Математичне розвиток дошкільнят. Сучасні вимоги до математичного розвитку дітей старшого дошкільного віку. Формування математичних здібностей дітей

Склала: Задубина Юлія Олексіївна Шліссельбург 2015 рік Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок комбінованого виду« Горішок »

мета:

  • узагальнити і закріпити знання дітей про диких тварин.

завдання:

  • Закріпити вміння виділяти тварин наших лісів серед інших тварин.
  • Закріпити назви диких тварин і їх дитинчат.
  • Закріпити знання дітей про те, чим харчуються і де живуть дикі тварини.
  • Формувати вміння знаходити правильні відповіді на питання про тварин.
  • Виховувати інтерес до життя тварин, допитливість.
  • Складати невелику розповідь (3-4 речення) про тварин.

Словникова робота:

дикі тварини, лисеня (Білченя, ведмежа та ін.), Лігво, барліг, нора, дупло.

Попередня робота:

відгадування загадок за темою "Дикі тварини".

розгляд ілюстрацій (дикі тварини різних країн, Турбота людини про диких тварин, зоопарк та ін.).

Читання дітям російських народних казок: "Лисиця і вовк", "Заєць - хваста", "Зайчикова хатинка", "Три ведмеді", "Кіт, півень і лисиця", "Лисиця і журавель"; віршів Н.Костарев "Бобер", П. Воронько "Хитрий їжачок"; оповідань В. Біанкі і ін.

Розучування фізкультхвилинок "Дикі тварини", "Звіряча зарядка".

Матеріали до заняття:

фігурки "дикі тварини" , картинки «Дикі тварини та їх дитинчата» , Плакат із зображенням лісу, розрізні картинки.

Хід заняття:

Хлопці, сьогодні до нас в групу прийшла гостя. Але, щоб вона з'явилася, потрібно відгадати, хто це. Спробуємо?

Всіх звірів вона хитрий,
Шубка руда на ній.
Пишний хвіст - її краса.
Цей звір лісовий - ...

Правильно, це лисиця! Вона прийшла до нас в гості з лісу. Лисичка хоче пограти з вами і подивитися, що ви знаєте про диких тварин наших лісів.

Хлопці, скажіть, хто такі - дикі тварини?

(Живуть в природі, самі будують собі житло і добувають їжу)

Ви вже знаєте, що я прийшла з лісу. У ньому живе багато різних звірів. Але в цьому лісі (Лисиця звертає увагу дітей на макет лісу) я бачу тих тварин, яких раніше не зустрічала. По-моєму тут якась плутанина. Потрібно розібратися ..

1. Д / і «Плутанина»

Тварин, що живуть в лісах,
Ми залишимо на місцях.
Потрібно зайвих тут назвати
І з лісу їх прибрати.

(Діти прибирають слона, динозавра, корову, страуса, білого ведмедя)

Молодці! Сідаємо на стільці.

Хлопці, в нашому лісі недавно трапилася біда, справжній ураган. Дув такий сильний вітер і лив дощ, що всі звірі розбіглися і тепер ніяк не можуть знайти своїх дитинчат. Ви хочете їм допомогти!

2. Д / і «Назви дитинчати»

Багато мам на білому світі,
І у кожної мами діти.
На допомогу ми повинні прийти
І діток правильно знайти!

(Діти називають доросла тварина і його дитинчати, ставлять відповідну картинку)

Дякую вам за допомогу. Ви, напевно, втомилися.

Физминутку

Станьмо, треба відпочити,
Наші пальчики струсити.
Піднімайтеся, ручки, вгору,
Ворушіться, пальчики, -

Так ворушать вушками
Сіренькі зайчики.
Крадемо тихо на носочках,
Як лисиці бродять по ліску.

Вовк озирається навкруги,
І ми головки повернемо.
Тепер сідаємо тихіше, тихіше -
Прітіхнем, немов у нірках миші.

Мишки-то норки свої знайшли. А інші тварини так перелякалися під час негоди, що забули хто де живе. Знову потрібна ваша допомога!

3. Д / і «Знайди будинок»

Є у кожного свій будинок,
Нам тепло, затишно в ньому,
І лісовим тваринам теж
Будиночок свій знайти допоможемо.

(Діти називають житло тваринного і приклеюють його зображення в потрібне місце)

Впоралися! Ну ось дитинчата з мамами, будиночки всі свої знайшли, можна і пообідати. А ви знаєте, чим харчуються дикі тварини?

4. Д / і «Хто що їсть?»

У лісі- то, щоб виживати,
Їжу потрібно добувати.
Ви скажіть скоріше
Хто що любить з звірів!

(Діти розповідають, чим харчуються різні тварини і вибирають на столі відповідне «Частування» )

Молодці, хлопці! Ви так багато знаєте про тварин лісу, стільки всього розповіли. Але у мене все одно залишається кілька запитань.

5. Д / і "Скажи навіщо?"

Що? Навіщо? І чому?
Все ніяк я не зрозумію
Ну, хлопці, не сумуйте,
На питання відповідайте!

Навіщо лисиці довгий пухнастий хвіст?

Для чого зайчик на зиму «Одягає» білу шубку?

Навіщо їжаку голки?

Чому вовки виють?

Для чого зайцеві довгі вуха?

Чому рись має плямисте забарвлення?

Навіщо боброві такі гострі і міцні зуби?

Ну ось, тепер ви мені все пояснили. А я теж дещо знаю. Я знаю, як звірі роблять зарядку. А ви знаєте? Давайте разом покажемо.

Физминутку «Звірина зарядка»

Раз - стрибок, два - навприсядки.
Це заяча зарядка.
А лисенята, як прокинуться, люблять довго потягнутися,
Обов'язково позіхнути, ну і хвостиком вильнути.

А вовченята - спинку вигнути і легенько підстрибнути.
Ну, а ведмедик клишоногий, широко розставивши лапи,
Те одну, то обидві разом довго тупцює на місці.
А кому зарядки мало - починає все спочатку!

Хлопці, коли я збиралася до вас, приготувала картинки з нашими лісовими звірами. Але по дорозі мені зустрілися злі розбійники. Вони зіпсували все картинки. Подивіться, що з ними стало.

6. «Розрізні картинки»

Діти підходять по 2 людини до столів, на столах - конверти з розрізними картинками.

Ось картинки розрізні,
Незрозуміло, що на них.
Ви картиночки складіть,
Про тварин розкажіть.

Діти збирають картинку і розповідають про тварину, яка у них вийшло.

Діти стають півколом.

Хлопці! Ви молодці! Так добре відповідали. Скажіть, а вам сподобалося сьогодні наше заняття? Яка гра вам сподобалася більше? Чому? (Відповіді дітей). Я думаю, що і наша гостя залишилася задоволена. Як ви думаєте, хто з вас сподобався лисички більше всіх? Чому? (Відповіді дітей) Але їй пора повертатися. А на прощання лисичка хоче почастувати вас лісовими ласощами. (Корзиночка з грибочками і горішками).

Заняття закінчено.

Мета: формування емоційного позитивного ставлення до навколишнього світу і природи; розвиток соціальних навичок: вміння працювати в групі, домовлятися, враховувати думку партнера, а так само відстоювати свою думку.Розвиток логічного мислення, уяви, активізація і збагачення словника дітей, іменниками, прикметниками, дієсловами по темі занятія.Сістематізірованіе і уточнення уявлень про властивості води і повітря.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект заняття з екології

у старшій групі дитячого садка

«Будь другом природі».

