Конспект виховного заняття в школі. Конспект виховного заняття. Актуальність теми виховного заходу

Конспект виховного заняття для молодших школярів "Переваги і недоліки людини"

Тема: Переваги і недоліки людини
мета: Дати поняття про гідність і недоліки людини через ігрову діяльність.
завдання:
- Створення умов для виховання міжособистісних відносин.
- Розвиток у дітей уміння бачити і розуміти інших людей, їхні переваги й недоліки.
- Сприяти формуванню і розвитку мотивації учнів до занять етики.
- Формування навичок і звичок моральної поведінки вихованців.
Форма проведення заходу: Бесіда, ІКТ.
оснащення: малюнок чоловічка, смужки паперу, картки білі і чорні, презентація «Переваги і недоліки людини».

хід заходу

Вихователь. Привіт, хлопці! Я бажаю вам міцного здоров'я і успіхів! Нехай на наших заняттях вам буде добре і затишно. Бачу, що ви змінилися. Багато з вас стали частіше посміхатися. А це, значить, настрій наше покращився. Це дуже приємно. Спасибі вам!
психологічна вправа«Барометр настрою».
Дітям пропоную показати свій настрій (як барометр показує погоду) руками: поганий настрій - долоні торкаються один одного, гарне - руки розведені в сторони.
Вихователь. Хлопці, все люди різні: великі і маленькі, товсті і тонкі, веселі і злі. У кожної людини є гарні якості - це називається гідності, а є і погані якості - це недоліки. Щоб розібратися в цих якостях, давайте подивимося на цього чоловічка (слайд: малюнок чоловічка, розділеного уздовж на дві частини, розфарбовані чорним і білим кольором). Чому у цього чоловічка одна половина чорна? (Відповіді дітей). Все погане нам бачиться в чорному кольорі, а хороше - світле, біле. Давайте допоможемо людині стати чистим і білим, тобто стати хорошим. Для цього на кожне погане якість або недолік будемо підбирати хорошу якість або гідність, які закриті листочками. Знімемо перший листочок. Що написано?
Діти: скромність.
Білий листочок клеїмо на темну половину чоловічка і так робимо до тих пір, поки тіло чоловічка стане білим. Кожне якість коротко характеризую. Діти також промовляють вголос назви якостей.
недолік
жадібність
злість
непослух
упертість

нетерпимість
Зарозумілість
гідність
честь
доброта
сміливість
лагідність
щедрість
скромність

Жадібність - це скупість, жадібна людина не любить ділитися з друзями.
Злість-різке і дуже негативне почуття.
Упертість - непоступливість, незговірливість.
Нетерпимість - небажання або неможливість терпіти кого-небудь або
що-небудь.
Зарозумілість. Це коли людина починає завищувати свою ціну.
Скромність. Це коли людина, навіть маючи безліч переваг, поводиться просто і непомітно, що не випинаючи їх назовні і не хизуючись.
Честь. Це моральні принципи і якості людини, гідні поваги з боку суспільства.
Физкультминутка
Наді мною яскраво світить сонце,
Дует легкий вітерець.
Я вдихаю його чистий свіже повітря.
Наді мною гордо кружляють птахи.
Мені добре і приємно.
Я дуже радий, що мене оточують
Хороші, добрі люди.
закріплення
Гра «Чорне - біле»
Якщо якість хороша, піднімаємо білу картку, якщо якість погана, піднімаємо чорну картку.
Вихователь. Хлопці, подивіться на слайд і прочитайте. Які якості тут зібрані? (Відповіді дітей). Правильно, хороші якості або гідності людини. Я бажаю, щоб ці якості завжди були з вами і допомагали рости вам красивими і хорошими людьми!
Бережіть один одного,
добротою зігрівайте
Бережіть один одного,
Ображати не давайте
Бережіть один одного,
Сварки все забудьте
І в вільну хвилину.
Поруч один з одним побудьте.
Рефлексія. На стенд приклеюються кружечки в ту зону, яка відповідає думку і станом учасників: Було корисно ... Змусило задуматися ... принести задоволення ... Залишило при своєму ...

