тепер нам треба перейти дорогу.

— Як і де можна переходити дорогою?

Бачиш, білі смужки

На дорожньому перехресті?

Через дорогу переведе

Пішохідний перехід.

Як дізнатись, що можна йти?

Якого кольору сигнали у світлофорі?

Що робити пішоходам, коли горить червоний сигнал світлофора?

С.Михалков

Якщо світло запалилося червоне,

Значить, рухатися небезпечно,

Світло зелене каже:

«Проходьте, шлях відкритий!»

Але щось трапилося з нашим світлофором! Зникли всі сигнали! Допоможемо відремонтувати світлофор?

Діти підходять до столів із заготовками з картону та кольоровим пластиліном. Потрібно зробити сигнали для світлофора і правильно розташувати їх на прямокутнику з картону.

Який сигнал згори?

Де розташований зелений сигнал?

Що посередині?

Потрібно скачати з пластиліну кульку потрібного кольору, сплющити її між долонями і прикріпити на світлофор.

Як ми розкочуватимемо кульки? (Круговими рухами).

От і готові наші світлофори!

Тепер можна вирушати в дорогу!

Гра «Світлофор».

Вихователь показує сигнали світлофора (піднімає вгору картку із зображенням кіл червоного чи зеленого кольору) – червоний і зелений, діти на потрібний сигнал крокують чи зупиняються.

А зараз ми з вами перевіримо, чи всі діти знають правила дорожнього руху?

Гра «Можна – не можна»

— Я питатиму вас, можна чи не можна це робити?

— Дорогою бігати...

- Переходити дорогу на червоний сигнал світлофора...

— Ходити тротуаром…

- Грати на дорозі...

— Переходити дорогу пішохідним переходом…

— Переходити через дорогу одному…

А тепер ми з вами пограємось у гру «Різнокольорові автомобілі».

Дітям лунають керма різного кольору, у вихователя прапорці відповідних кольорів. На сигнал певного кольору рухаються "автомобілі" з кермами того ж кольору.

— Ось і закінчилась наша подорож. Назад ми поїдемо на чарівну карусель. Діти встають у коло, гра «Карусель».

Ледве - ледве, ледве - ледве,

Закружляли каруселі,

А потім, потім, потім,

Все бігом, бігом, бігом.

Тихіше, тихіше, не поспішайте,

Карусель зупиніть,

Раз-два, раз-два,

Ось і закінчилася гра.

Сподобалося вам грати у подорож? Що ми з вами робили? (ліпили світлофор, збирали картинки, грали у ігри), повторювали правила дорожнього руху.

Назва: Конспект НОД з ПДР у молодшій групі «Правила дорожнього руху»

Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МДОУ «Дитячий садок № 11 Дзвіночок» Тутаївського муніципального району
Місце розташування: місто Тутаєв Ярославської області

Конспект інтегрованого заняття в дитячому садку з дітьми 3-4 років «Мій друг світлофор»

Єфімова Алла Іванівна, вихователь ДБДОУ №43 м. Колпіно Санкт - Петербург

Опис:Даний матеріал буде цікавий вихователям ДОП, педагогам груп продовженого дня, можуть використовувати вчителі початкових класів щодо позакласного заходи з цієї темі для учнів початкової школи. Конспект розроблено з метою ознайомлення дітей із дорожніми знаками та їх значенням.
Ціль:Ознайомитись з деякими знаками дорожнього руху.
Завдання:
- закріпити знання дітей про світлофор, про його сигнали;
- розвивати вміння відповідати питання повною пропозицією.


Вихователь:Хлопці, сьогодні я вам пропоную вирушити у подорож за правилами дорожнього руху. Ви згодні?
Відповіді.
Вихователь:Уявіть, вам потрібно вирушити у гості і треба переходити дорогу, а там їздять машини, автобуси. Для цього потрібно знати правила. Слухайте загадку і скажіть мені відгадку.
Ніколи я не сплю,
На дорогу дивлюсь.
Підкажу, коли стояти,
Коли починати рух.
Дітивідповідають: Світлофор.


Вихователь:Правильно. Які кольори зображені на знаку світлофора?
Відповіді.
Вихователь:А що означає кожен колір світлофора?
Відповіді.
Вихователь:А тепер друга загадка для вас підготовлена:
Цю стрічку не візьмеш,
І в кіску не вплетеш.
На землі вона лежить,
Транспорт уздовж нею біжить.
Дітивідповідають: Дорога.
Вихователь:Скажіть, ми можемо ходити дорогою?
Відповіді.
Вихователь:А чому нам не можна ходити проїжджою частиною?
Відповіді.
Вихователь:А назвіть мені транспорт, який ви знаєте?
Відповіді.
Вихователь:А хто сидить за кермом, як він називається?
Відповіді.
Вихователь:А люди, які їдуть автобусом, трамваєм, маршруткою, як ми їх назвемо одним словом?
Відповіді.
Вихователь:Пропоную, вам невеликий перепочинок у вигляді фізхвилинки.


Дорога не стежка,
Дорога не канава,
Спершу дивися ліворуч,
Потім дивись праворуч.
Ти ліворуч повернися,
Другу поряд усміхнись.
Топни правою ногою,
Топни лівою ногою,
І сміливіше йди додому.
Вихователь:Молодці слухали слова уважно, рухи виконували все правильно. Продовжуємо розмову, слухайте уважно. Ще одна загадка.
Людина на мене крокує.
Мене називає зеброю.
Дітивідповідають: Пішохідний перехід.
Вихователь:А як виглядає пішохідний перехід?
Відповіді.
Вихователь:А щоб дізнатися, як ще інакше називають пішохідний перехід, послухайте наступну загадку.
Під ногами у Серьожки,
Смугаста доріжка.
Сміливо він по ній іде,
А за ним і весь народ.
Дітивідповідають: Зебра.


Вихователь:Добре відповідали, правила ви знаєте, пропоную вам трохи пограти та знак зібрати. А зібрати нам треба світлофор. Згадуємо, які кольори є на знаку світлофора?
Відповіді.
Вихователь:А якою вони форми?
Відповіді.
Вихователь:А в якій послідовності вони знаходяться?
Відповіді.
Вихователь:Я до столів вас запрошую,
І дорожній знак зібрати вам пропоную.
Вихователь:Дуже гарний вийшов знак. Але щоб краще все запам'ятати та закріпити отримані знання, я вам пропоную ще й намалювати знак світлофора. Але для цього потрібно розім'яти пальчики.
Пальчикова зарядка:
Раз два три чотири п'ять.
(Розтискаємо пальці з кулака по одному, починаючи з великого.)
Вийшли пальчики гуляти.
(Ритмічно розтискаємо та стискаємо всі пальці разом.)
Раз два три чотири п'ять.
(Стискаємо по черзі, широко розставлені пальці в кулак, починаючи з мізинця.)
У хатинку сховалися знову.
(Ритмічно стискаємо всі пальці разом.)
Вихователь:Ось тепер я точно впевнена, що у вас вийдуть шикарні роботи. Сідаємо за свої робочі місця та приступаємо до виконання роботи, а точніше намалюємо – світлофор.
Вихователь:Хороші роботи, попрацювали ви на славу, можна відпочити.


Тримайся дорожніх правил суворо,
Не поспішай як на пожежу,
І пам'ятай: транспорту – дорога,
А пішоходам – тротуар!
Та й батькам теж наказ-
Адже ваші діти дивляться на вас.
Будьте прикладом гідним завжди,
І не станеться в дорозі лихо!