мета:

Виховна: формувати емоційне позитивне ставлення до навколишнього світу і природи; розвивати соціальні навички: вміння працювати в групі, домовлятися, враховувати думку партнера, а так само відстоювати свою думку.

розвиваюча: Розвивати логічне мислення, уяву, активізація і збагачення словника дітей, іменниками, прикметниками, дієсловами по темі заняття.

освітня: систематизувати й уточнити уявлення про властивості води і повітря.

матеріал: стаканчики, вода, молоко, сік і дрібні іграшки, цукровий пісок, пісок, трубочки, пензлики, фарби.

Хід заняття.

вихователь: Наша планета - це спільний дім. І багато років ми в ньому живемо. Але, як відомо всім колом, повинні берегти ми цей будинок. А що таке планета Земля? (Відповіді дітей)

вихователь: Так це річки, ліси, поля, небо, сонце, тварини; тобто все те, що не зроблено руками людини. І людина теж частина природи. І сама маленький жучок-теж частина природи. Природа годує людини, одягає, навчає дає все необхідне для життя. Послухай ті вірш (вихователь читає).

Нас в будь-який час року вчить мудра природа

Птахи вчать співу. Паучок- терпінню

Бджоли в поле і в саду навчають нас праці

І до того ж в їхній праці все по справедливості,

Відображення в воді вчить нас правдивості

Вчить сніг нас чистоті, вчить сонце доброти

І при всій величезності навчає скромності.

Вос-ль: Хлопці, а чому ми з вами дихаємо?

діти: Повітрям, киснем.

вихователь: А який буває повітря? (Діти: брудний і чистий.) А чи завжди повітря буває чистим?

Діти: Ні.

вихователь: Де можна зустріти чисте повітря?

діти: У лісі, на морі, в горах.

вихователь: А де можна зустріти брудне повітря?

діти : У великих містах, де багато машин, і заводів.

вихователь: А що можна зробити для того. Що б повітря було чистим?

діти: Посадити дерева, на труби заводів поставити фільтри.

Вос-ль: Хлопці скажіть, а ми можемо почути повітря, і коли ми можемо його почути?

діти: Ми можемо його почути, коли дме вітер.

Гра. «Вітер».

обережно вітер

З хвіртки вийшов

Постукав у віконце

Пробіг по даху

пограв трохи

Гілками черемхи,

Покартав за щось

Воробйов знайомих

І, розправивши бадьоро

молоді крила

Полетів кудись

У перегонку з пилом.

Вос-ль: Скажіть. А повітря ми можемо побачити?

Діти: немає.

Вос-ль: А я вам пропоную зробити досвід, де ми можемо побачити повітря і почути його.

досвід: Взяти склянку з водою і трубочки з під соку. Опустити трубочки в стакан з водою і потихеньку дути в трубочку. Пояснити, що бульбашки це і є повітря і ми його бачимо. Потім дуємо з різною силою, щоб почути повітря. Властивості повітря-це рух з різною силою.

вихователь: Хлопці, а тепер скажіть, кому потрібне повітря? (Відповіді дітей)

вихователь: А що станеться якщо на Землі буде лише брудне повітря? (Відповіді дітей.)

Физминутку.

Виросли дерева в полі.

Добре рости на волі! (Потягіванія- руки в сторони)

Кожен старіє,

До неба, до сонця тягнеться. (Потягування, руки вгору, встати на носочки)

Ось подув веселий вітер,

Захиталися тут же гілки, (діти махають руками)

Навіть товсті стовбури

Нахилилися до землі. (Нахили вперед)

Вправо-вліво, взад-вперед -

Так дерева вітер гніт. (Нахили вправо-вліво, вперед-назад)

Він їх крутить, він їх крутить.

Так коли ж відпочинок буде? (Обертання туловещем)

Вітер стих. Зійшов місяць.

Настала тиша. (Діти сідають за столи)

вихователь: А без чого ще не може прожити людина. (Відповіді дітей). А зараз послухайте вірш.

Ви чули про воду?

Кажуть, вона всюди!

В калюжі, в море, в океані

І в водопровідному крані.

Як бурулька, замерзає,

У ліс туманом заповзає.

На плиті у нас кипить.

Пором чайника шипить,

Без неї нам не вмитися,

Чи не наїстися, не напитися!

Смію вам я доповісти:

Без води на не прожити!

вихователь: Де і яку, діти, сьогодні ви бачили воду? (В приміщенні, на вулиці). Для чого потрібна нам вода, як ми її використовуємо? (П'ємо, миємо руки, купаємося, стираємо, миємо підлогу, поливаємо квіти.)

Діти, подумайте, звідки береться вода в крані? Ми кожен день користуємось цією водою, а вона все тече і тече, не кінчається. У крані - вода річки. Ті крапельки, якими ми миємо руки, пройшли великий шлях. Спочатку вони плавали в річці, потім людина направив їх в труби.

До води, діти, треба ставитися дбайливо, не залишати без потреби відкриті крани.

А як же «народжується річка»? Хочете дізнатися? (Запрошує до себе, стелліт найширшу і довгу блакитну смужку тканини) На землі багато різних річок, великих і маленьких, всі вони кудись біжать. Велика ріка утворюється з безлічі маленьких річок і потічків. Хочете зробити свою велику річку? Найширша і довга смужка тканини перетворитися в головну річку, інші (можна використовувати атласні стрічки) - в струмочки. Розмістіть блакитні стрічки так. Щоб струмочки впадали в більшу річку. Ось як багато води. Але треба берегти її, навіть крани не залишати відкритими.

вихователь: а що ж таке вода? Якими властивостями володіє? Що б це з'ясувати ми сядемо на свої місця.

досвід №1 «У води немає запаху».

Запропонувати дітям понюхати воду і сказати. Чим вона пахне (або зовсім не пахне). Нехай нюхають ще і ще, поки не переконаються, що запаху немає. Однак підкресліть, що вода з водопровідних труб може мати запах, так як очищають її спеціальними речовинами, що б вона була безпечною для вашого здоров'я.

досвід №2 «Відводити немає смаку».

Запропонувати дітям спробувати через соломинку воду. Питання: Чи є у неї смак?

Дуже часто діти переконано кажуть, що вода дуже смачна. Дайте їм спробувати для порівняння молоко або сік. Якщо вони не переконалися, нехай ще раз спробують воду. Ви повинні довести їм, що у води немає смаку. Справа в тому, що діти часто чують від дорослих, що вода дуже смачна. Поясніть, що коли людина дуже хоче пити, то з задоволенням п'є воду, і, щоб висловити своє задоволення, говорить: «Яка смачна вода», хоча насправді її смаку не відчуває.

досвід №3 «Вода прозора».

Перед дітьми стоять дві склянки: один з водою, інший з молоком. В обидва стаканчика покласти іграшку з киндера. В якому з стаканчиків її видно, а в якому-ні? Перед нами молоко і вода, в стаканчику з водою ми бачимо іграшку, а в стаканчику з молоком немає. Висновок: вода прозора, а молоко немає.

досвід №4 «У воді одні речовини розчиняються, а інші не розчиняються».

Візьміть дві склянки з водою в один з них діти покладуть звичайний пісок і спробують розмішати його ложкою. Що виходить? Розчинився пісок чи ні? Візьміть інший стаканчик і насипте в нього ложечку цукрового піску, розмішати його. Що тепер вийшло? В якому з стаканчиків пісок розчинився?