транскрипт

1 Конспект виховного заняття Класний керівник: Наталя Василівна Михайличенко, МБОУ «Гімназія 8» Тема заняття: «Я і Батьки шлях до взаєморозуміння» (за матеріалами фільму «Вам і не снилося», режисер Ілля Фрез, сценарій Г. Щербакової) Вік учнів: років (8 клас) Цілі заняття Виховні: 1. виховання толерантного ставлення до думки іншої людини; 2. виховання поваги до морального досвіду представників старшого покоління. Освітні: 1. формування позитивної моральної оцінки сімейних цінностей; 2. сприяння розширенню світогляду; 3. поглиблення моральних уявлень школярів про сім'ю. Розвиваючі: 1. розвиток морально-етичної сфери: емпатії, взаєморозуміння і взаємоповаги; 2. розвиток комунікативної сфери: збагачення мови, поповнення словникового запасу дітей, розвиток вміння формулювати і висловлювати свою точку зору; 3. розвиток регулятивно-вольової сфери: вміння володіти собою, поважати іншу думку. 4. спонукання дітей до рефлексивного аналізу власної поведінки. Основні методи заняття - проблемний діалог, перегляд відеофрагменту, які виховують проблемні ситуації. Плановані метапредметние результати заняття Регулятивні: - здатність самостійно визначати особистісно значиму мета заняття; - здатність здійснювати початкові форми пізнавальної та особистісної рефлексії. Комунікативні: - здатність формулювати власну думку і позицію, враховувати думки інших; - здатність працювати індивідуально і в співробітництві, взаємодіяти для досягнення спільної мети. Пізнавальні: - міркувати над значенням понять, виділяти їх істотні ознаки; - знаходити відповіді на питання, використовуючи суб'єктивний життєвий досвід; - розвивати мотиви самопізнання; - виявляти проблему, висувати припущення, робити висновки. Особистісні: - вести діалог з іншими людьми і досягати в ньому взаєморозуміння; - висловлювати своє ставлення до обговорюваної проблеми. Обладнання: комп'ютер, екран, магнітна дошка.

2 Конспект виховного заняття Діти відповідають на привітання, вітають гостей. 1. Мотиваційний етап Вчитель вітається з дітьми, висловлюючи позитивні побажання: - Добрий день, хлопці! Я дуже рада вас бачити! Сподіваюся, у нас з вами відбудеться цікава зустріч, яка запам'ятається кожному! Діти організовані для роботи в трьох міні-групах. Відбувається активне включення в діалог з учителем. Можливі відповіді дітей: Сім'я! - Мама - Батьки і діти - Хлопці, подивіться слайд і скажіть, що або хто є найважливішим, найціннішим у житті людини з перших хвилин його народження і протягом усього життя? На слайдах картинки: - щаслива сім'я; - конфлікт в родині; - мама і немовля; - батьки і підліток На магнітній дошці - табличка «Сім'я», картинки «Дитина», «Батьки». Розмірковують висловлюванням. над - «Все щасливі сім'ї схожі один на одного, кожна нещаслива сім'я нещаслива по-своєму »- так починається роман великого російського письменника Л.М. Толстого «Анна Кареніна». На слайді висловлювання Л. М. Толстого Можливі відповіді дітей: Чи згодні - Не зовсім - Можна посперечатися - Хлопці, чи згодні з цим твердженням? Ваші думки розділилися. Давайте разом поміркуємо над тим, що може зробити сім'ю щасливою і єдиною. 2. Етап цілепокладання - Пропоную вам скласти макет віртуального мосту. Це міст відносин між дитиною і батьками. Міст, який веде до взаєморозуміння. - Хлопці, тема нашої бесіди невипадкова. Дослідження вчених показують, що три На слайді тема заняття «Я і Батьки шлях до взаєморозуміння»

3 Можливі відповіді дітей: - пізно прийшов додому; -довго говорю по телефону; -сиджу за комп'ютером; -Включає музику на повну гучність; - отримав погану оцінку; -не допомагаю в роботі Діти обговорюють в групі, доходять спільного висновку, фіксуючи головні причини нерозуміння: - не дають свободи; - лають; -Дістаємо своїми повчаннями; - весь час працюють, не займаються з дітьми; - не дають грошей; - не довіряють - не поважають батьків; - не хочуть їх слухати; - зневажають батьків за те, що вони не можуть заробити на гідне життя; - діти ледачі, не хочуть вчитися; - не хочуть допомагати по дому Приходять до спільного висновку: чверті сучасних дітей постійно конфліктують з батьками. - Скажіть, через що можуть відбуватися сварки? - Чому ж ми діти і батьки - не можемо знайти спільної мови? Напишіть, на ваш погляд, головні причини, які руйнують стосунки, утворюють прірву межу нами. (Продовжіть список) - Хлопці, виходить, що у всьому винні тільки батьки? - Давайте подумаємо, може, в чомусь є і вина дітей? - Хлопці, чи можемо ми сказати, що в будь-якому конфлікті завжди є дві сторони? - Спасибі хлопці! - Дійсно, нерозуміння може виникнути обопільно, значить, і шлях до розуміння потрібно шукати тільки разом. Учитель схематично зображує яму, прірва між картинками «Дитина», «Батьки». Листки, на яких написані причини, діти розміщують на магнітах в зображеної прірви. Перегляд фрагментів фільму «Вам і не снилося» (Режисер Ілля Фрез, сценарій Г. Щербакової) 3. Основна частина заняття - Тому сьогодні ми не будемо засуджувати один одного, а спробуємо зрозуміти. - Зараз пропоную вам подивитися відеофрагменти відомого фільму, який був знятий в 1981 році - «Вам і не снилося», головні герої фільму Роман і Катя. Час перегляду 2 хв. 20 сек.