Підсумок експерименту: водо- одне з найдивовижніших речовин. Вона володіє багатьма властивостями: прозорість, не має смаку і запаху, є розчинником.

вихователь: Хлопці, що нового ми сьогодні з вами дізналися про воду? (Відповіді дітей). Ми з вами маленька частинка цієї природи, тому просто зобов'язані дбайливо ставитися до всього живого, піклуватися про нашу планету Земля.


завдання:

1. дати дітям елементарні уявлення про джерела забруднення повітря, про значення чистого повітря для нашого здоров'я.
- Продовжувати знайомити дітей з властивостями води, самостійно проводити експерименти. Закріпити значимість води і повітря в житті людини і взагалі в житті на Землі.
2. Виховувати дбайливе ставлення до навколишньої дійсності, сприяти вихованню екологічної культури.
- Формувати вміння аналізувати вчинки людей і свої, робити екологічні висновки.
3. Закріпити з дітьми поняття «кисень» і «вуглекислий газ» і джерела їх виникнення.
- закріплювати соціальні навички: вміння працювати в групі, враховувати думку партнера, відстоювати власну думку, доводити свою правоту, прищеплювати дбайливе ставлення до природи.

Попередня робота:

1.Беседа про воду і її ролі в житті людини. Бесіди про необхідність повітря для дихання живих істот; Проведення експериментів з водою. Ігри з повітряними кулями і надувними іграшками; спостереження за рухом повітря в природі - за вітром, його силою, напрямком; читання художніх творів С.Я.Маршака, А. С. Пушкіна. В. Біанкі, Ф. Тютчева.

Матеріали.
Плакати з малюнками, конверти, малюнки з проблемними ситуаціями, прозорі склянки, вата, фільтр для води, клейонки, паперові рибки, Фігури риб, водоростей, качечок, пляшок, пакети, колеса від машин, два обруча.

хід заняття
I. Хлопці сьогодні, коли я прийшла на роботу, я побачила лист. І воно адресовано, нам, старшій групі «Горобинка». На листі написано, великими літерами «Дуже важливо» і «Терміново!» Лист від Лісовика. «Терміново! Потрібна допомога жителям квіткового містечка. Вони потрапили в біду. Жителі постійно хворіють, слабшають, не можуть працювати і грати! Щось трапилося. Допоможіть розібратися! Ваш Лісовик. »
Хлопці допоможемо, дізнаємося причину нещастя? (Так!)
Як же нам потрапити в квітковий містечко? Він же далеко, та й транспорт нам потрібен незвичайний. На чому Незнайко літав зі своїми друзями? (На повітряній кулі) Вірно! Ось і нам він потрібен. Давайте ми його зараз зробимо.

Физкультминутка «Повітряна куля»
Куля повітряна надувати, в шлях дорогу збирайся. (Всі встають в маленьке коло, потім, імітуючи що надувають в ньому повітря, коло розширюють)
Чекає чарівна країна, треба нам потрапити туди (крокуємо на місці)
Ми до друзів своїм летимо, допомогу надати хочемо (крутиться на місці, і сідаємо навпочіпки)
Вихователь: Ну ось, ми і прилетіли. Подивіться, хлопці, хіба так виглядає Квітковий місто? (Діти підходять до плакату на якому намальований великий завод з трубами, з яких йде чорний дим, навколо заводу одні пеньки, стічні води стікають в річку.)
Діти: Ні! У квітковому місті красива природа, багато дерев, квітів, птахів, комах, красивих будинків, сонце яскраво світить, небо блакитне.
Вихователь: Правильно. Хлопці, подивіться, тут ще один лист від жителів квіткового містечка. Давайте прочитаємо: «Допоможіть, врятуйте, ми вирішили з нашого містечка зробити такий же великий город как у вас, щоб були вдома великі і заводи величезні, прибуткові, але ми що то зробили неправильно, і замість великого міста у нас великі проблеми. Повітря стало брудним, тварини лісові від нас розбіглися, а вода в річці стала така каламутна і брудна і риби тепер в ній не бачити. Так ми теж хворіємо і кашляємо, що ми зробили неправильно? Допоможіть розібратися"

Питання про дітей:

Хлопці, як ви думаєте, що ж сталося в Квітковому містечку?
Діти: Жителі загубили природу, вирубали ліс, забруднили воду.
А що стало з річкою?
Діти: Річку забруднили стічними водами з заводу.

Чи може риба жити в такій річці?
Діти: Ні, вода занадто брудна.
4. А що стало з лісом? Куди зникли тварини?
Діти: Ліс вирубали, тварини розбіглися, бо їм ніде стало жити.
5. А що буде з жителями містечка?
Діти: Вони будуть хворіти. Їм потрібна допомога.

Вихователь: Хлопці, давайте допоможемо виправити ситуацію (Так)

II. дидактична гра "Добре погано".
Давайте пройдемо за столи. У вас на столах картки з малюнками екологічних проблем. Вам потрібно визначити правильно надходять на них люди чи ні. Якщо правильно, то обведіть картинку зеленим фломастером, якщо немає - червоним. Поясніть, чому це погано чи добре.
Каринка «Миють машину в річці» - (червоний фломастер) - погано, люди чинять неправильно, тому що забруднюють воду, в брудній воді не можуть жити риби, водорості. Люди якщо будуть купатися - захворіють. Машини потрібно мити на автомийках.
картинка « Раненое дерево » - (зелений фломастер) - Якщо у дерева ранка, потрібно ранку заліпити землею; якщо зламані гілки - перебинтувати стрічкою, ганчірочкою.
Картинка «Костер» - (червоний фломастер) - Багаття в лісі розводити не можна, а якщо розвели - загасити: засипати землею, залити водою.
Картинка «Годівниці. шпаківню » - (зелений фломастер) - Взимку потрібно вивішувати годівниці, щоб підгодовувати птахів; навесні - шпаківні, щоб птахи виводили пташенят.
Картинка «Сміття» - (червоний фломастер) - Сміття після себе залишати не можна, його потрібно зібрати в пакет або мішок і забрати з собою.
Картинка «Посадка дерева» - (зелений фломастер) - Чим більше дерев, тим чистіше повітря, більше місця для життя тварин, комах.
Картинка «Зірваний квітка» - (червоний фломастер) - Рвати квіти не можна, їх можна нюхати, фотографувати, малювати, милуватися. (і т.п.)
Вихователь: Молодці! Допомогли розібратися в складних ситуаціях!
Хлопці скажіть, а чим ми дихаємо? повітрям)
А як? (Носом, іноді ротом)
А може ми прожити без повітря? (Немає)
Чи можемо ми дихати брудним повітрям? (Можемо, але будемо хворіти)
А що забруднює повітря, знаєте? (Дим із заводських труб, вихлопні гази від машин)
А може людина в даний час прожити без машин, заводів і фабрик? (Ні, буде важко без них)

Що люди можуть зробити, щоб повітря стало чистішим? (Висаджувати дерева, чагарники, квіти)
А як дерева допомагають очищати повітря? (Дерева виділяють кисень, поглинають вуглекислий газ. Чим більше дерев, тим чистіше повітря)
Давайте подумаємо, що потрібно зробити, щоб природа не боліла, не страждала?
На заводські труби поставити фільтри, очистити стічні води (вихователь встановлює на плакаті фільтри);
Посадити ліс (на плакаті прикріплюються рослини).