4 Діти аналізують побачений відеофрагмент. Приходять до спільного висновку :. Проблема відносин батьків і дітей з'ясовна. Протиріччя між поколіннями були і будуть завжди. Діти працюють в групах: Група 1 працюють з репліками дітей Група 2 працюють з репліками дорослих Група 3 працюють з набором особистісних якостей 3 група представляє на дошці результати групової роботи. Обговорення: - Хлопці, як ви зрозуміли, між ким відбувається конфлікт у фільмі «Вам і не снилося»? - Як ви думаєте, чи можуть у старшокласників бути справжні почуття? - Чи можна зрозуміти почуття батьків Романа і Каті? - Спасибі хлопці! - Пропоную вам попрацювати в групах. Ваше завдання визначити, які людські якості проявляють герої фільму, вимовляючи фрази в ході діалогів: - 1 група працює з репліками дітей - 2 група працює з репліками, які говорили дорослі; - завдання для 3 групи - вибрати із запропонованих ті якості, які допомагають взаєморозумінню. 4. Етап контролю і оцінки - Звернемося до хлопців 3 групи, які ж людські якості допомагають побудувати міст відносин між дитиною і батьками? Група 1 (Рома і Катя) Фрази героїв Якості «Я буду Чуйність попереджати тебе» «Люди і без грошей Любов можуть бути дуже багатими» «Це любов має право Розуміння спонукати!» «Я сама поїду в Відданість Ленінград» Група 2 (Дорослі) Фрази героїв Якості «Тобі 10 клас потрібно Турбота закінчувати!» «Цих дітей не можна Повага розлучати» «Це життя!» Терпимість Група 3 (Експерти) якості, якості, які зміцнюють разрущающім відносини відносини турбота, повага, терпимість, чуйність, любов, розуміння, відданість недовіру брехня егоїзм нерозуміння Кріплять дощечки віртуального мосту взаєморозуміння: (турбота, повага, терпимість, чуйність, любов, розуміння, відданість).

5 1 і 2 група знаходять аргументи - фрази дітей і батьків, представляють їх на дошці Діти аналізують результати роботи, висловлюють своє ставлення. - Хлопці 3 групи, які дощечки нам не знадобилися? показують зайві дощечки (недовіру, брехня, егоїзм, нерозуміння). 5. Етап рефлексії заняття Поведінка підсумків заняття: Діти візуалізують результат - Хлопці, пропоную вам ещѐ роботи - віртуальний міст раз звернутися до слів взаєморозуміння між Л.Н. Толстого, який Дитиною і Батьками сказав: (дощечки: турбота, повага, «кожна нещаслива сім'я терпимість, чуйність, любов, нещаслива по-своєму» - розуміння, відданість). подивіться, скільки різних причин можуть зруйнувати гармонію в нашій родині (вказати на таблички прірви); І дійсно, «Всі щасливі сім'ї схожі один на одного», адже в кожної щасливу родину ми проявляємо по відношенню один до одного такі чудові якості (вказати на дощечки віртуальної сходи). Кожен ребѐнок здійснює рефлексію, виконуючи завдання індивідуально. - Хлопці, завершуючи нашу зустріч, пропоную вам кожному самостійно закінчити фразу: «Дорогі батьки! Я б хотів (а) Вам сказати »Запечатайте цей лист в конверт і візьміть з собою. За вашим бажанням ви можете залишити його собі або віддати батькам. Головне, завжди будьте щирими! Бажаю вам удачі, хлопці! Нехай у ваших серцях завжди панують доброта і розуміння! Діти отримують конверти для здійснення рефлексії.


тематичне планування класних за програмою «Толерантність» 1 клас 1. Хто я? Які ми? 1 2. Про людське щастя. 1 3. Людина коваль свого щастя. 1 4. Що таке «добре» і що таке 1 «погано»?