III. Хлопці, ходімо прогуляємося по квітковому містечку. Дивіться, річка.
Яка брудна, скільки в ній сміття. Чи можуть риби жити там, чи зручно
їм плавати серед сміття? (Немає) Давайте очистимо річку від сміття!

Естафета «Чистий водоймище»
Діти діляться на дві команди. Перед ними два кола. У кожному колі - риби,
водорості, качечки, пляшки, пакети, колеса від машин і т.п. Завдання команд -
очистити «річку» від сміття. Чия команда впорається швидше і правильно, та й
перемагає.
Вихователь: Молодці хлопці, в річці тепер немає сміття. Подивіться, а вода-то -
каламутна!

IV. експеримент
Вихователь: Заводи скидають в річку шкідливі домішки, від яких мутніє
вода, гине риба, водорості. Ходімо в лабораторію, і допоможемо жителям
Квіткового містечка очистити воду. (Діти сідають за столи).
У кожного з вас забруднена вода. Цю воду потрібно пропустити через фільтр.

Кожна дитина пропускає забруднену воду через простий фільтр.
Звертається увага дітей, як змінилася вода.
Яка була вода? (Каламутна, брудна, з піском).
А після фільтрації вода якою стала? (Чиста).
А чи можна цю воду пити? (Ні, сиру воду треба кип'ятити, або потрібні спеціальні фільтри)

Хлопці, ми всі поправили і допомогли мешканцям квіткового містечка.
Поставили фільтри на труби заводу;

2. Прибрали сміття;
3. Почистили річку;
4. Посадили дерева в лісі.

Хлопці, давайте запустимо рибок в річку, яких ми недавно зробили (діти прикріплюють рибок на плакаті).
А тепер знову надуємо наш чарівний повітряна куля, І вирушимо додому (Всі встають в маленьке коло, потім, імітуючи що надувають в ньому повітря, коло розширюють).
Ось ми і допомогли мешканцям Квіткового містечка, виконали прохання Лісовика. На знак подяки він залишив нам свою скриньку з подарунком. У скриньці - екоемблеми. Вихователь нагороджує кожної дитини.

Назва: Конспект заняття з екології в старшій групі«Допомога жителям квіткового містечка»
Номінація: Дитячий садок, Конспекти занять, НСД, Екологія, старша група

Посада: вихователь вищої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МБДОУ дитячий садок №237 «Веселий хоровод»
Місцезнаходження: м Новокузнецьк, Кемеровська область

Екологічні заняття в дитячому садку. Старший дошкільний вік

Пропоновані заняття розраховані на 5-6-річних дітей.

На заняттях діти познайомляться з живою і неживою природою, різноманіттям живих істот, їх розвитком, зростанням, розмноженням, пристосуванням до середовища проживання. Емоційно відгукнутися на красу природи допоможуть художні твори письменників-класиків.

Шановні колеги! Якщо ви бажаєте, щоб ваші вихованці дбайливо, дбайливо, гуманно ставилися до природи, були нетерпимі до випадків порушення правил спілкування з природою, постарайтеся ті знання, які діти отримують на заняттях з ознайомлення зі світом природи, підкріплювати щодня в спостереженнях, експериментах, іграх, трудової діяльності і т. д.

Бажаємо творчих успіхів!

Сценарій розваги «Подорож в Чарівний Ліс» в старшій группеЗадачі: Продовжувати формувати дбайливе ставлення до природи Розвивати зв'язне мовлення; розширювати словниковий запас Створити радісний настрій Матеріал: мішки для сміття, газети, шишки, 2 кошика, дерев'яні пазли з частинами дерева.Ход развлеченіяВоспітатель: Хлопці, сьогодні я розповім вам про Чарівний ліс. Там як і в звичайному лісі ростуть дерева, літають птахи, бігають звірятка. А доглядає за цим Лісом добра Старенька-Л.

Конспект заняття з екології в старшій группеТема: В гостях морська свинка! Вікова група: Підготовча група Форма НСД: пізнавально - дослідницька діяльність Форма організації: фронтальна, групова, подгрупповие Навчально - методичний комплект: розроблено в рамках основної загальноосвітньої програми дошкільної освіти "Від народження до школи" під редакцією Н. Є. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої Засоби: наочні: тварина - морська свинка, огороджений.

Конспект "Спільна діяльність дітей і батьків з екологічного виховання в старшій групі" Опис матеріалу: Даний матеріал може стане в нагоді педагогам ДОП, які працюють з дітьми старшого дошкільного віку. Конспект дозволяє в доступній формі навчити дітей берегти природу. І найважливіше сприяє встановленню партнерських відносин між дітьми і дорослими в спільну діяльність. Мета: розширити і поглибити знання дітей про взаємозв'язки світу природи і діяльності людини. Завдання.

Екологічний квест для дітей 5-6 років «Струмочок» Цілі: Показати дітям взаємозв'язок всього живого в природі. Розвивати пізнавальні особливості дітей. Виховувати дбайливе ставлення до живої і неживої природи. Вчити дітей розрізняти зображувальність музики, її настрій Спонукати дітей висловлювати свої музичні враження у творчій діяльності Завдання: Удосконалювати у дітей уміння брати на себе ролі тварин, імітувати їх повадки. Удосконалювати вокальні, ритмічні.

Конспект відкритого заняття в старшій групі «Казка» «Зустріч з хлопчиськом Екологішкой» Мета: Викликати занепокоєння за екологічний стан планети. Розвивати інтерес, дбайливе ставлення і любов до навколишнього світу. Завдання: 1. Освітні Закріпити уявлення дітей про екологічні проблеми нашої планети; збагатити і розширити словник дітей: іменники - екологія, вторсировина; прикметники - флісовий, дієслова - сортувати, переробляти. 2. Розвиваючі розвиваючи.

Конспект НСД в старшій групі «Юні лаборанти» Даний матеріал буде корисний вихователям дитячих садків та батькам дітей дошкільного віку, а також люблячим бабусям і дідусям. Конспект НСД в старшій групі «Юні лаборанти» Мета: Формування екологічної культури у дітей. Завдання: Систематизувати знання дітей про рослини, як про живих істот, уточнити уявлення дітей про фактори, необхідних для росту рослин (грунт, волога, світло, тепло). Вчити виконувати трудові.

Цільова прогулянка для дітей старшого дошкільного віку: «Екологічна стежка» Діти відчувають потребу в спілкуванні з природою. В умовах санаторію ми можемо допомогти дітям розширити знання по ознайомленню з оточуючими природними об'єктами, навчити їх спостерігати і любити природу, дбайливо до неї ставитися. Мета: Ознайомити дітей з природними об'єктами, розташованими на території санаторію. Розширити знання про рослини найближчого оточення. Вчити милуватися різноманітністю рослин, бачити сам процес.

Екологічна інсценування «Відкрилася нова пташина їдальня» - розвага для дітей старшого возрастаЦель: - Формування екологічної культури дошкільників за допомогою театралізованої діяльності. - Виховання моральних почуттів. завдання: Діючі лиця: Діти-2 синички, горобець, сорока. Хід меропріятіяВоспітатель: Важко птахам зімовать- потрібно птахам допомагати. Сьогодні ми подивимося казку про зимуючих пташок. Звучить музика (прилітають дві синички) 1-я синичка: Ми веселі сестрички залізнична.