Предмет: навколишній світ Клас: 2 Учитель: Мокроусова Н.І. Тема: Наша дружня сім'я. Мета уроку: - збагачувати уявлення дітей про сім'ю, про домашні справи дорослих і дітей, про можливість взаємодопомоги між

Класна година для учнів 7 класів «ЗМІ і корупція» Цілі: підвищення правової грамотності учнів в сфері антикорупційного законодавства, формування у учнів антикорупційного світогляду,

Технологічна карта відкритого уроку музики Відповідно до вимог ФГОС в 5 «А» класі по темі: « Чарівна паличка диригента »Укладач: Сабирова Алла Сулеймановна, учитель музики ГБОУ ЗОШ 9 м

Муніципальне бюджетне загальноосвітній заклад «Кесовогорская середня загальноосвітня школа імені двічі Героя Радянського Союзу А.В.Алелюхіна» Конспект уроку з суспільствознавства в 5 класі «Однокласники,

Учитель: Михальченко Ніна Василівна. Предмет: літературне читання Тип уроку: відкриття нових знань. Технологічна карта вивчення теми С. Я. Маршак «Автобус 26» Тема С. Я. Маршак «Автобус 26» Цілі Освітні:

Урок навколишнього світу в 1 класі. Злобіна Ольга Федорівна, вчитель початкових класів Тема: Багатства природи. Мета: створення умов для формування універсальних навчальних дій в учнів початкової

МБОУ «Куединское середня загальноосвітня школа 2-Базова школа» Розробка класної години на тему «Толерантний людина» (3 клас) Розробку підготувала: Чаркина Т. В., учитель початкових класів першої

Тема: Праця і творчість Форма уроку: урок відкриття нових знань. Методи навчання: частково-пошуковий, наочний, словесний, проблемно-діалогічний. Прийоми діяльності вчителя: організація проблемно-пошукової

Урок математики в класі Тема «Взаємозв'язок величин: швидкість, час, відстань» Автор: Карякіна Юлія Євгенівна, вчитель II категорії ГБОУ школи 579 Приморського району Санкт Петербург 201 рік Технологічна

Всі щасливі сім'ї схожі один на одного, кожна нещаслива сім'я нещаслива по-своєму Л. Толстой Зведена сім'я Папа Маркетинг менеджер Мама Sales Force менеджер Татусеві діти продакт менеджери Мамині

Навчальний предмет Клас 4 Тип уроку Технологія побудови уроку. Форми роботи Мета уроку Завдання уроку Основні терміни і поняття Місце проведення Час уроку Засоби навчання Учитель Технологічна карта

Класна година. Тема: «Як будувати відносини з тими, хто не схожий на нас?» Горбачова Наталія Геннадіївна вчитель початкових класів МБОУ ЗОШ 21 міста Ставрополя Мета: знайомство учнів з поняттям «толерантність»

1 Відкритий урок з російської мови на тему: «Слова антоніми» Виконала: учитель початкових класів Гончарова Л.А. Білгород 2013 рік 2 Урок російської мови Тема: «Слова - антоніми» Завдання: Освітні:

Конспект уроку по предмету російську мову 2 клас УМК «Школа Росії» Тема: Співвідношення слів назв, питань, на які вони відповідають, з частинами мови. Мета: Формувати вміння розпізнавати самостійні

Російська мова 2 клас Тема: Зміна прикметників за родами. Тип уроку: урок відкриття нового знання Мета уроку: дати поняття про граматичному ознаці прикметників про зміну прикметників

Технологічна карта уроку інформатики в 9 класі Тема уроку: Кодування векторного графічного зображення. Мета уроку: Створити умови для розвитку в учнів пізнавальної, комунікативної, інформаційної

Відкритий урок з суспільствознавства в 5 класі Учитель: Корсакова Галина Анатоліївна. Предмет: суспільствознавство Клас: 5 А Тема уроку: Загадка людини (1-й урок) Дата проведення: 16. 09. 2014 р Тип уроку:

Богданович Марина Анатоліївна учитель початкових класів Муніципальне освітній заклад «Середня загальноосвітня школа 41» м Вологда КОНСПЕКТ УРОКУ ПО літературні читання В 4 КЛАСІ НА ТЕМУ

Урок ОРКСЕ 4 клас Тема уроку: «Священні споруди» Учитель ГБОУ СШ 255 Адміралтейського району СПб Зеленкова О.А 2016 Тема уроку: Священні споруди. Мета уроку: розширення уявлень про прояв

Муніципальне казенне оздоровче освітній заклад санаторного типу для дітей, які потребують тривалого лікування. Санаторна школа-інтернат р.п.межевой Сучасні технології інформаційно

Пояснювальна записка Робоча програма з основ духовно-моральної культури народів Росії (основи світської етики) складена відповідно до основних положень Федерального державного освітнього

Класна година на тему: «На Планеті Толерантність» В 4 «Г» класі Цілі: Освітні: познайомити з поняттям «толерантність»; виявити основні риси толерантності; сформувати правильне уявлення

Клас: 1 А. Предмет: математика (за УМК «Школа Росії»). Тема урока. Знайомство з одиницею вимірювання довжини сантиметром. Мета: путѐм спостереження, порівняння познайомити дітей з одиницею вимірювання довжини сантиметром.

МБОУ «Большебиковская ЗОШ» в10-11 класах Класний керівник Білозерських Н.А. Вересень 2011р. Щасливий той, хто щасливий у себе вдома. Л.Н. Толстой Мета: спонукати батьків до відвертої розмови з

Урок математики по темі «Побудова точок в координатної площини» Розділ «Координати на площині» Клас 6. Мета: навчити учнів будувати точки за заданими її координатами на координатної площині Завдання:

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ Предмет: математика, 6 клас Тема уроку: Ознака подільності на твір (перший урок з даної теми). Підручник: І.І Зубарєва, А.Г. Мордкович Математика 6 клас. М .: Мнемозина, 2012.

Фестиваль педагогічної майстерності вчителів початкової школи ГБОУ ЗОШ 1794 Конспект майстер - класу з математики у 2 класі Тема: «Порядок дій у виразах» Освітня система: «Школа-2100»

План-конспект інтегрованого заняття на тему: «Моя сім'я». Підготувала: Вихователь дошкільної групи Алещенко Т. В. Мета: закріплювати уявлення про те, що таке сім'я, про родичів, споріднених

Конспект уроку російської мови в 3 класі Тема: «Поняття про дієслово». Мета: сформувати уявлення дітей про те, що дієслова називають не тільки дії, а й різні стани предметів і зміна

Відкритий урок по темі: «Розрядний склад тризначних чисел. Додавання і віднімання в межах 100. Рішення задач »Література: 1. Істоміна Н.Б. Методика навчання математики в початкових классах.м., 2002. 2.

План-конспект уроку «Справедливість» 1. Нуртдінова Марина Геннадіївна 2. МБОУ-ЗОШ с. Росташі Аркадакского району Саратовської області 3. Учитель початкових класів 4. Модуль «Основи світської етики» 5. Клас

Автономне установа Удмуртська Республіка РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ТА ОЦІНКИ ЯКОСТІ ОСВІТИ Номінація: «Урок (заняття) з використанням освітніх рішень Лего» Тема: Казка «Троє поросят»

Технологічна карта уроку ОРКСЕ Дата проведення: 22. 01. 2016 г. Тема уроку: Світові релігії світу. Мета уроку: Створення умов для узагальнення знань учнів про світових релігійних культурах. Тип уроку:

Читацька конференція «Що ж ви робите, дорослі люди?» за повістю Альберта Лиханова «Сонячне затемнення». Мета Навчальна: розвивати сучасне уявлення школярів про взаємини дітей і

Урок математики у 2 класі (Програма «Школа-2100», підручник С.А. Козлова "Математика" 2 клас.) Тема: Ціна, кількість, вартість. Тип уроку: Урок вивчення нових знань із застосуванням технології РКМЧП

методична розробка уроку вчителя початкових класів Садовникова Ірини Вадимівни Дата: 18.02.14 Навчальний предмет: літературне читання Клас: 2 «Б» Тема: Наш театр. К. Чуковський «Крадене сонце» Тип

Моя майбутня професія 3 клас Понятовський Ю.Н. вчитель початкових класів МБОУ ЗОШ 1 м Данкова Мета: створення умов для формування уявлення про розмаїття професій та їх значимості, для пробудження

1. Все в твоїх руках (східна притча)

Давним-давно в старовинному місті жив Майстер, оточений учнями. Самий здатний з них одного разу задумався: «А чи є питання, на який наш Майстер не зміг би дати відповіді?» Він пішов на квітучий луг, Зловив найкрасивішу метелика і сховав її між долонями. Метелик чіплялася лапками за його руки, і учневі було лоскотно. Посміхаючись, він підійшов до Майстра і запитав:

Скажіть, яка метелик у мене в руках: живий чи мертва?

Він міцно тримав метелика в зімкнутих долонях і був готовий будь-якої миті стиснути їх заради своєї істини.

Чи не дивлячись на руки учня, Майстер відповів:

Все в твоїх руках.
2. Вибір

Залишилося зовсім небагато часу, і ви закінчите школу.
Попереду - життя з усіма її радощами і проблемамі.Перед вами зараз постає важке запитання: «Як будувати своє життя далі?»
Вам потрібно визначитися з вибором професії, навчитися будувати
відносини з людьми, зрозуміти чого ви хочете досягти в житті
-Ви знаете.что у кожної людини є свобода вибору.
І вибір цей повинен бути розумний.

Вибір існує щодня, щохвилини. Рівний по своїй серйозності, неоднаковий за своїми наслідками. Зробити крок чи НЕ зробити крок? Промовчати або відповісти? Стерпіти або НЕ стерпіти? Перемогти або відступити? Так чи ні?
Ми кожен день і кожну хвилину робимо вибір, яким бути: чесним або брехливим, сміливим чи боягузливим, ледачим або працьовитим? І що ми виберемо, то і пожнемо.