Конспект екологічного заняття в старшій групі «Чому пропав чисте повітря?»

Конспект відкритого заняття в старшій групі «Чому пропав чисте повітря?». Пізнання (ознайомлення з навколишньою природою).

Мета: збагачення уявлення про вплив техніки на навколишнє середовище.

освітні:
1. Формувати уявлення про те, який негативний вплив робить техніка на повітря.

Розвиваючі:
1. Сприяти розвитку вміння аналізувати і робити висновки.

виховні:
1. Виховувати бажання охороняти природу, піклуватися про неї; вчити працювати в мікрогрупах.

На прогулянці проводиться спостереження за рухом транспорту і за станом снігу на території дитячого садка і біля проїжджої частини.

Хід заняття:
Діти вільно переміщаються по групі, вихователь несподівано звертає їхню увагу на себе.

Хлопці, які ви молодці, ви розібралися в тому, чому повітря на іншій планеті став брудним. А чи може в нашому місті статися таке? (Так). Звичайно, адже у нас теж є заводи, котельні, велика кількість машин. І у нас повітря може стати брудним. Пам'ятайте, на прогулянці ми дивилися на сніг, що лежить біля дороги? Який він? (Брудний, чорний). Звичайно, тому що на наш білий сніг осядает сажа і вихлопні гази машин, які витають в нашому повітрі. І ми ось цим дихаємо.

Хлопці, а тепер давайте подумаємо, що ж необхідно зробити, щоб повітря залишався чистим? (Садити квіти, дерева, що не вирубувати ліси, ставити на труби заводів і котелень спеціальні очисні пристрої) (На кожну правильну відповідь дитини на магнітній дошці виставляється відповідна картинка). Квіти поглинають шкідливі гази і виділяють той газ, яким ми з вами дихаємо. Як він називається? (Кисень). Дерева - це сховище шкідливих газів. Вони накопичують їх і зберігають в собі сотні років. Тому потрібно зберігати і збільшувати кількість лісів. Очисні пристрої, які ставлять на труби заводів, допомагають не потрапити в повітря пилу і сажі.

Хлопці, а вам не здається, що нам вже пора перепочити?

Физкультминутка «Нам пора перепочити»
Нам пора перепочити, Потягнутися і зітхнути. (Глибокий вдих і видих)
Покрутили головою, І втома вся геть!
Раз два- три-чотири-п'ять шию треба розминати.
(Обертання головою)

Встали рівно. Нахилилися. Раз - вперед, а два - назад.
Потяглися. Розпрямилися. Повторюємо все підряд.
(Нахили вперед і назад)

А потім ми присідаємо. Це важливо, самі знаємо.
Ми коліна розминаємо, наші ноги упражняем.
(Присідання)

Нахиляємося легко,
Дістаємо руками підлогу. (Нахили вперед)
Потягнули плечі, спинки
А тепер кінець розминці. (Діти сідають на місця)

- Хлопці, але ж Аліса попросила нас відправити їй відповідь, чому пропав чисте повітря і як зробити так, щоб повітря знову став чистим. Як же нам відповісти Алісі? (Зателефонувати, намалювати)

- Зателефонувати Алісі ми не зможемо, тому що вона передала повідомлення з невизначеного номера, а ось намалювати відповідь ми зможемо і відправити поштою в космос Алісі. Що ми можемо намалювати на малюнку, де будемо зображати, чому пропав чисте повітря? (Заводи, машини, вирубку лісів).

А що ми можемо намалювати на малюнку, на якому будемо зображати, як зробити так, щоб повітря знову став чистим? (Квіти, ліси)

Скільки ми повинні намалювати малюнків? ( Два). Значить нам потрібно розділитися на дві групи. Як ми можемо це зробити? (Порахуйте, розділитися хто з ким хоче) А я хочу запропонувати вам спробувати розділитися за допомогою картинок. Кожен підходите до мене і візьміть одну картинку. (Діти беруть картинки). А зараз, спробуйте знайти свою групу. (Поділяються на групи). Чому ви об'єдналися в групу? (Тому що на всіх картинках зображено техніка). А чому ви об'єдналися в групу? (Тому що на картинках зображені квіти)

А тепер проходите за столи так, як ви об'єдналися, давайте малювати наші відповіді. Група «Техніка» малює відповідь, чому повітря стало брудним, а група «Квіти» малює відповідь, що можна зробити, щоб повітря стало чистим (Діти проходять за столи, малюють відповіді)

Молодці, хлопці, у вас дуже добре вийшло! Я обов'язково відправлю наші малюнки Алісі, але спочатку хай вони повисить трохи в нашій групі. Розповімо татам і мамам, як потрібно зберігати повітря чистим. А тепер давайте приберемо на столах, щоб і наша група теж залишалася чистою.

Щоб зрозуміти як зробити, Екологія в старшій групі по ФГОС, для вирішення ми залучили наших експертів з великим досвідом роботи і ось які ще варіанти вирішення цього питання нам вдалося знайти, сподіваємося вам це буде корисно.

Заняття з екологічного виховання в старшій групі

Заняття з екологічного виховання в старшій групі

Освітні області. «Пізнання», «комунікація», «соціалізація», «музично-художня діяльність».

освітня: розширювати і систематизувати знання дітей про природу, формувати інтерес до проблеми охорони природи, закріплювати у дітей норми і правила поведінки в природі. Розвиваючі: розвивати у дітей бажання робити посильний внесок природоохоронною вихованні, розвивати кругозір, мислення, зв'язне мовлення.

виховні: виховувати дбайливе ставлення до навколишнього нас природі, навчати бережного і доброму відношенню до природи, доставити дітям радість від участі в екологічному занятті.

вихователь: у нас сьогодні багато гостей і ми всі раді їх приходу. Зараз ми посміхнемось і дружно привітаємося.

діти: «Здрастуй!» - найкраще з слів, тому що «Здрастуй» означає будь здоров! Добрий день.

вихователь: сьогодні у нас з вами буде незвичайне заняття. У нас у всіх на грудях емблеми юних екологів. І у нас відбудеться перший вчена рада юних екологів. А щоб гостям було зрозуміло, скажіть будь ласка, хто це - юні екологи.

вихователь: хоча ми ще юні екологи, але у нас є девіз.

діти: Наш девіз: Рідну природу, улюблений свій край, всім серцем люби, бережи, бережи,

дитина читає вірш.

Ми хочемо, щоб птахи співали,

щоб навколо лісу шуміли,

щоб були блакитними небеса,

щоб річка сріблилася,

щоб метелик гуляла, і була на ягодах роса.

Ми хочемо, щоб сонце гріло, і берізка зеленіла,

і під ялинкою жив смішний, колючий їжак.

Щоб білочка скакала,

щоб веселка виблискувала,

щоб лив веселий дощ.

вихователь: а тепер я попрошу вас пройти в зал засідань і зайняти свої робочі місця.

Наш вчена рада ми почнемо з завдання. Скажіть мені, будь ласка, щоб ви порадили дітям і дорослим вирушаючи на прогулянку або виїжджаючи на природу не брати з собою.

· Не брати з собою гучну музику, щоб не сполохати жителів лісу.

· Не брати грубки, щоб.

· Не брати рогатку, щоб.

· Не брати рушницю, щоб.

· Не брати сірники, щоб.

· Не брати сокиру, щоб.

Наступне завдання. Зараз перед вами виступлять ваші колеги юні екологи з завданням.