Притча «Що таке життя» (Учень розповідає)
-Старий дідусь пояснює маленькому онукові, що таке життя.
СТАРИЙ: «Чи бачиш, життя-це постійна боротьба всередині тебе двох вовків. Один вовк уособлює собою страх, ненависть, зло, неприязнь. А другий вовк уособлює любов, повагу, доброту, радість »
ОНУК: «А який же вовк, в кінці кінців перемагає?»
СТАРИЙ: «Той, якого ти годуєш ...»

Дивні речі відбуваються на білому світі: з одного боку, ми хвалимося досягненнями науки і техніки, а з іншого змушені говорити про вчинки аморальних і ганебних, які не повинні мати місце в житті.
-Добре, коли людина чує голос свого серця, найточнішого і неупередженого свідка наших вчинків.

Тест: Добрі ви?

Отже, добрий знали що ви людина? Допомогти вам розібратися в собі, в цих якостях своєї особистості допоможе тест.

1. У вас з'явилися гроші. Могли б ви витратити все, що у вас є, на подарунки друзям?

2. Товариш розповідає про свої поневіряння і бідах. Чи дасте ви йому зрозуміти, що вас не цікавлять його проблеми, навіть якщо це так і є?

3. Чи часто ви говорите приємне людям, що оточують вас, просто так, щоб підняти їх настрій?

4. Якщо ваш партнер погано грає в шахи або іншу гру, чи будете ви іноді йому піддаватися, щоб зробити приємне?

5. Чи любите ви злі жарти та розіграші?

6. Злопам'ятні ви?

7. Чи можете ви терпляче вислуховувати навіть те, що вас зовсім не цікавить?

8. Чи вмієте ви на практиці застосовувати свої здібності?

9. Кидаєте ви гру, коли починаєте програвати?

10. Якщо ви впевнені у своїй правоті, відмовляєтеся ви слухати аргументи опонента?

11. Чи охоче ви виконуєте прохання?

12. Чи станете ви жартувати над кимось, щоб розвеселити оточуючих?

Сподіваюся, ви були відверті і щирі в своїх відповідях. Тоді почніть підрахунок набраних вами балів. Ви можете зарахувати собі по одному балу за відповідь "так", даний на питання: 1, 3, 4, 7, 8, 11, і за відповіді "ні" на питання: 2, 5, 6, 9, 10, 12.

4.Стихотворение Мартинова Л. «Слід»:

А ти?
Входячи в будинку любие-
І в сірі,
І в блакитні,
Входячи на сходи круті,
У квартири світлом залиті,
Прислухаючись до дзвону клавіш
І на питання даруючи відповідь,
скажи:
Який ти слід залишиш?
слід,
Щоб витерли паркет
І подивилися косо в слід,
або
Незримий глибокий слід
У чужій душі на багато років?

Наталія Олександрівна Кривченко
Конспект відкритого виховного заняття «Книга наш друг - бережи її» для дітей з легким ступенем УО в 3 класі

КНИГА НАШ ДРУГ - БЕРЕГИ ЇЇ

конспект відкритого виховного заняття

для дітей з легким ступенем УО, 3 «А» клас

вихователь Кривченко Н. А.

цілі: виховувати дбайливе ставлення до книги.

завдання:

корекційно-розвиваючі: Корекція пам'яті, мислення, уваги.

виховні: Повторити вивчені твори; розширити кругозір дітей, Прищеплювати любов до читання.

устаткування: виставка книг, Розрізні картинки до казок; презентація; мішечок з іграшками, будиночок з картону, ялинки, маски звірів і книг.

хід заняття

вихователь: Відгадайте загадку:

Чи не кущ, а з листочками,

Чи не сорочка, а зшита,

Не людина, а розповідає. (книга)

Правильно, хлопці. сьогодні на занятті ми будемо говорити про дбайливе ставлення до книги. Закріпимо правила поводження з книгою. З'ясуємо, які бувають книги. А тема нашого заняття: « Книга наш друг - бережи її» .

вихователь: Так, книги роблять нас розумнішими, З них ми дізнаємося багато нового і цікавого, книги допомагають нам пізнати навколишній світ.

А давайте послухаємо, про що ж говорять книги на полиці.

інсценування байки «Дві книжки»

ведучий: Одного разу зустрілися дві книжки, Розговорилися між собою.

Поліна, 1-й учень: Ну, як твої справи?

ведучий: Одна запитала у інший.

Настя Б., 2-й учень:

Ох, мила, мені соромно перед класом,

Господар мої обкладинки вирвав з м'ясом!

Так що обкладинки ... обірвав листи!