Гра «Екологічний світлофор»

Залежно від розказаної ситуації вам необхідно піднімати картки червоного або зеленого кольору. Діти розповідають різні ситуації по сюжетними картинками. Вихователь. Ми люди повинні берегти і охороняти нашу природу, ліси, поля, річки, птахів, тварин, і все живе. Адже без них не зможе людина жити на землі. І зараз ми маємо це довести.

Дитина читає вірш.

Наша планета земля дуже щедра і багата,

гори, ліси і поля будинок наш рідний хлопці.

Давайте будемо берегти планету, іншої такої на світі немає.

Розвіємо над нею хмари і дим, в образу її нікому не дамо.

Берегти будемо птахів, комах, звірів від цього станемо ми тільки добріші.

Прикрасимо всю землю садами, квітами така планета потрібна нам з вами.

вихователь: тепер всіх гостей ми познайомимо з правилами друзів природи - юних екологів.

Діти по черзі розповідають про правила поведінки в природі.

По закінченню гри діти читають вірш.

Якщо в ліс прийшов гуляти свіжим повітрям дихати,

Стрибай, бігай і грай тільки, цур, не забувай,

що в лісі не можна шуміти навіть дуже голосно співати,

злякаються звірятка втечуть з лісової галявини.

гілки дуба не суши, ніколи не забувай

сміття з травички прибирати, даремно квіти не треба рвати.

З рогатки НЕ стріляти ти прийшов не вбивати.

Метелики нехай літають, але кому вони заважають.

Тут не потрібно всіх ловити. Тупати, плескати, палицею бити,

ти в лісі всього лише гість тут господар дуб і лось

їх спокій побережи, адже, вони нам не вороги.

вихователь: рибі - вода, птахові - повітря, звірові - ліс, гори і степи, а людині потрібна Батьківщина. І охороняти пріроду- значить охороняти Батьківщину. Так говорив російський письменник Михайло Пришвін. А ще люди склали багато прислів'їв і приказок про природу, які зараз розкажуть діти.

За лісі ходи - під ноги гляди.

Одне дерево зрубав - 40 посади.

Зламати дерево секунда - виростити міста.

Ліс не школа, а всіх навчає.

Ліс - це повітря для легенів, волога і тінь.

Ліс люби, люби природу - будеш вічно милий народу.

Рослина землі прикраса.

Ліс багатство і краса, бережи свої ліси.

Вихователь: в кінці нашого засідання розкажіть будь ласка які добрі справи ви зробили для природи.

Для гостей діти виконують пісню «Мої птиці».

вихователь: наше засідання вченої ради підійшло до кінця, і якщо вам сподобалося наше заняття підійміть зелену картку, якщо ні - червону картку.

Вихователь хвалить дітей. На завершення засідання діти аплодують собі.

вихователь: Люманова Е. Р.

МБДОУ "Дитячий садок" Сонечко "смт Гвардійське"

Щоб зрозуміти як зробити, Екологія в старшій групі по ФГОС, для вирішення ми залучили наших експертів з великим досвідом роботи і ось які ще варіанти вирішення цього питання нам вдалося знайти, сподіваємося вам це буде корисно.

Конспект заняття з екології в старшій групі дитячого садка

Пізнавальне екологічне заняття для старших дошкільнят ДОУ

Тема: «Як все живе росте?»

мета: познайомити дітей з характерними етапами розвитку живих організмів; підвести до висновку, що ми - люди - є частиною Природи, що для зростання і розвитку живих об'єктів необхідно одне і те ж: вода, світло, повітря, харчування, любов і дбайливе ставлення оточуючих.

Вихователь пропонує дітям розглянути фотографії маленьких дітей.

- Хто зображений на цих фотографіях?

- А ви зараз схожі на цих дітей?

- Як ви змінилися? (Ми стали великі, тепер у нас одяг і взуття більшого розміру, у дівчаток тепер довге волосся. Зараз ми носимо замість повзунків колготки, джинси. Раніше не вміли ходити, а тепер бігаємо, стрибаємо, катаємося на велосипеді і т.д.)

- А чому ви навчилися ще? (Різні відповіді дітей).

- Хлопці, поки ви росли, хто дбав про вас? (Мама, тато, дідусь, бабуся).

- А що ще вам було потрібно, крім любові і ласки дорослих? (Треба було дітей годувати, поїти.)

- А чим вас годували? (Кашею, кефіром, молоком, м'ясом, супом, соками, фруктами і т. Д.)

- А що ще необхідно дитині, щоб він ріс здоровим? (Гуляти на повітрі, грітися на сонечку, купати дитину, гартувати і т. Д.)

- Хто це все робив? (Мама тато.)

- Правильно, хлопці, найголовніше - це любов ваших близьких, вона дуже необхідна всім маленьким дітям.

Висновок (на ковроліні викладається схема):

немовля ⇒ дитина-дошкільник ⇒ юнак ⇒ чоловік

- Хлопці, виявляється, для росту людини і його розвитку необхідно (викладається схема):

тепло + харчування + вода + повітря + любов близьких

Так розвивається і росте людина.

Подивіться, якими ви були, якими стали і якими ви будете.

- Хлопці, а у кого вдома живе кішка?

- Яка кішка, велика чи маленька?

- А що необхідно, щоб кошеня виріс і перетворився у велику кішку? (Годувати молоком, м'ясом, рибою. Гуляти з кішкою на вулиці, щоб грілася на сонечку. Чи не ображати кішку, не дратувати її. Любити кішку, піклуватися про неї. Купати її, причісувати шерсть і т. Д.)

- Давайте подивимося, викладемо схему (викладається схема):

сліпе кошеня ⇒ маленьке кошеня ⇒ підростаючий кошеня ⇒ велика кішка

Щоб зрозуміти як зробити, Екологія в старшій групі по ФГОС, для вирішення ми залучили наших експертів з великим досвідом роботи і ось які ще варіанти вирішення цього питання нам вдалося знайти, сподіваємося вам це буде корисно.

Заняття з екології в старшій групі дитячого садка

Конспекти занять з екологічного виховання старших дошкільників в дитячому садку

В даному посібнику представлені заняття по екології для старших дошкільнят.

Теорія і практика, що склалися на сьогоднішній день, показують, що екологічне виховання в дошкільних установах можна розглядати як систему, спрямовану на формування у дітей почав екологічної культури та розвиток екологічної культури у дорослих, їх виховують. Як і будь-яка інша, дана система складається з ряду взаємопов'язаних компонентів, головними з яких є: зміст еколого-педагогічного процесу, еколого-орієнтована діяльність дітей і співробітників дитячого саду, наявність еколого-розвивального середовища в дошкільному закладі.

Посібник призначений фахівцям дошкільного виховання, Керівникам ДНЗ, методистам, практичним працівникам дитячих садків.

Заняття, ігри, вікторини, розваги і робота з батьками в ДОУ. Тема: Екологія

Конспект НСД по екології для дітей старшого дошкільного віку «Жаби-мандрівниці» Програмний зміст: Освітні: - розширювати і закріплювати уявлення дошкільнят про життя жаб в природі, особливості їх зовнішнього вигляду, Харчування, пересування, появи нових жаб; - збагачувати словник старших дошкільників за темою «Мешканці ставка». Розвиваючі: - розвивати слухове увагу, вербальну пам'ять у дітей старшого дошкільного віку; - розвивати загальну моторику і коорд.