З них він робить кораблики, плоти і голубів ...

Боюся, листи підуть на змій.

Тоді летіти мені в хмари!

А у тебе цілі боки?

Поліна, 1-й учень:

Твої мені не знайомі муки,

Не пам'ятаю я такого дня,

Щоб, не вимивши чисто руки,

А подивись-но на мої листочки:

На них чорнильною не побачиш точки.

Про плями я мовчу,

Про них і говорити якось непристойно.

Зате і я його вчу.

Не як-небудь, а на відмінно.

Настя Б., 2-й учень:

Ну, мій на трійках їде ледве-ледве.

І навіть двійку отримав на тому тижні.

ведучий:

Знайдеш ти хоробрості приклад

У хорошій розумній книжці.

В дорогу взяти ти не забудь

Ключів надійних зв'язку.

У будь-яку розповідь знайдеш ти шлях,

Увійдеш в будь-яку казку.

вихователь: Отже, про що ж говорять книги на полиці? (відповіді дітей)

А тепер подивіться, будь ласка, на нашу виставку. На ній ви бачите книги. А що з ними сталося? (відповіді дітей)

Чи можна рвати книги? І що треба зробити з цими книжками? (відповіді дітей)

вихователь: Зараз ми ще раз згадаємо, про що говорили книги, І які правила поводження з книгою - чого бояться книги?

1. Бери книгу тільки чистими руками.

2. Не кладіть в книгу олівці та інші предмети, від цього книга рветься.

3. Не загинайте сторінки, користуйтеся закладкою.

4. Не читайте книгу під час їжі.

5. У сиру погоду покладіть книгу в пакет.

6. Не можна писати на книгах.

вихователь: Отже, хлопці, з книгою потрібно звертатися дбайливо, Не можна брати брудними руками, не можна читати під час їжі, не можна рвати, не можна малювати в книзі, Щоб після вас іншим хлопцям було приємно брати їх в руки.

Хлопці, які бувають книги? А які книги ви любите читати? (відповіді дітей)

А хто скаже, чого навчають казки? (відповіді дітей: Казка вчить нас бути добрими, чесними, розумними, сильними. Казка висміює жодних, дурних, жорстоких і боягузливих)

Ви добре знаєте казки? (відповіді дітей)

Давайте перевіримо, наскільки добре ви знаєте їх.

Щоб нам легше було подорожувати, ми зараз згадаємо кілька казок, для цього ви розділіться на групи по 3 людини (Учні розбиваються на 4 групи по 3 людини). Я роздам вам картинки з казок, ви повинні їх зібрати, і кожна група відповість, до якої казці ця картинка.

МОРОЗКО. ТЕРЕМОК. МАША І ВЕДМІДЬ. Заюшкина избушка

вихователь: Діти збирають картинку, і кожна група відповідає на питання.

Чому нас вчать ці казки?

Теремок - виручати один одного в біді, Бути дружними.

Маша і ведмідь - правильних вчинків, хитрості.

Морозко - доброті, чуйності, любові до людей.

Заюшкина хатинка - вчить розрізняти добро і зло, співпереживати чужу радість і печаль.

вихователь: Хлопці, ми зараз з вами вирушимо в казкову подорож. Перш, ніж опинитися нам в казковому лісі, закриємо очі. Як тільки ви почуєте чарівні звуки, відкривайте очі. Чи готові? Все закрили очі? Тоді - в дорогу! У світ Чудес та магії! пауза

звучить музика

вихователь: Ось ми і в казковому лісі. Ой, хлопці, а хто нас зустрічає? (Лисичка-сестричка).

Здрастуй лисичка!

Лисичка (Ліза): Вітаю,

вихователь: Що у тебе в руці?

Лисичка (Ліза): Це для вас завдання.

вихователь: Вона приготувала нам перше випробування - гру. Яку гру ти нам, лисичка, приготувала?

Лисичка (Ліза): Відгадайте, про яку казці йдеться?

1. Сидить в кошику дівчинка у ведмедика за спиною. Він сам, того не відаючи, несе її додому. (Російська народна казка "Маша і Ведмідь")

2. Чекали маму з молоком,

А пустили вовка в будинок.

Хто ж були ці

Маленькі діти? (Козлята з казки "Вовк та семеро козлят")

3. У лисиці була хатинка крижана, а у зайчика луб'яна. ( «Лисиця, заєць і півень»)

4. Не лежалося на віконці -

Покотився по доріжці. (Російська народна казка «Колобок»)

5. Мишка будинок собі знайшла,

Мишка добра була:

В тім домі, в кінці кінців

Стало безліч мешканців! ( «Теремок»)

дитина лисичка: Молодці, на всі питання відповіли!