Екологічний проект в дитячому садку. Старша группаАннотація Проект: «Наш будинок - природа». Тема: «Дерева в нашому місті». Команда учасників - діти старшої групи №27 (21 чоловік). Координатори - вихователь групи №27: Локман Любов Вікторівна У нашому проекті ми пізнаємо з дітьми дерева на території ДНЗ та в нашому місті і їх значущість для навколишнього нас середовища, вчимося дбайливо і відповідально ставитися до рослинного світу, збереженню природних ресурсів. Кінцевий продукт проекту: вирощування ріс.

Сценка "Маша йде в гості до ведмедику" для дітей старших і підготовчих группОпісаніе матеріалу: Даний матеріал буде корисний вихователям старших і підготовчих груп, матеріал призначений для екологічного виховання дітей. Сценка з екологічного виховання, старша група «Маша йде в гості до ведмедику» Дійові особи (Маша, зайці, вовки, білка, поросята, метелики, ведмідь) Мета: формування екологічної культури дітей. Маша: У гості до ведмедику я піду, всіх друзів з собою візьму. Пісню.

Конспект ООД по екологічному розвитку «Бережи природу» в старшій группеОпісаніе матеріалу: Матеріал може бути використаний при проведенні відкритих занять по екології в рамках проектів «Бережіть природу» з дітьми 5-6 річного віку. Заняття проходить в ігровій формі, Дуже захоплююче і цікаво. Буде корисний вихователям дитячих садків. Мета: Формувати у дітей відповідальне і добре ставлення до рідної природи. Завдання: Освітня: Закріпити уявлення дітей про ліс як місці оббита.

Тема проекту: екологія Творче назва: Екологічний проект «Лук на підвіконні» Місце реалізації: МБДОУ №101 група «Ягідка» Пояснювальна записка. Екологічне виховання дошкільнят - один із напрямів, за якими працює наш дитячий сад. Успішній реалізації завдань екологічного виховання сприяє розвиваюче середовище дитячого садка з точки зору створення умов для пізнавального, еколого-естетичного розвитку та оздоровлення дитини. Екологічна зона в нашому закладі включно.

КВН в дитячому саду з екологічного розвитку дітей старшого дошкільного возрастаКВН з екологічного розвитку дітей старшого дошкільного віку є узагальнююче захід по раніше проведену роботу в рамках екологічних занять. Систематизація знань дошкільнят проходить в ігровій формі і є прийнятною для дітей всіх рівнів розвитку. Даний матеріал буде цікавий і корисний для вихователів дошкільних установ своєю простотою проведення, відсутністю витратних мате.

НСД для дітей старшої групи з використанням ІКТ. Тема: Збери сміття - збережи планетуЗадачі: Розвивати спостережливість, уважність. Дати дітям знання про охорону навколишнього середовища (в лісі, біля річки). Формувати у дітей уявлення про сміття та способи його використання. Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи. Матеріал: Вірші, грамзапись голосів героїв, ІКТ обладнання, костюм зайчика, лялька сміттєвий монстр, пластикові бутилки, Серветки, пінопласт, пластилін, клей, ножиці.

Проект по формуванню екологічного спрямування у дітей старшого дошкільного віку «Ми господарі Землі» Актуальність. Планета Земля - \u200b\u200bнаш спільний дім, кожна людина, що живе в ньому, повинен дбайливо і дбайливо ставитися до нього, зберігаючи всі його цінності і багатства. Тип проекту: змішаний (дослідницько-творчий і інформаційно-практичний), ігровий. Терміни реалізації: на 2017-2018 навчальний рік. Учасники проекту: діти старшої групи «Сонячні промінчики», батьки, вихователі групи. Мета.

Консультація для батьків «Екологічне виховання дошкільників» Людина і природа ... Філософи, поети, художники всіх часів і народів віддали данину цій вічній і актуальній темі. Але, мабуть, ніколи вона не стояла так гостро, як в наші дні, коли загроза екологічної кризи, а може бути, і катастрофа нависла над людством і проблема екологізації матеріальної і духовної діяльності людини стала життєвою необхідністю, однією з умов збереження загального для всіх нас будинки - Землі. Слово.

Сценарій екологічного розваги для старших дошкільнят "Є десь котяча планета. "Діти входять в зал під музику, стають півколом, Ведуча - Я хочу вас сьогодні покликати в незвичайне казкове місце, яке ніхто ніколи не бачив, але яке, напевно, існує. Хочете? Казки люблять всі на світі, люблять дорослі, і діти, казки вчать нас добру і старанному праці, Кажуть, як треба жити, щоб усім навколо дружити. На незвичайну планету запрошують наші діти. Діти - Є десь котяча пл.

Творчий проект «Екологічна стежка» Проект розроблений для дітей старшої і підготовчої групи В ході його реалізації діти навчаться спілкуватися з природою найближчого оточення, більше часу проводити на свіжому повітрі, З користю для свого здоров'я. В ході творчо дослідної діяльності діти отримають знання та вміння щодо передачі свої вражень в малюнках і виробах. Девіз: «Ми природу охороняємо, бережемо і зберігаємо.» Вид проекту: творчо - дослідний тривалість.

Казка з використанням ТРВЗ для дітей 5-7 років «Незвичайні друзі» Мета: Любов до природи і всього живого. Дбайливе ставлення до неї. - Хлопці, ви любите казки? А хочете послухати нову казку? Тоді слухайте уважно. Чудеса зараз прийдуть Цікаво буде тут! Я на вас подивлюся, Та й казку розповім! Варто терем- теремок Він схожий на колобок. Він стоїть в лісі густому Одинокий і порожній. Раптом з лісу до Теремків Гусениця повзе до нього. Підповзла до нього з працею Подивилась, здивувалася, Що за диво з.

«Пригоди на лісовій галявині, або Знову в гості до бабусі Лесовушке». Фізкультурно-екологічне развлеченіеЦель: виховати почуття дбайливого ставлення до природи; Освітні завдання: 1. уточнити і розширити наявні уявлення дітей про ліс і його мешканців; закріпити знання правил пожежної безпеки; 2. формувати практичні вміння та навички в природоохоронній діяльності. Розвиваючі завдання: 1. розвивати пізнавальний інтерес до життя лісу і його мешканцям; 2. розвивати спритно.

План-конспект заняття з основ екології в старшій групі ДОУ

Освітня область: соціум

розділ: основи екології

Тема: Подорож в країну дендрарій

цілі: Дати дітям елементарні екологічні знання про дерева, про ліс. Вчити вирішувати проблемні ситуації, розрізняти і називати дерева. Дати уявлення про різноманітність дерев, їх призначення і користь. Розвивати увагу, спостережливість, пам'ять. Виховувати гуманне ставлення до природи.

устаткування: ляльки рукавичок зайця, лисиці, ведмедя; ілюстрації «Хвойні», «Листяні дерева»; алгоритми з дослідження об'єктів природи; плакат і картини із зображенням дерев; збірна картина «Дерево»; малюнки із зображенням птаха, крапельки води, сонця, дощового черв'яка; картки «Знайди хвойне дерево»; плоди (каштан), шишки, жолуді; розмальовки, медалі.

Попередня робота: спостереження і ознайомлення з деревами, що ростуть на території дитячого садка, заучування віршів.

Білінгвальний компонент: су, доүн, торғай, шилаушин.

Мотиваційно-спонукальний етап діяльності

Вихователь вітається з дітьми і звертає увагу дітей на гостей групи. Привіт, хлопці. Подивіться на всі боки, щось нас так багато? Давайте привітаємося з нашими гостями!

Здрастуй, сонце золоте!

Здрастуй, небо блакитне!

Здрастуй, мій рідний край!

Здрастуй, вільний вітерець!

Всіх ми вас вітаємо!

Організаційно-пошуковий етап діяльності

Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в подорож до казкової країни, країну дерев дендрарій. Ви хочете стати жителями цієї казкової країни? Для цього нам потрібно виконати завдання. Чи готові ви до випробувань?

Ігровий момент.

Хлопці, що за дивний звук? Давайте подивимося, хто ж це? Правильно, заєць. Заєць теж поспішає з нами в казкову країну. А слідом хто йде за зайцем? І лисичка приєднується до нас! А хто ж ще хоче потрапити в країну дерев? Правильно, хлопці, ведмідь. (Діти зображують зайця, лисицю і ведмедя за допомогою перчаточних ляльок. Інші діти їх упізнають і називають)

Випробування 1. «Вспоміналкі».

Хлопці, подивіться на дерева, зображені на плакаті. Які дерева нам знайомі? Згадайте, які дерева ростуть на території дитячого садка? Правильно хлопці. (Клен, коригуючі, береза, ялина, каштан)

На дошці малюнок дерева.

Що ви бачите?

Назвіть частини дерева.

Для чого дереву корінь?

Для чого необхідний стовбур?

Для чого необхідні листя?

Чим дерева відрізняються один від одного?

Сьогодні хлопці я познайомлю вас з новим словом«Крона». Гілки з листям на дереві утворюють крону дерева.

Молодці, хлопці, перше випробування позаду.

Випробування 2. «Разлічалкі».

Хлопці, дерева у нас бувають двох великих видів листяні і хвойні дерева. Давайте з вами подумаємо, чому ж різняться листяні і хвойні дерева?

Робота з ілюстрацій «Листяні дерева» і «Хвойні дерева». Назвіть і покажіть листяні і хвойні дерева.

Випробування 3. «Отгадалкі»

Загадує загадки, показує зображення відгадки на малюнку.

1. «Не переймаючись про погоду, в сарафані білому ходить».

2. «Лист в зубцях, кора чорна, що за дерево, друзі?»

3. «Що за диво-дерево взимку і влітку зеленіє?»

4. звісивши гілки з обриву, стара, сумна ...

5. Стоїть біля греблі, на корі зморшки, хороший на зруб, красень ...

6. Що ж це за дівчина, що не швачка, що не майстриня, нічого сама не шиє, а в голках круглий рік.

6. У мене голки довше, ніж у ялинки. Дуже прямо я росту. Якщо я не на узліссі, гілки тільки на маківці.

Хлопці, як ви думаєте, цікаво бути деревами? Зараз я перетворю вас в дерева. Ваша шкіра перетворюється в кору, а руки в гілки.

Психогимнастика - релаксація «Дерева»

- Навколо себе поверніться і в дерева перетворитеся.

Ви перетворилися в дуби. Міцно упріться ногами -корнямі в підлогу. Стисніть кулаки. Сильний вітер ледве-ледве розгойдує дуби, вони стогнуть низьким голосом «и-и-и».

Навколо себе поверніться, і в берізки перетворитеся. Берізки розгойдує навіть найслабший вітерець. Підніміть розслаблені руки, покачайте. Берези співають високим голосом «и-и-и».

Раптом піднялося сонечко. Всі дерева потягнули до нього гілки. Щоб кожен листочок зігрівся. Вітер приніс дощові хмари і пішов дощ. Дерева струсили зайву вологу. Відчули бадьорість, радість. 1,2,3,4,5 - перетворитеся на хлопців.

Випробування 4. Зроби допомогу дереву.

Які подарунки ми можемо подарувати сухого дерева? Давайте подаруємо йому подарунки.

«Сонечко»

«Краплинка води»

«Дощовий черв'як»

«Птах»

Діти дарують дереву подарунки-картинки і кажуть йому побажання.

Я дарую тобі сонечко, нехай воно світить тобі і робить твої листочки зеленими. Сонце - на казахському «күн» .

Я дарую тобі крапельку води, нехай вона напоїть тебе і вмиє. Вода на казахському - су.

Я дарую тобі дощового черв'яка, він буде рихлити твою грунт. Дощовий черв'як на казахському - шилаушин.

Я дарую тобі пташку горобця, Вона буде берегти тебе від жуків і гусениць. Воробей на казахському - торғай.

Давайте подивимося, яким же стане наше дерево після наших подарунків.

Воно видужала, позеленіло. А ось, дивіться, і нові листочки з'явилися. Які ми молодці !!

Випробування 5. Командне змагання «Хто швидше?»

А зараз, пограємо в гру «Хто швидше?». Для цього нам потрібно розділитися на три групи.

Вихователь ділить дітей на три групи. Перша група повинна зібрати в правильній послідовності картину-дерево. Другій групі дітей лунають картки із завданням знайти хвойне дерево. Третя група дітей повинна знайти дитинку з гілки дерева (каштан, жолуді, шишки).

А тепер, давайте з вами згадаємо, в якій місцевості зустрічається дуже багато дерев? Правильно, в лісі. Згадайте і скажіть, які бувають ліси?

А чому ми повинні берегти ліс?

Так, хлопці, ліс прекрасний. Тут багато цікавого і дивного.

Робота по алгоритмам.

На дошці схеми-алгоритми (ніс, рот, вухо, рука, очі).

Що можна побачити в лісі?

Що почути?

Що понюхати?

Що помацати?

Що можна спробувати?

Ось як цікаво в лісі.

Але чи завжди ми правильно поводимося в гостях лісу?

Гра «Хто чим буде?»

- Чим буде дерево?

Чим буде гілка?

Чим буде лист?

Квітка?

(Столом, стільцем, посудом, музичним інструментом, Папером, книгою, дровами, будинком. Віником, батогом, хмизом. Ліками, добривом, гербарієм. Ягідкою, фруктом.)

Рефлексивно-корегуючий етап діяльності

Узагальнення сказаного.

Які частини дерева ми знаємо?

Як допомогти хворому дереву?

Навіщо в місті садять дерева?

Для чого нам потрібен ліс?

Правила поведінки в лісі?

Користь дерева для людини.

(Корінь, стовбур, гілки, листя. Для очищення повітря. Для прохолоди. Ліс - для звірів і птахів. Ліс дарує нам ягоди, гриби і лікарські трави. Ліс потрібно берегти. Пробувати нічого не можна. Чіпати диких звірів не можна. Дерево може бути будинком , дровами, інструментом, посудом, книгою)

Молодці, хлопці! Ви сьогодні подолали всі випробування, виконали завдання. Ось тепер ви стали жителями казкової країни дендрарії. Навчилися розуміти мову дерев. Наша подорож підійшла до кінця. Сьогодні ви дізналися багато нового і цікавого про дерева. Всі ви отримуєте в пам'ять про нашу подорож медалі і розмальовки із зображенням дерев.

Очікуваний результат:

знати: елементарні екологічні знання про дерева, про ліс; про їх призначення і користь;

мати: уявлення про різноманітність дерев, лісу; почуття дбайливого ставлення до природи;

вміти: вирішувати проблемні ситуації; називати і розрізняти дерева.