вихователь: Молодці, ваші дружні відповіді показали лисички, що казки ви любите і знаєте.

Физминутку

А тепер давайте пограємо, а заодно і перевіримо, як ви запам'ятали правила поводження з книгою. Все встаємо.

Хочу я вам задати питання,

А ви потім над ним серйозно подумайте.

Одне з двох: «Так» або «Немає» - скажіть вголос.

Якщо ваша відповідь «Так» - ви ляскаєте, якщо ваша відповідь «Немає» - ви крокуєте.

Отже, слухаємо уважно мої запитання.

Книга боїться дощу? (Так)

Книга любить сніг? (Ні)

книга любить подорожувати в бібліотеку в сумці. (Так)

Книга боїться брудних рук? (Так)

закладкою для книги може бути олівець? (Ні) Пиріжок? (Ні) Закладка? (Так)

книга любить, Коли її читають під час їжі? (Ні)

книга любить, Коли її розмальовують і розписують? (Ні)

книга боїться бути порваній? (Так)

вихователь: Молодці, хлопці! Ви відмінно впоралися із завданням. Наша подорож триває. Ми вирушаємо далі. Закрили очі, пауза

звучить музика

Заходить Баба Яга (Іра Х.)

вихователь: Ой, хлопці, хто це? (відповіді дітей)

Баба Яга: Здрастуйте, хлопці.

вихователь: Що це за мішок у тебе, Баба Яга?

Баба Яга: Я йшла по лісу і мішок знайшла (Дістає речі з мішечка, показує дітям, діти вгадують).

вихователь: Хлопці, що за речі з якої казки? (відповіді дітей)

Ой, які ви молодці! Баба Яга дуже задоволена вашими відповідями, а ми вирушаємо далі. Очі закриваємо. пауза

Звучить музика.

вихователь: Що ми бачимо?

Варто в лісі теремок, він не низький ні високий.

запитаємо: «Хто-хто в теремочке живе, хто-хто в невисокому живе?».

Ніхто не відповідає. А ось ми зараз і дізнаємося, хто в теремі живе.

Я люблю кота дражнити,

З його тарілки пити,

Непомітно, дуже спритно,

Сир вкрасти з мишоловки.

З довгим хвостиком малятко,

Здогадайтеся хто я -. (Мишка) С. Фомін

Швидко плаваю в ставку,

Цілий день ловлю їжу.

Хто ж я? Шепни на вушко.

«Ква» (жаба)

Хвіст коротше вуха,

Мчу я, що є духу,

Мчу я без оглядки.

Хто я, Відгадайка!

Ну звичайно ….! (Зайка)

Подивіться-но яка -

Вся горю, як золота.

Ходжу я в шубі дорогою,

Хвіст пухнастий і великий. (Лисиця)

Дружбу я вожу з лисицею,

Звір сердитий, злий.

Я зубами клац так клац,

Дуже страшний сірий ... (Вовк)

Уривок з казки «Теремок»

ведучийЖили звірі вп'ятьох в теремку, жили - не тужили, книги читали, Пісні співали.

раптом вперевалку звір йде.

Любить шишки, любить мед.

Ну-ка хто ж назве? (Ведмідь)

Побачив Теремок, так як зареве.

ведмідь (Артем С.):

Терем-теремок, хто в теремі живе?

мишка (Діана): Я мишка норушка.

Жаба (Діма): Я жаба-жаба.

зайчик (Артем К.): Я зайчик-попригайчік.

Лисичка (Ліза): Я лисичка-сестричка.

вовк (Саша): Я дзига сірий бочок. А ти хто?

ведмідь (Артем С): А я ведмідь клишоногий. Можна я з вами жити буду?

ведучий: І поліз він в Теремок. Лез, ліз, ніяк не міг влізти і говорить.

ведмідь: Я краще у вас на даху житиму.

звірі: Та ти нас розчавити!

ведмідь: Ні, не роздавлю.

ведучий: Вліз ведмідь на дах. Тільки сів, і розчавив Теремок. Розбіглися всі звірі - хто куди.

вихователь: Молодці, хлопці, впоралися з усіма завданнями. Закриваємо очі. Звучить музика. повертаємося в клас.

Ось і закінчилася наша подорож в казковий ліс. Завдяки вашій дружбі і тому, що ви читаєте книги з казками, Ви змогли пройти весь цей шлях.

Хлопці, давайте згадаємо, про що ми з вами сьогодні говорили? (відповіді дітей)

Хлопці, а як ви думаєте, чи треба любити книгу?

А чому? (відповіді дітей: Щоб багато знати, бути розумними, адже хто багато читає, той багато знає)

вихователь: А які правила поводження з книгою ви запам'ятали?

Ось настав момент прощання,

Буде короткою наша мова,

Говоримо Вам до побачення,